Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

SOS μαγκες....

Πηγα και εκανα την επαληθευση λογαριασμου της google με δυο βηματα ( τι το ηθελα ο μαλ...ς ) και τωρα δεν μπορω να μπω στο gmail μεσω του κινητου.. μου ζηταει τον κωδικο, τον βαζω αλλα παλι τιποτα... δεν τον παιρνει σωστα... ενω ο ιδιος κωδικος δουλευει στο pc.. εκανα εκει κατι για κωδικους για τις εφαρμογες αλλα πατησα ανακληση.... Τι να κανω τωρα για να μπορεσει να δουλεψει και το κινητο?? ουτε στο μαρκετ δεν μπαινει....

 

Βάζεις τον ίδιο κωδικό σε κινητό και pc και στο ένα μπαίνει ενώ στο άλλο όχι??? :confused:

Σβήσε το gmail account στο κινητό και ξαναδοκίμασε.

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Βάζεις τον ίδιο κωδικό σε κινητό και pc και στο ένα μπαίνει ενώ στο άλλο όχι??? :confused:

Σβήσε το gmail account στο κινητό και ξαναδοκίμασε.

 

Ναι αλλα μην ξεχνας δεν γινεται να σβησεις το account απο την google στο κινητο... Η τουλαχιστον δεν ξερω εγω πως να το κανω.. Γιατι οταν πας στον λογαριασμο δεν σε αφηνει..

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα μην ξεχνας δεν γινεται να σβησεις το account απο την google στο κινητο... Η τουλαχιστον δεν ξερω εγω πως να το κανω.. Γιατι οταν πας στον λογαριασμο δεν σε αφηνει..

 

Με εκκαθάριση δεδομένων στο gmail από τη διαχείριση των εφαρμογών δε ινεται να το διορθώσεις?

.

Asteroshouse.gr ...................

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα μην ξεχνας δεν γινεται να σβησεις το account απο την google στο κινητο... Η τουλαχιστον δεν ξερω εγω πως να το κανω.. Γιατι οταν πας στον λογαριασμο δεν σε αφηνει..

 

Παιδια, δεν ξέρω αν οφείλεται στη ρομ που φοράω (Desense) αλλά εμένα με αφήνει κανονικά να διαγράψω το λογαριασμό μου από τις ρυθμίσεις λογαριασμών. Δοκιμάσατε και δεν σας έχει τέτοια επιλογή?

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Με εκκαθάριση δεδομένων στο gmail από τη διαχείριση των εφαρμογών δε ινεται να το διορθώσεις?

 

Ξες ποιο ειναι το θεμα? Οποια εφαρμογη συνδεεται με google account δεν ανοιγει... οχι μονο το gmail... δηλαδη ουτε το μαρκετ ανοιγει ουτε το gmail ουτε το google +

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

ασχετο με τη συζητηση αλλα ηθελα να το ποσταρω!

http://s1-02.twitpicproxy.com/photos/large/465908907.jpg

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

SOS μαγκες....

Πηγα και εκανα την επαληθευση λογαριασμου της google με δυο βηματα ( τι το ηθελα ο μαλ...ς ) και τωρα δεν μπορω να μπω στο gmail μεσω του κινητου.. μου ζηταει τον κωδικο, τον βαζω αλλα παλι τιποτα... δεν τον παιρνει σωστα... ενω ο ιδιος κωδικος δουλευει στο pc.. εκανα εκει κατι για κωδικους για τις εφαρμογες αλλα πατησα ανακληση.... Τι να κανω τωρα για να μπορεσει να δουλεψει και το κινητο?? ουτε στο μαρκετ δεν μπαινει....

Και εγώ το έκανα αλλά βαρέθηκα να το κάμω συνέχεια και πήγα και το ακύρωσα απο τους λογαριασμους

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, το κινητο φαίνεται να 'ξεχνά' το smart keyboard pro συνεχεια!

Θελω να το ορισω ως default πληκτρολογιο.

Κι οχι μονο δεν εχω καταφερει κατι τετοιο(πως γινεται?), αλλα επιπλεον βλεπω οτι επειδη 'χανεται' το τικ στο κουτι του smart keyboard pro στο language-keyboard μενου του android, δεν μου το εμφανιζει καν οταν παω να γραψω κειμενο, ως input method!!!

 

Μπορω να το δηλωσω καπου ως default-προεπιλεγμενο πληκτρολογιο, και να ειναι παντα ενεργο?

 

Μήπως χρησιμοποιείς task killer? αν ναι βάλτο στη white list και δες άμα έχεις πάλι το ίδιο πρόβλημα.

 

 

 

 

 

Κάποιες εφαρμογές στο Android Market σήμερα έχουν 10 λεπτά του Ευρώ!!!.

 

Μακάρι να δούμε κι άλλες τέτοιες κινήσεις από τη google.

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το έκανα αλλά βαρέθηκα να το κάμω συνέχεια και πήγα και το ακύρωσα απο τους λογαριασμους

 

Ναι το εκανα και αυτο αλλα παλι δεν με συνδεει με τιποτα...! Μου ηρθε και mail οτι απενεργοποιηθηκε αλλα με το κινητο δεν μπορω να μπω...!

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Το εκανα και εγω εδω και 2 εβδομαδες....με τα 2 βηματα δεν εμπαινα απο το κινητο πρεπει να πατε ρυθμισεις/λογαριασμοι και εισαγωγη/αλλες ρυθμισεις λογαριασμου google/εξουσιοδοτηση εφαρμογων και ιστιοτοπων...και εκει βαλτε π.χ.

Ονομα...android,πατατε δημιουργια κωδ.προσβ

Σας βγαζει ενα μεγαλο κωδικο το βαζετε μια φορα και τελος.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι το εκανα και αυτο αλλα παλι δεν με συνδεει με τιποτα...! Μου ηρθε και mail οτι απενεργοποιηθηκε αλλα με το κινητο δεν μπορω να μπω...!

 

Δεν θέλω να σε τρομάξω.... αλλά πας για ''Επαναφορά εργοστασιακών δεδομένων'' και ξανά στήσιμο από την αρχή...αν έχεις κανένα καλό BACKUP θα γλυτώσεις αρκετή δουλειά στο στήσιμο του τηλεφώνου..!!

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω να σε τρομάξω.... αλλά πας για ''Επαναφορά εργοστασιακών δεδομένων'' και ξανά στήσιμο από την αρχή...αν έχεις κανένα καλό BACKUP θα γλυτώσεις αρκετή δουλειά στο στήσιμο του τηλεφώνου..!!

 

Τα καταφερα.... πηγα εσβησα τα παντα απο αυτα τα 2 ρημαδια βηματα και μετα απο 3 ωρες ξανα μπηκε... Λογικα ηθελε καποιο χρονο...

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Ειπα κ' εγώ .......

Εκανα μιά βόλτα στην πόλη το πρωί .

Πάντως εκείνο το " Στρίψτε αριστερά......." και μετά από 5 δεύτερα παύσης η συνέχεια "στα 150 μέτρα" δεν είναι και ότι καλύτερο όταν

υπάρχουν 2-3 στενά που θα έστριβες αν δεν ήξερες το δρόμο ή δεν πολυκοιτάς το μαραφέτι και πας περισσότερο με τις ακουστικές οδηγίες .

Μπορείς να χρησιμοποιήσεις αυτές τις φωνές: Voice_Gre-m11_odytsak.zip και Voice_Gre-f11_odytsak.zip (είναι βελτιωμένες).

Link to comment
Share on other sites

Τα καταφερα.... πηγα εσβησα τα παντα απο αυτα τα 2 ρημαδια βηματα και μετα απο 3 ωρες ξανα μπηκε... Λογικα ηθελε καποιο χρονο...

 

Αυτα τα 2 βηματα τι ειναι ρε παιδες ?

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Αυτα τα 2 βηματα τι ειναι ρε παιδες ?

 

Πιστεψε με δεν θες να μαθεις...! Και να το κανεις..! Η google απλα σε προστατευει καλυτερα τον λογαριασμο...

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Το Google+ άνοιξε και για το ελληνικό Android Market, οπότε για όσους ενδιαφέρονται η εφαρμογή είναι διαθέσιμη. https://market.android.com/details?id=com.google.android.apps.plus&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5nb29nbGUuYW5kcm9pZC5hcHBzLnBsdXMiXQ..

 

Επίσης, τα παιδιά που έλεγαν για το Tapatalk ότι δεν δείχνει την υπογραφή στο MyPhone, είχαν δίκιο. Πιθανώς εγώ δεν είχα πρόβλημα επειδή έκανα Update στην εφαρμογή. Flashάρωντας rom και εγκθιστώντας τη κι εγώ με clean install, δεν μου τη δείχνει στο myPhone ενώ σε άλλα forum δεν έχω πρόβλημα.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

ασχετο με τη συζητηση αλλα ηθελα να το ποσταρω!

http://s1-02.twitpicproxy.com/photos/large/465908907.jpg

 

σορρυ κι απο μενα για το offtopic :O αλλα γενικα αυτη η "εκρηξη" μου κανει περισσοτερο γιατι το market εγινε και για το pc οποτε ειναι η χαρα του massive & remoted download. μπορει να κανω και λαθος αλλα αν κρινω απο τον εαυτο μου,δεν υπαρχει περιπτωση να μπω για να δω κατι και να μη "στειλω" 3-4 apps στο κινητο,οποτε φανταζομαι ισχυει για πολυ κοσμο

Link to comment
Share on other sites

σορρυ κι απο μενα για το offtopic :O αλλα γενικα αυτη η "εκρηξη" μου κανει περισσοτερο γιατι το market εγινε και για το pc οποτε ειναι η χαρα του massive & remoted download. μπορει να κανω και λαθος αλλα αν κρινω απο τον εαυτο μου,δεν υπαρχει περιπτωση να μπω για να δω κατι και να μη "στειλω" 3-4 apps στο κινητο,οποτε φανταζομαι ισχυει για πολυ κοσμο

 

Συμφωνω!βαλε μεσα εκτος απο τα δεκαδες κινητα (συμπεριλ. και των κινεζικων συσκευων) και τα tablets και μπορεις ευκολα να καταλαβεις αυτη την εκρηξη οπως λες και εσυ..;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδιά μήπως ξέρετε πως βάζουμε pois στο DontPanic? να φαίνονται στο χάρτη εννοώ...

Από όσο ξέρω δεν μπορείς να βάλεις

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Mε το titanium backup, αν το εχει παρει καποιος απο το κινητο σε κατάσταση root, μπορει να γινει restore στο ιδιο κινητο σε κατασταση που δεν ειναι root? Εννοω, θα δουλεψει το restore ή δεν γινεται?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Mε το titanium backup, αν το εχει παρει καποιος απο το κινητο σε κατάσταση root, μπορει να γινει restore στο ιδιο κινητο σε κατασταση που δεν ειναι root? Εννοω, θα δουλεψει το restore ή δεν γινεται?

 

To titanium backup απαιτεί root, πως θα το εγκαταστήσεις σε συσκευή που δεν είναι root για να κάνεις restore;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Mε το titanium backup, αν το εχει παρει καποιος απο το κινητο σε κατάσταση root, μπορει να γινει restore στο ιδιο κινητο σε κατασταση που δεν ειναι root? Εννοω, θα δουλεψει το restore ή δεν γινεται?

 

Το titanium χρειάζεται root για να λειτουργήσει, όπως και να έχει.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

To titanium backup απαιτεί root, πως θα το εγκαταστήσεις σε συσκευή που δεν είναι root για να κάνεις restore;

 

Εγκαθισταται. Το θεμα ειναι τι μπορει να κανει μετα.

Το εχω εγκαταστησει και σε rom διχως root.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...