Jump to content

[Επίσημο] Nokia E5-00


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ουτε το 72 υποστηριζει tv out. Αυτες ειναι λειτουργιες για multimedia smartphones.

Παρτο εσυ και εδω ειμαστε για καθε απορια!:):)

Το e5 ειναι αυτο που ζητας. Χτες το ειδα και σε λευκο! Πολυ πιο ομορφο απο το μαυρο!!

 

ναι το ξερω οτι δεν δινει εμφαση σε multimedia απλα το tv out νομιζω θα ηταν χρησιμο σχετικα, τελος παντων δεν πειραζει

τα κινητα με οθονες αφης δεν ειναι για πολλα πολλα και σε καποιες φασεις μου λειπει πολυ το πληκτρολογιο, το βλεπω και σαν ενα κινητο που θα το εχω για καμποσο καιρο, τα αλλα gadgetohigh-end θα ερχονται και θα παρερχονται

εχω καταληξει στο e5 μετα απο απειρα πραγματικα reviews, videos, συγκρισεις με e71, e72 κτλ και οπως λες και εσυ το ασπρο τα σπαει πραγματικα και αν και ειναι πιο δυσευρετο απο το μαυρο θα το τσιμπησω :D

ευχαριστω για τις πληροφοριες :)

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 410
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να σαι καλα φιλε.

Εγω πριν λιγους μηνες δυσκολευτηκα να βρω και το μαυρο ακομα....

ναι το ξερω οτι δεν δινει εμφαση σε multimedia απλα το tv out νομιζω θα ηταν χρησιμο σχετικα, τελος παντων δεν πειραζει

τα κινητα με οθονες αφης δεν ειναι για πολλα πολλα και σε καποιες φασεις μου λειπει πολυ το πληκτρολογιο, το βλεπω και σαν ενα κινητο που θα το εχω για καμποσο καιρο, τα αλλα gadgetohigh-end θα ερχονται και θα παρερχονται

εχω καταληξει στο e5 μετα απο απειρα πραγματικα reviews, videos, συγκρισεις με e71, e72 κτλ και οπως λες και εσυ το ασπρο τα σπαει πραγματικα και αν και ειναι πιο δυσευρετο απο το μαυρο θα το τσιμπησω :D

ευχαριστω για τις πληροφοριες :)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Eιδα κατι ψιλοπεριεργο το multirama το πουλαει 240 ευρω λιγο πιο ακριβο απο τι πριν λιγο καιρο. Εγω περιμενα να πεσει η τιμη του :O

Στην wind το πηρα στα 200 ευρω τελη φλεβαρη.

Link to comment
Share on other sites

Eιδα κατι ψιλοπεριεργο το multirama το πουλαει 240 ευρω λιγο πιο ακριβο απο τι πριν λιγο καιρο. Εγω περιμενα να πεσει η τιμη του :O

Στην wind το πηρα στα 200 ευρω τελη φλεβαρη.

 

Και το Πλαίσιο το έχει κάνει αυτό πάλι στο Ε5... Το είχε κάπου στα 180€ και τώρα είναι πάλι στα 200€. Μπορεί να μην υπάρχουν αποθέματα, δεν ξέρω τι να υποθέσω...

Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

Έχω το εξής πρόβλημα όταν έρχεται νέο email (λογαριασμός gmail) και είναι σε κατάσταση αναμονής στην αρχική οθόνη δεν μου "χτυπάει" σαν εισερχόμενο μήνυμα και δεν αναβοσβήνει η φωτεινή ένδειξη στο κεντρικό κουμπί όπως έκανε παλιότερα. Ξέρει κανείς πως διορθώνεται αυτό?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Κατέβασα στη συσκευή το πρόγραμμα phone banking της Εθνικής τράπεζας, όταν όμως πάω να πληκτρολογήγω username και password στα σχετικά πεδία, προκειμένου να μπω στο λογαριασμό μου, αυτό είναι αδύνατον. Δηλαδή ενώ πατάω τα πλήκτρα, δεν τυπώνονται χαρακτήρες. Αν κάποιος το έχει αντιμετωπίσει, ας βοηθήσει.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Έχει ενεργοποιήσει κανείς το mail for exchange με επιτυχία?

Όλο κολλάει και γενικά δεν είναι αξιόπιστο σε εμένα:(

Link to comment
Share on other sites

Έχει ενεργοποιήσει κανείς το mail for exchange με επιτυχία?

Όλο κολλάει και γενικά δεν είναι αξιόπιστο σε εμένα:(

 

Κάτι δεν κάνεις σωστά. Το δουλεύω αρκετά χρόνια το πρόγραμμα σε διάφορα τηλέφωνα.

Τι ακριβώς θέλεις να συγχρονίσεις? Μερικές φορές δεν συνεργάζεται με κάποιους σέρβερ.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να συγχρονίσει τα email και τις επαφες μου με τον λογαριασμό gmail που έχω.

Μια λειτουργεί και μια οχι. Συνήθως εμφανίζει αδυναμία σύνδεσης με τον διακομιστή.

Κάνω όλα τα βήματα που μου λεεί (οι ρυθμίσεις internet einai ok)

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να συγχρονίσει τα email και τις επαφες μου με τον λογαριασμό gmail που έχω.

Μια λειτουργεί και μια οχι. Συνήθως εμφανίζει αδυναμία σύνδεσης με τον διακομιστή.

Κάνω όλα τα βήματα που μου λεεί (οι ρυθμίσεις internet einai ok)

Και εγώ gmail έχω. Σου έχει δουλέψει δηλαδή έστω και μια φορά?

Να ξετικάρεις την επιλογή για σημειώσεις, δεν υποστηρίζεται και οδηγεί σε σφάλμα τον συγχρονισμό.

Μόνο μέιλ, επαφές και ημερολόγιο.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ gmail έχω. Σου έχει δουλέψει δηλαδή έστω και μια φορά?

Να ξετικάρεις την επιλογή για σημειώσεις, δεν υποστηρίζεται και οδηγεί σε σφάλμα τον συγχρονισμό.

Μόνο μέιλ, επαφές και ημερολόγιο.

Nαι μου έχει δουλέψει αρκετές φορές και το gmail και ο κατάλογος με τις διευθύνσεις email απο το λογαριασμό μου στο gmail αλλά πολλές φορές κολλάνε και τα δύο. Επίσης δεν αναγνωρίζει Ελληνική γραμματοσειρά και δεν ανοίγει εύκολα εικόνες (καμία σχέση με το zte blade που έχω σαν δεύτερο κινητό που ανοίγει αμέσως το gmail και είναι σαν να τα βλέπεις από κανονικό pc).

Link to comment
Share on other sites

Nαι μου έχει δουλέψει αρκετές φορές και το gmail και ο κατάλογος με τις διευθύνσεις email απο το λογαριασμό μου στο gmail αλλά πολλές φορές κολλάνε και τα δύο. Επίσης δεν αναγνωρίζει Ελληνική γραμματοσειρά και δεν ανοίγει εύκολα εικόνες (καμία σχέση με το zte blade που έχω σαν δεύτερο κινητό που ανοίγει αμέσως το gmail και είναι σαν να τα βλέπεις από κανονικό pc).

 

Μερικες φορες, αν δεν συγχρονιζει, πρεπει να κανεις επανεκκινηση στο τηλεφωνο.

Το ποσο γρηγορα θα κατεβουν τα συνημμενα, ειναι θεμα δικτυου φανταζομαι.

Σε σχεση με τα android , δεν ειναι τοσο καλο το νοκια στο gmail. Αλλα το android ειναι καλο μονο αν εεις gmail....

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση.

Ανέβασα και μια φωτό για να δείς το πρόβλημα με την γραμματοσειρά (σχεδον ολα τα mail μου τα δείχνει έτσι ενώ οταν βλέπω τα mail μου με την εφαρμογή που έχει για gmail τα δείχνει όλα οκ, εκτός απο τις εικόνες - οχι τις συνημμένες άλλα αυτές που είναι μέσα στο σώμα του κειμένου- που έχει κάποιο θέμα.

θα δοκιμάσω για επανεκκίνηση όταν ξανά κολλήσει.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση.

Ανέβασα και μια φωτό για να δείς το πρόβλημα με την γραμματοσειρά (σχεδον ολα τα mail μου τα δείχνει έτσι ενώ οταν βλέπω τα mail μου με την εφαρμογή που έχει για gmail τα δείχνει όλα οκ, εκτός απο τις εικόνες - οχι τις συνημμένες άλλα αυτές που είναι μέσα στο σώμα του κειμένου- που έχει κάποιο θέμα.

θα δοκιμάσω για επανεκκίνηση όταν ξανά κολλήσει.

Ρε συ...αυτο που δειχνει η φωτογραφια σου, δεν μου εχει τυχει ποτε. Τι να πω...

Γενκα, το mail for exchange δεν ειναι οτι πιο αξιοπιστο, αν googlαρεις θα βρεις πολλα παραπονα, αλλα ενταξει, σε γενικες γραμμες δουλευει.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ...αυτο που δείχνει η φωτογραφια σου, δεν μου εχει τυχει ποτε. Τι να πω...

Τώρα που το λές φίλε και η εφαρμογή για Facebook δεν είναι ιδιαίτερα καλή οπότε μήπως να το πάω σε ενα nokia center να δω τι γίνεται?θα με εξυπηρετήσουν καθόλου?θα ψάξω να δω και βιντεακια να δω τι παίζει.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

μολις πριν λιγο το παρελαβα... :dance::dance::dance:

το πηρα σε ασπρο, νομιζω ειναι πολυ ομορφο και ας μου επιτραπει και η εκφραση γλυκουλι :p

πρωτες εντυπωσεις πολυ καλες

πολυ στιβαρη συσκευη καθεται ωραια στο χερι, καλο πληκτρολογιο (καμια σχεση με τα touch ευτχως :D), αρκετα δυνατο ηχειακι και πολυ κακος browser... (ακομη και ο opera)

αλλα ενταξει το τελευταιο ειναι γνωστο οπως σε ολα τα symbian

μου την σπαει λιγο γιατι το πληκτρολογιο πανω δεν εχει ελληνικα γραμματα παρ'ολο που μου ειπαν στο καταστημα οτι η συσκευη ειναι ελληνικη... :rolleyes:

τελος παντων

νομιζω οτι θα τα παμε πολυ καλα μαζι και επιτελους χαιρομαι multitasking σε αντιθεση με το galaxy s, με την μικρη μεν 256αρα ram αλλα υπεραρκετη για το symbian

μια ερωτησουλα μονο προς το παρων (ειμαι σιγουρος οτι θα ακολουθησουν και αλλες... :p)

πως αλλλαζει η γλωσσα στο πλητρκολογιο με καποια πληκτρα?

διαβασα το manual αλλα δεν βρηκα κατι

α και επισης καποια εφαρμογη με ελληνικους σταθμους ξερετε? γιατι αυτη που εχει μεσα αν και εχει παρα πολλους ελληνικους σταθμους δεν εχει καποιους που θελω

ευχαριστω :D

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Με γειες και καλοριζικο.

Η γλωσσα αλλαζει πατωντας ΔΙΑΔΟΧΙΚΑ πρωτα το πληκτρο με το τοξακι (κατω αριστερα) και μετα το πληκτρο με το bt (που ειναι διπλα στο αλλο).

 

Στο δικο μου παντως, υπαρχουν και ελληνικοι χαρακτρες στο πληκτρολογιο...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Με γειες και καλοριζικο.

Η γλωσσα αλλαζει πατωντας ΔΙΑΔΟΧΙΚΑ πρωτα το πληκτρο με το τοξακι (κατω αριστερα) και μετα το πληκτρο με το bt (που ειναι διπλα στο αλλο).

 

Στο δικο μου παντως, υπαρχουν και ελληνικοι χαρακτρες στο πληκτρολογιο...

 

ωραιος, ευχαριστω :D

το δικο μου δεν εχει γιατι απο οτι εχω καταλαβει προκειται για Αγγλικη συσκευη

το ειχα καταλαβει οτι δεν θα εχει ελληνικο πληκτρολογιο γιατι ειχα παρει 3-4 καταστηματα και μου ελεγαν, το μαυρο το εχουν σε ελληνικοτατο και το ασπρο ειναι εισαγωγης και μετα πηρα και εναν αλλο και μου ειπε οτι εχουν το ασπρο και ειναι απο τον επισημο αντιπροσωπο της Ελλαδας

καταλαβα οτι μου ελεγε π ιπες αλλα ειπα να το ρισκαρω

προτιμω βεβαια να μου εχει αγγλικο παρα γερμανικο με unlaut και καποια αλλα γραμματα... :lol:

δεν πειραζει θα το συνηθισω :)

 

edit

πως κλειδωνει το πλητρκολογιο??? :D

οκ το βρηκα...

Edited by suspect21
οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω 2 ακομη αποριες...

πως διαολο κανω αποσυνδεση της καρτας sd???

το ψαχνω ποση ωρα και δεν εχω βρει, παλιοτερα γινοταν απο το γραφειο...

επισης πως εισαγω τους λογ/μους e-mail?

εισαγω το email Και τον κωδικο απο τις ρυθμισεις, που λεει κατοχυρωση e-mail αλλα τιποτα

τι γινεται? :worry:

 

μ@λακια

η καρτα βγαινει μονο αμα κλεισεις τη συσκευη, το ειχα ξεχασει

αυτο για το email οποιος ξερει ας απαντησει :)

Edited by suspect21
οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω 2 ακομη αποριες...

πως διαολο κανω αποσυνδεση της καρτας sd???

το ψαχνω ποση ωρα και δεν εχω βρει, παλιοτερα γινοταν απο το γραφειο...

επισης πως εισαγω τους λογ/μους e-mail?

εισαγω το email Και τον κωδικο απο τις ρυθμισεις, που λεει κατοχυρωση e-mail αλλα τιποτα

τι γινεται? :worry:

 

μ@λακια

η καρτα βγαινει μονο αμα κλεισεις τη συσκευη, το ειχα ξεχασει

αυτο για το email οποιος ξερει ας απαντησει :)

 

Aν είναι όπως το Ε72, εγώ πάω στο εικονίδιο του email,πατάω "νέο γραμματοκιβώτιο", βάζω το email και μετά το ανοίγω και πατάω "συγχρονισμός email" ή "αποστολή και λήψη" τώρα.Εγώ έχω βάλει τον ίδιο κωδικό με του κομπιούτερ το email.Εχει πακέτο mb ή μέσω wifi πας?

Link to comment
Share on other sites

Aν είναι όπως το Ε72, εγώ πάω στο εικονίδιο του email,πατάω "νέο γραμματοκιβώτιο", βάζω το email και μετά το ανοίγω και πατάω "συγχρονισμός email" ή "αποστολή και λήψη" τώρα.Εγώ έχω βάλει τον ίδιο κωδικό με του κομπιούτερ το email.Εχει πακέτο mb ή μέσω wifi πας?

 

τελικα επρεπε να μου ερθει ενα μηνυμα απο τη nokia την επομενη μερα και μετα μπορουσα να δημιουργησω κανονικα λογ/μους...

να ρωτησω κατι αλλο...

πως μπορω να απενεργοποιησω τελειως τη χρηση δεδομενων? το εβαλα σε gsm mode αλλα νομιζω οτι παλι μου τρωει καρτα...

και μαλιστα εβαλα και καινουρια συνδεση και μου ηρθε μηνυμα αμεσως οτι μολις χρεωθηκα 1ε για ιντερνετ ολη μερα χωρις να κανω τιποτα απολυτως... :lol:

πρεπει να το απενεργοποιησω οπωσδηποτε

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

τελικα επρεπε να μου ερθει ενα μηνυμα απο τη nokia την επομενη μερα και μετα μπορουσα να δημιουργησω κανονικα λογ/μους...

να ρωτησω κατι αλλο...

πως μπορω να απενεργοποιησω τελειως τη χρηση δεδομενων? το εβαλα σε gsm mode αλλα νομιζω οτι παλι μου τρωει καρτα...

και μαλιστα εβαλα και καινουρια συνδεση και μου ηρθε μηνυμα αμεσως οτι μολις χρεωθηκα 1ε για ιντερνετ ολη μερα χωρις να κανω τιποτα απολυτως... :lol:

πρεπει να το απενεργοποιησω οπωσδηποτε

θα πρέπει να πας στα σημεία πρόσβασης και να διαγράψεις τα σημεία πρόσβασης από τον πάροχο σου. Δυστυχώς δεν υπάρχει κάποια επιλογή που ν' απενεργοποιεί απλά την πρόσβαση στο ίντερνετ όπως συμβαίνει στα Android και iOS.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

θα πρέπει να πας στα σημεία πρόσβασης και να διαγράψεις τα σημεία πρόσβασης από τον πάροχο σου. Δυστυχώς δεν υπάρχει κάποια επιλογή που ν' απενεργοποιεί απλά την πρόσβαση στο ίντερνετ όπως συμβαίνει στα Android και iOS.

 

αυτο εκανα και εγω γιατι δεν εβρισκα καποια αλλη λυση...

κριμα παντως :(

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Αν κατάλαβα καλά (γιατί δεν έχω τώρα nokia να το ελέγξω) μπορούσες να επεξεργαστείς το σημείο πρόσβασης και να προσθέσεις ένα γράμμα για να είναι λάθος η διεύθυνση και να μην μπορεί να συνδεθεί έτσι όταν θα ήθελες να το χρησιμοποιήσεις απλά θα ξανά άλλαζες το γράμμα.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

@gianpithio

Καλά λες Γιάννη και λάθος μου που δεν το σκέφτηκα πιο πριν για να το προτείνω στον @suspect21 ότι μπορεί να κάνει και αυτό που προτείνεις. Επίσης, αν δεν κάνω λάθος, μπορεί να μεταφέρει τα σημεία πρόσβασης για το ίντερνετ σε άλλη ομάδα προορισμών και έτσι δεν θα συνδέεται. Για δοκίμασε και τους 2 τρόπους και πες μας.

Edited by stendor

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...