Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πόσο ασφαλές είναι το overclocking σε κινητό και πώς πάεει απο μπαταρία?Και πόσο είναι το όριο?Δηλαδή στο 2Χ μου που είναι χρονισμένος στο 1 μεχρι πόσο μπορώ να το πάω χωρίς να δημιουργήσω πρόβλημα?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πόσο ασφαλές είναι το overclocking σε κινητό και πώς πάεει απο μπαταρία?Και πόσο είναι το όριο?Δηλαδή στο 2Χ μου που είναι χρονισμένος στο 1 μεχρι πόσο μπορώ να το πάω χωρίς να δημιουργήσω πρόβλημα?

 

Καταρχήν πρέπει να βάλεις στη συσκευή σου πειραγμένο Kernel που να υποστηρίζει το overclocking και ο ίδιος θα καθορίζει τα μέγιστα/ελάχιστα mhz. Σε αυτές τις περιπτώσεις δοκιμάζεις και κρίνεις. Πρόβλημα μόνιμο (συνήθως) δεν δημιουργείται μιας και αν γίνει κάτι η συσκευή κολλάει (για να μη χαλάσει) και με επανεκκίνηση επανέρχεται.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Eχετε να προτεινεται κανα calendar widget της προκοπης?...οσα εχω δοκιμασει απο τα γνωστα εχουν αθλιο UI....θελω κατι ωραιο σαν το calendar του launcher pro οχι τα πολυχρωμα/διαφανα που υπαρχουν στο market?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Eχετε να προτεινεται κανα calendar widget της προκοπης?...οσα εχω δοκιμασει απο τα γνωστα εχουν αθλιο UI....θελω κατι ωραιο σαν το calendar του launcher pro οχι τα πολυχρωμα/διαφανα που υπαρχουν στο market?

 

Smooth Calendar

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Eχετε να προτεινεται κανα calendar widget της προκοπης?...οσα εχω δοκιμασει απο τα γνωστα εχουν αθλιο UI....θελω κατι ωραιο σαν το calendar του launcher pro οχι τα πολυχρωμα/διαφανα που υπαρχουν στο market?

 

pure grid calender, κορυφαίο.

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

pure grid calender, κορυφαίο.

 

Nαι αυτο ειχα και ξεδιπλωνει σε 4χ4 ή 4χ2 που θελω αλλα ειναι transparent.

 

Kατι τετοιο ψαχνω σε UI σαν του Launcher pro που με ενα κλικ στο γυρναει & σε agenda view. http://goo.gl/krCRi

Θα ψαξω μπας κ υπαρχει τροπος να το περασουμε χωρις τον Launcher pro.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά είχα 'ενα widget για σημειώσεις, που ήταν σαν post it, κίτρινο με το οποίο άλλαζες σελίδα (σημείωση) κάνοντας μια κίνηση με το δάχτυλο από πάνω προς τα κάτω (και αντίστροφα), επίσης είχες τη δυνατότητα να γράψεις και με το δάχτυλο (σαν χειρόγραφο) αλλά και με πληκτρολόγιο. Την ψάχνω και δεν την βρίσκω πουθενά.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά είχα 'ενα widget για σημειώσεις, που ήταν σαν post it, κίτρινο με το οποίο άλλαζες σελίδα (σημείωση) κάνοντας μια κίνηση με το δάχτυλο από πάνω προς τα κάτω (και αντίστροφα), επίσης είχες τη δυνατότητα να γράψεις και με το δάχτυλο (σαν χειρόγραφο) αλλά και με πληκτρολόγιο. Την ψάχνω και δεν την βρίσκω πουθενά.

Eγω χρησιμοποιω το colornote

Link to comment
Share on other sites

Eγω χρησιμοποιω το colornote

 

To είχα κι εγώ μέχρι που βρήκα αυτό που λέω το οποίο με βόλεψε πάρα πολύ. Άλλαξα ρομ και είχα κάνει ένα μπακ απ με titanium αλλά δεν θέλω να κάνω επαναφορά όλα όσα είχα πριν, μήπως γνωρίζεις αν μπορώ να βρω το συγκεκριμένο αρχείο εκεί και σε ποιο φάκελο? Τουλάχιστον να δω το όνομα της εφαρμογής..

Link to comment
Share on other sites

To είχα κι εγώ μέχρι που βρήκα αυτό που λέω το οποίο με βόλεψε πάρα πολύ. Άλλαξα ρομ και είχα κάνει ένα μπακ απ με titanium αλλά δεν θέλω να κάνω επαναφορά όλα όσα είχα πριν, μήπως γνωρίζεις αν μπορώ να βρω το συγκεκριμένο αρχείο εκεί και σε ποιο φάκελο? Τουλάχιστον να δω το όνομα της εφαρμογής..

Φίλε μου, με μία μικρή επιφύλλαξη νομίζω ότι αυτό είναι widget της sense rom.

Έχω HTC Desire HD και το έχει αυτό που λες "φορεμένο" από τη μαμά του.

Όταν κάποια στιγμή είχα βάλει κάποιο άλλο launcher, δε μπορούσα να το χρησιμοποιήσω.

Κλείνω, συμπεραίνοντας ότι αυτό είναι widget του sense launcher... (αν μιλάω κατανοητά στη γλώσσα του android)

 

To widget ονομάζεται "Σημειώσεις" της ΗΤC

Edited by kollatos
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου, με μία μικρή επιφύλλαξη νομίζω ότι αυτό είναι widget της sense rom.

Έχω HTC Desire HD και το έχει αυτό που λες "φορεμένο" από τη μαμά του.

Όταν κάποια στιγμή είχα βάλει κάποιο άλλο launcher, δε μπορούσα να το χρησιμοποιήσω.

Κλείνω, συμπεραίνοντας ότι αυτό είναι widget του sense launcher... (αν μιλάω κατανοητά στη γλώσσα του android)

 

To widget ονομάζεται "Σημειώσεις" της ΗΤC

 

Φίλε μου ευχαριστώ πολύ... το κατέβασα ήδη!

 

Αν γνωρίζει κάποιος υπάρχει η δυνατότητα να το βάλουμε σε nexus s?

Link to comment
Share on other sites

Nαι αυτο ειχα και ξεδιπλωνει σε 4χ4 ή 4χ2 που θελω αλλα ειναι transparent.

 

Kατι τετοιο ψαχνω σε UI σαν του Launcher pro που με ενα κλικ στο γυρναει & σε agenda view. http://goo.gl/krCRi

Θα ψαξω μπας κ υπαρχει τροπος να το περασουμε χωρις τον Launcher pro.

 

Το pure grid calendar είναι ότι κοντινότερο σε αυτό του LP... Έχει διάφορα μεγέθη και πέρνει και themes... Δεν γυρνάει σε agenda...

Σε agenda γυρνάει αυτό του Go Launcher (το οποίο είναι γλυκούλι με ωραία aninations σελίδων)

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Nαι αυτο ειχα και ξεδιπλωνει σε 4χ4 ή 4χ2 που θελω αλλα ειναι transparent.

 

Στις επιλογές εκεί που λέει continue and skin σου δίνει δυνατότητα επιλογής theme και trasparency.

Edited by stelios_85_07

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Το pure grid calendar είναι ότι κοντινότερο σε αυτό του LP... Έχει διάφορα μεγέθη και πέρνει και themes... Δεν γυρνάει σε agenda...

Σε agenda γυρνάει αυτό του Go Launcher (το οποίο είναι γλυκούλι με ωραία aninations σελίδων)

 

Free έκδοση δεν έχει για δοκιμή;

 

Sent from my HTC Sensation Z710e using Tapatalk

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Free έκδοση δεν έχει για δοκιμή;

 

Sent from my HTC Sensation Z710e using Tapatalk

 

Όχι,δεν έχει.

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

My phones: LG GOOGLE NEXUS 5 16GB (BLACK) LG G5 32GB, SAMSUNG GALAXY NOTE 8 64GB

My tablet: LG G PAD V400 7.0 8GB (BLACK)

Link to comment
Share on other sites

Aς με θύμηση κάποιος, εκτός του shazam ποιο άλλο είναι για να βρίσκουμε κομμάτια song..!!:wacko:

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Aς με θύμηση κάποιος, εκτός του shazam ποιο άλλο είναι για να βρίσκουμε κομμάτια song..!!:wacko:

soundhound

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καποιος installer που να κανει μαζικη εγκατασταση apk? Οσοι εχω βρει δεν το κανουν αυτο. Δηλαδη θελω να εχω εναν φακελο Χ οπου μεσα να ειναι τα apk και σε περιπτωση που χρειαστει να εγκαταστησω 5 απο αυτα απλα να τα επιλεγω μαζικα και να παταω μια φορα την "εγκατασταση".

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Καποιος installer που να κανει μαζικη εγκατασταση apk? Οσοι εχω βρει δεν το κανουν αυτο. Δηλαδη θελω να εχω εναν φακελο Χ οπου μεσα να ειναι τα apk και σε περιπτωση που χρειαστει να εγκαταστησω 5 απο αυτα απλα να τα επιλεγω μαζικα και να παταω μια φορα την "εγκατασταση".

αυτό θα μπορέσεις να το κάνεις πολύ εύκολα φτιάχνοντας ένα script. Ρώτησε τον Αλέξανδρο (tyxerakias), αυτός θα ξέρει σίγουρα.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει την υπεργαμάτη εφαρμογή sanity και είμαι πολυ ευχαριστημένος.

Όμως στα στατιστικά βγάζει ότι καταναλώνει πάρα πολύ μπαταρία. Έχει κανείς το ίδιο πρόβλημα?

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα. επειδη απο ενα netbook ειναι δυσκολο να διαβασω ολα τα θεματα, μια βοηθεια!! εχω ενα galaxy 3 και θελω να του περασω προγραμμα πλοήγησης. μου εδωσαν ενα (trial νομιζω ) igo , το οποιο εγκατασταθηκε αλλα οτα ξεκιναγε ηθελε μεγαλυτερη οθονη για να συνεχισει και ετσι το εβγαλα. απο την εταιρεια που ειμαι μου ειπαν οτι με 30 € μου περνανε το ndrive . τοσο εχει και στο market. καποια αλλη προταση?? ειναι καλο το συγκεκριμένο?? και βασικα, τρεχει στο δικο μου??

ευχαριστω εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το ndrive, το Sygic, το don't panic δουλεύουν μια χαρά στη συσκευή σου. Απλά πρέπει να τα πληρώσεις και να θυμίσω ότι για διαφορετικούς τρόπους απόκτησης απαγορεύεται να συζητάμε στο παρόν forum.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
υπάρχει κάποια εφαρμογή που να κάνει οικονομία στην μπαταρία;

 

Μην περιμένεις από εφαρμογή να δεις ουσιαστική βελτίωση σε αυτό τον τομέα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...