Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποιος ξερει..η εφαρμογη ειναι σε τραγικα προοιμο σταδιο..

 

Καταφερε κανεις να το κανει να στειλει μηνυμα σε καποια επαφη του;φτανω στο σημειο που του λεω το ονομα αλλα δεν το καταλαβαινει ποτε..

 

 

Sent from my iPod touch ξάπλα στον καναπέ ή στο κρεβάτι....

 

ναι εστειλα στην αδερφη μου...την έχω sister αποθηκευμένη και το πέτυχα με την μια...

αυτο που δεν καταφερα(και δεν ξερω αν γινετε κιολας) ειναι να μου ανοιξει ενα website...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις τις επαφές ελληνικά ή greeklish λογικά δεν το καταλαβαίνει. Φαντάζομαι θέλει αγγλικά.

 

Edit: Επιβεβαίωσε ο parafron!

Edited by eltsele

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ το ovi maps δε μου κάνει εντύπωση να είναι καλύτερο απο το don't panic. Άλλωστε είναι μάλλον το χειρότερο πρόγραμμα για πλοήγηση στο android. Έχει όμως τους καλύτερους χάρτες. :(
Link to comment
Share on other sites

για να βλεπουμε τις εφαρμογες ειχα τον all apps organizer αλλα το κανανε με πληρωμη πλεον, καποια αλλη εφαρμογη παρομοια κανεις,

δηλαδη να φαινοντε ολες οι εφαρμογες απλα να χωριζοντε σε κατηγοριες

 

ο astro file manager ηταν ο πρωτος πριν την αναβαθμιση τωρα τον χαλασανε :(

Link to comment
Share on other sites

για να βλεπουμε τις εφαρμογες ειχα τον all apps organizer αλλα το κανανε με πληρωμη πλεον, καποια αλλη εφαρμογη παρομοια κανεις,

δηλαδη να φαινοντε ολες οι εφαρμογες απλα να χωριζοντε σε κατηγοριες

 

ο astro file manager ηταν ο πρωτος πριν την αναβαθμιση τωρα τον χαλασανε :(

 

Για δοκίμασε ένα από τα παρακάτω.... κάποιο ίσως σε βολέψει

https://market.android.com/details?id=com.yamilgv.instadockwidget&feature=search_result

https://market.android.com/details?id=com.google.code.appsorganizer&feature=search_result

https://market.android.com/details?id=com.utility.autoapporganizer&feature=related_apps

Link to comment
Share on other sites

Η Εφαρμογη "Vrisko" στο android market: https://market.android.com/details?id=gr.vrisko :D

ζηταει συνεχεια το gps ενεργοποιημενο?δηλαδη για να ψαξω οτιδηποτε απο τις κατηγοριες που εχει ετοιμες θελει ενεργο gps?

Link to comment
Share on other sites

Aραγε υπαρχει εφαρμογη τυπου whitepages ουτως ωστε να μην μπαινεις απο τον browser για να βρεις καποιο τηλεφωνο?

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Aραγε υπαρχει εφαρμογη τυπου whitepages ουτως ωστε να μην μπαινεις απο τον browser για να βρεις καποιο τηλεφωνο?

 

Υπάρχει αυτό https://market.android.com/details?id=gr.callerid

Βάζεις το τηλέφωνο και σου βγάζει σε ποιον ανήκει. Το αντίστροφο δεν το κάνει. Επίσης πρέπει το τηλέφωνο να είναι του ΟΤΕ.

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει αυτό https://market.android.com/details?id=gr.callerid

Βάζεις το τηλέφωνο και σου βγάζει σε ποιον ανήκει. Το αντίστροφο δεν το κάνει. Επίσης πρέπει το τηλέφωνο να είναι του ΟΤΕ.

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

 

όταν λες ΟΤΕ εννοείς πρέπει να είναι σταθερό ή σταθερό του ΟΤΕ? αν είναι σταθερό πχ. Forthnet δε θα το βρει?

Link to comment
Share on other sites

όταν λες ΟΤΕ εννοείς πρέπει να είναι σταθερό ή σταθερό του ΟΤΕ? αν είναι σταθερό πχ. Forthnet δε θα το βρει?

 

Όχι πρέπει να είναι σταθερό του ΟΤΕ. Όπως ακριβώς ψάχνει και το http://www.whitepages.gr

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια, κοινοτυπα αυτα που ζητω, αλλα ακομη παλευω να εγκαταστησω κατι που θα μου δινει ελληνικο πληκτρολογιο εντος android, και επιπλεον, αν μπορω να εχω και καποιο αλλο πληκτρολογιο με μεγαλυτερα πληκτρα! Θελω να μπορω να γραφω ελληνικα σε sms, και σε documents.

Εχω εγκαταστησει το handset (αν το λεω καλα) και παλι ελληνικα δεν εχω.

Τι να εγκαταστησω,

- να εχω ελληνικα

- και να ειναι και μεγαλυτερα τα εικονικα πληκτρα (ελληνικα-αγγλικα)

Link to comment
Share on other sites

Τι να εγκαταστησω,

- να εχω ελληνικα

δοκίμασε πρώτα το smart keyboard to free και μετά κατέβασε το Greek for Smart Keyboard

σίγουρα υπάρχουν και άλλες λύσεις, αλλά εγώ αυτή ξέρω

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποια εφαρμογη firewall, που να με ρωτα για το αν θα δωσω προσβαση για εξερχομενη κινηση στο internet, και φυσικα και για τυχον εισερχομενες;

Θελω να ελεγχω ποια εφαρμογη θελει να βγει στο νετ καθε φορα, και να εχω εγω τον ελεγχο αν θα δωσω προσβαση ή οχι.

Link to comment
Share on other sites

Siri στον android :P (δωρεάν) συγκεκριμένα λέγεται iris ανάποδα το siri δηλαδή :)

video :

Market: https://market.android.com/details?id=com.dexetra.iris

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια, κοινοτυπα αυτα που ζητω, αλλα ακομη παλευω να εγκαταστησω κατι που θα μου δινει ελληνικο πληκτρολογιο εντος android, και επιπλεον, αν μπορω να εχω και καποιο αλλο πληκτρολογιο με μεγαλυτερα πληκτρα! Θελω να μπορω να γραφω ελληνικα σε sms, και σε documents.

Εχω εγκαταστησει το handset (αν το λεω καλα) και παλι ελληνικα δεν εχω.

Τι να εγκαταστησω,

- να εχω ελληνικα

- και να ειναι και μεγαλυτερα τα εικονικα πληκτρα (ελληνικα-αγγλικα)

Smart keyboard και T9 τύπο πληκτρολογίου (και θα πληκτρολογείς σαν άνθρωπος :) )

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Smart keyboard και T9 τύπο πληκτρολογίου (και θα πληκτρολογείς σαν άνθρωπος :) )

 

Αντε να δουμε γιατι δεν μπορω να γραψω λέξη!

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις τις επαφές ελληνικά ή greeklish λογικά δεν το καταλαβαίνει. Φαντάζομαι θέλει αγγλικά.

 

Edit: Επιβεβαίωσε ο parafron!

 

Κατσε ρε συ,δηλαδη πως πρεπει να γραψω ενα ονομα dimitris ή panos για να το καταλαβει;;

 

 

Sent from my iPod touch ξάπλα στον καναπέ ή στο κρεβάτι....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το iris ειναι ακομα πολυ χαλια..εγω εχω το speaktoit αρκετα καλο και σωστο

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Το iris και το speaktoit θελουν αγγλικο tts για να δουλεψουν?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποια εφαρμογη να μου επιτρεπει να δημιουργω φακελους πανω στην επιφανεια εργασιας;

Υπαρχει εφαρμογη να μου μικραινει τα εικονιδια της επιφανειας εργασιας;

Link to comment
Share on other sites

Κάτι που παρατήρησα σήμερα.. σχετικά με το Android Market. Είχα κατεβάσει μια εφαρμογή την οποία την διέγραψα τώρα και δεν την έχω, ίσως να μην έκανα uninstall αλλά να την είχα σε άλλη ROM και να διαγράφηκε μαζί με την αλλαγή ROM. Όπως και να 'χει τώρα που θέλω να την ξαναπεράσω το Android Market (από PC) την έχει σαν "ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΘΗΚΕ" και όχι σαν "ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ". Όταν πατάω πάνω μου λέει διάλεξε μια άλλη συσκευή για να γίνει η εγκατάσταση. Πως μπορώ να την ξαναπεράσω?

 

Το iris και το speaktoit θελουν αγγλικο tts για να δουλεψουν?

 

ναι

 

Υπαρχει καποια εφαρμογη να μου επιτρεπει να δημιουργω φακελους πανω στην επιφανεια εργασιας;

Υπαρχει εφαρμογη να μου μικραινει τα εικονιδια της επιφανειας εργασιας;

 

κρατώντας πατημένο το δάχτυλο σου κάπου στην σε κενή επιφάνεια εργασίας (να μην έχει κάποιο εικονίδιο ή κάποια εφαρμογή) θα σου βγάλει ένα menu και από εκεί διαλέγεις folders.

 

αν θες κάτι καλύτερο μπορείς να περάσεις το InstaDock ή το Apps Organizer και να κατηγοριοποιήσεις από εκεί τις εφαρμογές σου και μετά φακέλους στην επιφάνεια εργασίας ;)

 

Τα εικονίδια νομίζω μικραίνουν από τις επιλογές της ROM. Δλδ κάπου έχει να διαλέξεις πόσες γραμμές (οριζόντια ή κάθετα) θες να έχει η οθόνη σου και αυτόματα μικραίνει ή μεγαλώνει τα εικονίδια για να μπορείς να έχεις περισσότερα ή λιγότερα, αντίστοιχα, στην επιφάνεια σου.

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποια εφαρμογη firewall, που να με ρωτα για το αν θα δωσω προσβαση για εξερχομενη κινηση στο internet, και φυσικα και για τυχον εισερχομενες;

Θελω να ελεγχω ποια εφαρμογη θελει να βγει στο νετ καθε φορα, και να εχω εγω τον ελεγχο αν θα δωσω προσβαση ή οχι.

 

Droidwall, το καλυτερο του ειδους του. Τικαρεις ποιες εφαρμογες θες να κοψεις την προσβαση τους, ειτε σε wifi ειτε σε 3g.

https://market.android.com/details?id=com.googlecode.droidwall.free&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5nb29nbGVjb2RlLmRyb2lkd2FsbC5mcmVlIl0.

 

 

 

 

Υπαρχει εφαρμογη να μου μικραινει τα εικονιδια της επιφανειας εργασιας;

 

Δοκιμασε το Multiicon.

Edited by Billys_RR
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...