Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποιο από τα προγράμματα που υπάρχουν μπορεί να κάνει πλοήγηση με τον χάρτη να είναι μόνιμα σε 2D και ο βορράς προς τα πάνω; Έχω ψάξει τα ndrive και igo, και δεν το κάνουν σε πλοήγηση, μόνο όταν δείχνουν απλά το στίγμα, αλλά και πάλι..

 

Με το garmin που είχα σε symbian, το έκανε, και όχι μόνο!

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Administrators

Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα με το Sygic Aura...

 

Όταν ανοίγει το πρόγραμμα αναβοσβήνει συνεχώς η οθόνη και δεν είναι δυνατόν να δεχθεί πατήματα! Στην ουσία δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί καν. Η συσκευή που το χρησιμοποιώ βρίσκεται στην λίστα των compatible devices του προγράμματος.

 

Επίσης με τα υπόλοιπα προγράμματα πλοήγησης δεν έχω κανένα πρόβλημα.

 

Το έχει αντιμετωπίσει κανείς;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

@Tyxerakias

βλεπω πως εγινες κανονικος mod. Συγχαρητηρια γιατι πραγματικα το αξιζεις.

 

εχω χρησιμοποιησει για ακριβως την ιδια διαδρομη, με παρα πολλα στενα και στροφες, ολα σχεδον τα προγραμματα που υπαρχουν στο android

ε, σα το Navigon κανενα !

το μονο που με οδηγησε με ακριβεια "φορωντας" τους τελευταιους Q4 2010 χαρτες

δεν προκειται να αλλαξω ποτε το Navigon

 

Μολισ πηρα το galaxy tab.απο που ενεργοποιω το navigon με ελληνικους χαρτεσ?

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα με το Sygic Aura...

 

Όταν ανοίγει το πρόγραμμα αναβοσβήνει συνεχώς η οθόνη και δεν είναι δυνατόν να δεχθεί πατήματα! Στην ουσία δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί καν. Η συσκευή που το χρησιμοποιώ βρίσκεται στην λίστα των compatible devices του προγράμματος.

 

Επίσης με τα υπόλοιπα προγράμματα πλοήγησης δεν έχω κανένα πρόβλημα.

 

Το έχει αντιμετωπίσει κανείς;

σε εμενα αυτο δουλευει κανονικα χωρις προβλημα.ειναι ενα μονο αρχειο εκτελεσιμο 324mb.μηπως εχεις λαθος version?

ποια αλλα προγραμματα πλοηγησης χρησιμοποιεις και σου δουλευουν κανονικα?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
σε εμενα αυτο δουλευει κανονικα χωρις προβλημα.ειναι ενα μονο αρχειο εκτελεσιμο 324mb.μηπως εχεις λαθος version?

ποια αλλα προγραμματα πλοηγησης χρησιμοποιεις και σου δουλευουν κανονικα?

 

iGO My Way, NDrive, Sygic Mobile Maps δουλεύουν κανονικά.

 

Δύσκολο να έχω λάθος version.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

iGO My Way, NDrive, Sygic Mobile Maps δουλεύουν κανονικά.

 

Δύσκολο να έχω λάθος version.

εγω παντως,εχω σιγουρα λαθος version του igo γιατι μου το εμφανιζει οχι σε πληρη οθονη.αλλα σε ενα πολυ μικρο τμημα της και το εχω εγκαταλειψει αφου τα αλλα δουλευουν πολυ σωστα και αξιοπιστα!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εγω παντως,εχω σιγουρα λαθος version του igo γιατι μου το εμφανιζει οχι σε πληρη οθονη.αλλα σε ενα πολυ μικρο τμημα της και το εχω εγκαταλειψει αφου τα αλλα δουλευουν πολυ σωστα και αξιοπιστα!

 

Κάπου κυκλοφορεί ένα apk ειδικά για οθόνες wvga, και δουλέυει άψογα στο desire. Απο άυριο που θα έχω και πάλι πρόσβαση στον υπολογιστή μου θα ενημερώσω :cool:

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικά να αναφέρω ότι οποιαδήποτε συζήτηση αφορά παράνομο λογισμικό απαγορεύεται, σύμφωνα με τους κανόνες χρήσης του forum.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

εχει εγκαταστησει κανεις το navigon 3.5.3???

 

Ναι, εδώ και αρκετό καιρό. Τι θα ήθελες?

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,μια ερωτηση θα ηθελα να κανω. Εγκατεστησα χθες το Ndrive και δεν μπορω να το χρησιμοποιησω μιας και μου γραφει ''Δεν βρεθηκε GPS''. Πρεπει να ρυθμισω κατι πριν το χρησιμοποιησω(θυρες,πρωτοκολλα οπως WM?)?

Ευχαριστω πολυ...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, θα ηθελα να ρωτησω που μπορω να βρω τη full version των παρακατω προγραμματων πλοηγησης, Sygic, Navigon, Ndrive.

Ζητω συγγνωμη αν η ερωτηση μου αντιβαινει στους κανονες του σαιτ προκαταβολικα! :X

Αν μπορουσε καποιος να μου απαντησει και προσωπικα θα τον ευχαριστουσα πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μπείς στις ιστοσελίδες των εφαρμογών και να τις αγοράσεις, ή αν είσαι rooted να βάλεις το market enabler και να τις αγοράσεις από εκεί ;)

Συζητήσεις για παράνομο λογισμικό απαγορεύονται!

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,μια ερωτηση θα ηθελα να κανω. Εγκατεστησα χθες το Ndrive και δεν μπορω να το χρησιμοποιησω μιας και μου γραφει ''Δεν βρεθηκε GPS''. Πρεπει να ρυθμισω κατι πριν το χρησιμοποιησω(θυρες,πρωτοκολλα οπως WM?)?

Ευχαριστω πολυ...

 

οχι δεν ρυθμιζεις τιποτα οταν λεει ετσι το gps θελει ανοικτο χωρο για να κλειδωσει μπορει να κανει λιγη ωρα ασ λεει οτι δεν βρεθηκε οταν το βρει θα σου βγαλει ενα πρασινο τριγωνο πλοηγησης αλλη φορα θα λεει αναμονη για ληψη gps εχει κατεβασει τα δεδομενα pois κ.λ.π ειναι 32 μεγαμπαιτ περιπου??....

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

σε ολα τα προγραμματα πλοηγησης που δοκιμαζω,η φωνητικη καθοδηγηση ακουγεται πολυ σιγα,ενω εχω ανοιξει τερμα την ενταση ηχου της συσκευης μου dhd.

ετσι χαμηλα ακουγεται στισ android συσκευες?γιατι στο leo μου ακουγεται κανονικα αρκετα δυνατα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

σε ολα τα προγραμματα πλοηγησης που δοκιμαζω,η φωνητικη καθοδηγηση ακουγεται πολυ σιγα,ενω εχω ανοιξει τερμα την ενταση ηχου της συσκευης μου dhd.

ετσι χαμηλα ακουγεται στισ android συσκευες?γιατι στο leo μου ακουγεται κανονικα αρκετα δυνατα.

 

όχι, δεν νομίζω... σε zte blade και samsung galaxy3 που έχω δοκιμάσει sygic aura, igo8, sygic mobile map 2010, ndrive και navigon, όλα ακούγονται δυνατά... τόσο δυνατά που μπορεί να το χαμηλώσω και λίγο με τα παράθυρα κλειστά στο αυτοκίνητο...

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

όχι, δεν νομίζω... σε zte blade και samsung galaxy3 που έχω δοκιμάσει sygic aura, igo8, sygic mobile map 2010, ndrive και navigon, όλα ακούγονται δυνατά... τόσο δυνατά που μπορεί να το χαμηλώσω και λίγο με τα παράθυρα κλειστά στο αυτοκίνητο...
μπορει να συμβαινει στο dHD μονο,η να εχει προβλημα η συσκευη μου
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

έχω δοκιμάσει sygic aura, igo8, sygic mobile map 2010, ndrive και navigon, όλα ακούγονται δυνατά... τόσο δυνατά που μπορεί να το χαμηλώσω και λίγο με τα παράθυρα κλειστά στο αυτοκίνητο...

 

Ακριβώς το ίδιο και σε μένα με το Milestone, και Navigon, NDrive, Sygic Aura.

Ειδικά στα 2 πρώτα με κλειστά παράθυρα, χωρίς μουσική, ποτέ στο full το Volume.

Αν έχω μουσική το αφήνω συνήθως στο full.

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

καλημερα.ειμαι κατοχος του ΗΤC wildfire και θα ηθελα ενα προγραμμα πλοηγησης καθως το Ndrive ειναι trial.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλημερα.ειμαι κατοχος του ΗΤC wildfire και θα ηθελα ενα προγραμμα πλοηγησης καθως το Ndrive ειναι trial.

 

Δεν μας επιτρέπεται να διανέμουμε δημόσια σε αυτό forum εμπορικό (non-free) λογισμικό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το Aura εγκατεστημένο και έχω τον χάρτη της Ελλάδας.

 

Τώρα που θέλω να πάω εξωτερικό δεν βρίσκω από ποιο μενού κατεβάζω χάρτες άλλης χώρας.

 

Μπορεί κανένας να βοηθήσει?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...