Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

στο latitude δεν ξερω πως λεγεται...αν δεν το εχω ενεργοποιησει μπορει να δειξει που ειμαι κλπ..πχ το εβαλα αλλα στο μηνυμα που μου εβγαλε δεν πατησα το επιτρεψτε πατησα το να μην γινει απο.... δεν μπορω να καταλαβω την αλλη λεξη αλλα απο οτι μου φαινεται ειναι η αποδοχη

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

επιτέλους...νέα έκδοση του viber (v.2.1.3.575) με υποστήριξη ICS...!!! :)

ορμάτε...:p

 

Αυτο ηρθα να γραψω :D

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Σε μενα σε nexus s με ics παιζει τελεια. Τωρα αυτοι με gb θα πρεπει να περιμενουν 2μηνες παλι για να το φτιάξουν? :P
Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

και κρασαρουν όλα τα κινητά με Ginger ....έχει βουίξει ο τόπος ...

 

Κάνοντας clear data σε εμένα σταμάτησε να κρασάρει :)

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα δεν μου έχει κάνει τίποτα από το απόγευμα που έκανα το update. Αλλά έχει σημείωση να κάνεις exit από την εφαρμογή και μετά να κάνεις το Update. Ίσως εκεί να δημιουργούσε θέμα.:)

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

..και δυστυχώς πρέπει να έχει θέμα με battery drain...20% σε 6 ώρες, ενώ κανονικά έχανα 4% σε 7 ώρες..έχω στείλει report και περιμένουμε..

(galaxy nexus 4.0.2)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Μπορεί κάποιος να μου πει τις ρυθμίσεις στο go sms για να στέλνω μήνυμα με 160 χαρακτήρες ;Δεν μπορώ να το βρω. Έχω φάει κόλλημα τώρα. :banghead:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Μπορεί κάποιος να μου πει τις ρυθμίσεις στο go sms για να στέλνω μήνυμα με 160 χαρακτήρες ;Δεν μπορώ να το βρω. Έχω φάει κόλλημα τώρα. :banghead:

settings>send settings>enable locale support>supported languages.

Link to comment
Share on other sites

..και δυστυχώς πρέπει να έχει θέμα με battery drain...20% σε 6 ώρες, ενώ κανονικά έχανα 4% σε 7 ώρες..έχω στείλει report και περιμένουμε..

(galaxy nexus 4.0.2)

το ιδιο εκανα και εγω γιατι εκτος απο το θεμα της μπαταριας, εχω προβλημα και με τα force close και με το οτι χανει σημα στα καλα καθουμενα και στο οτι δεν μου αρεσει που δεν ανοιγει με το boot του κινητου.

Τελικα επανεφερα την προηγουμενη εκδοση με το titanium.

:)

Καπου....κάπως....κάποτε.....κάτι πήγε ΠΟΛΥ ΣΤΡΑΒΑ στην εξέλιξη του ανθρώπινου ειδους :lol:
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ μετά το update του viber, είχα πρόβλημα και το απεγκατέστησα για να λυθεί. Τώρα όλα δουλεύουν καλά. Battery drain δε μου έχει παρουσιαστεί.

 

Swyped from my GT-I9100 using Tapatalk

Αντώνης.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά...έχω σκάσει και δεν μπορώ να βρω πως να βάλω αναφορά παράδοσης στο handset sms!

 

μήπως γνωρίζει κανείς?

 

EDIT

 

το βρήκα!!!!!!!

 

Settings > Receive Message Settings > Delivery Reports

Edited by melanouri
Link to comment
Share on other sites

Εχω μια απορία.

Υπάρχει εφαρμογή για galaxy s2 που να έχει κουμπί στην οθόνη του κινητού ώστε να μην πατώ το κεντρικό πληκτρο κάθε φορά για να επιστρέψω στην αρχική οθόνη?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Εχω μια απορία.

Υπάρχει εφαρμογή για galaxy s2 που να έχει κουμπί στην οθόνη του κινητού ώστε να μην πατώ το κεντρικό πληκτρο κάθε φορά για να επιστρέψω στην αρχική οθόνη?

 

Δεν εχω πετυχει κατι τετοιο αλλα μπορεις να κανεις slide στο κατω μερος της οθονης και να μεταφερθεις κατευθειαν στην πρωτη η να κανεις zoom με τα δυο δαχτυλα ωστε να εμφανιστουν ολες οι οθονες και μετα επιλεγεις την αρχικη

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους εχω μια απορια , κανοντας fast reboot (https://market.android.com/details?id=com.greatbytes.fastreboot&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5ncmVhdGJ5dGVzLmZhc3RyZWJvb3QiXQ..) μου βγαζει μια λιστα για 2 δευτερα εφαρμογες που κλεινουν, σε αυτα τα 2 δευτερα οσο προλαβαινω να δω δηλαδη βλεπω κατι παραξενο, μεσα στις εφαρμογες που τερματιζουν βλεπω να τερματιζει και το παρακατω " anonumous used stage", τι στο καλο ειναι αυτο ?????????????? λετε να εχουμε κανα ιο??????? απο τις εφαρμογες που εχω δεν εβγαλα ακρη, τι να ειναι αραγε?????????
Link to comment
Share on other sites

πρόγραμμα για να βγάζω screenshots δωρεάν κ χωρίς να χρειάζεται να είμαι root.

 

Για δοκιμασε αυτο https://market.android.com/details?id=com.liveov.shotuxtrial&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5saXZlb3Yuc2hvdHV4dHJpYWwiXQ..

Λεει πως μπορει να χρειαζεται root.

 

Και αυτο σιγουρα δε χρειαζεται.

https://market.android.com/details?id=com.androidscreenshotapptool.free&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5hbmRyb2lkc2NyZWVuc2hvdGFwcHRvb2wuZnJlZSJd

 

Σημερα βγηκε καινουρια ενημερωση για το viber, δοκιμασατε να δειτε αν παραμενουν τα προβληματα?

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια , μηπως ξερει να μου πει κανεις, αν ειμαι offline(οχι σημα gps) ή εστω ειμαι μεν online αλλα οχι στην πολη που με ενδιαφερει, αν μπορω να 'υπολογισω' και να 'αποθηκευσω' μια διαδρομη;

Θελω να δω λιγο μια διαδρομη, να την ορισω, ισως να δω καποια στοιχεια της πχ. ας πουμε παρίσι-μασαλία, και να την αποθηκευσω. Μπορω να το κανω ή οχι;

Εκανα καποιες δοκιμες, αλλα ομως χωρις επιτυχια. Οριζω την μια πολη εντος του μενου route, αλλα μετα δεν βλεπω πως μπορω να ορισω 2η, καθως βεβαια και να δω την διαδρομη και πολυ δε περισσοτερο να την αποθηκευσω.

Για να σας δωσω να καταλαβετε τι θελω, θελω κατι αναλογο με το 'get directions' του google maps, οπου, ανεξαρτητως φυσικα το απο που σερφαρεις, οριζεις πολη-αφετηρια, και πολη-τερματισμου, και σου υπολογιζει διαδρομη, ώρα, αποστασεις, στο δειχνει στο χάρτη κλπ.

Γινεται αυτο στο sygic aura? Αν δεν γινεται σο sygic aura, πειτε αν γινεται καπου αλλου, αν και με βολευει να το κανει το aura, που υποτιθεται οτι ειναι και λογισμικο με πολλες επιλογες.

 

Φυσικά και το κάνει το Sygic Aura. Όταν ανοίγεις την εφαρμογή επιλέγεις να μην ενεργοποιήσεις το GPS. Στη συνέχεια βάζεις τον προορισμό που θες. Κατόπιν η εφαρμογή (επειδή δεν έχει σήμα GPS) σε ρωτά για την επιλογή της αφετηρίας. Έχεις επιλογές τελευταία γνωστή θέση, επιλογή από τον χάρτη κλπ. Εσύ επιλέγεις "επιλογή από τον χάρτη" και επιλέγεις το σημείο που θες για αφετηρία. Κατόπιν το Sygic Aura υπολογίζει την διαδρομή και μετά εσύ την διαχειρίζεσαι όπως θες (αποθήκευση κλπ.) So simple..

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας :)

 

Χρησιμοποιώ το Samsung Galaxy ACE

 

Ήθελα να ρωτήσω ποιές εφαρμογές μπορώ να αφαιρέσω με ασφάλεια από τις Default που έχει μέσα η έκδοση 2.3.3?

 

όταν λέω με ασφάλεια εννοώ να τις αφαιρέσω αλλα να μην επηρεαστεί η έκδοση...και να μην εχω δυσλειτουργίες

 

πχ

 

Google maps

default camera

default προγραμμα Μουσικη,Ημερολόγιο,

κτλ...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας :)

 

Χρησιμοποιώ το Samsung Galaxy ACE

 

Ήθελα να ρωτήσω ποιές εφαρμογές μπορώ να αφαιρέσω με ασφάλεια από τις Default που έχει μέσα η έκδοση 2.3.3?

 

όταν λέω με ασφάλεια εννοώ να τις αφαιρέσω αλλα να μην επηρεαστεί η έκδοση...και να μην εχω δυσλειτουργίες

 

πχ

 

Google maps

default camera

default προγραμμα Μουσικη,Ημερολόγιο,

κτλ...

 

Αποψη μου παντα, καλο ειναι να μην πειραζεις τιποτα απο τις εργοστασιακες εφαρμογες του τηλεφωνου.

Δεν ξερω βεβαια, μπορει να γινεται, αλλα καλυτερα για να εισαι σιγουρος μην προσπαθησεις κατι τετοιο.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

 

Σημερα βγηκε καινουρια ενημερωση για το viber, δοκιμασατε να δειτε αν παραμενουν τα προβληματα?

 

είναι συμβατη η εφαρμογή με ics;

Link to comment
Share on other sites

Baiosss

 

Θα ήθελα να εξοικονομήσω λίγο χώρο και κάποιες δεν μου χρησιμεύουν καθόλου...

 

Για αυτό είπα να ρωτήσω πρώτα και έπειτα να το επιχειρήσω...

 

φυσικά πριν κάνω οτιδήποτε θα κρατήσω πλήρες BackUp

Link to comment
Share on other sites

είναι συμβατη η εφαρμογή με ics;

 

Δεν το γνωριζω αυτο, αλλα λογικα ναι.

Απλα ρωταω γιατι καποιοι με GB ειχαν καποια θεματακια.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ,ειμαι εδω και λιγες μερες κατοχος του galaxy note και πραγματικα νιωθω πολυ τυχερος,απλα επειδη γνωριζω λιγα απο android,θα ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει καμια εφαρμογη με ελληνικα καναλια.ευχαριστω εκ των προτέρων
Link to comment
Share on other sites

πρόγραμμα για να βγάζω screenshots δωρεάν κ χωρίς να χρειάζεται να είμαι root.

https://market.android.com/details?id=com.edwardkim.android.screenshotitfullnoroot&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5lZHdhcmRraW0uYW5kcm9pZC5zY3JlZW5zaG90aXRmdWxsbm9yb290Il0.

 

Το χρησιμοποιω εγω και ειναι αψογο. Χρειαζεται να εγκαταστησεις ενα προγραμματακι στον υπολογιστη πρωτα. Εχει σαφεις οδηγιες. Ειναι επι πληρωμη αλλα εχει ο θεος...;)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...