Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θελω καποιο calendar πιο compact απο το ενσωματωμενο στο android, και μαλιστα να εχει την ΄δικη' μας εβδομαδα, δηλαδη Δευτερα-Κυριακη, και οχι Κυριακη ως επομενο Σαββατο.

Υπαρχει κατι καλο και δοκιμασμενο;

Link to comment
Share on other sites

Χαίρεται από Κύπρο!

Συγγνώμη αν έχει ξαναρωτηθεί αυτό που θέλω αλλό δεν μπορούσα να διαβάσω 113 σελίδες ;)

Οπόταν θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κάποιος χάρτης της Κύπρου σε κάποιον πλοηγό εκτός από αυτόν (που βγήκε πριν 2 χρόνια) της SYGIC

Ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

Θελω καποιο calendar πιο compact απο το ενσωματωμενο στο android, και μαλιστα να εχει την ΄δικη' μας εβδομαδα, δηλαδη Δευτερα-Κυριακη, και οχι Κυριακη ως επομενο Σαββατο.

Υπαρχει κατι καλο και δοκιμασμενο;

 

Δοκίμασε το calengoo. Το πληρώνεις αλλά αξίζει

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εχω προβλημα δεν βλεπω τα ονοματα και τους αριθμους στης επαφες πως τα μεγαλώνω, και στα μενου δεν βλεπω αλλα ειναι δευτερεύων

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Θελω καποιο calendar πιο compact απο το ενσωματωμενο στο android, και μαλιστα να εχει την ΄δικη' μας εβδομαδα, δηλαδη Δευτερα-Κυριακη, και οχι Κυριακη ως επομενο Σαββατο.

Υπαρχει κατι καλο και δοκιμασμενο;

 

Ποια θα ειναι η πρωτη μερα αλλαζει στις ρυθμισεις του calendar. Ψαξτο λιγο.

Samsung S21 Ultra

Samsung Note 9

Samsung Galaxy Watch 4

[c0rrupt3d_tranSm1SS10n]

Link to comment
Share on other sites

Τόνους στα ελληνικά, με το smart keyboard, πως βαζω;

 

Ποια θα ειναι η πρωτη μερα αλλαζει στις ρυθμισεις του calendar. Ψαξτο λιγο.

 

Κοιταζω μες τις ρυθμισεις, αλλα δεν βρισκω. Μηπως ξερει κανεις;

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Τόνους στα ελληνικά, με το smart keyboard, πως βαζω;

 

Πατάς πατημένα το γράμμα που θες να τονίσεις.

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

My phones: LG GOOGLE NEXUS 5 16GB (BLACK) LG G5 32GB, SAMSUNG GALAXY NOTE 8 64GB

My tablet: LG G PAD V400 7.0 8GB (BLACK)

Link to comment
Share on other sites

εχω προβλημα δεν βλεπω τα ονοματα και τους αριθμους στης επαφες πως τα μεγαλώνω, και στα μενου δεν βλεπω αλλα ειναι δευτερεύων

ευχαριστω

βαλε το DW Contacts & Phone & Dialer απο το μαρκετ εχει επιλογη να μεγαλωνεις τις επαφες κ τους αριθμους
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετε,

 

καποια καλο widget για να βλεπω live την θερμοκρασια επεξεργαστη, τι μνημη RAM καταναλωνεται κ.α. ξερουμε??

 

Ευχαριστω πολυ..

Samsumg Galaxy S GT-I9000

Running cm 10.11-SNAPSHOT M5

Έκδοση Android: 4.4.2, RAM: 371 MB

Ευχαριστω που λυνετε τις αποριες μου:)

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετε,

 

καποια καλο widget για να βλεπω live την θερμοκρασια επεξεργαστη, τι μνημη RAM καταναλωνεται κ.α. ξερουμε??

 

Ευχαριστω πολυ..

 

Εγώ έχω το 3D Digital Weather clock (που έχει ώρα και καιρό) που όταν πατάς πάνω στο widget βγάζει την δεύτερη εικόνα..!

 

http://s14.directupload.net/images/111114/knfrqcad.png http://s14.directupload.net/images/111114/yyic6vih.png

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω τα εξης προγραμματα....

Live gps feed να μου στελνει που βρισκεται το κινητο που τρεχει το προγραμμα και να στελνει τα δεδομενα εκει που θα του ορισω (Π.χ την ip μου για να το βλεπω στο google earth..) Η καποιο αλλο software!

 

Επισης live gps feed και να τα στελνει η σε σερβερ η στο κινητο μου μεσω παλι 3g/wifi για να εχω 2 κινητα και να ξερουν που βρισκεται το ενα και το αλλο...

 

Επισης κατι παρομοιο αλλα να δουλευει με πυξιδα..

Κοινως να στελνουν ολα τα κινητα προς τα καπου ειτε IP (ειτε wifi ειτε απευθειας σε αλλα κινητα) και να δειχνει με πυξιδα οτι π.χ Βασιλης 310 μοιρες 100 μετρα... γιωργοσ 60 μοιρες 50 μετρα κλπ κλπ..

 

Καποτε επαιζε ενα προγραμμα και δεν θυμαμαι πως το λενε.

Ηταν αυτο που στο HTC P3300 βοηθουσε στο να παιξει το destinator. Ειχε σαν επιλογη να στελνει το στιγμα σε καποια IP και μπορουσες να το βαλεις και στο pc αντοιστιχα να λαμβανει τα δεδομενα (για μετατροπη στον υπολογιστη σε com port )

Ποτε θα πα ποτε θα παααρωωω την T28RS

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω τα εξης προγραμματα....

Live gps feed να μου στελνει που βρισκεται το κινητο που τρεχει το προγραμμα και να στελνει τα δεδομενα εκει που θα του ορισω (Π.χ την ip μου για να το βλεπω στο google earth..) Η καποιο αλλο software!

 

Επισης live gps feed και να τα στελνει η σε σερβερ η στο κινητο μου μεσω παλι 3g/wifi για να εχω 2 κινητα και να ξερουν που βρισκεται το ενα και το αλλο...

 

Επισης κατι παρομοιο αλλα να δουλευει με πυξιδα..

Κοινως να στελνουν ολα τα κινητα προς τα καπου ειτε IP (ειτε wifi ειτε απευθειας σε αλλα κινητα) και να δειχνει με πυξιδα οτι π.χ Βασιλης 310 μοιρες 100 μετρα... γιωργοσ 60 μοιρες 50 μετρα κλπ κλπ..

 

Καποτε επαιζε ενα προγραμμα και δεν θυμαμαι πως το λενε.

Ηταν αυτο που στο HTC P3300 βοηθουσε στο να παιξει το destinator. Ειχε σαν επιλογη να στελνει το στιγμα σε καποια IP και μπορουσες να το βαλεις και στο pc αντοιστιχα να λαμβανει τα δεδομενα (για μετατροπη στον υπολογιστη σε com port )

 

Λήγω ακόμα και θα ζητήσεις το περιβόητο βαλιτσάκι της Ε.Υ.Π.(Εθνική Υπηρεσία Πληροφοριών) :lol::lol::lol:

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω τα εξης προγραμματα....

Live gps feed να μου στελνει που βρισκεται το κινητο που τρεχει το προγραμμα και να στελνει τα δεδομενα εκει που θα του ορισω (Π.χ την ip μου για να το βλεπω στο google earth..) Η καποιο αλλο software!

 

Επισης live gps feed και να τα στελνει η σε σερβερ η στο κινητο μου μεσω παλι 3g/wifi για να εχω 2 κινητα και να ξερουν που βρισκεται το ενα και το αλλο...

 

Επισης κατι παρομοιο αλλα να δουλευει με πυξιδα..

Κοινως να στελνουν ολα τα κινητα προς τα καπου ειτε IP (ειτε wifi ειτε απευθειας σε αλλα κινητα) και να δειχνει με πυξιδα οτι π.χ Βασιλης 310 μοιρες 100 μετρα... γιωργοσ 60 μοιρες 50 μετρα κλπ κλπ..

 

Καποτε επαιζε ενα προγραμμα και δεν θυμαμαι πως το λενε.

Ηταν αυτο που στο HTC P3300 βοηθουσε στο να παιξει το destinator. Ειχε σαν επιλογη να στελνει το στιγμα σε καποια IP και μπορουσες να το βαλεις και στο pc αντοιστιχα να λαμβανει τα δεδομενα (για μετατροπη στον υπολογιστη σε com port )

 

Σαν να φαινεται οτι καποιος θελει να τσεκαρει τους οδηγους του...δε ξερω αν υπαρχουν τετοια προγραμματα αλλα ξερω οτι θελουν τη συγκαταθεση του αλλου οποτε να προσεχεις γιατι ειναι ιδωτικα δεδομενα αυτα που θες να βλεπεις...και μπορει να σου κανουν ζημια αντι για καλο

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καποτε επαιζε ενα προγραμμα και δεν θυμαμαι πως το λενε.

Ηταν αυτο που στο HTC P3300 βοηθουσε στο να παιξει το destinator. Ειχε σαν επιλογη να στελνει το στιγμα σε καποια IP και μπορουσες να το βαλεις και στο pc αντοιστιχα να λαμβανει τα δεδομενα (για μετατροπη στον υπολογιστη σε com port )

Στα wm ήταν το gps gate.Στο android δες μήπως σου κάνει αυτό https://market.android.com/details?id=com.comptonsoft.tgps_lite&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5jb21wdG9uc29mdC50Z3BzX2xpdGUiXQ ή κάτι παρόμοιο

Link to comment
Share on other sites

Σαν να φαινεται οτι καποιος θελει να τσεκαρει τους οδηγους του...δε ξερω αν υπαρχουν τετοια προγραμματα αλλα ξερω οτι θελουν τη συγκαταθεση του αλλου οποτε να προσεχεις γιατι ειναι ιδωτικα δεδομενα αυτα που θες να βλεπεις...και μπορει να σου κανουν ζημια αντι για καλο

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

χαχαχ φιλε μου υπαλληλος ειμαι και μαλιστα ΙΤ με βασικο μισθο.(Οποτε να με ελεγχουν θα θελανε οχι να ελεγχω εγω!)

Θελω να το εχω και για τυχον τσεκαρισμα ποτε σε καμια ατιμη περιπτωση αλλα πιο πολυ το θελω για παρεα αυτοκινητων οταν κινουμαστε να βλεπουμε ο ενας τον αλλον... (Παντα μ αρεσε η ιδεα)

Επισης το αλλο με την πυξιδα το θελω για το παιχνιδι που παιζω ονομαζωμενο "airsoft" κατι σαν το paintball για να γνωριζω που βρισκεται η υπολοιπη ομαδα μου την ωρα του παιχνιδιου.

Καποτε ειχα βρει κατι παρομοιο στο iphone ..ευχαριστω για το προγραμμα θα το τσεκαρω!

Edited by Dj_Blade

Ποτε θα πα ποτε θα παααρωωω την T28RS

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια εφαρμογή σε android ή μέσω υπολογιστή ώστε την ώρα που μιλάω στο κινητό να αλλάζει η φωνή.

Ήδη στο android market το Voice changer calling αλλά το φοβάμαι λίγο.

Έχει δοκιμάσει κανείς κάποιο?

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εφαρμογή που να τεστάρει την ταχύτητα μεταφοράς αρχείων σε wifi LAN;

Δεν με ενδιαφέρει ταχύτητα internet αλλά ταχύτητα τοπικού δικτύου μεταξύ pc-κινητού.

Περιμένω ένα wifi-dongle που υποστηρίζει ταχύτητα 802.11n και θέλω να συνδέομαι μέσω του SGS που επίσης υποστηρίζει 802.11n και θέλω να δω τι ταχύτητες θα ποιάνει η μεταφορά αρχείων.

Προσωρινά συνδέομαι με το router μου σε 802.11g

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω το battery indicator pro.και ενώ έχω 88 μπαταρια,τι ειναι ολα αυτα που βγάζει?μετράει και πριν την φόρτιση?ποιες ρυθμίσεις θέλει ώστε να μετράει με το που βγει από την φόρτιση το κινητό?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ το glympse με φίλους μου και μπορώ να πω ότι με έχει βολέψει. Δοκίμασέ το Dj_Blade! Βέβαια δεν ξέρω αν γίνεται να βλέπεις πολλά άτομα μαζί...
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω το battery indicator pro.και ενώ έχω 88 μπαταρια,τι ειναι ολα αυτα που βγάζει?μετράει και πριν την φόρτιση?ποιες ρυθμίσεις θέλει ώστε να μετράει με το που βγει από την φόρτιση το κινητό?

Αν το παράξενο σου φαίνεται πχ το ότι το "προβολή" έχει φάει 52%, να ξέρεις ότι επειδή ακριβώς μιλάει με ποσοστό, δεν υπάρχει πρόβλημα.

Δηλαδή εννοεί ότι το 55% του 22% της μπαταρίας που έχεις χάσει, έχει καταναλωθεί από την οθόνη ;)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω το battery indicator pro.και ενώ έχω 88 μπαταρια,τι ειναι ολα αυτα που βγάζει?μετράει και πριν την φόρτιση?ποιες ρυθμίσεις θέλει ώστε να μετράει με το που βγει από την φόρτιση το κινητό?

αν θελεις να μηδενησεις τα δεδομενα μετα απο τη φορτιση καντο μια επανεκκινηση :)

Link to comment
Share on other sites

Αν το παράξενο σου φαίνεται πχ το ότι το "προβολή" έχει φάει 52%, να ξέρεις ότι επειδή ακριβώς μιλάει με ποσοστό, δεν υπάρχει πρόβλημα.

Δηλαδή εννοεί ότι το 55% του 22% της μπαταρίας που έχεις χάσει, έχει καταναλωθεί από την οθόνη ;)

 

πες το ετσι ρε μεγαλε..εγω νομιζα ειναι συνολο!!και λεω γιατι λεει πχ 55% οταν εχω χασει μολις 22%??και σκεφτηκα οτι κραταει ποσοστα πριν την φορτιση..τωρα ξεκαραθισε το τοπιο!!:lol:

8ενξ!:rolleyes:

 

αν θελεις να μηδενησεις τα δεδομενα μετα απο τη φορτιση καντο μια επανεκκινηση :)

 

παντα το κανω..αλλα ειδα οτι δεν αλλαζει.αλλα αυτο που πε ο villis ισχυει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εφαρμογή που να τεστάρει την ταχύτητα μεταφοράς αρχείων σε wifi LAN;

Δεν με ενδιαφέρει ταχύτητα internet αλλά ταχύτητα τοπικού δικτύου μεταξύ pc-κινητού.

Περιμένω ένα wifi-dongle που υποστηρίζει ταχύτητα 802.11n και θέλω να συνδέομαι μέσω του SGS που επίσης υποστηρίζει 802.11n και θέλω να δω τι ταχύτητες θα ποιάνει η μεταφορά αρχείων.

Προσωρινά συνδέομαι με το router μου σε 802.11g

επειδη στο κινητο μπορει πχ να μην ανανεωνεται η οποιαδηποτε εφαρμογη θα βαλεις αμεσα, καλυτερα απλα κοιτα στο pc με ποσα mb/s στελνει και θα ειναι αυτο που θα λαμβανει το κινητο, γιατι η ιδια ταχυτητα θα ειναι. μετα ομως παιζει ρολο και ποσο γρηγορα γραφει στη μνημη του το κινητο. γιατι πχ αν μεταφερει με 2mb/s και ειναι πολλα μικρα αρχεια, ε λογικα καπου θα σκαλωσει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπαρχει εφαρμογη που να δυναμωνει τη ληψη του σηματος του wifi στο κινητο ωστε να πιανει καλυτερα wifi ?

 

Βασικα δεν επιανε καθολου το xperia mini στην ιδια θεση που αλλα 2 κινητα επιαναν κανονικα .

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...