Jump to content

[Επίσημο] Nokia C6-00


Navar
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στα μηνύματα έχω δει πως στέλνει αυτά των 70 χαρακτήρων. Το ψαξα αλλά δεν βρήκα μεγαλύτερη επιλογή. Μήπως μου διεφυγε κάτι ;

Θα πας Μηνύματα > Επιλογές > Ρυθμίσεις > Σύντομο μήνυμα > Κωδικοπ. χαρακτήρων > Περιορισμένη υποστήριξη.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 648
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μπορω παιδια να συνδεσω το κινητο με προσωπικο email. Και δεν εννοω απο τα ετοιμα οπως yahoo και hotmail αλλα προσωπικο εταιρειας? Το εχει κανει κανεις?

Είμαι Ninja ... ΤΕΛΟΣ!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα!

σχετικα με την μπαταρια ποσες ωρες το φορτιζω την πρωτη φορα?

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Ρίξε μια ματιά στο Περί μπαταρίας και πρώτης φόρτισης..., εξηγεί πως πρέπει να φορτίσεις το κινητό τις πρώτες φορές.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

οκ σε ευχαριστω!εχει φορτισει μεχρι στιμγης 5 ωρες..αρα δν χρειαζεται παραπανω...:!:

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

οκ σε ευχαριστω!εχει φορτισει μεχρι στιμγης 5 ωρες..αρα δν χρειαζεται παραπανω...:!:

Από την στιγμή που δείχνει ότι γέμισε δεν χρειάζεται να είναι στον φορτιστή. Βγάλε το και χρησιμοποίησε το κινητό κανονικά.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω ενα c6 nokia και περασα καποια ελληνικα τραγουδια αλλα μου βγαζει τους τιτλους σαν κινεζικα μπορει να γινει κατι γιαυτο;

εχω αλλαξει και γραμματοσειρα στο κινητο αλλα τιποτα

υπαρχει καμια ιδεα;

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω ενα c6 nokia και περασα καποια ελληνικα τραγουδια αλλα μου βγαζει τους τιτλους σαν κινεζικα μπορει να γινει κατι γιαυτο;

εχω αλλαξει και γραμματοσειρα στο κινητο αλλα τιποτα

υπαρχει καμια ιδεα;

 

Συμβαίνει και σε mp3 συσκευές,δεν αναγνωρίζει την γραμματοσειρά

 

αν μπορείς άλλαζε την γραμματοσειρά πρίν τα μεταφέρεις στο κινητό σου.

 

Άσχετο, έχει δουλέψει κανείς το nokia messaging με gmail, google talk κλπ?

Link to comment
Share on other sites

Συμβαίνει και σε mp3 συσκευές,δεν αναγνωρίζει την γραμματοσειρά

 

αν μπορείς άλλαζε την γραμματοσειρά πρίν τα μεταφέρεις στο κινητό σου.

 

Άσχετο, έχει δουλέψει κανείς το nokia messaging με gmail, google talk κλπ?

 

φιλε απο που να αλλαξω τη γραμματοσειρα;

Link to comment
Share on other sites

Λογικά απο τον υπολογιστή σου πριν τα μεταφέρεις στο κινητό.

Αλλά απο οτι είδα μόνο μετονομασία σε ε΄να ένα τον τίτλο του τραγουδιού μπορείς να κάνεις, οπότε δεν συμφέρει.

 

οπότε άκυρο αυτό που σου είπα πριν φίλε

 

σορυ

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω τη βοηθεια σας, εχω ενα C6 και συνεχως συνδεεται μονο του στο ιντερνετ, ξερει κανεις πως φτιαχνει αυτο??? SΟS!
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω τη βοηθεια σας, εχω ενα C6 και συνεχως συνδεεται μονο του στο ιντερνετ, ξερει κανεις πως φτιαχνει αυτο??? SΟS!

 

Πρέπει να πας στις επιλογές (που είναι κάτω αριστερά στην αρχική οθόνη) και να επιλέξεις "περιεχ. εκτός σύνδεσης"...:)

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να πας στις επιλογές (που είναι κάτω αριστερά στην αρχική οθόνη) και να επιλέξεις "περιεχ. εκτός σύνδεσης"...:)

 

Δεν εχει εκει που λες τετοια επιλογη. Ξερεις πως να την βρω?

Edited by manosn2
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει εκει που λες τετοια επιλογη. Ξερεις πως να την βρω?

 

Είχα και εγώ αυτό το πρόβλημα και έτσι το ελυσα. Είσαι σίγουρος ότι δεν έχει αυτή την επιλογή? Όταν λέω αρχική οθόνη εννοώ αυτο που δειχνει παρακάτω.

http://www.plaisio.gr/ProductImages/600x600/1538136.jpg

Πατάς εκεί που λέει ''options'' ή ''επιλογή'' αντίστοιχα και μετά επιλέγεις ''περιεχ. εκτός σύνδεσης''.

Link to comment
Share on other sites

Είχα και εγώ αυτό το πρόβλημα και έτσι το ελυσα. Είσαι σίγουρος ότι δεν έχει αυτή την επιλογή? Όταν λέω αρχική οθόνη εννοώ αυτο που δειχνει παρακάτω.

http://www.plaisio.gr/ProductImages/600x600/1538136.jpg

Πατάς εκεί που λέει ''options'' ή ''επιλογή'' αντίστοιχα και μετά επιλέγεις ''περιεχ. εκτός σύνδεσης''.

 

Τη βρηκα τη λυση. Του εκανα μια επαναφορα ρυθμισεων και μου εκανε την ερωτηση αν θελω συνδεση και του ειπα οχι. Τωρα υπαρχει αυτο που λες στις επιλογες, πριν δεν υπηρχε, προφανως το ειχα πηραξει εγω και δε το εμφανιζε.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Μέτα και το τελευταίο update λειτουργεί καλά το κινητό?

 

Δηλαδή <<τραβάει>> κολλήματα?μπλοκάρει?είναι γενικά αργό το κινητό στο να ανοίξει τις εφαρμογές κτλ?

 

Το είχα και το επέστρεψα για τους παραπάνω λόγους άλλα δεν έχω βρει κάτι καλύτερο με αυτά τα λεφτά μέχρι τώρα.

 

Ευχαριστώωωωωωω:)

Link to comment
Share on other sites

Μέτα και το τελευταίο update λειτουργεί καλά το κινητό?

 

Δηλαδή <<τραβάει>> κολλήματα?μπλοκάρει?είναι γενικά αργό το κινητό στο να ανοίξει τις εφαρμογές κτλ?

 

Το είχα και το επέστρεψα για τους παραπάνω λόγους άλλα δεν έχω βρει κάτι καλύτερο με αυτά τα λεφτά μέχρι τώρα.

 

Ευχαριστώωωωωωω:)

 

Εγω που το εχω ειμαι αρκετα ευχαριστημενος! Μια χαρα δουλευει, τελεια θα ελεγα!

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Κι εγω το εχω κανα μηνα κ ειμαι γενικα πολυ ικανοποιημενος. Το μονο αρνητικο είναι οτι μου εχει σβησει 2 φορες ενω μιλαω... Εχει κανεις παρομοιο πρόβλημα? Δεν εχω κανει αναβάθμιση ακομα.
Link to comment
Share on other sites

χθες το αγορασα....

σημερα εβαλα garmin , network traffic και SPB MobileShell και λειτουργει μια χαρα(ο καιρος δεν κανει update αλλα θα το φτιαξω που θα παει)

 

το κινητο ειναι best value for money.τα εχει ολα και συμφερει

Link to comment
Share on other sites

χθες το αγορασα....

σημερα εβαλα garmin , network traffic και SPB MobileShell και λειτουργει μια χαρα(ο καιρος δεν κανει update αλλα θα το φτιαξω που θα παει)

 

το κινητο ειναι best value for money.τα εχει ολα και συμφερει

 

Συνφωνω απολυτα.Καλοριζικο να μας ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι και εγώ ?

Επειδή βοηθάω έναν φίλο που εχει το C6

To C6 εχει OVI. φαντάζομαι ότι μπορει να κατεβάσει εφαρμογές.

Με μια κίνηση παίρνει backup for everything ?

Οταν κανεις sync των επαφών με το OVI είναι το ιδιο με το να της κάνεις με το PCSUITE

Link to comment
Share on other sites

Όλα πλέον λέγονται ovi αλλά μην τα μπερδεύεις. Από εκεί που κατεβάζεις εφαρμογές είναι το ovi store το οποίο όπως είπες είναι προεγκατεστημένο και απλά πρέπει να γραφτείς για να μπορείς να κατεβάζεις.

 

Με το ovi suite που είναι σαν το pc suite μπορείς να διαχειριστείς την συσκευή σου μέσω του υπολογιστή σου. Κρατάς αντίγραφο των δεδομένων σου, συγχρονίζεις τα αρχεία σου κοκ. Επίσης, αντίγραφο μπορείς να κρατήσεις και στην κάρτα μνήμης με την διαχείριση αρχείων.

Link to comment
Share on other sites

Το επέλεξα για συγγενή μου, οπότε θα παρακολουθώ και εγώ το νήμα. Καλό φαίνεται, δεν είναι τόσο αργό όσο λένε ότι είναι.Εξάλλου Nokia/Symbian. Μια χαρά για τα λεφτά του.Στιβαρό θα έλεγα, άσχετα με τα πλαστικά.

 

edit:το hardware keyboard για εμένα είναι βασικό, αν και με την touch κατάσταση γράφεις όταν έχεις t9.

Edited by sv2evs
Link to comment
Share on other sites

Πλέον και εγώ κάτοχος....

 

Πρέπει να το συνηθίσω λίγο...ποιοτικά και εργονομικά μου φαίνεται οκ....

 

Έχω μία απορία :

 

Υπάρχει τρόπος να γίνει κλήση απευθείας από την ανάγνωση εισερχόμενων ? Δλδ. διαβάζω sms και θέλω να κάνω κλήση στον αποστολέα του, γίνεται απευθείας ? Γιατί το προσπάθησα πατώντας το πλήκτρο κλήσης και ψάχνοντας για αντίστοιχη επιλογή στο μενού του εισερχόμενου και δεν το κατάφερα...

Samsung i9100 - Ressurection Remix 5.5.7 [5.1.1] - LineageOS 17.1 [10.0.0] rINanDo

Samsung i9505 - Stock [5.0.1][i9505XXUHOB8] - Root - Anker Battery - S-charger Back Cover

Samsung G965F - Stock

Samsung G781B - Stock

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.Εχθές πήρα το C6 και εχω το εξής προβλημα.Ενω στην κάρτα μνήμης εχω φακέλους(ΜΟΥΣΙΚΗ-ΕΙΚΟΝΕΣ-ΒΙΝΤΕΟ κλπ) δεν μπορώ να τους βρώ στο κινητό.Παρακαλώ αν κάποις γνωρίζει να απαντήσει οσο πιο γρήγορα μπορει γιατι δεν εχω ιδέα τι να κάνω.Ευχαριστω εκ των προτέρων. SW1MQ.....
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...