Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλησπερα παιδια. κατεβασα το ndrive αλλα δεν μπορω να κανω πλοηγηση. μηπως καποιοσ ξερει καποιο link για ελληνικουσ χαρτες για το συγκεκριμενο προγραμμα?
Link to comment
Share on other sites

Το έχω δοκιμάσει, ΑΛΛΑ δεν δείχνει 1 προς 1 % αλλά σε 10αδες.

Απ ό,τι βλέπω στο avatar σου, έχεις Motorola Defy. Δε γίνεται να σου δείξει την μπαταρία 1 προς 1% ό,τι widget/εφαρμογή και να βάλεις. Κι εγώ στο Milestone τα βλέπω 5-5%.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Απ ό,τι βλέπω στο avatar σου, έχεις Motorola Defy. Δε γίνεται να σου δείξει την μπαταρία 1 προς 1% ό,τι widget/εφαρμογή και να βάλεις. Κι εγώ στο Milestone τα βλέπω 5-5%.

 

Υπάρχει λύση και λέγεται DefyBatt 1%

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Επίσης,εχω κατεβάσει την εφαρμογή andchat αλλά δεν μπορώ να την χρησιμοποιήσω.Δεν γνωρίζω τι πρέπει να βάλω στα κενα για να μπω σε ελληνικό chat και κατά προτιμηση στο #hellas.Την έχει κατεβάσει κανείς;Αν ξέρει καποιος ας πει.
Στο ονομα server βαζεις gr.irc.gr,αριθμος 6667,nick και alternave αυτα που θελεις,οταν συνδεθει,για να μπεις σε καποιο καναλι πρεπει να γραψεις /join ονομα καναλιου,πχ για να μπεις στο #hellas γραφεις /join #hellas Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

ΓΕια σας θα κανω ενα μικρο ταξιδακι προς Βαρκελωνη προσεχως, θα μπορουσατε να μου προτεινετε καποιες εφαρμογες που θα μπορουσαν να μου χρησιμευσουν οσο τιποτα αλλο εκει οπωσδηποτε!!! Αν καποιος θελει ας στειλει και πμ. Ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Απ ό,τι βλέπω στο avatar σου, έχεις Motorola Defy. Δε γίνεται να σου δείξει την μπαταρία 1 προς 1% ό,τι widget/εφαρμογή και να βάλεις. Κι εγώ στο Milestone τα βλέπω 5-5%.

Σε widget υπάρχει, έβαλα το Circle Battery Widget είναι free, δουλεύει μια χαρά, δείχνει 1-1 % ΑΛΛΑ δεν σου δίνει την επιλογή να βάλεις και ένδειξη στο status bar.:(

 

Υπάρχει λύση και λέγεται DefyBatt 1%

Το είδα και σε ευχαριστώ πολύ, άν δεν υπάρχει άλλη επιλογή σε free ( ; ) θα βάλω αυτό.

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Στο ονομα server βαζεις gr.irc.gr,αριθμος 6667,nick και alternave αυτα που θελεις,οταν συνδεθει,για να μπεις σε καποιο καναλι πρεπει να γραψεις /join ονομα καναλιου,πχ για να μπεις στο #hellas γραφεις /join #hellas

τα εκανα και δεν συνδεεται. Λεει the socket name is invalid

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

HTC Desire...

 

Εβαλα το Copilot 8.2 Pro με το χάρτη μόνο της Ευρώπης.

 

Δεν το δοκίμασα ακόμα στο δρόμο μιας και δεν έχω καλώδιο για το αυτοκίνητο και βεντούζα.

 

Το πρόγραμμα απλά .... τα σπάει και απο ταχύτητα και απο γραφικά.

 

/// ΥΓ ... Πού προτείνετε να ψάξω για βεντούζα αυτοκ., καλώδιο φόρτισης αυτοκ., ζελατίνα οθόνης και κάρτα μνήμης; Οικονομικά μεν .... αλλά μη καταστρέψω και το τηλ

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
/// ΥΓ ... Πού προτείνετε να ψάξω για βεντούζα αυτοκ., καλώδιο φόρτισης αυτοκ., ζελατίνα οθόνης και κάρτα μνήμης; Οικονομικά μεν .... αλλά μη καταστρέψω και το τηλ

 

Σε αυτά δεν υπάρχει λόγος να δώσεις πολλά χρήματα. Προτείνω και εγώ ebay, εντούτοις εναλλακτικά και για πιο γρήγορα πάρε μια universal θήκη, ρυθμιζόμενη που κάνει για τις περισσότερες συσκευές και θα είσαι έτοιμος. Μέχρι και στο jumbo βρίσκεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτά δεν υπάρχει λόγος να δώσεις πολλά χρήματα. Προτείνω και εγώ ebay, εντούτοις εναλλακτικά και για πιο γρήγορα πάρε μια universal θήκη, ρυθμιζόμενη που κάνει για τις περισσότερες συσκευές και θα είσαι έτοιμος. Μέχρι και στο jumbo βρίσκεις.

 

Το προηγούμενο τηλ. μου είναι το Mio A701. Η βεντούζα του ειναι σουπερ αλλα το τμημα που κουμπωνει το Desire δεν ταιριάζει... Ταιριάζει άραγε άλλο;;;

 

(Μην βγω off-topic :( )

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις καμια εφαρμογη που να μπλοκαρει κλησεις πχ τις ανωνυμες η οτι διαλεξω εγω

αλλα να μην τον αφηνει να ακουσει το πρωτο μπιπ οπως κανουν ολες να τους βαζει κατευθειαν χωρις καποιον αλλον ηχο στον τηλεφωνητη η να το βλεπει κλειστο

Link to comment
Share on other sites

τα εκανα και δεν συνδεεται. Λεει the socket name is invalid
τα γραφεις αναποδα,γι αυτο σου βγαζει σφαλμα,δοκιμασετα αντιστροφα,οι ρυθμισεις που σου εγραψα ειναι σωστες.
Link to comment
Share on other sites

αντε να βγει επιτελους :w00t:

εχει βγει αλλα δε δουλευει. υπαρχει ενα πλαγιο hack που λενε οτι δουλευει αλλα δεν το δοκιμασα. :p

Link to comment
Share on other sites

αντε να βγει επιτελους :w00t:

 

εντυπωσιακο!

ειναι σαν καποιου ειδους launcher μαλλον?

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

εντυπωσιακο!

ειναι σαν καποιου ειδους launcher μαλλον?

yeap με πολλα διαφορετικα στοιχεια.

Link to comment
Share on other sites

Εγω το δουλεψα 2 μερες και δεν μου αρεσε παντως.

 

Θα μας δώσεις οδηγίες;; Που το βρήκες κτλ..; Αν είναι νόμιμο δηλαδή...

 

edit: Δεν είναι νόμιμο και δεν κυκλοφορεί εκτός αν είσαι beta tester

Εδώ μπορείτε να κάνετε sign-up όσοι ενδιαφέρετε να γίνεται beta testers

Edited by jastonas
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις καμια εφαρμογη που να μπλοκαρει κλησεις πχ τις ανωνυμες η οτι διαλεξω εγω

αλλα να μην τον αφηνει να ακουσει το πρωτο μπιπ οπως κανουν ολες να τους βαζει κατευθειαν χωρις καποιον αλλον ηχο στον τηλεφωνητη η να το βλεπει κλειστο

 

ενδιαφερομαι και εγω για μια τετοια εφαρμογη αλλα οσο και αν εψαξα, δεν βρηκα. Υπαρχουν βεβαια πολλες αλλα δεν κανουν αυτο που ζητας

 

τα γραφεις αναποδα,γι αυτο σου βγαζει σφαλμα,δοκιμασετα αντιστροφα,οι ρυθμισεις που σου εγραψα ειναι σωστες.

 

Ο,τι κι αν δοκιμασα δε δουλευει. Μπορεις να γινεις λιγο πιο συγκεκριμενος, μηπως εγω δεν αντιλαμβανομαι κατι σωστα.

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

εντυπωσιακο!

ειναι σαν καποιου ειδους launcher μαλλον?

ακριβως με εντυπωσιακα εφε

σαν χρηστης windows mobile που ημουν ηταν το κορυφαιο :)

 

εχει βγει αλλα δε δουλευει. υπαρχει ενα πλαγιο hack που λενε οτι δουλευει αλλα δεν το δοκιμασα. :p

 

απο οτι διαβαζω σε μερικα galaxy s και nexus s δουλευει απροβληματιστα

αλλα σε γενικες γραμμες δεν δουλευει οπως θα πρεπε...παντως 2 χρονια τωρα ακουω για την ελευση του αλλα απο οτι φαινεται θα περιμενουμε κι αλλο :happy:

 

Θα μας δώσεις οδηγίες;; Που το βρήκες κτλ..; Αν είναι νόμιμο δηλαδή...

 

δεν ειναι νομιμο...:happy:

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Θα μας δώσεις οδηγίες;; Που το βρήκες κτλ..; Αν είναι νόμιμο δηλαδή...
αμα ψαξεις θα το βρεις :happy:

 

Ο,τι κι αν δοκιμασα δε δουλευει. Μπορεις να γινεις λιγο πιο συγκεκριμενος, μηπως εγω δεν αντιλαμβανομαι κατι σωστα.

θα το ξαναφορτωσω το μεσημερι γιατι το ειχα βγαλει και θα σου πω ακριβως,που και τι θα γραψεις
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...