Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κάποια εφαρμογή για πρόγραμμα τηλεόρασης...???

είχα αυτό https://play.google.com/store/apps/details?id=com.arxnet.greekepg&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5hcnhuZXQuZ3JlZWtlcGciXQ.. αλλά τώρα δεν μου εμφανίζει πρόγραμμα nova παρά μόνο τα ελεύθερα κανάλια.

 

βρήκα και αυτό αλλά δε με τρελαίνει. https://play.google.com/store/apps/details?id=nova.iguide&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsIm5vdmEuaWd1aWRlIl0.

Link to comment
Share on other sites

κάποια εφαρμογή για πρόγραμμα τηλεόρασης...???

είχα αυτό https://play.google.com/store/apps/details?id=com.arxnet.greekepg&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5hcnhuZXQuZ3JlZWtlcGciXQ.. αλλά τώρα δεν μου εμφανίζει πρόγραμμα nova παρά μόνο τα ελεύθερα κανάλια.

 

βρήκα και αυτό αλλά δε με τρελαίνει. https://play.google.com/store/apps/details?id=nova.iguide&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsIm5vdmEuaWd1aWRlIl0.

 

εγω αυτη χρησιμοποιω https://play.google.com/store/apps/details?id=com.pathguide&feature=related_apps#?t=W251bGwsMSwxLDEwOSwiY29tLnBhdGhndWlkZSJd

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια κανοντας την αναβαθμιση σε ICS οταν στελνω μηνυμα με το GO SMS PRO τα στελνει καλα... Με το προγραμμα απο τη μανα του στελνει κανονικα ενα καμια βοηθεια??? ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια κανοντας την αναβαθμιση σε ICS οταν στελνω μηνυμα με το GO SMS PRO τα στελνει καλα... Με το προγραμμα απο τη μανα του στελνει κανονικα ενα καμια βοηθεια??? ευχαριστω

Είσαι σίγουρος ότι έχεις έκδοση που παίζει με ICS?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή σε γενικές γραμμές όλες αυτές οι εφαρμογές κάνουν πάνω κάτω τα ίδια πράγματα, προσφέροντας μια, όχι και τόσο, ουσιώδες ασφάλεια.

 

Παρέχουν ασφάλεια σε ότι αφορά τα προσωπικά σου δεδομένα που είναι πολύ σημαντικό. Τώρα το κινητό δεν είναι αυτοκίνητο που είναι μεγάλο και είναι στο δρόμο και μπορείς να το εντοπίσεις. Αν σου δείχνει ότι είναι στην τάδε οδό και είναι πολυκατοικία θα χτυπάς ένα ένα τα κουδούνια και θα ρωτάς ποιος σου έκλεψε το κινητό; Θα μπεις μέσα στο σπίτι του να ψάξεις ή θα παλέψεις μαζί του; Αν στο πάρει ο άλλος απλά ξέχνα το.

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος ότι έχεις έκδοση που παίζει με ICS?

 

τι να σου πω ειναι η πιο ενημερωμενη εκδοση σε οσους δεν χρησιμοποιουν το μαμισιο προγραμμα για sms εχουν το ιδιο θεμα στο sg2 τουλαχιστον

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
για xperia x10 mini με 2.3.5 τι εχετε να προτινετε?

 

Όλα όσα αναφέρονται εδώ είναι εξίσου αξιόλογα. Προτείνω κατά σειρά iGO, Dont Panic, Navigon, Sygic, NDrive.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μου φαίνεται ότι το Amazon App store τρώει data για πλάκα.

Τσέκαρα με το 3g watchdog την κατανάλωση και από τα 140 mb που έχω καταναλώσει, τα μισά είναι του Amazon χωρίς να έχω εγκαταστήσει κάτι.Μπορεί να το έχω ανοίξει για να δω τι free εφαρμογές γίνει κάποιες μέρες,αλλά βλέπω πολλές φορές που βγάζει κάποια ενημέρωση για updates εφαρμογών που έχω πέρασει στο tablet.

Το έχετε ξαναδεί αυτό;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

 

και αυτή πετσοκομμένη είναι. δεν έχει κανάλια της νόβα.

Link to comment
Share on other sites

εβαλα το igo ομως ενω μου λεει οτι εχο υπερβει το οριο ταχυτητας δεν μου λεει για παραδειγμα "στριψε αριστερα" η οτιδηποτε αλλο.πως βαζω εναν προορισμο?

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Μιας και αναφερθήκατε σε προγράμματα tv πως και δεν υπάρχει κάποια εφαρμογή για την παρακολούθηση της ελληνικής TV στο κινητό! ή υπάρχει?

 

και αυτή πετσοκομμένη είναι. δεν έχει κανάλια της νόβα.

 

Το tvme έχει κανάλια της nova. Δεν ξέρω αν είναι πλήρες γιατί δεν έχω nova πάντως έχει πολλά κανάλια της.

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα σας κάνω μια πολύ newbie ερώτηση αλλά έχω φάει κόλλημα αυτή την στιγμή. Πως κάνω mount & unmount την κάρτα ;:confused:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα σας κάνω μια πολύ newbie ερώτηση αλλά έχω φάει κόλλημα αυτή την στιγμή. Πως κάνω mount & unmount την κάρτα ;:confused:

 

System Settings > Αποθηκευτικός χώρος > Αφαίρεση κάρτας SD (οπότε εκεί κάνει αποπροσάρτηση), έτσι είναι τουλάχιστον στο Arc.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα σας κάνω μια πολύ newbie ερώτηση αλλά έχω φάει κόλλημα αυτή την στιγμή. Πως κάνω mount & unmount την κάρτα ;:confused:

 

System Settings > Αποθηκευτικός χώρος > Αφαίρεση κάρτας SD (οπότε εκεί κάνει αποπροσάρτηση), έτσι είναι τουλάχιστον στο Arc.

 

Ναι αλλά δεν είναι εδώ το κατάλληλο μέρος για τέτοιες ερωτήσεις.

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Sports Tracker

Endomondo sport tracker

 

χρησιμοποιώ την πρώτη για ποδήλατο αλλά κάνει κ για άλλα και είμαι ευχαριστημένος.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις καποια εφαρμογη για παρακολουθηση live ελληνικων καναλιων;

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

εβαλα το igo ομως ενω μου λεει οτι εχο υπερβει το οριο ταχυτητας δεν μου λεει για παραδειγμα "στριψε αριστερα" η οτιδηποτε αλλο.πως βαζω εναν προορισμο?

 

θέλει ψάξιμο και αρκετές προσομοιώσεις..!!

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις καποια εφαρμογη για παρακολουθηση live ελληνικων καναλιων;

 

υπάρχουν αλλά δεν θα σε ικανοποιούσουν..!! έχουν 2-3 με το ζόρι κανάλια..!!:(

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ξέρετε κανένα "έξυπνο" προγραμματάκι για το στοίχημα, πχ να δίνει προγνωστικά? Και κάποιο άλλο που να σου υπολογίζει τα κέρδη σε συστήματα? Εχω ένα προγραμματάκι για το στοίχημα που ψιλοκάνει δουλειά, λέγεται stixima calculator, είναι ψιλοκαλό αν και δεν έχει τα πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Διαβασα εδω σχετικα με το SVOX TTS, και μου φάνηκε ενδιαφέρον αλλα δεν ξερω πως να το κανω να δουλέψει...

Εχω αγοράσει τα ελληνικα αλλα κατι πρεπει να κανω λαθος στις ρυθμίσεις και ετσι δεν μπορω να δω αυτα που υπόσχεται..

 

  • να έχουμε φωνητικές οδηγίες στο GPS μας
  • να μας διαβάζει βιβλία η συσκευή μας
  • να μας διαβάζει τα SMS και τα email μας π.χ. όταν οδηγούμε
  • και πολλά ακόμα στα ελληνικά

 

Μπορει να μου δωσει καποιος τα φωτα του;

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμαστε το forum runner, ειναι σαν το tapatalk, δεν εχει το myphone ακομα. Εχει πχ το xda. Νομιζω οτι ειναι καλυτερο κι απο το tapatalk.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ξέρετε κανένα "έξυπνο" προγραμματάκι για το στοίχημα, πχ να δίνει προγνωστικά? Και κάποιο άλλο που να σου υπολογίζει τα κέρδη σε συστήματα? Εχω ένα προγραμματάκι για το στοίχημα που ψιλοκάνει δουλειά, λέγεται stixima calculator, είναι ψιλοκαλό αν και δεν έχει τα πάντα...

 

Σχετική με στοίχημα είναι και αυτή, η οποία έχει το κουπόνι του στοιχήματος και την έφτιαξε παιδί από το myphone... Γενικότερα πάντως δεν ασχολούμαι και πολύ για να μπορώ και να προτείνω κάτι ;)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...