Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά.

1)Το Onavo εμφανίζεται συνεχώς στην μπάρα πάνω αριστερά. Μπήκα στις ρυθμίσεις αλλα δεν ξέρω πως το απενεργοποιώ

 

 

settings -> ongoing notification -> disable

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Υπαρχει καποια εφαρμογη που να τη ρυθμισω(καθε 2-3 ημερες) να κανει reboot το τηλεφωνο?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποια εφαρμογη που να τη ρυθμισω(καθε 2-3 ημερες) να κανει reboot το τηλεφωνο?

 

Schedule Reboot with PowerBoot for Android | xda-developers

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω χαρτη για Κυπρο. Χρησιμοποιω τα iGo, Navigon και Sygic. Στη λιστα με τις χωρες της Ευρωπης δεν υπαρχει η Κυπρος! Εχει κανεις καμια ιδεα; Ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα μία εφαρμογή με την οποία η φωτογραφία αυτού που με καλεί να πιάνει όλη την οθόνη ή τουλάχιστον παραπάνω από όσο είναι τώρα! :) Edited by hidd3n
Link to comment
Share on other sites

Το έχω ξαναρωτησει

Εφαρμογή πού να ηχογραφεί την συνομιλία μου με κάποιον στο κινητό υπάρχει ?χωρίς να είμαι root και χωρίς να κάνει ένα μπιπ κατά την διάρκεια της κλήσης επειδή και καλά είναι παράνομο.

Link to comment
Share on other sites

Το έχω ξαναρωτησει

Εφαρμογή πού να ηχογραφεί την συνομιλία μου με κάποιον στο κινητό υπάρχει ?χωρίς να είμαι root και χωρίς να κάνει ένα μπιπ κατά την διάρκεια της κλήσης επειδή και καλά είναι παράνομο.

 

Και έχουμε ξαναπαντήσει: Όχι.:p Μόνο με ανοιχτή ακρόαση θα σου δουλέψει να ακούγεται κι ο άλλος αφού δεν το υποστηρίζει ο kernel.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω χαρτη για Κυπρο. Χρησιμοποιω τα iGo, Navigon και Sygic. Στη λιστα με τις χωρες της Ευρωπης δεν υπαρχει η Κυπρος! Εχει κανεις καμια ιδεα; Ευχαριστω!

Για το Sygic Mobile Maps υπήρχε αν θυμάμαι καλά χάρτης για Κύπρο.

ONEPLUS 12 16/512gb: rooted

Blackview Tab 11 tablet 8/128gb

Amazon Fire stick 4k max

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω χαρτη για Κυπρο. Χρησιμοποιω τα iGo, Navigon και Sygic. Στη λιστα με τις χωρες της Ευρωπης δεν υπαρχει η Κυπρος! Εχει κανεις καμια ιδεα; Ευχαριστω!

 

Κατεβάζεις δωρεάν από εδώ: https://market.android.com/details?id=com.cit.citisnav

 

Μπαίνεις στο online κατάστημα και κατεβάζεις Full χάρτες Κύπρου με τελική τιμή 9,99 €.

 

Οι χάρτες Κύπρου είναι ίδιοι με αυτούς του Sygic και κατασκευάζονται από την CIT.

Edited by CIT_dimitris
Link to comment
Share on other sites

Ποιο ειναι το καλύτερο προγραμμα για αναπαραγωγή φωτο και μουσικης στη Tv μεσω ασύρματου δικτύου ( οπως πχ το iMediaShare) ;
Link to comment
Share on other sites

.Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση.έχω ενεργοποιήσει την επιλογή στο Facebook να με ειδοποιεί μέσω ήχου και δόνησης.Παρόλο αυτά δεν γίνετε τίποτα.Μόνο αν κοιτάω μόνος μου βλέπω αν έχω καμία ειδοποίηση.Υπάρχει κανείς με ίδιο πρόβλημα?
Link to comment
Share on other sites

Αν λες για ειδοποιησεις οταν ερχονται μηνυματα, μην παιδευεσαι με την εφαρμογη. Κατεβασε το Messenger απο το μαρκετ και οτι μηνυμα σου ερχεται στο FB, θα το λαμβανεις σαν SMS..
Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχουν HTC και dropbox:

 

 

Congrats on becoming a Dropbox Guru! We've awarded you 3GB of bonus space for the next 12 months! You now have 11.13GB on Dropbox. To get even more space, check out our upgrade options.

 

Thanks again for supercharging your HTC phone with Dropbox!

 

Enjoy,

- The Dropbox Team

Link to comment
Share on other sites

Αν λες για ειδοποιησεις οταν ερχονται μηνυματα, μην παιδευεσαι με την εφαρμογη. Κατεβασε το Messenger απο το μαρκετ και οτι μηνυμα σου ερχεται στο FB, θα το λαμβανεις σαν SMS..

 

Εχω για messenger για το facebook το gochat.Μεχρι πριν λιγες μερες ερχοταν κανονικα η ειδοποιηση με ηχο οπως το ειχα ρυθμισει.Τωρα ουτε αυτο χτυπαει.Μονο πανω στην μπαρα δειχνει οτι εχω μηνυμα.Και εκτος και για το chat απλες ενημερωσεις οπως ενα like αν σου κανουν δεν ερχετε με δονηση για παραδειγμα αν το ρυθμισουμε?Παντως πολυ μουφα η εφαρμογη με το τελευταιο update απο οσο εχω δει.Πολλα κολληματα :mad:

Link to comment
Share on other sites

.Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση.έχω ενεργοποιήσει την επιλογή στο Facebook να με ειδοποιεί μέσω ήχου και δόνησης.Παρόλο αυτά δεν γίνετε τίποτα.Μόνο αν κοιτάω μόνος μου βλέπω αν έχω καμία ειδοποίηση.Υπάρχει κανείς με ίδιο πρόβλημα?

Μην ασχολεισαι με τις ειδοποιησεις της εφαρμογης του fb. Ειναι πατατιες!!! Κανε αυτο που εκανα εγω και βρηκα την υγεια μου. Πηγαινε στις ρυθμισεις του account που εχεις στο facebook και εκει μπορεις να ρυθμισεις να σε ειδοποιει μεσω email ακομα και για τα απλα ...likes. Ετσι θα εχεις γρηγορα (push) και αξιοπιστα οτι συμβαινει στο facebook και θελεις να το μαθαινεις.

Link to comment
Share on other sites

Μην ασχολεισαι με τις ειδοποιησεις της εφαρμογης του fb. Ειναι πατατιες!!! Κανε αυτο που εκανα εγω και βρηκα την υγεια μου. Πηγαινε στις ρυθμισεις του account που εχεις στο facebook και εκει μπορεις να ρυθμισεις να σε ειδοποιει μεσω email ακομα και για τα απλα ...likes. Ετσι θα εχεις γρηγορα (push) και αξιοπιστα οτι συμβαινει στο facebook και θελεις να το μαθαινεις.

 

μαλλον αυτο θα κανω γιατι καταντησε βαρετο..Αλλα προσεξα οτι αν μπω απο το Dolphin fb αμεσως μου εμφανιζει της ειδοποιησεις απλα χωρις ηχο.Πραγμα που απο την εφαρμογη φεης ερχετε μετα απο 30 λεπτα η ειδοποιηση ;)

anyway θα κανω αυτο με το μεηλ οπως ειπε ο φιλος...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας....

 

Ελπίζω να κάνω στο σωστό subforum post για ένα ενοχλητικό πρόβλημα που παρουσιάστηκε από το πουθενά....!!!!

Χρησιμοποιώ το handcent sms (3.9.10) και εκεί που έπαιζαν όλα μια χαρά ξεκίνησε να μετράει τα μηνύματα στους 70 χαρακτήρες χωρίς να έχω πειράξει κάτι.... :( :(

Έψαξα στο ίντερνετ και εδώ αλλά δεν μου επιστρέφει κάποιο συγκεκριμένο αποτέλεσμα... Είμαι σίγουρος ότι έχει απαντηθεί πάλι και συγγνώμη που σας ζαλίζω αλλά δεν βρίσκω κάτι...

Γνωρίζει κάποιος να μου πει σας παρακαλώ πολύ πως διορθώνεται...????

Να προσθέσω ότι έχω το πρόγραμμα και ολόκληρο το κινητό στα Αγγλικά και αυτό για να βρίσκω πιο γρήγορα βοήθεια η να ακολουθώ καλύτερα τους διάφορους οδηγούς...

 

Σας ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας....!!

Life is a trip......

Better do it on a motorcycle.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το περίμενα καιρό.......και τώρα.....!!!!

 

Πριν

http://s1.directupload.net/images/120229/oq2lymbm.png

 

Μετά

http://s14.directupload.net/images/120229/cgj7vft9.jpg

 

ποιο μετά

http://s7.directupload.net/images/120229/mh9fw7uq.jpg

 

 

Tilt-Shift Maker

https://market.android.com/details?id=com.jellybus.tiltshift

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ συμπολίτη! Έφαγε λίγο τα κολλήματα του μέχρι να πάρει δικαίωμα superuser για να μπορέσει να τρέξει, το δοκίμασα το μεσημέρι και δουλεύει τώρα το ρύθμισα να κάνει το βραδύ κάθε μέρα για να δω τη συμπεριφορά του και σε καμία εβδομάδα θα το βάλω να κάνει 3 φόρες την εβδομάδα.

 

Καλησπέρα σας....

 

Ελπίζω να κάνω στο σωστό subforum post για ένα ενοχλητικό πρόβλημα που παρουσιάστηκε από το πουθενά....!!!!

Χρησιμοποιώ το handcent sms (3.9.10) και εκεί που έπαιζαν όλα μια χαρά ξεκίνησε να μετράει τα μηνύματα στους 70 χαρακτήρες χωρίς να έχω πειράξει κάτι.... :( :(

Έψαξα στο ίντερνετ και εδώ αλλά δεν μου επιστρέφει κάποιο συγκεκριμένο αποτέλεσμα... Είμαι σίγουρος ότι έχει απαντηθεί πάλι και συγγνώμη που σας ζαλίζω αλλά δεν βρίσκω κάτι...

Γνωρίζει κάποιος να μου πει σας παρακαλώ πολύ πως διορθώνεται...????

Να προσθέσω ότι έχω το πρόγραμμα και ολόκληρο το κινητό στα Αγγλικά και αυτό για να βρίσκω πιο γρήγορα βοήθεια η να ακολουθώ καλύτερα τους διάφορους οδηγούς...

 

Σας ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας....!!

Ρυθμισεις αποστολης μυνηματων > λειτουργεια sms στα Ελληνικα > τικαρε το σε ενεργο.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποια εφαρμογη που να τη ρυθμισω(καθε 2-3 ημερες) να κανει reboot το τηλεφωνο?

 

Ποιος είναι ο λόγος να κάνει restart το κινητό μόνο του ;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει ρύθμιση στο handcent ή κάποια άλλη εφαρμογή που να επιτρέπει να επαναφέρουμε sms που έχουμε διαγράψει; Να λειτουργεί δηλαδή σαν τον κάδο ανακύκλωσης των windows. Όσο και αν έψαξα δεν βρήκα κάτι.
Link to comment
Share on other sites

Ποιος είναι ο λόγος να κάνει restart το κινητό μόνο του ;

Θελω να ρυθμισω το neo v της αδελφης μου(εγω κανω 1-2-1-2 τεστ-τεστ :lol: ), δεν κανει σχεδον ποτε μονη της reboot και χανει κλησεις.

το πρωι την καλεσα 3 φορες εγω ακουγα στο ακουστικο οτι καλει και το τηλεφωνο της χτυπησε μονο την 3 φορα, της αλλες δυο δεν εκανε τιποτα ουτε αναπαντητες δεν της εβγαλε, αυτο το εχει ξαναπαθει πριν 10 μερες.

Καλα... εγω εχω το ideos x5 και οποτε νιωθει κουρασμενο κανει μονο του reboot :lol:, ε θα το ρυθμισω και απο παρτη μου να κανει ποιο συχνα ;)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Θελω να ρυθμισω το neo v της αδελφης μου(εγω κανω 1-2-1-2 τεστ-τεστ :lol: ), δεν κανει σχεδον ποτε μονη της reboot και χανει κλησεις.

το πρωι την καλεσα 3 φορες εγω ακουγα στο ακουστικο οτι καλει και το τηλεφωνο της χτυπησε μονο την 3 φορα, της αλλες δυο δεν εκανε τιποτα ουτε αναπαντητες δεν της εβγαλε, αυτο το εχει ξαναπαθει πριν 10 μερες.

Καλα... εγω εχω το ideos x5 και οποτε νιωθει κουρασμενο κανει μονο του reboot :lol:, ε θα το ρυθμισω και απο παρτη μου να κανει ποιο συχνα ;)

 

Με το Fast Reboot μπορείς να ρυθμίσεις κάθε φορά που ξεκλειδώνεις την συσκευή κάνει αυτόματα Fast Reboot..!!!

https://market.android.com/details?id=com.greatbytes.fastreboot&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5ncmVhdGJ5dGVzLmZhc3RyZWJvb3QiXQ..

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...