Jump to content

[Επίσημο] Nokia C6-00


Navar
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΠΑΙΔΙΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ? ΕΒΑΛΑ ΤΗΝ ΕΦΑΡΜΟΓΗ VIBER ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΗΧΟΥΣ ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗΣ ΟΤΑΝ ΜΟΥ ΣΤΕΛΝΟΥΝ ΜΥΝΗΜΑ. ΜΟΝΟ ΑΝ ΤΟ ΑΦΗΝΩ ΣΤΟ VIBER ΧΕΙ ΗΧΟ. ΑΝ ΤΟ ΕΧΩ ΣΕ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΑΝΑΜΟΝΗΣ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ! ΠΡΕΠΕΙ ΚΑΘΕ 3 ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΝΑ ΜΠΑΙΝΩ ΚΑΙ ΝΑ ΚΟΙΤΑΩ ΑΝ ΜΟΥ ΕΣΤΕΙΛΑΝ. ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΝ ΤΡΟΠΟ? ΕΝΩ ΣΕ ΑΛΛΟΥ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΗ ΚΙΝΗΤΟ ΕΧΕΙ ΑΠΛΑ ΗΧΟ ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗΣ!!!!!!

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ..

Edited by stendor
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 648
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ήχο ειδοποίησης έχει από μόνο του

την εφαρμογή δεν την ξέρω

καλύτερα να βγάλεις την εφαρμογή αν πριν είχες ειδοποιήσεις ενώ τώρα δεν έχεις

 

Υ.Γ.

η εφαρμογή είναι χρήσιμη σε 3G και σε wifi δίκτυα

μπορεί εκεί που είσαι να μην έχεις πρόσβαση σε αυτά τα δίκτυα

Edited by nikolaos1977
Link to comment
Share on other sites

ήχο ειδοποίησης έχει από μόνο του

την εφαρμογή δεν την ξέρω

καλύτερα να βγάλεις την εφαρμογή αν πριν είχες ειδοποιήσεις ενώ τώρα δεν έχεις

 

Υ.Γ.

η εφαρμογή είναι χρήσιμη σε 3G και σε wifi δίκτυα

μπορεί εκεί που είσαι να μην έχεις πρόσβαση σε αυτά τα δίκτυα

ειδοποιησεις εχω κανονικα σε αλλες εφαρμογες!!!!! μονο σε αυτην δεν εχω... και ιντερνετ εχω και στο κινητο και wifi!!! δεν καταλαβαινω τι του φταιει!

Edited by Agatha81
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Έκανα buckup το παλιό κινητό και restore στο νέο c6-01.οι φωτογραφίες που ήρθαν από το παλιό κινητό δεν εμφανίζονται στην έκθεση παρ όλο που τις βλέπω στην κάρτα μνήμης Επίσης και τις φωτο που τραβάω τώρα δεν εμφανίζονται στην έκθεση αλλα και αυτές πρέπει να παω να τις δω στην κάρτα μνήμης πριν κανω το buckuo restore τις φωτο που τραβαγα τις έβλεπα κανονικά στην εκθεση
Link to comment
Share on other sites

Έκανα buckup το παλιό κινητό και restore στο νέο c6-01.οι φωτογραφίες που ήρθαν από το παλιό κινητό δεν εμφανίζονται στην έκθεση παρ όλο που τις βλέπω στην κάρτα μνήμης Επίσης και τις φωτο που τραβάω τώρα δεν εμφανίζονται στην έκθεση αλλα και αυτές πρέπει να παω να τις δω στην κάρτα μνήμης πριν κανω το buckuo restore τις φωτο που τραβαγα τις έβλεπα κανονικά στην εκθεση

 

μηπως θα πρεπει να τις βαλεις σε συγκεκριμενο φακελο στην καρτα μνημης χειροκινητα κατα καποιο τροπο...Απλα τις παιρνεις αντιγραφη απο το παλιο κινητο και επικοληση στο νεο

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Στιν έκθεση φαίνονταν μόνο 4.εβαλα και τις άλλες στον ιδιο φάκελο αλλα πάλι μόνο τις 4 βλεπω

 

περιεργο παντως θα επρεπε να τις εμφανιζε οπου και να τις εβαζες μεσα στην καρτα μνημης..Να εκανες ενα hard reset μηπως και λυθει?!?!

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Μήπως δεν έχεις κάνει format στην κάρτα μνήμης όταν την έβαλες στο C6;

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως δεν έχεις κάνει format στην κάρτα μνήμης όταν την έβαλες στο C6;

 

και παλι και φορματ να μην εχει κανει θα επρεπε να εβλεπε τις φοτο απο την εκθεση σε οποιοδηποτε φακελο της καρτας μνημης κι αν τις εβαζε.Τουλαχιστον ετσι ξερω απο ολα τα νοκια που εχουν πεσει στα χερια μου.Αλλα ας δοκιμασει και ενα φορματ μηπως και τις δει.

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

εχω ενα nokia c6-00 κ σταματησε ξαφνικα να λειτουργει η οθονη.τα πληκτρα κ to touch δουλευε κανονικα(παταγεσ πανω στην οθονη κ καταλαβαινεσ δονηση) αλλα η οθονη δεν εδειχνε κατι.εβγαλα μπαταρια το ξαναανοιξα η οθονη μαυρη.μετα απο επανειλημενα hard reset ξαναανοιξε κ λεω ετσι απλα κολλησε.παω να αλλαξω γλωσσα στα ελληνικα κ μου λεει οτι πρεπει να κανει επανεκκινηση το κινητο.παταω οκ σβηνει η οθονη κ δεν ξανααναβει.τι να κανω???
ΖΗΤΩ ΤΑ ΤΡΙΚΑΛΑ!!!ΖΗΤΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ
Link to comment
Share on other sites

εχω ενα nokia c6-00 κ σταματησε ξαφνικα να λειτουργει η οθονη.τα πληκτρα κ to touch δουλευε κανονικα(παταγεσ πανω στην οθονη κ καταλαβαινεσ δονηση) αλλα η οθονη δεν εδειχνε κατι.εβγαλα μπαταρια το ξαναανοιξα η οθονη μαυρη.μετα απο επανειλημενα hard reset ξαναανοιξε κ λεω ετσι απλα κολλησε.παω να αλλαξω γλωσσα στα ελληνικα κ μου λεει οτι πρεπει να κανει επανεκκινηση το κινητο.παταω οκ σβηνει η οθονη κ δεν ξανααναβει.τι να κανω???

 

ισως hard reset παλι

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Το πήγα σε ένα άλλο NOKIA CARE γιατί μένω πολύ μακριά από τα κεντρικά, αλλά τους είπα για το πόσο με ταλαιπώρησε η συσκευή και το service της καθώς και για την Αστυνομία...

Αναμένω να το πάρω πίσω και θα σας πω τα νέα!

 

Πάντως, σε ευχαριστώ για την ενασχόλησή σου με το θέμα!

Το αναφέρω για την ιστορία του πράγματος σε σχέση με το Nokia c6.

Το παρέλαβα πίσω από το service, αφού αντικαταστάθηκε όλο το πίσω μέρος της συσκευής (έτσι μου είπε ο αντιπρόσωπος).

Μετά από 1 μήνα περίπου, το κινητό ξανά-κόλλησε το touchscreen και το πήγα εκ νέου στο service.

Το κράτησαν περίπου 20 ημέρες και μου αντικατέστησαν και το μπροστά μέρος (δηλαδή την οθόνη).

 

Πρίν από λίγες μέρες έληξε και η 2ετής εγγύηση (κατά την διάρκεια της οποίας, την συσκευή την είχαμε εξ ημισείας με το service).

Για την ώρα, έχει κολλήσει κανά δύο φορές αλλά μόλις έβγαλα την μπαταρία και την ξαναέβαλα, η συσκευή λειτούργησε!

 

Αλήθεια, μόνο στο δικό μου nokia υπήρξαν τόσα προβλήματα;

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
έχω το nokia c6-00 και ξαφνικά εχτές η οθόνη μαύρισε.τα πλήκτρα και to touch δουλεύουν κανονικά αλλά η οθόνη δεν δείχνει κάτι. έβγαλα την μπαταρία, το ξανά άνοιξα και η οθόνη μαύρη. μετά από πολλές ώρες άνοιξε για περίπου 5 λεπτά αλλά από εκεί και πέρα πάλι μαύρη η οθόνη.έκανα και επανειλημμένα hard reset και πάλι τίποτα.μήπως ξέρεις κανένας τι άλλο μπορώ να κάνω?
Link to comment
Share on other sites

Κατά μεγάλο ποσοστό η οθόνη τα έφτυσε.Για να σιγουρευτείς πήγαινέ το σε ένα νίκια service να σου πουν.

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Αγαπητοί φίλοι του forum,

θέλω να πουλήσω το Nokia C6-00 που έχω (σε εξαιρετική κατάσταση, ελάχιστα χρησιμοποιημένο ακόμα έχει τη μεμβράνη της Nokia στην οθόνη του, στο κουτί του με όλα τα εξαρτήματα μέσα κ.λ.π.) αλλά δε ξέρω ποια πρέπει να είναι η τιμή πώλησης.

Με ενδιαφέρει να το δώσω οπότε προτείνετε μου τιμή που να το κάνει ελκυστικό.

 

Με εκτίμηση,

Μιχάλης

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Θελω να κανω επαναφορα ρυθμισεων αλλα ζηταει κωδικο κλειδωματος. Που τον βρισκω αυτο το κωδικο?
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Αγόρασα μια μπαταρία απο ebay αλλα δυστυχώς με το που ανοιγω το κινητό κανει επανεκκινησεις και σε καποιο σημείο βγαζει μηνυμα οτι η εκκίνηση απετυχε επικοινωνιστε με τον αντιπροσωπο.. τι μπορεί να παιζει?

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Εκ των προτέρων ζητώ συγνώμη καθώς η απορία μου δεν αφορά το παρόν topic. Μπορείτε να με βοηθήσετε στο εξής: Είχα το κινητό C6-00 και πρόσφατα ένα ZTE 967 android. Τα sms του nokia είναι μορφής vmg. Πως μπορώ να τα μεταφέρω στο android κινητό; Έχω δοκιμάσει τα πάντα αλλά τίποτα...και θέλω οδηγίες από κάποιον που το έχει κάνει και έχει θετικό αποτέλεσμα.

 

Σας ευχαριστώ και συγνώμη για το off topic.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

γεια σας θα ηθελα μια πληροφορια,μια συμβουλη εχω το nokia c6-01 και μου παρουσιασε ενα προβλημα οταν με καλουνε δυο επαφες απο αυτες πουεχω μεσα στο τηλ δεν εχω ηχο κλησης μονο δονηση μου βγαζει κανονικα τις πληροφοριες της παφης αλλα ηχο οχι (εψαξα στις ρυθμισεις για το προφιλ αλλα τιποτα)οι αλλες μου επαφες κανονικα οταν βγαλω τις επαφες αυτες απο την μνημη τπν τηλ και με καλεσουνε εχω ηχο κλησης δονηση και εμφανηση αριθμου. αποθηκευω τον αριθμο αυτον και αν με ξανακαλεσει δεν εχω παλι ηχο κλησης

πιστευω να σας εδωσα να καταλαβεται αν καποιος ξερει κατι θα ηταν μεγαλη βοθεια ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...