Jump to content

Sony Ericsson Spiro


nikos_se
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν μπορω να βρω πουθενα που ειναι η επιλογη για αναφορα παραδοσης.

+1 :(

pls help me

 

πόση ώρα κανει για υποβάθμιση

ειμαι στο δεκάλεπτο και ακόμα δεν εχει κάνει τπτ :X:X

 

πόση ώρα κανει για υποβάθμιση

ειμαι στο δεκάλεπτο και ακόμα δεν εχει κάνει τπτ :X:X

με την δεύτερη φορά πάνε ολα καλά:p:p:p

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"

 

Ξέρει μήπως κανείς το site της εκκλησίας που θέλω να κατεβάσω κάτι καντήλια;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 203
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

vitara ένα post πιο πάνω γράφω τί πρέπει να κάνεις για να δεις την αναφορά.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Άλλαξε κάρτα sim (βάλε άλλης εταιρείας από αυτήν που έχεις τώρα) και θα την δεις. ;)

 

Εισαι τρομερος, εκ μερους της mother σε ευχαριστω :lol:

 

Τωρα το πως γινεται αυτο το "κουλο" να μη την εμφανιζει σε σιμ συγκεκριμενης εταιρειας δεν μπορω να το καταλαβω με τπτ αλλά αφου λυνεται τοτε οκ :happy:

Link to comment
Share on other sites

Γειαα σας! εχω το σπυρο εδω και μια βδομαδα και ενω δουλευε μια χαρα τωρα οποιο μηνυμα και αν μου ερχεται μου το βγαζει ως ''κατεστραμενο μηνυμα'' και εκτος αυτου δεν μπορω να στειλω τιποτα... Σιγουρα δεν φταιει η sim γιατι αλλαξα κιν. και ειναι οκ. τι μπορει να φταιει?? θα το σπασωωωω!!! :blink:
Link to comment
Share on other sites

Γειαα σας! εχω το σπυρο εδω και μια βδομαδα και ενω δουλευε μια χαρα τωρα οποιο μηνυμα και αν μου ερχεται μου το βγαζει ως ''κατεστραμενο μηνυμα'' και εκτος αυτου δεν μπορω να στειλω τιποτα... Σιγουρα δεν φταιει η sim γιατι αλλαξα κιν. και ειναι οκ. τι μπορει να φταιει?? θα το σπασωωωω!!! :blink:

 

Πρέπει να κάνεις αναβάθμιση για να λυθεί το πρόβλημα. Και εμένα μου το έκανε συχνά. Και με ολική επαναφορά γίνεται αλλά θα σου ξαναγίνει το ίδιο πράγμα. Μόνο με αναβάθμιση λοιπόν.

patc
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες. Μια βοηθεια αν μπορειτε. Εχω παρει το Spiro στην αδερφη και ολα καλα. Το μονο που δεν καταλαβαινω ειναι πως θα κανω το πορτακι ενεργο οσον αφορα το κλειδωμα. Δηλαδη να σηκωνω το slide και να ξεκλειδωνει, να κλεινω το slide και να κλειδωνει.... Γνωριζει κανεις??????
Link to comment
Share on other sites

vitara ένα post πιο πάνω γράφω τί πρέπει να κάνεις για να δεις την αναφορά.

:lol::lol::lol:

και περίμενες να σε πιστέψω???? (ειπα βλαμμένο θα ειναι το παιδί)

εισαι θεος !!!!!!!

πως το ανακάλυψες?

τρεχω να βρω αλλη σιμ

μερσι

 

Ξέρει μήπως κανείς το site της εκκλησίας που θέλω να κατεβάσω κάτι καντήλια;

Link to comment
Share on other sites

τίποτα με την αναφορά :(

 

Ξέρει μήπως κανείς το site της εκκλησίας που θέλω να κατεβάσω κάτι καντήλια;

Link to comment
Share on other sites

Γειαα σας! εχω το σπυρο εδω και μια βδομαδα και ενω δουλευε μια χαρα τωρα οποιο μηνυμα και αν μου ερχεται μου το βγαζει ως ''κατεστραμενο μηνυμα'' και εκτος αυτου δεν μπορω να στειλω τιποτα... Σιγουρα δεν φταιει η sim γιατι αλλαξα κιν. και ειναι οκ. τι μπορει να φταιει?? θα το σπασωωωω!!! :blink:

 

Καλημερα! Η κοπελα μου εχει το spiro κι ειχε τα ιδια προβληματα με τα κατεστραμμενα μηνυματα και δεν εβρισκε πως να ενεργοποιησει τις αναφορες παραδοσης.

Αυτο που εκανα για τα κατεστραμμενα μηνυματα ηταν επαναφορα ρυθμισεων απο το μενου ρυθμισεις-->Γενικες. Δοκιμασα αρχικα την επιλογη να κρατησω τα δεδομενα χρηστη χωρις αποτελεσμα, οποτε εκανα ολικη επαναφορα στις αρχικες ρυθμισεις. Χαθηκαν ολα ομως τα τηλεφωνα, ηχοι κλησης, παιχνιδια, κλπ. Αν το κανει κανεις, να κανει back up σε ολα τα δεδομενα του, ακομα και τα τηλεφωνα και τα μηνυματα της SIM!

Τις αναφορες καταφερα να τις ενεργοποιησω βαζοντας τη δικη μου SIM. Οταν την εβαλα το ειδα ως επιλογη στις ρυθμισεις μηνυματων, το ενεργοποιησα και υστερα εβαλα την SIM της κοπελας μου κι ηταν ηδη ενεργοποιημενο απο προεπιλογη. Χωρις να βγαινει ως επιλογη παλι στις ρυθμισεις, αλλα δε με νοιαζει αφου ειναι μονιμα προεπιλεγμενο πια. Επισης, υπαρχει η δυνατοτητα επιλογης αφου γραψεις το μηνυμα κι αφου επιλεξεις τον παραληπτη, αμεσως πριν πατησεις το τελευταιο ΟΚ για να φυγει το μηνυμα, πατας εκει που λεει Επιλογες και το βρισκεις εκει μαζι με αλλες ρυθμισεις, αλλα οι ρυθμισεις αυτες ειναι μονο για το συγκεκριμενο μηνυμα κι οχι μονιμες.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Η κοπελα μου εχει το spiro κι ειχε τα ιδια προβληματα με τα κατεστραμμενα μηνυματα και δεν εβρισκε πως να ενεργοποιησει τις αναφορες παραδοσης.

Αυτο που εκανα για τα κατεστραμμενα μηνυματα ηταν επαναφορα ρυθμισεων απο το μενου ρυθμισεις-->Γενικες. Δοκιμασα αρχικα την επιλογη να κρατησω τα δεδομενα χρηστη χωρις αποτελεσμα, οποτε εκανα ολικη επαναφορα στις αρχικες ρυθμισεις. Χαθηκαν ολα ομως τα τηλεφωνα, ηχοι κλησης, παιχνιδια, κλπ. Αν το κανει κανεις, να κανει back up σε ολα τα δεδομενα του, ακομα και τα τηλεφωνα και τα μηνυματα της SIM!

Τις αναφορες καταφερα να τις ενεργοποιησω βαζοντας τη δικη μου SIM. Οταν την εβαλα το ειδα ως επιλογη στις ρυθμισεις μηνυματων, το ενεργοποιησα και υστερα εβαλα την SIM της κοπελας μου κι ηταν ηδη ενεργοποιημενο απο προεπιλογη. Χωρις να βγαινει ως επιλογη παλι στις ρυθμισεις, αλλα δε με νοιαζει αφου ειναι μονιμα προεπιλεγμενο πια. Επισης, υπαρχει η δυνατοτητα επιλογης αφου γραψεις το μηνυμα κι αφου επιλεξεις τον παραληπτη, αμεσως πριν πατησεις το τελευταιο ΟΚ για να φυγει το μηνυμα, πατας εκει που λεει Επιλογες και το βρισκεις εκει μαζι με αλλες ρυθμισεις, αλλα οι ρυθμισεις αυτες ειναι μονο για το συγκεκριμενο μηνυμα κι οχι μονιμες.

 

Ρε παιδιά διαβάζετε λίγο τις προηγούμενες απαντήσεις σε ένα θέμα πριν ρωτήσετε κάτι. Υπάρχουν ερωτήσεις που έχουν απαντηθεί δεκάδες φορές. Φίλε όπως μπορείς να δεις πιο πάνω ανέφερα και εγώ την λύση που προτείνεις για τα κατεστραμμένα μηνύματα αλλά όπως ανέφερα το πρόβλημα θα παρουσιαστεί ξανά. Η μόνη λύση είναι να κάνεις αναβάθμιση. Γίνεται εύκολα με ένα καλώδιο και με το Sony Ericsson Update (http://www.sonyericsson.com/update/?lc=el&cc=gr).

Όσο για τις αναφορές σωστά ανέφερες την δυνατότητα επιλογής αφού γράψεις το μήνυμα, αλλά και αυτό λύνεται με το Update. Μετά η επιλογή θα βρίσκεται κανονικά στις ρυθμίσεις.

patc
Link to comment
Share on other sites

Όσο για τις αναφορές σωστά ανέφερες την δυνατότητα επιλογής αφού γράψεις το μήνυμα, αλλά και αυτό λύνεται με το Update. Μετά η επιλογή θα βρίσκεται κανονικά στις ρυθμίσεις.

ίσως το δικό μου πρέπει να το σπάσω:O:O:O

και άλλη καρτα έβαλα και αναβάθμιση εκανα και αναφορά δεν φάνηκε :mad::mad:

μα τηλ που διαλεξα:X:X:X

 

Ξέρει μήπως κανείς το site της εκκλησίας που θέλω να κατεβάσω κάτι καντήλια;

Link to comment
Share on other sites

Φοβαμαι πως εχεις δικιο federer! Θα κανω κι update..

Φιλε vitara η φιλη μου εχει whats'up. Δοκιμασα και τη δικη μου καρτα whats'up, αλλα εκανε τα ιδια. Δοκιμασα την καρτα της συνδεσης WIND που εχω και τοτε το εβγαλε ως επιλογη. Εσυ τι καρτα δοκιμασες?

Link to comment
Share on other sites

Φοβαμαι πως εχεις δικιο federer! Θα κανω κι update..

Φιλε vitara η φιλη μου εχει whats'up. Δοκιμασα και τη δικη μου καρτα whats'up, αλλα εκανε τα ιδια. Δοκιμασα την καρτα της συνδεσης WIND που εχω και τοτε το εβγαλε ως επιλογη. Εσυ τι καρτα δοκιμασες?

Aυτο ακριβώς έπαθα και εγω

τέλος καλο ολα καλα

αλλα θα ήθελα να μαθω ποσο τούβλα ειναι οι άνθρωποι της se:X:X:X

 

Ξέρει μήπως κανείς το site της εκκλησίας που θέλω να κατεβάσω κάτι καντήλια;

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Aυτο ακριβώς έπαθα και εγω

τέλος καλο ολα καλα

αλλα θα ήθελα να μαθω ποσο τούβλα ειναι οι άνθρωποι της se:X:X:X

 

στης κοπέλας μου το κινητό πάντως, μετά απο ανάβαθμιση, λύθηκε το πρόβλημα με το what's up αλλά ακόμα δεν μπορεί να στείλει μνμ πάνω από 160 χαρακτήρες..ενω φαίνεται να φεύγει κανονικά, δεν το παίρνει ο παραλήπτης ποτέ!

Πραγματικά το κινητό παρουσιάζει πολλές "παιδικές ασθένειες", λες και η se βγάζει πρώτη φορά συσκευή..

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά το κινητό παρουσιάζει πολλές "παιδικές ασθένειες", λες και η se βγάζει πρώτη φορά συσκευή..

ετσι ειχα καταλαβει και εγω:lol::lol::lol::lol:

 

Ξέρει μήπως κανείς το site της εκκλησίας που θέλω να κατεβάσω κάτι καντήλια;

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

παιδια καλησπερα! εχω και εγω τον σπυρακο εδω και 3 μηνες...στην αρχη ολα οκ δεν ειχα κανενα προβλημα.... μετα ομως δεν μπορουσα ξαφνικα να στελνω μηνυματα ουτε να λαμβανω. ηθελε αναβαθμιση οπως και εκανα! μετα την αναβαθμιση ολα οκ..ομως πλεον δεν αποθηκευονται οι κλησεις μου...ουτε βλεπω τισ αναπαντητες μου γιατι δεν αποθηκευονται...μηπως θελει παλι καποια αναβαθμιση η κατι αλλο? μηπως ξερει κανενας?

 

:(:(:(:(

 

 

 

 

 

:help:

Link to comment
Share on other sites

Κράτα backup τις επαφές σου και ότι μηνυματα θέλεις και κάνε ολική επαναφορά στο τηλέφωνο. Σε μια φίλη μου έτσι έστρωσε. Δες αν έχει βγαι και κανένα νεότερο update...
Link to comment
Share on other sites

Κράτα backup τις επαφές σου και ότι μηνυματα θέλεις και κάνε ολική επαναφορά στο τηλέφωνο. Σε μια φίλη μου έτσι έστρωσε. Δες αν έχει βγαι και κανένα νεότερο update...

δυστυχως η ολικη επαναφορα δεν ειναι επιλεγμενη ωστε να το κανω..το θεμα ειναι οτι γενικα δεν ξερω απο update κ.λ.π μαλλον θα το παω στον ειδικο λογω ασχετοσυνης :( ευχαριστω πολυ παντως

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες. Μια βοηθεια αν μπορειτε. Εχω παρει το Spiro στην αδερφη και ολα καλα. Το μονο που δεν καταλαβαινω ειναι πως θα κανω το πορτακι ενεργο οσον αφορα το κλειδωμα. Δηλαδη να σηκωνω το slide και να ξεκλειδωνει, να κλεινω το slide και να κλειδωνει.... Γνωριζει κανεις??????

 

Το ίδιο πρόβλημα έχω κι εγώ και φαίνεται να είναι uberfail του κινητού. Ακόμα και με update και με master reset δεν έφτιαξε. Μάλλον είναι από τη μαμά του έτσι, δηλαδή δεν κλειδώνει όπως πχ. το W995 ή το 595. Έλεος!!! Ο μόνος τρόπος να κλειδώνει φαίνεται να είναι μέσω της ρύθμισης του μενού, όπου και πάλι σου σπάει τα @@, καθώς η μοναδική επιλογή είναι να κλειδώνει μόνο του μετά από λίγη ώρα και για να ξεκλειδώσει πρέπει να πατήσεις 3 κουμπιά. Δηλαδή ΠΟΣΟ δύσκολο ήταν να το κάνουν να κλειδώνει/ξεκλειδώνει με το πορτάκι, το εντελώς αυτονόητο! Αν δεν ήταν το 3,5mm port (πρακτικά το θέλω για external mp3 player στο αμάξι) θα είχε πάει ήδη στα σκουπίδια.

Edited by zeppos
Link to comment
Share on other sites

Ό,τι να 'ναι. Αφού όλες αυτές τις μέρες μου είχε σπάσει τα νεύρα το κινητό, τώρα όλα φαίνονται ΟΚ. Για την ακρίβεια δεν κράταγε τον ήχο κλήσης (άλλαζε από μόνο του στο default μετά από λίγη ώρα), δεν κλείδωνε με τίποτα με το πορτάκι ενώ τελευταία είχε αρχίσει να μην κλειδώνει ΟΥΤΕ με το αυτόματο κλείδωμα πληκτρολογίου.

 

Του έκανα ένα σκέτο restart (ούτε reset, ούτε τίποτα) και τώρα φαίνεται εντάξει. Κλειδώνει ακόμα και με το πορτάκι!!! Πάω να κάνω κανα τάμα. Ήμαρτον.

Link to comment
Share on other sites

Στο διαδίκτυο υπάρχουν αρκετά site με δωρεάν θέματα. Ένα από αυτά είναι το http://www.myspiro.lasyk.net/Spiro/Themes/ το οποίο έχει μια αξιοσέβαστη συλλογή.

Δεν μου δούλεψε ούτε ένα θεματάκι.. :( Ούτε στη lasyk, ούτε στην mobile9, ούτε στην umnet.com, ούτε πουθενά. Τι πραγματικά γίνεται, απορώ.. Συνέχεια βγάζει κατεστραμμένο θέμα.

 

Απενεργοποίησε τους Εθνικούς χαρακτήρες. Συνήθως είναι στα μηνύματα, στις Ρυθμίσεις. Διαφορετικά θα το βρεις στις επιλογές όταν συντάσεις ένα νέο μήνυμα.

Επιτέλους !! Τόσες μέρες έστελνα μηνύματα με το σταγονόμετρο..

Edited by linaki_gr

http://mice.re4ction.org/wp-content/uploads/2015/10/asusrog.jpg

Το τέρας μου: ASUS ROG GL752VW T4108D Core i7 6700HQ / 4x 2.60GHz / NVIDIA GeForce GTX 960M / 8GB DDR4 / SSD 850 EVO mSATA 250GB

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!! Βρήκα λύση για τα θεματάκια στον σπύρο!!

Από οποιοδήποτε site από τα παραπάνω που έχουν θέματα, τα κατεβάζετε και τα ανοίγετε με τον Themes Creator (4.07 έχω). Ως συσκευή εκεί βάζετε το Ζ750 (γιατί δεν έχει το σπύρο) κάνετε load το θεματάκι που κατεβάσατε και μετά το αποθηκεύετε εκ νέου. Αυτό το νεο παίζει απροβλημάτιστα στο σπυράκο σας :)

Για παράδειγμα έχω επισυνάψει ένα θεματάκι για του λόγου το αληθές. :D

http://mice.re4ction.org/wp-content/uploads/2015/10/asusrog.jpg

Το τέρας μου: ASUS ROG GL752VW T4108D Core i7 6700HQ / 4x 2.60GHz / NVIDIA GeForce GTX 960M / 8GB DDR4 / SSD 850 EVO mSATA 250GB

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!! Βρήκα λύση για τα θεματάκια στον σπύρο!!

Από οποιοδήποτε site από τα παραπάνω που έχουν θέματα, τα κατεβάζετε και τα ανοίγετε με τον Themes Creator (4.07 έχω). Ως συσκευή εκεί βάζετε το Ζ750 (γιατί δεν έχει το σπύρο) κάνετε load το θεματάκι που κατεβάσατε και μετά το αποθηκεύετε εκ νέου. Αυτό το νεο παίζει απροβλημάτιστα στο σπυράκο σας :)

Για παράδειγμα έχω επισυνάψει ένα θεματάκι για του λόγου το αληθές. :D

 

Ευχαριστούμε και για τη βοήθεια και για το θεματάκι! :D

patc
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα παιδιά. Τον γκαντέμιασα τον σπυράκο.. Σήμερα το πρωί μετά από φόρτιση της προηγούμενης νύχτας πήγα να ανοίξω το κινητό αλλά αρνούνταν κατηγορηματικά.. Ακόμα το ίδιο κάνει, μετά από 2 updates που δοκίμασα με τον update manager.. Ανοίγει αλλά ή θα βγάλει μαύρη οθόνη ή άσπρη οθόνη και απλά κολλάει εκεί.. Πολύ ωραία, για 1 μήνα κινητό.. :(

Θα το πάω για επισκευή και μετά σουτάρισμα... Είπαμε φτηνό κινητό, αλλά να ναι λειτουργικό, έλεος απλά...!!

http://mice.re4ction.org/wp-content/uploads/2015/10/asusrog.jpg

Το τέρας μου: ASUS ROG GL752VW T4108D Core i7 6700HQ / 4x 2.60GHz / NVIDIA GeForce GTX 960M / 8GB DDR4 / SSD 850 EVO mSATA 250GB

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Spiro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...