Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δηλαδη δεν σου εμφανιζει κατι τετοιο? μηπως εσεις παλιοτερη εκδοση του μαρκετ?

 

Έχω το παλιό μάρκετ, γιατί το καινούργιο κάνει 2 μέρες να:lol: ανοίξει:lol:.

Δηλαδή να περάσω το new και από εκεί μπορώ να αλλάζω λογαριασμούς για να κατεβάζω της πληρωμένες εφαρμογές και στα 2 τηλέφωνα???

 

ΌΛΑ Ο.Κ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ....!!!!

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Για καιρο δοκιμαστε το go weather.Εχει widget,δεν ειναι πολυ βαρυ προγραμμα και εχει και σχετικα αξιοπιστες προβλεψεις.

 

Πολυ καλο!!.μπερδευτηκα λιγο με το μερα-νυχτα

ενω κατεβασα την νυχτα συνεχεια πρεπει να την βαλω χειροκινητα,τι κανω λαθος?

Link to comment
Share on other sites

Μιας και μιλάμε για εφαρμογές πότε επιτέλους θα διορθωθεί η προβληματική συνεργασία myphone και tapatalk ?????έλεος πια!πάρα πολλές φορές ενώ μπαίνει κανονικά στα φόρα στα favorites πετάει μήνυμα λάθους επικοινωνήστε με τον διαχειριστή του φόρουμ κλπ!το καλύτερό site για κινητά και να μην έχει ουτε mobile site ουτε να λειτουργεί σωστά με το tapatalk !αααχ τα είπα και ησύχασα!

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

Αν και δεν είναι ο κατάλληλος χώρος για να τα πεις ρίξε μια ματιά εδώ και θα απαντηθεί τουλάχιστον το ένα σκέλος της ερώτησής σου. :)

Το myphone είναι σε beta ακόμα (το βλέπεις άλλωστε και στο logo) οπότε απαιτείται μια περίοδο χάριτος.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μιας και μιλάμε για εφαρμογές πότε επιτέλους θα διορθωθεί η προβληματική συνεργασία myphone και tapatalk ?????έλεος πια!πάρα πολλές φορές ενώ μπαίνει κανονικά στα φόρα στα favorites πετάει μήνυμα λάθους επικοινωνήστε με τον διαχειριστή του φόρουμ κλπ!το καλύτερό site για κινητά και να μην έχει ουτε mobile site ουτε να λειτουργεί σωστά με το tapatalk !αααχ τα είπα και ησύχασα!

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

Και για να απαντήσω και στο άλλο σκέλος της ερώτησής σου... Το tapatalk για να "λειτουργήσει" σωστά, απαιτεί να του "δωθούν" από τους admins προσωπικά στοιχεία των χρηστών (passwords κλπ), κάτι που δε θέλουμε να γίνει . Συνεπώς γυρνάμε στην mobile έκδοση, η οποία κάποια στιγμή θα εμφανιστεί κι ελπίζουμε να μας αποζημιώσει για την αναμονή :)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα λειτουργει το tapatalk.

 

Και εγώ αυτό νομίζω.

 

Ερώτηση : Με την αναβάθμιση του svox κάτι έγραφε πως οι αγορασμενες φωνές θα φαίνονται πως πρέπει να τις αγοράσουμε ξανά και έδινε μια λύση αλλά το διάβασα πολύ βιαστικά και δεν έδωσα πολύ σημασία, θυμάται κανείς τι πρέπει να κάνουμε;

 

Υπάρχει εφαρμογή που μπορούμε να κατεβαζουμε video από YouTube ή daily motion κλπ;

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για το πρωτο δεν ξερω.για το δευτερο υπαρχουν,δουλευω το tubemate

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους..Ξερει κανεις τιποτα για αυτο?-εκανα πριν καμια βδομαδα ενημερωση στο accuweather κ απο τοτε παρατηρησα οτι εγινε πολυ βαρυ σαν προγραμμα-εφαρμογη(αργει στην ανταποκριση των εντολων),στην διαχειριση εφαρμογων δειχνει να 'τρωει' 30mb,στην χρηση μπαταριας 3%,και μου εχει μονιμα πλεον στη πανω μπαρα της οθονης ενα σημα με το εξης μηνυμα-accuweather for android Network connection error

 

Εγώ μπαίνω μέσω ιντερνετ στο accuweather.com βλέπω τον καιρό στην πόλη που θέλω και αποθηκεύω στον σελιδοδείκτη την σελίδα και κάθε φορά μπαίνω από εκεί.

Το εχω βρεί πιο ευκολο.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά!!!Υπάρχει καμιά εφαρμογή συνδυασμού φωτογραφίας και google maps? Δηλαδή, να βγάζουμε φώτο και να εμφανίζει την θέση μας στο google maps και να μπορούμε να την καρφιτσώνουμε την φώτο, ώστε να έχουμε αποθηκευμένο σημείο και φώτο? Edited by pedja
Συμπλήρωση
Link to comment
Share on other sites

καλημερα, σχετικα με το root ξερει κανεις να μου πει

κανω εγκατασταση η το 4root η το gingerbreak κ οταν παταω να κανει root ξεκιναει να τρεχει κ μενει εκει οση ωρα κ να το αφησεις, δηλαδη δειχνει να φορτωνει συνεχεια

 

υ.γ. εχω τικαρει τον εκτοπισμο σφαλματων κ με το Superoneclick δε μπορω να το κανω γιατι θελει να το τρεξεις σαν admin στο pc κ εχω ξεχασει το κωδικο :(

Link to comment
Share on other sites

παιδια πηγα να περασω το documents to go (full version) και δεν το περναει ενω και καλα κανει εγκατασταση, μετα περναω το quick office pro εκει ομως ενω δουλευει μια χαρα στελνω 1 αρχειο excel κ σε 1 κελι ενω εχω περασει εναν δικο μου τυπο δεν τον εμφανιζει ενω αντιθετα στο documents to go το βγαζει. τι γινεται ξερει κανεις?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά!!!Υπάρχει καμιά εφαρμογή συνδυασμού φωτογραφίας και google maps? Δηλαδή, να βγάζουμε φώτο και να εμφανίζει την θέση μας στο google maps και να μπορούμε να την καρφιτσώνουμε την φώτο, ώστε να έχουμε αποθηκευμένο σημείο και φώτο?

 

Αυτο γινεται μονο αμα το κινητο εχει λειτουργεια geotagging.To ενεργοποιεις απο τις ρυθμισεις της καμερας και πρεπει να εχεις ενεργοποιημενο και το gps.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να προσθέσω τον λογαριασμό email πού έχω στην google στην εφαρμογή email ώστε να τον έχω μαζεμένο με τους άλλους τρεις της yahoo πού έχω εκεί.ξεκινώντας μου λέει τι είδους λογαριασμός είναι Microsoft exchange η pop .έβαλα το πρώτο για να είναι push.όταν με ρώτησέ τι θα συγχρονίζει λέει επαφές,email,ημερολόγιό.αυτά τα τρία όμως συγχρονίζονται από τον λογαριασμό gmail.πως θα το κάνω να έχω push email στην εφαρμογή email αλλά οι επαφές και το ημερολόγιό να συγχρονίζονται μέσω gmail?

 

Βασικα μέσω Microsoft exchange εάν συγχρονίζονται όλα θα είναι το ίδιο όπως μέσω του λογαριασμού gmail?δηλαδή εάν προσθέσω μια επαφή στο κινητό,θα συγχρονιστεί με το gmail είτε μέσω του λογαριασμού gmail είτε μέσω του microsoft exchange λογαριασμού?

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμφανίζεται στο κινητό μου ένα notification σχετικά με κάποιο authentication failure αλλά εξαφανίζεται τόσο γρήγορα που δεν προλαβαίνω να διαβάσω καλά τι λέει. Υπάρχει κάπου κάποια λιστα που να αποθηκεύονται τα notifications που εμφανίζει το κινητό ωστε να το βρω? Υπάρχει μήπως κάποια εφαρμογή που να το κάνει αυτό?
Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου πει κάποιος πως να βάλω το Google Maps με υπόστηριξη των ελληνικών μέσων μαζικής μεταφοράς ??

 

Φιλικά,

Αντώνης :)

Not a fanboy. Just a minimal fan.
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια σιγουρα εχει αναφερθει το πως βαζουμε τις φωτο του fb στις επαφες μας αλλα δεν μπορω να βρω σε ποιο θεμα ειναι...

για πειτε καμια εφαρμογη..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια σιγουρα εχει αναφερθει το πως βαζουμε τις φωτο του fb στις επαφες μας αλλα δεν μπορω να βρω σε ποιο θεμα ειναι...

για πειτε καμια εφαρμογη..

 

κάνεις σύνδεση (link) κάθε επαφή με την αντίστοιχη επαφή στο facebook και από μόνο του επιλέγει σαν προεπιλεγμένη εικόνα την φωτογραφία του facebook. Σε περίπτωση που έχεις φωτογραφία στην επαφή και κρατήσει αυτή που έχεις εσύ, από το edit του contact μπορείς να επιλέξεις ποια φωτο θα είναι προεπιλεγμένη.

 

Για να δεις στις επαφές σου τις επαφές του facebook πρέπει μέσα στις Επαφές (Contacts) να έχεις επιλέξει να σου προβάλει τις επαφές σου (λογικά αποθηκευμένες στον Google Account που έκανες) και τις επαφές σου από το Facebook. Μετά κάνεις σύνδεση μια μια την κάθε επαφή, στο τέλος μπορείς να του ξετσεκάρεις τις επαφές του Facebook για να μην εμφανίζονται μέσα στη λίστα επαφών σου.

Πολλές "επαφές" :D ελπίζω να έγινα κατανοητός. Με προγραμμάτακι δε μπόρεσα να βγάλω άκρη, δοκίμασα 1-2 αλλά κανένα δεν ήταν αυτό που ήθελα ακριβώς, οπότε έκατσα και τις έκανα χειροκίνητα μία μία κάθε επαφή.

Link to comment
Share on other sites

κάνεις σύνδεση (link) κάθε επαφή με την αντίστοιχη επαφή στο facebook και από μόνο του επιλέγει σαν προεπιλεγμένη εικόνα την φωτογραφία του facebook. Σε περίπτωση που έχεις φωτογραφία στην επαφή και κρατήσει αυτή που έχεις εσύ, από το edit του contact μπορείς να επιλέξεις ποια φωτο θα είναι προεπιλεγμένη.

 

Για να δεις στις επαφές σου τις επαφές του facebook πρέπει μέσα στις Επαφές (Contacts) να έχεις επιλέξει να σου προβάλει τις επαφές σου (λογικά αποθηκευμένες στον Google Account που έκανες) και τις επαφές σου από το Facebook. Μετά κάνεις σύνδεση μια μια την κάθε επαφή, στο τέλος μπορείς να του ξετσεκάρεις τις επαφές του Facebook για να μην εμφανίζονται μέσα στη λίστα επαφών σου.

Πολλές "επαφές" :D ελπίζω να έγινα κατανοητός. Με προγραμμάτακι δε μπόρεσα να βγάλω άκρη, δοκίμασα 1-2 αλλά κανένα δεν ήταν αυτό που ήθελα ακριβώς, οπότε έκατσα και τις έκανα χειροκίνητα μία μία κάθε επαφή.

 

πως κανω συνδεση την επαφη με την αντιστοιχη του fb??

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

edit στην επαφή, ξαναπατάς το menu και πατάς σύνδεση (link).

αφού έχεις κάνει πρώτα προβολή στις επαφές και τις επαφές του facebook τότε θα μπορέσεις να τις συνδέσεις αναμεταξύ τους. μετά την σύνδεση μπορείς να ξετσεκάρεις τις επαφές του facebook για να μη σε ενοχλούνε μέσα στις δικές σου επαφές.

Link to comment
Share on other sites

πως κανω συνδεση την επαφη με την αντιστοιχη του fb??

 

πας στης επαφες πατας το ονομα που θελεις μενου συνδεση επαφης :happy:

Link to comment
Share on other sites

ναι μαγκες νομιζω το κανα..αλλα μια μια η επαφη...ειναι λιγο μανουρα οταν εχεις μεγαλο καταλογο και πολλους φιλους στο fb..thanks anyways..
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ναι μια μια φίλε.. που να δεις τι ειχα παθει εγω οταν ανα δυο μερες αλλαζα rom και καθόμουν και τέριαζα και τις επαφές .. :D εφιάλτης! ευτυχώς τωρα δεν εχω ξαναασχοληθεί. Δυστυχώς δε βρήκα κανένα τρόπο να αποθηκεύονται οι επαφές με το λινκ της αντίστοιχης επαφής του facebook και αν αλλάξεις rom να ξέρεις ότι πρέπει να το ξανακάνεις.

είχα βρει ένα πρόγραμμα που φόρτωνε τις επαφές σου και τις επαφές του facebook (δεξιά και αριστερά στην οθόνη αντίστοιχα) και έκανες την σύνδεση εσύ. δυστυχώς μου σερνόταν τόσο πολύ η συσκευή που προτίμησα να τις κάνω μια μια. δε θυμάμαι ποιο είναι το πρόγραμμα :/

δεν είναι τίποτα, σε μένα 200 επαφές είναι, στο τσακ μπαμ γίνονται ;) ούτε που θα καταλάβεις πότε πέρασε το απόγευμα :D :D

Link to comment
Share on other sites

ναι μια μια φίλε.. που να δεις τι ειχα παθει εγω οταν ανα δυο μερες αλλαζα rom και καθόμουν και τέριαζα και τις επαφές .. :D εφιάλτης! ευτυχώς τωρα δεν εχω ξαναασχοληθεί. Δυστυχώς δε βρήκα κανένα τρόπο να αποθηκεύονται οι επαφές με το λινκ της αντίστοιχης επαφής του facebook και αν αλλάξεις rom να ξέρεις ότι πρέπει να το ξανακάνεις.

είχα βρει ένα πρόγραμμα που φόρτωνε τις επαφές σου και τις επαφές του facebook (δεξιά και αριστερά στην οθόνη αντίστοιχα) και έκανες την σύνδεση εσύ. δυστυχώς μου σερνόταν τόσο πολύ η συσκευή που προτίμησα να τις κάνω μια μια. δε θυμάμαι ποιο είναι το πρόγραμμα :/

δεν είναι τίποτα, σε μένα 200 επαφές είναι, στο τσακ μπαμ γίνονται ;) ούτε που θα καταλάβεις πότε πέρασε το απόγευμα :D :D

 

xaxaxa!τις περασα φιλε...ηδη ζαλιζομαι...δεν κανω πλακα..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω πως για την ωρα μονο αμα γραψεις στον τηλεφωνικο σου καταλογο τις επαφες με το ιδιο ονομα που εχουν στο φουμπου κανει αυτοματη αντιστοιχια και συγχωνευση.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι οτι το Handcent μετά εμφανίζει και τις επαφές του FB (όπως και οποιαδήποτε εφαρμογής κάνει contact sync) ... υπάρχει κάποια επιλογή να ΜΗΝ τις εμφανίζει ;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...