Jump to content

Απόψεις: Ποιο λειτουργικό σύστημα αφής προτιμάτε;


TN97
 Κοινοποίηση

Ποιο «ευαίσθητο στην αφή» λειτουργικό σύστημα προτιμάτε;  

671 members have voted

  1. 1. Ποιο «ευαίσθητο στην αφή» λειτουργικό σύστημα προτιμάτε;

    • Android
      176
    • Bada
      10
    • BlackBerry
      14
    • iPhone OS
      252
    • MeeGo
      31
    • Symbian OS
      110
    • Windows Phone 7 (ή WM)
      71
    • WebOS
      7


Recommended Posts

-Για το OVI Maps.....απλά ΔΕΝ ΣΥΓΚΡΙΝΕΤΑΙ με igo,destinator κ.α.!!Μην λέμε ότι θέλουμε!

 

-Το θέμα είναι ότι για κάθε τι που θες ΔΕΝ έχει τόση μεγάλη ποικιλία!Για παράδειγμα ΔΕΝ υπάρχει στα symbian εφαρμογή που παίζει ΣΩΣΤΑ εξωτερικούς ελληνικούς υπότιτλους!ΔΕΝ υπάρχει autocad,υπάρχουν ελάχιστα (για να μην πω σχεδόν κανένα!) στατιστικά προγράμματα κ.α.!Ότι και να λέμε απλά το symbian αυτό που προσέφερε ήταν μια άλφα ευκολία ΑΛΛΑ από τότε που πήρε τα δικαιώματα η ΝΟΚΙΑ απλά.......κλάσφτα Χαράλαμπε!

 

Δεν έχω ασχοληθεί με τα προγράμματα που αναφέρεις και δεν ξέρω να σου πώ.

Αν κάποιος θέλει κάτι ειδικό και το θέλει οπωσδήποτε, τότε διαλέγει το λειτουργικό στο οποίο υπάρχει αυτό το πρόγραμμα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 106
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν έχω ασχοληθεί με τα προγράμματα που αναφέρεις και δεν ξέρω να σου πώ.

Αν κάποιος θέλει κάτι ειδικό και το θέλει οπωσδήποτε, τότε διαλέγει το λειτουργικό στο οποίο υπάρχει αυτό το πρόγραμμα.

 

Αυτό είναι το θέμα και το πλεονέκτημα που υπάρχει (προς το παρόν) στα wm!ΠΑΜΠΟΛΛΕΣ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ για το ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ και μάλιστα έχεις να επιλέξεις ανάμεσα σε αρκετά προγράμματα που κάνουν την ίδια δουλειά ανάλογα με τα γούστα σου!Και μάλιστα ΠΑΑΑΑΑΑΡΑ πολλά freeware (εκτός από "σπασμένα"!!

 

Με λίγα λόγια ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ και αν θέλεις το κάνεις με τα WM.Είτε είναι ειδικό είτε απλό! ;)

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Maemo πειτε το Meego πειτε το εγω δεν εχω ξαναδει τοσο παραμετροποιησημο λογισμικο ποτέ...

Τι θες εφαρμογες (ατελειωτες), σταθεροτητα (υπερανω κριτικης), τι αλλο να ζητησεις;

Μεχρι και oveclocking δεχετε.

 

Και ακομα ειναι στα σπαργανα...

 

Σε λιγο ολα τα αλλα θα ειναι για τον γιο μου που ειναι 3 χρονων...

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Maemo πειτε το Meego πειτε το εγω δεν εχω ξαναδει τοσο παραμετροποιησημο λογισμικο ποτέ...

Τι θες εφαρμογες (ατελειωτες), σταθεροτητα (υπερανω κριτικης), τι αλλο να ζητησεις;

Μεχρι και oveclocking δεχετε.

 

Και ακομα ειναι στα σπαργανα...

 

Σε λιγο ολα τα αλλα θα ειναι για τον γιο μου που ειναι 3 χρονων...

 

Τσ τσ τσ ...

Τι φανατισμός είναι αυτός!!!

Το ότι παίζει μόνο οριζόντια (ακόμα έστω) δεν το έχεις παρατηρήσει?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Τσ τσ τσ ...

Τι φανατισμός είναι αυτός!!!

Το ότι παίζει μόνο οριζόντια (ακόμα έστω) δεν το έχεις παρατηρήσει?

 

Και που ειναι το θεμα;

Μπορω να δω ιστοσελιδα σε καποιο απο ολα τα αλλα οπως την βλεπω στον υπολογιστη μου καθετα;;;

 

Αν θελω να κανω ενα τηλ. επειγον οδηγωντας γυριζει καθετα. Για ολα τα υπολοιπα δεν μου ειναι απαραιτητη αυτη η δυνατοτητα.... Και ο λογος που δεν μου ειναι απαραιτητη ειναι γιατι οταν οδηγω ουτε μυνηματα στελνω ουτε ιστοσελιδες βλεπω ουτε παιχνιδια παιζω. Νομιζω ο μονος λογος που θα ηθελα ολα αυτα να τα κανω με την οθονη καθετη θα ηταν να τα κανω οδηγωντας...

Αλλα τοτε δεν νομιζω οτι θα τα εκανα πολλες φορες. Καποια απο αυτες θα ηταν και η τελευταια μου.

Καλυτερα λοιπον να τα κανω ολα αυτα και μετα δυο χερια και με την οθονη οριζοντια παρκαροντας καπου και πινοντας ενα καφεδακι να τα βλεπω και καλυτερα παρα καποια στιγμη να μην τα κανω καθολου...

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Και που ειναι το θεμα;

Μπορω να δω ιστοσελιδα σε καποιο απο ολα τα αλλα οπως την βλεπω στον υπολογιστη μου καθετα;;;

 

Αν θελω να κανω ενα τηλ. επειγον οδηγωντας γυριζει καθετα. Για ολα τα υπολοιπα δεν μου ειναι απαραιτητη αυτη η δυνατοτητα.... Και ο λογος που δεν μου ειναι απαραιτητη ειναι γιατι οταν οδηγω ουτε μυνηματα στελνω ουτε ιστοσελιδες βλεπω ουτε παιχνιδια παιζω. Νομιζω ο μονος λογος που θα ηθελα ολα αυτα να τα κανω με την οθονη καθετη θα ηταν να τα κανω οδηγωντας...

Αλλα τοτε δεν νομιζω οτι θα τα εκανα πολλες φορες. Καποια απο αυτες θα ηταν και η τελευταια μου.

Καλυτερα λοιπον να τα κανω ολα αυτα και μετα δυο χερια και με την οθονη οριζοντια παρκαροντας καπου και πινοντας ενα καφεδακι να τα βλεπω και καλυτερα παρα καποια στιγμη να μην τα κανω καθολου...

Συμφωνώ με τον προλαλήσαντα..

Πλέον οι πολύ καλές συσκευές με οθόνη αφής, έχουν μεγάλη οθόνη. Κάτι που σχεδόν σε αναγκάζει να χρησιμοποιείς το κινητό περισσότερο σαν μίνι-τάμπλετ 2 χεριών, παρά σαν παραδοσιακό κινητό με πλήκτρα..

Τελευταία όμως, βλέπω κ εταιρίες όπως την HTC κ την Sony Erricson, να βγάζουν συσκευές μικρού μεγέθους.. Φυσικά, οι δυνατότητες τους, περιορίζονται, αλλά τουλάχιστον περικλείονται ακόμα στον κλασικό όρο του κινητού τηλεφώνου, κ όχι του μίνι-τάμπλετ (επιτρέψτε μου τον όρο).

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

:) Παληκάρια επειδή έχω μείνει πίσω, και δεν εχω το χρονο να ασχοληθώ, μήπως μπορείτε να μου πείτε,

πιό άλλο λειτουργίκο, εκτός τών win mobile, είναι απόλυτα συμβατο με το microsoft office outlook?

επαφές-εργασιες-ημερολογιο είναι τα απαραίτητα που χρησιμοποιώ, καθως και ένα προγραμματάκι για σημειωσεις που να κλειδώνουν, το smartphone notes χρησιμοποιώ τώρα, ας είναι και καποιο αλλο δε με πειράζει, αρκεί να κάθεται και να συγχρονίζει με το microsoft office outlook.

Επίσης θέλω να υπάρχει σέ συσκεύη με πλήκτρα.

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...