Jump to content

[Επίσημο] Nokia C6-00


Navar
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@dj_xatzi

Καλημέρα.

Αφαίρεσε το ovi suite και το pc suite από το υπολογιστή σου, κάνε restart και ξαναπέρασε μόνο το ovi suite. Δοκίμασε και ενημέρωσε μας.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 648
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλησπερα

το ιδιο προβλημα αντιμετοπιζω κ εγω 2 με 3 μερες τωρα

δοκιμασα μονο το ovi suite και παλι τιποτα ...

Link to comment
Share on other sites

εχω το κινητο απο το Δεκεβρη...

παρατηρησα απο την αρχη οτι τα πλαινα πληκτρα ηταν καπως χαλαρα αλλα δεν εδωσα σημασια...

μετα απο τοσους μηνες χαλαρωσαν πιο πολυ κ οταν ειδικα με καλουν κ εχω δονηση τριζει πολυ το κινητο...ετσι πηγα σημερα στη νοκια σε διπλανη πολη γιατι εδω που μενω δεν υπαρχει νοκια καταστημα...μου ειπε ο τεχνικος εκει

οτι πρεπει να το παω αλλη μερα η να το στειλω για να μου αλλαξει τη πλακετα ...το μισο τηλεφωνο βασικα. ευτυχως ειναι μεσα στην εγγυηση... εχει καποιος αλλος παρομοιο προβλημα ?

 

τελικα η πλατη και τα πληκτρα θα αλλαχτουν λαθος καταλαβα οτι ηταν η πλακετα....

Link to comment
Share on other sites

@dj_xatzi

Καλημέρα.

Αφαίρεσε το ovi suite και το pc suite από το υπολογιστή σου, κάνε restart και ξαναπέρασε μόνο το ovi suite. Δοκίμασε και ενημέρωσε μας.

 

Το εκανα αλλα και παλι τιποτα!!!!Τι γινεται ρε παιδια?????

 

 

 

Γιωργος

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπερα και απο μενα καινουριος στο site παλιως στην Nokia

Μου το κανανε δωρο για το Πασχα (χρονια πολλα) και εχω ενα προβληματακι

Μπορω να κατεβασω τα παντα απο το Ovi Store εκτος απο παιχνιδια. Δοκιμασα εφαρμογες θεματα παζλ τα παντα εκτος απο παιχνιδια. Κανει την ληψη κανονικα και μου λεει εγκατασταση απετυχε :mad:. Η εκδοση λειτουργικου ειναι η 20,0,042

Αν καποιος γνωριζει κατι ας μου απαντησει.

Κατα τα αλλα μου αρεσε αρκετα σαν κινητο αρκετα γρηγορο καλη οθονη αφης αν και πολυ πλαστικο οπως εχει αναφερθει παραπανω

Link to comment
Share on other sites

ΨΑΧΝΩ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΝΕΟ ΚΙΝΙΤΟ ΚΑΙ ΨΑΧΝΟΜΑΙ ΛΙΓΟ.ΕΧΩ 400Ε ΠΕΡΙΠΟΥ.ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΤΟ C6 Η ΚΑΠΟΙΟ ΑΛΛΟ??

 

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ.

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά.:)

Στο συγκεκριμένο θέμα μπορείς να διαβάσεις αναφορές για την συγκεκριμένη συσκευή.Αν όμως ενδιαφέρεσαι για το τι επιλογές έχεις στο χρηματικό ποσό στο οποίο διαθέτεις,τότε καλύτερα είναι να απευθυνθείς στους Διαξιφισμούς,αφού διαβάσεις πρώτα τις οδηγίες,ανοίγοντας ένα θέμα εκεί.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Και παλι καλησπερα. Δεν απαντηθηκε και ξαναγραφω:

 

Μου το κανανε δωρο για το Πασχα (χρονια πολλα) και εχω ενα προβληματακι

Μπορω να κατεβασω τα παντα απο το Ovi Store εκτος απο παιχνιδια. Δοκιμασα εφαρμογες θεματα παζλ τα παντα εκτος απο παιχνιδια. Κανει την ληψη κανονικα και μου λεει εγκατασταση απετυχε . Η εκδοση λειτουργικου ειναι η 20,0,042

Αν καποιος γνωριζει κατι ας μου απαντησει.

Κατα τα αλλα μου αρεσε αρκετα σαν κινητο αρκετα γρηγορο καλη οθονη αφης αν και πολυ πλαστικο οπως εχει αναφερθει παραπανω

Link to comment
Share on other sites

παιδιά εχω πρόβλημα με την ram...

όταν μπαίνω στο ιντερνετ απο τον ιστό ή απο τον opera μου λέει οτι η μνήμη είναι πλήρης....τι να κάνω;;

και σε τι ρύθμιση βάζετε την φωτεινότητα της οθόνης και σας κρατάει τόσες μέρες;; εγω το έχω στην προτελευταία βαθμίδα και κρατάει το πολύ μια μέρα...

Link to comment
Share on other sites

παιδιά εχω πρόβλημα με την ram...

όταν μπαίνω στο ιντερνετ απο τον ιστό ή απο τον opera μου λέει οτι η μνήμη είναι πλήρης....τι να κάνω;;

 

Ποιόν opera χρησιμοποιείς;Τον mobile ή τον mini;Γιατί και εγώ με τον browser της συσκεής αλλά και με τον opera mobile είχα το ίδιο

πρόβλημα με την ram στο X6 και δοκίμασα τον mini ο οποίος μπορώ να πω είναι αρκετά καλύτερος σε αυτό το θέμα!Κάνε μια δοκιμή!

Link to comment
Share on other sites

Ποιόν opera χρησιμοποιείς;Τον mobile ή τον mini;Γιατί και εγώ με τον browser της συσκεής αλλά και με τον opera mobile είχα το ίδιο

πρόβλημα με την ram στο X6 και δοκίμασα τον mini ο οποίος μπορώ να πω είναι αρκετά καλύτερος σε αυτό το θέμα!Κάνε μια δοκιμή!

 

Aυτη ειναι οντως η λυση.

 

Βγαζεις τον 11 και βαζεις τον mini6

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει περίπτωση το κινητο να αναβαθμιστεί σε έκδοση 3 γιατί είδα ότι το c6-01 Μάλλον θα είναι εφικτό....
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει περίπτωση το κινητο να αναβαθμιστεί σε έκδοση 3 γιατί είδα ότι το c6-01 Μάλλον θα είναι εφικτό....

 

Το C6-01 ειναι Symbian ^3. To C6-00 δεν ειναι και δεν γινεται να αναβαθμιστει (ειναι S^1. Mια γενια Symbian πισω)

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Μπορω να κατεβασω τα παντα απο το Ovi Store εκτος απο παιχνιδια. Δοκιμασα εφαρμογες θεματα παζλ τα παντα εκτος απο παιχνιδια. Κανει την ληψη κανονικα και μου λεει εγκατασταση απετυχε . Η εκδοση λειτουργικου ειναι η 20,0,042

Αν καποιος γνωριζει κατι ας μου απαντησει.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Που λέτε παιδιά πέρασα στο κινητό το SPB mobile shell και έμεινα άφωνος. Το πρόγραμμα διορθώνει πολλά από αυτά που με εκνεύριζαν στο λειτουργικό και το μεταμορφώνει,προσθέτοντας πολλή ευχρηστία. Στα αρνητικά του η -μάλλον- μεγάλη κατανάλωση μνήμης. Θα το δοκιμάσω μερικές μέρες ακόμη και αν δω ότι το θέμα με την μνήμη δεν είναι πολύ σοβαρό,θα το αγοράσω.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους...

 

Πηστευω να γραφω στην Σωστη ενοτητα!!!

 

Ειμαι νεως στο Φορουμ,

 

Καλος σας Βρηκα....

 

Λοιπον,

 

Πριν Λιγο καιρο στα χερια μου επαισε ενα Nokia C6-00

Με Λογισμηκο Symbian. Το κινητο το πηρα καινουριο απο κατατσημα του ΠΛΑΙΣΙΟ,

Πριν αποκτησω το σηγκεκριμενω κινητο στα χερια μου ειχα μονο I Phone 2G Μετα 3G και τελος 3GS...

Μετα απο μια άτυχη στιγμή να Χάσω ή Kλεψουν Μάλλον το Τελευταίο I Phone Και επειδή δεν ειχα την οικονομικη ανεση να πάρω

πάλι κάποιο I Phone πήγα στο Nokia C6

 

Το θέμα είναι οτι ενω σαν Δυνατότητες ειναι Αρκετά προικισμένο στην πράξει ολα με προβλημάτιζαν

Μπορεί να ηταν το γεγονός οτι ειχα συνηθίσει στα APPLE αλλα δεν ξερω, Βασικά μπάντα ειχε αρκετά κωλύματα

και αρκετές φορες έσβησε και χωρις να εχω εφαρμογές περα απο της αρχικές....

 

Το Ερωτημα μου ειναι αν το συγκεκριμένο κινητο περνει καποιου Ιδους αναβαθμίσει στο λογισμικό

ώστε να ειναι ποιο σβέλτο ας το πουμε ετσι....

Εχω Φτάσει σε Σημείο να το δώσω ενώ δεν είναι ουτε 2 Μηνών και να πάω σε I Phone Παλι!!!

 

Πιστεύω να μην σας Κούρασα με τα τόσα Λογία μου....

Link to comment
Share on other sites

Το Ερωτημα μου ειναι αν το συγκεκριμένο κινητο περνει καποιου Ιδους αναβαθμίσει στο λογισμικό

ώστε να ειναι ποιο σβέλτο ας το πουμε ετσι....

Εχω Φτάσει σε Σημείο να το δώσω ενώ δεν είναι ουτε 2 Μηνών και να πάω σε I Phone Παλι!!!

 

Πιστεύω να μην σας Κούρασα με τα τόσα Λογία μου....

 

Φιλε καλως ηρθες στη παρεα μας!!!Το κινητο σου εχει symbian v5 το προηγουμενο το οποιο αν και καλο κολλαει αρκετα.Ναι μεν αναβαθμισης βγαζει η νοκια για ολα τα κινητα της αρα και σε αυτο και ισως σε βοηθηση και λιγο και στην ταχυτητα αλλα προσωπικη μου γνωμη επρεπε να παρεις το Nokia C6-01 που εχει το νεο λειτουργικο Symbian^3 που παει σφεντονα βαζει αρκετα προγραμματα και παιχνιδια σαν του i-phone και δεν ειναι πολυ ακριβο γυρω στα 250 ξεκιναει η τιμη του αν δεις στο σκρουτζ.Αν μπορεις οικονομικα πουλα το C6-00 και παρε το C6-01 θα δεις μεγαλη διαφορα!!!;)

Edited by impreza_sti

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το αγόρασα το SPB MobileShell. 25 ευρώ είναι τεράστιο ποσό, ειδικά για software κινητού, αλλά ντράπηκα να κλέψω κάτι το τόσο καλοδουλεμένο. Το κινητό μεταμορφώθηκε σε κάτι άλλο από αυτό που ήταν. Μάλλον θα αποσύρω την αγγελία πώλησης που ανέβασα, δεν βρίσκω πια τον λόγο να αλλάξω κινητό.

Για όσους δεν ξέρουν, πρόκειται για μία εφαρμογή που "κάθεται" πάνω στο symbian και αλλάζει το user interface, επιτρέποντας ατελείωτη παραμετροποίηση. Στα γρήγορα, από όσα θυμάμαι:

-Προσθέτει μέχρι και 8 διαφορετικές αρχικές οθόνες, στις οποίες εναλλασσόμαστε με απλές κατακόρυφες ή οριζόντιες χειρονομίες.

-Κάθε αρχική οθόνη μπορεί να δεχτεί όσα εικονίδια χωράνε στην επιφάνειά της. Αυτό πρακτικά σημάίνει ότι μπορούμε να φτιάξουμε 8 διαφορετικές οθόνες, μία για παιχνίδια, μία για επετείους και ραντεβού, μία για τις επαφές, μία για το ίντερνετ και πάει λέγοντας.

-Προσθέτει κάποια ωραία widgets, που έρχονται με το πρόγραμμα, όπως το weather widget.

-Όμορφα εφέ όπως το carousel, αλλά κάτι τέτοιο ήταν το τελευταίο που με ένοιαζε.

Αυτό που μου έκανε τρομερή εντύπωση είναι το πόσο ομαλή είναι η εμπειρία χρήσης του.

Κάποια ανεπαίσθητα κολληματάκια παρατηρούνται σπανιότατα, όλα γίνονται στρωτά και όμορφα, ίσως όχι όπως σε κάποιο άλλο κινητό με πανίσχυρο hardware, γενικά όμως η χρήση του προγράμματος είναι εντελώς απροβλημάτιστη. Το carousel είναι λίγο πιο "βαρύ", αλλά τί μπορούμε να περιμένουμε από αυτό το κινητό με αυτήν τη μνήμη, όταν προβάλει τρισδιάστατο μενού;

Την εφαρμογή είναι απαραίτητο να την δουν όλοι οι κάτοχοι κινητού με S60 V5. Έχει 15 μέρες trial, εγώ χρειάστηκα περίπου 2 μέρες για να πληρώσω τελικά το -τεράστιο, αλλά απόλυτα δικαιολογημένο- ποσό των €25. Δείτε το!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το αγόρασα το SPB MobileShell. 25 ευρώ είναι τεράστιο ποσό, ειδικά για software κινητού, αλλά ντράπηκα να κλέψω κάτι το τόσο καλοδουλεμένο. Το κινητό μεταμορφώθηκε σε κάτι άλλο από αυτό που ήταν. Μάλλον θα αποσύρω την αγγελία πώλησης που ανέβασα, δεν βρίσκω πια τον λόγο να αλλάξω κινητό.

 

Ένα :up: από εμένα για την αγορά του software (αν και όντως είναι πολλά). ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εγώ έχω διαπιστώσει το εξής...

Πατάω το κουμπί του μενού και ΔΕΝ ΤΡΕΧΕΙ καμμία εφαρμογή. Δηλαδή τρέχουν μόνο "αρχική οθόνη" "μενού".

Παρόλα αυτά, όταν το βάζω να παίξει ένα βίντεο μου λέει= "Μνήμη πλήρης" και δεν παίζει.

Αν κάνω επανεκίννηση, συνέρχεται.

 

Αντίστοιχα, προσπαθώ να συνδεθώ με το WIFI μου και δεν συνδέεται. Και επειδή το "ΔΕΝ ΣΥΝΔΕΕΤΑΙ" είναι υπερβολικά αόριστο, θα πρσπαθήσω να γίνω πιο συγκεκριμένος.

Βρίσκω από την αναζήτηση το δίκτυο του σπιτιού μου, πατάω σύνδεση και δεν κανει τίποτα. Αν πατήσω "έναρξη περιήγησης ιστού", τότε ξυπνάει το κινητό, ανάβει το εικονίδιο του WIFI και συνδέεται.

 

Πάμε σε άλλο παράδειγμα...

Αν στο ξεκάρφωτο ανοιξω μια εφαρμογή που ζητάει ίντερνετ (π.χ. widget με τον καιρό), τότε μου λέει "δεν βρέθηκε WLAN".

 

Αν είχα ανοιχτό το "περιήγηση ιστού", τότε βρίσκει κανονικά ίντερνετ.

 

ΦΥΣΙΚΑ ΑΝ ΚΑΝΩ ΕΠΑΝΕΚΙΝΗΣΗ, τότε όλα παίζουν ρολόι. Δηλαδή, ανοίγω το widget του καιρού και αμέσως με ρωτάει με ποιο δίκτυο WLAN θέλω να μπω.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Συνέχεια προβλημάτων...

1. Αν έχω καιρό να του κάνω επανεκίννηση (δηλαδή 2 μέρες) τότε...

συνδέεται με το bluetooth με επιτυχία, όμως αν με καλέσουν ή πάρω εγώ ένα νούμερο, ούτε με ακούν, ούτε τους ακούω!

2. Αν έχω (και πάλι) καιρό να κάνω επανεκίννηση και συνδέσω τα ακουστικά για να δω ένα βίντεο... τότε όταν κάνω κλήση ή με πάρουν, έχω το ίδιο πρόβλημα με το bluetooth! Δηλαδή δεν με ακούν και δεν τους ακούω.

3. Παρόλο που του έχω πει να ΜΗΝ ψάχνει για WLAN, αυτό το έχει βάλει αμέτι μου-χαμέτι να βρει WIFI. 'Οπως καταλαβαίνετε... για το κινητό μου, είναι θέμα τιμής και μαγκιάς να βρει WIFI ακόμα και στην Κωλοπετινίτσα. Την ώρα που μου γράφει "Δεν βρέθηκε δίκτυο WLAN" ακόμα και ο Θεός ο ίδιος να με πάρει τηλέφωνο, δεν λειτουργεί κανένα πλήκτρο. Το δοκίμασα αυτό που λέω (με έναν συνάδελφο) και το κορυφαίο είναι πως, παρόλο που ο συνάδελφος με κάλεσε και το έκλεισε... το κινητό μου συνέχιζε να χτυπάει μέχρι τη στιγμή που έβγαλα τη μπαταρία.

Λυπάμαι που θα το πω, αφού μπορεί να έχει ωραίο design, αλλά η συγκεκριμένη συσκευή, είναι η χειρότερη που έχει πέσει στα χέρια μου.

Χάρη στη συγκεκριμένη συσκευή, έχω ξενερώσει τόσο με τη ΝΟΚΙΑ, όπου μετά από τόσα χρόνια, όταν θα έχω επιδότηση, μετά από 15 χρόνια πελάτης ΝΟΚΙΑ θα ψάξω για άλλο τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

 

Ειμαι κατοχος c6-00 σχεδον ενα χρονο.

Ξαφνικα ,χτες, κλεινει ,ενω ειχε μπαταρια. Απο τοτε οτι και αν εκανα δεν εχω καταφερει να το κανω να δουλεψει.

(Εχω δοκιμασει να αφαιρεσω το μπαταρια, τη sim,να το φορτισω ολο το βραδυ,αλλα τιποτα).

 

Πριν το παω στη nokia εχετε καμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να το ανοίξεις χωρίς να έχεις μέσα στο κινητό την κάρτα μνήμης (αν έχεις τοποθετήσει)? Αν έχεις κάρτα μνήμης και δεν το δοκίμασες τότε δοκίμασε το και πες μας αν άνοιξε κανονικά.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Thanks για την απαντηση.

 

Το δοκιμασα και καμια αποκριση δυστυχως.

 

Αυριο εχει nokia.

Αυτο που φοβαμαι ειναι η περιπτωση να ευθυνεται υγρασια και να ακυρωθει η εγγυηση (εχει συμβει σε νοκια φιλου)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια εχω πολυ καιρο να ασχοληθω με το φορουμ... να ρωτησω... εχουμε καμια επισημη ημερομηνια για το Symbian Anna στο κινητο μας? Κανενα βιντεακι με ηδη υπαρχων C6 με Αnna Symbian? Ευχαριστω...
Αη - Phone
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...