Jump to content

[Επίσημο] Nokia C6-00


Navar
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://img130.imageshack.us/img130/8457/25082010044.th.jpg

Έχω αδυναμία στις κοντινές που αναδικνύουν την ευκρίνεια,τις λεπτομέρειες....σήμερα σε ένα διάλλειμμα για καφέ έβγαλα άλλη μια και νομίζω τα πάει καλά το C6 στις φωτό.:)

 

Αν και non-CarlZeiss, μια χαρά τα πάει, αρκεί που έχει αυτόματη εστίαση. ;)

 

Όποτε ευκαιρέσεις, τράβηξε καμία νυχτερινή φωτό να δω πώς τα πάει το LEDάκι, και θα ήθελα και καμία βιντεοσκόπηση με το LEDάκι του.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 648
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αν και non-CarlZeiss, μια χαρά τα πάει, αρκεί που έχει αυτόματη εστίαση. ;)

 

Όποτε ευκαιρέσεις, τράβηξε καμία νυχτερινή φωτό να δω πώς τα πάει το LEDάκι, και θα ήθελα και καμία βιντεοσκόπηση με το LEDάκι του.

Στις νυχτερινές φωτογραφίες μην περιμένεις το μονό ledάκι να κάνει θαύματα(εδώ ούτε το Χ6 δεν τα καταφέρνει καλά) οπότε δεν χρειάζεται να μπαίνω στην διαδικασία αυτή,μου έκανε όμως εντύπωση πως πλέον στην βιντεοσκόπηση χωρίς το ledάκι ενεργό δεν ανάβει κόκκινη λυχνία που έδειχνε ότι γίνεται λήψη βίντεο(θετικό αυτό αν σκεφτούμε πως υπάρχει και σχετικό patch που αποτρέπει την κόκκινη λυχνία να ανάβει):);)

Link to comment
Share on other sites

Στις νυχτερινές φωτογραφίες μην περιμένεις το μονό ledάκι να κάνει θαύματα(εδώ ούτε το Χ6 δεν τα καταφέρνει καλά) οπότε δεν χρειάζεται να μπαίνω στην διαδικασία αυτή,μου έκανε όμως εντύπωση πως πλέον στην βιντεοσκόπηση χωρίς το ledάκι ενεργό δεν ανάβει κόκκινη λυχνία που έδειχνε ότι γίνεται λήψη βίντεο(θετικό αυτό αν σκεφτούμε πως υπάρχει και σχετικό patch που αποτρέπει την κόκκινη λυχνία να ανάβει)

 

Έννοια σου, δεν ψάχνω πλέον άλλο ένα φωτογραφικό κινητό. Αν ήθελα κάτι τέτοιο, θα περίμενα το Ν8.

Αυτό που ψάχνω να καλό all-around τηλέφωνο με προσιτή τιμή και καλά χαρακτηριστικά. Και μου φαίνεται ότι το C6 είναι ό,τι πρέπει. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, εχω μια απλή ερώτηση αλλα αρκετά σημαντική για μένα.

Όταν έχεις ανοιχτό το wifi και μπεί το τηλέφωνο σε standy mode κλείνει το wifi ή μένει ανοίχτο και μπορείς να λάβεις πχ ένα msn μήνυμα κανονικά?

Το ρωτάω γιατί πολλές συσκευές κλέινουν και το wifi για εξοικονόμηση ενέργειας.

Link to comment
Share on other sites

Κλείνει,αλλά όχι για εξοικονόμηση ενέργειας(όπως και το ίδιο ισχύει και για το bluetooth)αλλά για λόγους "ασφαλείας".Το προφίλ εκτός σύνδεσης(flight mode)υπάρχει για μέρη,όπως τα αεροπλάνα ή τα νοσοκομεία,στα οποία η ακτινοβολία υπάρχει περίπτωση να δημιουργήσει τεχνικά προβλήματα.Για αυτό και όταν μια συσκευή είναι σε αυτό το προφίλ και θέλουμε να ενεργοποιήσουμε κάτι από τα δύο εμφανίζεται και η σχετική ειδοποίηση στην οθόνη.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα για τις εφαρμογές mail που δεν συνχρόνιζε με το gmail μου,μου είπαν να μπώ στο email.nokia.com και να κατεβάσω απο εκει την εφαρμογη.

 

εμένα δεν μορεί να συνδεθεί με το yahoo.gr.

πήγα στο site που αναφέρεις, αλλα στο 1ο στάδιο σου ζητάει να διαλέξεις συσκευή, όμως το C6 δεν το έχει.

Τι συσκευή διάλεξες και σου δούλεψε τελικά?

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Δύο ερωτησούλες:

1) Όταν ανοίγουμε την οθόνη για να εμφανιστεί το πληκτρολόγιο για να γράψουμε με αυτό κάτι η οθόνη ανοίγει στην ευθεία ή έχει κάποια ελαφριά κλίση όπως το Ν97;

 

2) Πόσες συντομεύσεις επαφών μπορούμε να βάλουμε;Αν θυμάμαι καλά στο 5800 ήταν 4 και στο 5230 κάπόυ στις 20;

Edited by nobody4
Link to comment
Share on other sites

Δύο ερωτησούλες:

1) Όταν ανοίγουμε την οθόνη για να εμφανιστεί το πληκτρολόγιο για να γράψουμε με αυτό κάτι η οθόνη ανοίγει στην ευθεία ή έχει κάποια ελαφριά κλίση όπως το Ν97;

 

2) Πόσες συντομεύσεις επαφών μπορούμε να βάλουμε;Αν θυμάμαι καλά στο 5800 ήταν 4 και στο 5230 κάπόυ στις 20;

 

1) Ανοίγει στην ευθεία, δεν έχει καθόλου κλίση

2) Ανάλογα πόσα widgets-επαφών θα βάλεις στην οθόνη αναμονής. Νομίζω μπορείς να βάλεις το maximum 2. Δηλαδή το μέγιστο 8 επαφές.

Link to comment
Share on other sites

Nokia-c6-firmware-updated-to-11-0-029

http://images.dailymobile.se/wp-content/uploads/2010/08/nokia-c65.jpg

http://thenokiablog.com/2010/08/28/nokia-c6-update-v11-changelog/

Ακόμα όμως στα "ελληνικά" C6 δεν έχει εμφανιστεί,σύντομα όμως.......:)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια ξερει καποιος να μου πει ποτε το κινιτο θα κυκλοφορηση στα καταστηματα της wind εχω επιδοτηση και σκεφτομαι να αγορασω το c6 .Την παρασκευη που πηγα μου ειπαν οτι το περιμενουν ξερει καποιος κατι νεοτερο? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
Link to comment
Share on other sites

http://www.gsmarena.com/nokia_c601_reveals_its_face_to_the_world_confused_with_c600-news-1900.php

 

Ουφ... δεν μπορω εχω χασει την μπαλα με την Νοκια. Ανακοινωσε το C6-01. Symbian ^3

Για ριξτε μια ματια

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ουσιαστικά πρόκειται για άλλο κινητό (C6-01) το οποίο δεν έχει παρουσιαστεί ακόμη επίσημα.

Η καινούρια ονοματοδοσία της Nokia είναι τραγική. Θα/έχει μπερδέψει πολύ κόσμο.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

εμένα δεν μορεί να συνδεθεί με το yahoo.gr.

πήγα στο site που αναφέρεις, αλλα στο 1ο στάδιο σου ζητάει να διαλέξεις συσκευή, όμως το C6 δεν το έχει.

Τι συσκευή διάλεξες και σου δούλεψε τελικά?

ευχαριστώ

 

Δεν μου δούλεψε το gmail καθόλου εμένα και επέστρεψα πίσω την συσκευη. Και η ίδια η nokia μου είπε οτι είχε πρόβλημα η εφαρμογή εκείνη την περίοδο.

Η εφαρμογή nokia messaging στο συγκεκριμένο κινητό υποτίθεται οτι είναι προεγκατεστημένη.

 

και εγώ περίμενα να βγάλει αναβάθμιση και να πέσει λίγο η τιμή!!!όμως με μια αναζήτηση στο σκρουτζ βλέπεισ οτι άλλα καταστήματα την έχουν χαμηλώσει την τιμη (έστω και λίγο)

 

http://www.gsmarena.com/nokia_c601_reveals_its_face_to_the_world_confused_with_c600-news-1900.php

 

Ουφ... δεν μπορω εχω χασει την μπαλα με την Νοκια. Ανακοινωσε το C6-01. Symbian ^3

Για ριξτε μια ματια

και εγώ περιμένα να περάσει κανένα 2 μήνο να βγάλει την αναβάθμιση και να το αγόραζα ξανά!Τώρα μάλλον θα περιμένω περισσότερο!Τί να πω!

Edited by stendor
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

 

εγω το πηρα απο το public με 185 ευρω στο προγραμμα "cosmote απεριοριστα 25 με internet" για οποιον ενδιαφερεται

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε και η αναβάθμιση για ελληνικές συσκευές αν και μάλλον μικρές αλλαγές θα έχει μόνο.

 

Ας κάνει κάποιος την αναβάθμιση να μας πεί τις διαφορές. Η τηλεφωνική εξυπηρέτηση της nokia μου είχε πεί πως μάλλον σε κανένα 3 μηνό θα έβγαζε αναβάθμιση. Μήπως είδαν οτι υπήρχαν μικροπροβλήματα και την έβγαλαν γρηγορότερα?

 

Βγήκε και η αναβάθμιση για ελληνικές συσκευές αν και μάλλον μικρές αλλαγές θα έχει μόνο.

που είδεσ οτι έχει βγει αναβάθμιση? στο Ελληνικό site έχει μονο την έκδοση 10.0.024 που υπήρχε απο πριν

Edited by stendor
Συνεχόμενα μηνύματα - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων χρησιμοποιούμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Ας κάνει κάποιος την αναβάθμιση να μας πεί τις διαφορές. Η τηλεφωνική εξυπηρέτηση της nokia μου είχε πεί πως μάλλον σε κανένα 3 μηνό θα έβγαζε αναβάθμιση. Μήπως είδαν οτι υπήρχαν μικροπροβλήματα και την έβγαλαν γρηγορότερα?

 

 

που είδεσ οτι έχει βγει αναβάθμιση? στο Ελληνικό site έχει μονο την έκδοση 10.0.024 που υπήρχε απο πριν

 

Μέσα από την "ενημέρωση συσκευής" του κινητού. FOTA. Χθες έβαλα την 11.0.029.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.... μου εστειλε μηνυμα η nokia οτι υπαρχει νεο λογισμικο...μπαινω στο site που μου λεει αλλα μου βγαζει την εκδοση 10.0.024 *....Εγω εχω την 10.0.024 ...εχει καποια διαφορα με τον αστερισκο?... Μπορω και μεσω wifi να κανω την ενημερωση, και αν ναι πως?
Link to comment
Share on other sites

Διαβάστε πριν ρωτήσετε: S60 5th Edition Platform FAQ

Τι είναι η αναβάθμιση λογισμικού και πως την κάνω;

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Στο C6 και στα υπόλοιπα Symbian ^1 υπάρχει η δυνατότητα χρήσης εικονικού αλφαριθμητικού πληκτρολογίου που να κάνει χρήση Τ9 κατά την εισαγωγή κειμένου; Μπορεί να χρησιμοποιηθεί σε landscape, όταν είναι ανοικτό και το qwerty; Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Στο C6 και στα υπόλοιπα Symbian ^1 υπάρχει η δυνατότητα χρήσης εικονικού αλφαριθμητικού πληκτρολογίου που να κάνει χρήση Τ9 κατά την εισαγωγή κειμένου;

Ναι υπάρχει κανονικά Πάνο. Σε όλα τα symbian s60 5th edition υπάρχουν 3 ήδη πληκτρολογίων, εικονικό αλφαριθμητικό με Τ9, πλήρες qwerty και μίνι qwerty. Βέβαια το full qwerty (αν δεν κάνω λάθος) δεν υπάρχει στις συσκευές που έχουν hardware qwerty (C6/N97/N97mini).

 

Όσο αφορά την 2η σου ερώτηση, αν θυμάμαι καλά δεν γίνεται, γιατί όταν ανοίγεις το hardware πληκτρολόγιο τότε αυτομάτως κρύβονται τα εικονικά πληκτρολόγια (ανάλογα πιο χρησιμοποιείς).

Edited by stendor

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...