Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να μπλοκάρει την κίνηση στο δίκτυο όταν είμαι με 3G και να με αφήνει να λειτουργώ μόνο το gmail;

 

Αμα εισαι root μπορεις να περασεις το droidwall και να μπλοκαρεις ολα τα υπολοιπα πρόγραμματα. Δεν μου ρχεται στο μυαλο καποια πιο απλη λυση.

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Firewall έχει και το avast, μαζί με όλα τα υπόλοιπα που κάνει και δεν ξέρω αν χρειάζεται να είσαι root για να δουλέψει.

Τώρα το τσέκαρα, θέλει και αυτό root.

Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστώ πολύ όλους σας τα έβαλα όλα όσα μου είπατε τώρα δεν ξέρω αλλα το twicca δεν ξέρω δεν μου πολύ άρεσε βασικά με χάλαγε που δεν enfanize τις φωτογραφίες τον προφίλ τους enfanize για λίγο και μετά όταν κατέβαινα πιο κάτω χανόντουσαν και έτσι έβαλα την επίσημη και για το facebook την επίσημη έβαλα μου άρεσε που είχε και το timeline xaxaxa

Είναι η πρώτη φιόρα που δουλεύω android και το ψάχνω ακόμα έχετε να μου προτείνεται καμια καλή εφαρμογή???

Υπάρχει κάποια εφαρμογή που να κλίνη τις ανοικτές εφαρμογές που τρέχουν γιατί δεν βλέπω κουμπάκι exit στις εφαρμογές??

 

Timeline που σου δειχνει ?

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Στο προφιλ σου, πρεπει να το ενεργοποιησεις πρωτα απο εδω: http://www.facebook.com/about/timeline
Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το don't panic είναι απίστευτο πρόγραμμα... έχω να δω τέτοια ταχύτητα επανυπολογισμού από το igo 2006 στο qtek9000 μου! Δεν ξέρω αν είναι θέμα software, αλλά ακόμα και με gps/data ανοιχτά δεν ζεσταίνει και τη συσκευή καθόλου, συγκριτικά με το sygic το οποίο μετά από μισή ώρα πλοήγηση ζεσταινόταν αρκετά!

 

Το μόνο που με χαλάει είναι πως ο χάρτης του (2011.06, το έχω αγοράσει από το market) δεν έχει γεωγραφικό ανάγλυφο... ξέρει κανείς αν οι νεότεροι χάρτες έχουν;

 

Εντωμεταξύ, πέρα από το default europe.pool.ntp.org, υπάρχει κάποιος ελληνικός server που μπορούμε να βάλουμε στο fasterfix για μεγαλύτερη ακρίβεια;

Edited by akpe

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το don't panic είναι απίστευτο πρόγραμμα... έχω να δω τέτοια ταχύτητα επανυπολογισμού από το igo 2006 στο qtek9000 μου! Δεν ξέρω αν είναι θέμα software, αλλά ακόμα και με gps/data ανοιχτά δεν ζεσταίνει και τη συσκευή καθόλου, συγκριτικά με το sygic το οποίο μετά από μισή ώρα πλοήγηση ζεσταινόταν αρκετά!

 

Το μόνο που με χαλάει είναι πως ο χάρτης του (2011.06, το έχω αγοράσει από το market) δεν έχει γεωγραφικό ανάγλυφο... ξέρει κανείς αν οι νεότεροι χάρτες έχουν;

 

Εντωμεταξύ, πέρα από το default europe.pool.ntp.org, υπάρχει κάποιος ελληνικός server που μπορούμε να βάλουμε στο fasterfix για μεγαλύτερη ακρίβεια;

 

καλά πώς να ζεσταθει αφού τα γραφικά του είναι πολύ πιο απλά από τα τέλεια του Sygic.

Θα έπρεπε να σου κάνει εντύπωση αν ζεσταινόταν, όχι το αντίθετο. ;)

Είναι πολύ ελαφρύ πρόγραμμα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

δεν βρισκω στο μαρκετ πλεον την εφαρμογη tubemate.υπαρχει αλλη παρομοια να μετατρεπει mp3 απο το youtube?
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει στο market, κατεβασε την απο το επισημο site: http://devian7.iisweb.co.kr/download.jsp

ναι το googlαρισα και την κατεβασα τελικα,σε ευχαριστω παντως

Link to comment
Share on other sites

καλά πώς να ζεσταθει αφού τα γραφικά του είναι πολύ πιο απλά από τα τέλεια του Sygic.

Θα έπρεπε να σου κάνει εντύπωση αν ζεσταινόταν, όχι το αντίθετο. ;)

Είναι πολύ ελαφρύ πρόγραμμα.

 

τo sigic μπορει να εχει πολυ καλα γραφικα αλλα απο δρομολογησεις και διαδρομες ειναι αστα να πανε ενω το dontpanic και το igo ειναι πολυ ακριβεστατα τα εχω δουλεψει ολα και λεω την προσωπικη γνωμη μου τι να τα κανω τα ωραια γραφικα οταν η διαδρομη που με παει ειναι αστα να μην πω ....εαν τα δοκιμασει κανεις ολα τοτε να πει την γνωμη του μην σας εντυπωσιαζει οτι ειναι τα γραφικα ωραια σκοπος ειναι να κανεις την δουλεια σου καλα.... και εαν θελει καποιος ενα προγραμα καλο και ελαφρυ να κανει την δουλειατου και να μην γεμιζει με δεδομενα η μνημη του τηλεφωνου και η καρτα αν και fan του igo θα προτεινα το dont panic γιατι το igo ειναι ποιο βαρυ...

Edited by viotos

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

Το πλεονέκτημα του igo είναι το τρελό customization που μπορείς να κάνεις, οχι τα γραφικά. Και οι χάρτες που ανανεώνονται 3-4 φορές το χρόνο και απο τους 2 μεγάλους providers. Αν είχαμε και χάρτη GI βέβαια θα ήταν ακόμα καλύτερα. Τουλάχιστον ελπίζω να βγάλουν το primo για android κάποια στιγμή.
Link to comment
Share on other sites

ερώτηση: στο Nokia που είχα 5800, εκφωνεί το όνομα της επαφής όταν με καλούνε, υπάρχει εφαρμογή που να εκφωνεί Ελληνικά τα ονοματα των επαφών οταν με καλούνε;

 

ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

 

Έχω κατεβάσει το Teamviewer στο κινητό και στο laptop και βλέπω επιτυχώς την οθόνη μου :). Πως μπορώ όμως να ενεργοποιήσω την webcam του Laptop για να μπορώ να ελέγχω και τον χώρο του σπιτιού μου όταν λείπω :);

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Εντωμεταξύ, πέρα από το default europe.pool.ntp.org, υπάρχει κάποιος ελληνικός server που μπορούμε να βάλουμε στο fasterfix για μεγαλύτερη ακρίβεια;

 

Προτιμησε το: gr.pool.ntp.org

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το don't panic είναι απίστευτο πρόγραμμα... έχω να δω τέτοια ταχύτητα επανυπολογισμού από το igo 2006 στο qtek9000 μου! Δεν ξέρω αν είναι θέμα software, αλλά ακόμα και με gps/data ανοιχτά δεν ζεσταίνει και τη συσκευή καθόλου, συγκριτικά με το sygic το οποίο μετά από μισή ώρα πλοήγηση ζεσταινόταν αρκετά!

 

Το μόνο που με χαλάει είναι πως ο χάρτης του (2011.06, το έχω αγοράσει από το market) δεν έχει γεωγραφικό ανάγλυφο... ξέρει κανείς αν οι νεότεροι χάρτες έχουν;

 

Εντωμεταξύ, πέρα από το default europe.pool.ntp.org, υπάρχει κάποιος ελληνικός server που μπορούμε να βάλουμε στο fasterfix για μεγαλύτερη ακρίβεια;

Ο τελευταίος χάρτης ειναι αυτός για τώρα αλλά περιμένουμε τον 2011.09 που επίσης δε θα έχει γεωγραφικό ανάγλυφο.H αγορά από το μάρκετ, δεν έχει αναβαθμίσεις.Αν το αγοράσεις από το e-shop της ngi ή από ένα κατάστημα forthnet μπορεί να έχει 39€ αλλά έχει δωρεάν αναβαθμίσεις και δυνατότητα μεταφοράς της άδειας σε 5 συσκευές με το ίδιο google account

Link to comment
Share on other sites

http://www.radio9.gr/Media.aspx?a_id=1338&item=4192&prodId=5

 

Πως μπορώ, όταν είμαι σε wifi να κάνω το ηχητικό αρχείο download στο galaxy s android 2.3 τηλεφωνό μου, ώστε να το ακούω όταν δεν έχω wifi (για να μην χρεώνομαι)??? Σημειώστε ότι είναι flash(?) η ραδιοφωνική εκπομπή στο link

Link to comment
Share on other sites

θα ηταν υπερβολικο να σου ζητουσα να μου εξηγησεις λιγο πως δουλευει??αν κ ειναι ελληνικα εγω μπερδευτικα.to teamviewer εννοω

 

Θεώρησα υπερβολικό να στο εξηγήσω όταν μπορείς τόσο εύκολα να το δοκιμάσεις και να δεις από μόνο σου.

 

Είναι πολύ απλό. Πιό απλό θα ήταν να το δοκιμάσεις και να δεις πόσο εύκολο είναι (και δεν είμαι ειρωνικός... ισχύει αυτό που λέω).

 

Σου δινει μια ip και εναν κωδικο. Για να μπει ο αλλος στη συσκευη σου, του δινεις την ip και τον κωδικο και ετσι εχει προσβαση στο κινητο σου και μπορει να διορθωσει καποιο προβλημα που μπορει να μην ξερεις πως να το λυσεις..

 

Δεν σου δίνει ip. Σου δίνει έναν μοναδικό αριθμό το πρόγραμμα. Το τρέχεις στον υπολογιστή, σου δείχνει έναν αριθμό και έναν κωδικό. Μετά στην συσκευή σου τα βάζεις αυτά και μπαίνεις.

Link to comment
Share on other sites

@STEGRA τα αρχεια data και branding υπαρχουν και στο mariupol και στο luboz thin 1.7. απο που να τα διαλεξω?

Από την thin του luboz χριζόμαστε μόνο το αρχείο iGO MyWay_v8.4.3.179971_Thin 1.7.apk και είναι το ίδιο για όλες τις αναλύσεις.

 

Προτεινόμενες ρυθμίσεις και Πληκτρολόγιο Greek (QwertY) για igo my way έχω ανεβάσει εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3942093#post3942093

Link to comment
Share on other sites

Δεν σου δίνει ip. Σου δίνει έναν μοναδικό αριθμό το πρόγραμμα. Το τρέχεις στον υπολογιστή, σου δείχνει έναν αριθμό και έναν κωδικό. Μετά στην συσκευή σου τα βάζεις αυτά και μπαίνεις.

 

Αυτο τον κωδικο 'ονομασα' ip...

Link to comment
Share on other sites

Το πλεονέκτημα του igo είναι το τρελό customization που μπορείς να κάνεις, οχι τα γραφικά. Και οι χάρτες που ανανεώνονται 3-4 φορές το χρόνο και απο τους 2 μεγάλους providers. Αν είχαμε και χάρτη GI βέβαια θα ήταν ακόμα καλύτερα. Τουλάχιστον ελπίζω να βγάλουν το primo για android κάποια στιγμή.

 

εγω αυτο δουλευω σαν πρωτο και δευερο το dont panic στο δε igo εχω βαλει και τελευταιους χαρτες της navteq 2011 Q3 και ειναι πολυ πρωτο!!!!!!!!!!!:D:D

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

ερώτηση: στο Nokia που είχα 5800, εκφωνεί το όνομα της επαφής όταν με καλούνε, υπάρχει εφαρμογή που να εκφωνεί Ελληνικά τα ονοματα των επαφών οταν με καλούνε;

 

ευχαριστώ.

 

Το SVOX είναι πού κάνει αυτό που θέλεις. Το πρόγραμμα είναι δωρεάν αλλά όχι και η ελληνική γλώσσα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα θα ηθελα να κανω μια ερωτηση σχετικα με το προγραμμα των sms. Εχω το Xperia mini pro Χρησιμοποιω το Handcent SMS το προβλημα μου ειναι οτι οταν εχω κλειστο το τηλεφωνο και μου στελνουν μηνυμα οταν το ανοιγω το μηνυμα δειχνει την ωρα που ανοιξα το κινητο και οχι την ωρα που μου το εστειλαν, εκτος αν πας στις πληροφοριες. Δεν υπαρχει ενα προγραμμα που να σου εμφανιζει κανονικα την ωρα αποστολης. Το Go Sms κανει και αυτο το ιδιο?

Πιο ειναι καλυτερο κατα την αποψη σας!

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καμια εφαρμογη που να δειχνει τα ATM τραπεζων ανα περιοχη?

Η εφαρμογη του χρυσου οδηγου, φαινεται οτι δειχνει τις τραπεζες, αλλα ομως ΑΤΜ υπαρχουν κι αλλου, οχι μονο στις τραπεζες.

Edited by karib
Link to comment
Share on other sites

Eξαρτάται από την τράπεζα. Η πειραιώς και η eurobank έχουν. Για άλλες δε γνωρίζω...
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...