Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

smtp αν μου βρείς που βάζεις θα σου στείλω donate :lol:

Προσπαθώ καιρό να βάλω το εταιρικό μου email είτε με po3 είτε με imap αλλα δεν μου δίνει πουθενα να συμπληρωσω εξερχόμενη smtp και λογικά στην επόμενη οθόνή μου λέει οτι δεν μπορεί να συνδεθέι.

:lol: Το sII που βλέπω στο avatar έχεις;; Έχει δική του εφαρμογή η τη default του Android; Για να ξέρω αν μπορώ να το δω. Υποψιάζομαι ότι πάει να κάνει auto setup και γι αυτό δε σε αφήνει να βάλεις smtp. Έχεις τσεκάρει ούριο δεν έχει επιλογή για χειροκίνητη ρύθμιση;

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
γεια σας παιδια,εχω και εγω ενα προβλημα αν μπορει να βοηθησει καποιος.εχω την 8.4.3.179971 Thin 1.7.με σκιν Mariupol 3.3.3.ενω στο τεστ λεει τις καμερες η αριαδνη,στην πλοηγηση δεν αναφερει οδους και ωρα αφιξης.(ττς εχω το TTS-svox-ell-f7-odytsak-v1.0243 και audio 3.3.3).η συσκευη ειναι htc wildfire.τι εχω κανει λαθος,ευχαριστω

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=313298

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδια ψαχνω εναν contact caller ο οποιος να κανει το εξης (το εχουν τα Galaxy SII και Galaxy Note): εισαι στις επαφες και οταν συρεις το δαχτυλο προς τα δεξια σε μια επαφη κανει κληση, οταν το συρεις προς τα αριστερα στελνει sms. Ξερετε καμια?
TCe
Link to comment
Share on other sites

παιδια ψαχνω εναν contact caller ο οποιος να κανει το εξης (το εχουν τα Galaxy SII και Galaxy Note): εισαι στις επαφες και οταν συρεις το δαχτυλο προς τα δεξια σε μια επαφη κανει κληση, οταν το συρεις προς τα αριστερα στελνει sms. Ξερετε καμια?

exDialer

10

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αντιμετωπίζει κάνεις πρόβλημα με την εφαρμογή ES File Explorer? Μου βγάζει αυτό το μήνυμα:(.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αντιμετωπίζει κάνεις πρόβλημα με την εφαρμογή ES File Explorer? Μου βγάζει αυτό το μήνυμα:(.

 

δοκιμασες να κανεις εκκαθαριση προσωρινης μνημης?

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασες να κανεις εκκαθαριση προσωρινης μνημης?

Ναι φιλε μου εκανα αλλα τιποτα, επισης με titanium εκανα εκαθαριση δεδομενων και απεγκατασταση και μετα εγκατασταση απο το market και παλι τιποτα, μονο με σαμπουαν δεν το ελουσα....

Νομιζω το επαθε απο την τελευταια ενημερωση και μετα.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει Calculator το οποίο να λειτουργεί όπως το επιτραπέζιο όσον αναφορά το % ?

Έχω κάνει εγκατάσταση αρκετά αλλά δεν μπορώ να βρώ κάποιο.

Υπάρχει ?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αντιμετωπίζει κάνεις πρόβλημα με την εφαρμογή ES File Explorer? Μου βγάζει αυτό το μήνυμα:(.

 

Βγηκε update σημερα, ισως να λυνει το πρόβλημα σου.

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει εφαρμογη αναλογη με το liveview του symbian?

ανοιγεις την καμερα του κινητου και οπου στοχευει σου δινει πληροφοριες για κτηρια αποστασεις μουσεια σημεια ενδιαφεροντος κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει Calculator το οποίο να λειτουργεί όπως το επιτραπέζιο όσον αναφορά το % ?

Έχω κάνει εγκατάσταση αρκετά αλλά δεν μπορώ να βρώ κάποιο.

Υπάρχει ?

 

https://market.android.com/details?id=uk.co.nickfines.RealCalc&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsInVrLmNvLm5pY2tmaW5lcy5SZWFsQ2FsYyJd

για τσεκαρε... εμενα με κανει αυτο που θελω στο %

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει εφαρμογη αναλογη με το liveview του symbian?

ανοιγεις την καμερα του κινητου και οπου στοχευει σου δινει πληροφοριες για κτηρια αποστασεις μουσεια σημεια ενδιαφεροντος κλπ.

Δες αυτη http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=321783

και αυτη https://market.android.com/details?id=com.openbuildings.buildings&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5vcGVuYnVpbGRpbmdzLmJ1aWxkaW5ncyJd

 

@ kill_noob θα το δω μετα γιατι δεν εχω μαζι μου το τηλεφωνο.... και εχθες update εκανε και την επαθε.

Ευχαριστω.

Edit έφτιαξε o es!

Edited by Karthan7

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

ILMETEO

Το πιο αξιόπιστο!

 

Πιθανόν, αλλά ταυτόχρονα ελλιπέστατο σε περιοχές.

Αναγνωρίζω ότι ίσως δεν υπάρχει κάποιο πρόγραμμα καιρού που να είναι πλήρες και τα ταυτόχρονα αξιόπιστο για τον Ελλαδικό χώρο και το meteo μπορεί να έχει τα κακά του αλλά είναι full σε περιοχές της Ελλάδας και προσωπικά το θεωρώ ίσως το πιο αξιόπιστο.

Edited by Stavros_P
Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Αν απεγκαταστήσω την stock εφαρμογή των μηνυμάτων και κρατήσω μόνο το GoSMS, μπορεί να γίνει κάτι κακό; γιατί κάθε φορά που ανοιγοκλείνω το τηλέφωνο, μου έρχονται όλα τα μηνύματα που πήρα ή έστειλα μαζεμένα στην stock εφαρμογή.

 

Edit: Να την "παγώσω" για αρχή;

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

Αν απεγκαταστήσω την stock εφαρμογή των μηνυμάτων και κρατήσω μόνο το GoSMS, μπορεί να γίνει κάτι κακό; γιατί κάθε φορά που ανοιγοκλείνω το τηλέφωνο, μου έρχονται όλα τα μηνύματα που πήρα ή έστειλα μαζεμένα στην stock εφαρμογή.

 

Edit: Να την "παγώσω" για αρχή;

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

 

Δεν είμαι σίγουρος αν κατάλαβα ακριβώς ποιο είναι το πρόβλημα, αλλά γιατί δεν δοκιμάζεις να απενεργοποιήσεις τα notifications της stock εφαρμογής?

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν είμαι σίγουρος αν κατάλαβα ακριβώς ποιο είναι το πρόβλημα, αλλά γιατί δεν δοκιμάζεις να απενεργοποιήσεις τα notifications της stock εφαρμογής?

 

Αυτό είναι το ορθότερο, δεν ενδείκνυται να αφαιρούμε βασικές εφαρμογές όπως αυτή των μηνυμάτων.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα πάντως το Go SMS παίζει άψογα στο sgs2. Εχουν απενεργοποιηθει τα notifications της stock εφαρμογης
Link to comment
Share on other sites

η Sharelock ζηταει κωδικο να σου στειλουν αφου στειλω εγω ονομα χρηστη και μειλ.

ποια ζηταει? ονομα χρηστη και μειλ του gmail? η καποιου αλλου μειλ?

Link to comment
Share on other sites

Ποια αρχεια μπορω να σβησω απο το sygic,πχ γλωσσες (εκτος Αγγλικα και Ελληνικα)

Πιανουνε πολυ χωρο απο οτι βλεπω 600MB!

Edited by isolove

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι σίγουρος αν κατάλαβα ακριβώς ποιο είναι το πρόβλημα, αλλά γιατί δεν δοκιμάζεις να απενεργοποιήσεις τα notifications της stock εφαρμογής?

 

Αυτό είναι το ορθότερο, δεν ενδείκνυται να αφαιρούμε βασικές εφαρμογές όπως αυτή των μηνυμάτων.

 

Μετά απο reboot, μου έρχονται όσα sms είχα παραλάβει πριν λίγο με το GoSMS, είτε είναι για αναπάντητες κλήσεις ή μηνύματα κειμένου.

Τελικά δεν πείραξα την εφαρμογή αλλά απενεργοποίησα τις ειδοποιήσεις μέσα απο το μενού των μηνυμάτων της stock εφαρμογής. Νόμιζα πως το είχα κάνει.

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

η Sharelock ζηταει κωδικο να σου στειλουν αφου στειλω εγω ονομα χρηστη και μειλ.

ποια ζηταει? ονομα χρηστη και μειλ του gmail? η καποιου αλλου μειλ?

 

Δεν ξέρω να σου πω φίλε, ρώτησε σε εκείνο το τοπικ να σου πει, η ρώτησε στη σελίδα τους.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Ενας φιλος μου μου εδειξε μια εφαρμογη που εχει στο iphone ,εχει ολους τους φιλους του που εχουν iphone και μολις πατησει πανω σε καποια επαφη του δειχνει στον χαρτη που ειναι.Υπαρχει παρομοια για android;
Link to comment
Share on other sites

Ενας φιλος μου μου εδειξε μια εφαρμογη που εχει στο iphone ,εχει ολους τους φιλους του που εχουν iphone και μολις πατησει πανω σε καποια επαφη του δειχνει στον χαρτη που ειναι.Υπαρχει παρομοια για android;

 

Λογικά σου έδειξε αυτή. Άλλη αντίστοιχη είναι το latitude.

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

H "παρόμοια" με το market εφαρμογή περιλαμβάνει σπασμένο λογισμικό και συνεπώς τα links αφαιρέθηκαν, μιας και απαγορεύεται οποιαδήποτε τέτοια συζήτηση στο myphone ;)
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

H "παρόμοια" με το market εφαρμογή περιλαμβάνει σπασμένο λογισμικό και συνεπώς τα links αφαιρέθηκαν, μιας και απαγορεύεται οποιαδήποτε τέτοια συζήτηση στο myphone ;)

 

Έχει και free ... μην είστε τόσο αυστηροί.Βιώνουμε και μια κρίση...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...