Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Guest bourbou9
Παιδες καλησπερα... Θα ηθελα μια τεραστια χαρη απο τα μελη αυτου του φορουμ... Θα μπορουσε καποιος απο εσας να μου στειλρι με π.μ το λινκ ηια να κατεβασω τους χαρτες για το wildfire μου? Δυστοιχως δεν εχω ακομα ομτερμετ στο σπιτι μου και θα αργησουν παρα πολυ να μου βαλον και μου ειναι εξαιρετικα δυσκολο να ψαξω μια μια τις σελιδες απο το κινητο για να βρω λυση στο προβλημα μου... Ευχαριστω πολυ...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αγόρασα την εφαρμογή NDrive v10 .Δέν ήταν και πολλά τα χρήματα(39 euro) Τώρα μπορεί κάποιος να μου πεί τί είναι προτιμότερο; Να βάλω τον κωδικό στην εφαρμογή που έχω απο το market ή να κάνω νέα εγκατάσταση απο το cd; Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αν είναι η ίδια έκδοση, λογικά και με τους δύο τρόπους θα σου δουλέψει. Δεν έχεις να χάσεις τίποτα να δοκιμάσεις και να μας πεις και εμάς. :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια εχω εγκαταστησει το ndrive v10 στο χ10 μπορειτε να μου πειτε που θα βρω χαρτη για την ελλαδα ;

 

Ανοιξε το μενου του Ndrive και μετα πατα "Το NDrive"->Καταστημα και απο εκει τον κατεβαζεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Μόλις εγκατέστησα το NDrive απο το cd έβαλα και το κλειδί και όλα καλά.Τα χρήματα που ζητάει δέν είναι πολλά και νομίζω είναι μία τίμια αγορά.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις εγκατέστησα το NDrive απο το cd έβαλα και το κλειδί και όλα καλά.Τα χρήματα που ζητάει δέν είναι πολλά και νομίζω είναι μία τίμια αγορά.

 

Περιμένω εντυπώσεις από την καθοδήγηση, τα POI και γενικά πως σου φαίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Δέν έχω δοκιμάσει και πολλές εφαρμογές για να έχω μέτρο σύγκρισης.Εχω μόνο στο αυτοκίνητο ένα MLS Destinator.To Ndrive έναι μπορώ να πώ είναι ισάξιο με το MLS.Στο Desire μου τώρα πάει σφαίρα.Κλειδώνει δορυφόρους σε ένα λεπτό σε κατοικημένη περιοχή, το μενού του είναι αρκετά λειτουργικό και φοβερά γρήγορο.Τα χρώματα στους χάρτες ειναι φτωχά αλλα ευδιάκριτα και η φωνητική καθοδήγηση καλή.Στο δόμο τώρα με την επιλογή "συντομότερη" κάνει καλή κθοδήγηση και καλή επιλογή διαδρομής.Στα αρνητικά του τώρα έχω να του προσάψω ότι αργεί πολύ να κάνει επαναπροσδιορισμό της διαδρομής σε περίπτωση που δέν υπακούσεις σε οδηγία του και επιμένει σε αναστροφή. Αυτά τα λίγα σε πρώτη φάση και συμπερισματικά λέω για τα χρήματα που ζητάει αξίζει η αγορά του.
Link to comment
Share on other sites

Είναι καλό γιατί έχεις μέτρο σύγκρισης το Destinator, το οποίο για εμένα στα WM6.5 ήταν κορυφή. Τώρα στα Android ψάχνω κάτι να με καλύψει αλλά όλο και κάτι λείπει (από φτωχό μενού μέχρι χάρτες).
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Είναι καλό γιατί έχεις μέτρο σύγκρισης το Destinator, το οποίο για εμένα στα WM6.5 ήταν κορυφή.

 

Δεν γνωρίζω πόσο καιρό έχεις να ασχοληθείς με τα WM αλλά το Destinator είναι τόσο απαρχαιωμένο πια που όσοι έχουν δοκιμάσει τα υπόλοιπα το έχουν μόνο τιμής ένεκεν στη συσκευή τους.

 

Τώρα στα Android ψάχνω κάτι να με καλύψει αλλά όλο και κάτι λείπει (από φτωχό μενού μέχρι χάρτες).

 

Το iGO My way είναι αξιοπρεπέστατο. Το sygic mobile δεν με έχει ικανοποιήσει αλλά δεν το έχω τεστάρει ενδελεχώς. Το NDrive καλό επίσης.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,εχω εγκαταστήσει το copilot σε x10mini και θελω ενα keyboard για να δουλέυει( free εννοειτε) γνωριζει καποιος?
Link to comment
Share on other sites

Μηπως μπορει καποιος να στελει link σε pm με καποια απο τα προγραματαγια πλοηγηση κ αν υπαρχουν καπου αναλυτικες οδηγιεσ?

ειμαι κατοχος ενος xperia mini pro

ευχαριστω εκ τοων προτερων!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια,ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει πλοηγος για android χωρις να χρειαζετε συνδεση στο ιντερνετ,δηλαδη χωρις χρεωση,ευχαριστω εκ των προτερων

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Επι 21 σελίδες αυτό συζητιέται :p :p

 

Ναι υπάρχουν αρκετά προγραμματάκια (καμια 10ρια), τα οποία δουλεύουν για android κινητά αρκεί αυτά να έχουν τη δυνατότητα να λειτουργήσουν ως gps. Διάβασε το τοπικ και θα λυθεί κάθε απορία σου.

Link to comment
Share on other sites

εγώ έβαλα το NDRIVE και είναι πολύ καλό με το μόνο φάουλ οτι αργεί να κλειφώσει το gps. τώρα έχω βάλει και το navigon μόνο με χάρτες ελλαδος και κλειδώνει πάρα πολύ γρήγορα. απο θέματα χαρτών μου φαίνεται οτι το ndrive ειναί πιο ενημερωνένο.θα το ψαξω πιο επισταμένα γιατι ταξιδεύω αυτο τον καιρό
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους!

θέλω ένα πρόγραμμα που απλά να μου δείχνει που είμαι σε πραγματικό χρόνο. δηλαδή αν είμαι στο λεωφορείο π.χ. να βλέπω ανά κάποια δευτερόλεπτα τη ΘΕΣΗ μου. να γίνεται αυτόματα και όσο το δυνατόν μικρότερο χρονικό διάστημα.

διάβασα όλο το thread αλλά δεν πρόσεξα κάτι.

αυτή τη στιγμή έχω το navigon στο κινητό αλλά δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα.

το κάνει αυτό που θέλω;

When someone tells you "you can't". Turn around and say "watch me"
Link to comment
Share on other sites

εχω σε λειτουργικο android το igo (8.4.2.139242) και θελω να του περασω χαρτη καποιας αλλης χωρας

πρεπει να ειναι διαμορφωμενος για android η μπορει να τρεξει οποιονδηποτε?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους!

θέλω ένα πρόγραμμα που απλά να μου δείχνει που είμαι σε πραγματικό χρόνο. δηλαδή αν είμαι στο λεωφορείο π.χ. να βλέπω ανά κάποια δευτερόλεπτα τη ΘΕΣΗ μου.

 

Εννοεις να εισαι στο λεωφορειο και να σου λεει "βρισκεστε στην θεση 22", "βρισκεστε στην θεση 8" κτλ?:lol:

 

Λοιπον, οι δικες μου εντυπωσεις απο Ndrive-Sygic...

Το Ndrive εχει καλυτερο UI, πιο βολικο να κοιτας το κινητο ενω οδηγεις, οι δορυφοροι κλειδωνουν λιγο πιο αργα απο το Sygic, ειναι γενικοτερα πιο ευχρηστο σαν προγραμμα, εβαλα ομως δυο οδους στο Ndrive και δεν τις βρηκε σε αντιθεση με το Sygic...

Edited by panos_vz
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...