Jump to content

Sony Ericsson Spiro


nikos_se
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ακομα ενα νεο walkman κινητο απο τη Sony Ericsson,ονομαζεται Spiro και θα ερθει το τριτο τριμηνο το 2010.

Το Sony Ericsson Spiro ειναι μια mid-range συκευη της Sony Ericsson,υποστηριζει καρτες μνημης τυπου Microsd εως 16GB,ενω εχει και 3.5mm jack.Τα χαρακτηριστικα του συμπεριλαμβανουν ακομα fm radio με RDS,2MP camera,υποστηριξη υπηρεσιων κοινωνικης δικτυωσης(Facebook,Twitter) και θυρα microusb.

 

Τα αναλυτικα χαρακτηριστικα του ειναι:

 

Δικτυο:dual-band/edge

Διαστασεις:92 x 48 x 16.8 mm,90 g

Οθονη:TFT, 256K colors, 240 x 320 pixels, 2.2 inches

Mνημη:5MB,microsd up to 16gb

Καμερα:2MP,video recording

Λοιπα Χαρακτηριστικα:

-Bluetooth, v2.1 with A2DP

-Stereo FM radio with RDS

-Java,MIDP 2.0

- Walkman 4.0 player

- MP3/eAAC+/WAV player

- Track ID

- MP4/H.263/H.264 player

- Facebook, Twitter applications

- Organizer

- Flashlight

- T9

 

Επισημη ιστοσελιδα προιοντος:http://www.sonyericsson.com/cws/products/mobilephones/overview/spiro?cc=gr&lc=el

 

 

http://img.gsmarena.com/vv/pics/sonyericsson/se-spiro-colors.jpg

 

Bιντεο-Παρουσιαση του Κινητου:http://www.youtube.com/watch?v=sRfG0EMdTcA

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 203
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Network Type: GSM Phone working in Europe/Asia (900/1800 MHz)

Data: EDGE

Dimensions: 3.62 x 1.89 x 0.66 inches (92 x 48 x 16.75 mm)

Weight: 3.17 oz (90 g)

Battery Type: Li - Polymer

Main Display Resolution: 240 x 320 pixels

Type:262 144 colors, TFT

Physical Size: 2.20 inches

Camera Resolution: 2 megapixels Resolution

Features: Digital zoom

Multimedia: Music Player, MP3, AAC, AAC+, eAAC+, Music recognition, Background playback

FM Radio:FM, RDS

Memory Slot: microSD/microSDHC

Built-in 5 MB

Input: Predictive Text Input

Keyboard: Numeric keypad

Connectivity: Internet, Obigo Q7

USB : microUSB

Bluetooth: Stereo Bluetooth

Headphones connector: 3.5mm

Other Features: PhoneBook Limited, Ring ID, Picture ID, Multiple numbers per contact, Caller groups, Alarm, Calendar, To-Do / Tasks, Flashlight, Calculator, Timer, Stopwatch, Notes, Voice Recording, Speaker Phone, JAVA

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Μα τι εχει παθει η se και δινει τοσο ηλιθια ονοματα στα νεα μοντελα της..?

 

πλακα πλακα το εχει παραχ*σει το θεμα τωρα τελευταια :ninja:

 

καλο φαινεται παντως αλλα ρε παιδια τι καμερα ειναι αυτη? μονο 2mp?

αλλα τωρα θα μου πειτε οτι και walkman κινητο :S

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
ηρθε στα media markt..89 ευρω.ειναι ιδιαιτερα μικρο και συμπαθητικο..το μενου ειναι ιδιο με του elm απ το λιγο που το ειδα
Link to comment
Share on other sites

μηπως να βγει το "προς κυκλοφορια" ?

 

το εχει παρει κανενας να μας πει εντυπωσεις ?

Done!

 

Έχω κάνει εγγραφή στο site της SE ώστε να μου στέλνει mail όταν κυκλοφορούν επίσημα τα κινητά της αλλά δεν βλέπω να δουλεύει το σύστημα. Θα γυρίσω ξανά στον περιοδικό manual έλεγχο μου φαίνεται!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

ε ναι ... και οποιος απο εμας το παιρνει πρεφα απλα ας το λεει .... συλλογικοτητα ειμαστε :)

 

και για να ειμαι ον τοπικ .... απο μπαταρια τι ξερουμε για τον "Σπυρο" μας

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία του να είναι καλή άραγε;

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, ο Σπυρακος...

Απο τα καλυτερα κομματια που εχει βγαλει η se, κι ας ειναι φτηνος, αλλα σε καμμια περιπτωση ''φτηνιαρικος''..!! Οσο μποι του λειπει τοσες χάρες εχει ;)

Μικρος, χανεται στην τσεπη, βολικος, πολυ ομορφος, καθολου ''ψευτικος'', και πολυ αξιοπιστος. Η μπαταρια κραταει, ληψη σηματος καταπληκτικη και ακουστικο απιθανο σαν τα παλια se! ( οχι σαν κατι ελμ..)

Κατευθειαν ενεργοποιηση προφιλ ''πτησης'' πλεον, και οχι μονο κατα την ενεργοποιηση της συσκευης..

Και ναι, επιτελους αλλαξαν φορτιστη!!

Link to comment
Share on other sites

για τα λεφτα του υπέροχο κινητο.Το πήρα και εγω απο mediamarkt μιας και μου εσπασε το vivaz και δεν υπαρχουν φραγκα.Πολυ μικρο,πολυ καλη ποιοτητα κατασκευης ,δενει με το χερι.

καθαροτητα κλήσης αψογη και ενταση το ιδιο.

μουσικη μεγαφωνο κτλ δεν τα εχω τεσταρει ακομη.

καρτα μνημης οπως ειναι φυσικο δεν περιλαμβανει το κουτακι του.

πολυ ευχαριστημενος απο την αγορα :):happy:

pocophone X3 NFC // huawei watch gt :!:
Link to comment
Share on other sites

Εννοουσα τι λογσμικο εχουν. Η πλατφορμα Α100 απο οτι ακουγεται ηταν της sagem και απλα η se "εβαζε" τα καπακια της:p. Αυτο που ξερω σιγουρα,λογω εμπειριας σε se W302 και T303 που εχουν αυτην την πλατφορμα, ειναι οτι εχουν τρομερα κολληματα τα οποια δεν διορθωνονται με αναβαθμιση.
Link to comment
Share on other sites

Εννοουσα τι λογσμικο εχουν. Η πλατφορμα Α100 απο οτι ακουγεται ηταν της sagem και απλα η se "εβαζε" τα καπακια της:p. Αυτο που ξερω σιγουρα,λογω εμπειριας σε se W302 και T303 που εχουν αυτην την πλατφορμα, ειναι οτι εχουν τρομερα κολληματα τα οποια δεν διορθωνονται με αναβαθμιση.

 

φιλε απ οσο ειδα τον 'Σπυρο' και το zylo,το μενου ειναι οπως τα υπολοιπα της se..(σαν elm,hazel για παραδειγμα) οποτε δε φοραει την αθλια πλατφορμα της sagem:)

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι μου φαίνεται ότι φοράει το λογισμικό της Sagem. To μενού της συσκευής είναι ίδιο με το W302 το οποίο είχα παλιότερα, το οποίο μου φαίνεται πολύ αργό.

Σαν μέγεθος είναι ιδανικό για κάποιον που ψάχνει μια δεύτερη συσκευή.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

πολυ καλο και στιβαρο το κινητακι... το πηρα χθες εξαργυρωνοντας κατι ποντους σε καρτα ..

πολυ καλυτερο απο το w205 ενω σε αυτα τα χρηματα ( 90 ευρω ) δεν υπαρχει και κατι εξαιρετικα ανταγωνιστικο

 

οτι πρεπει για δευτερη συσκευη ....

Link to comment
Share on other sites

ναι , ο ορισμος στιβαρο οντως ειναι απο τις πρωτες εντυπωσεις που δινει ,και το slide αλλα και το πληκτρολογιο το ιδιο.Σε αυτα τα λεφτα επαναλαμβανω εξαιρετικη επιλογη.
pocophone X3 NFC // huawei watch gt :!:
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις ποια πλατφορμα εχουν τα spiro και zylo;Εχουν την Α100 ή καποια αλλη;

Όποιος γνωρίζει, παιδιά, ας απαντήσει. Είναι καθοριστική ερώτηση.

 

πολυ καλο και στιβαρο το κινητακι... το πηρα χθες εξαργυρωνοντας κατι ποντους σε καρτα

Το πήρα κι εγώ σήμερα με ανάλογο τρόπο. Πολύ καλό φαίνεται!

Άραγε μπορούμε να αφαιρέσουμε το μενού της wind;

 

Για την αναβάθμισή του αρκεί ένα οποιοδήποτε καλώδιο micro usb;

Edited by multiPetros
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για πολλαπλή παράθεση χρησιμοποιείστε το κουμπάκι που βρίσκεται τέρμα δεξιά. Για οδηγίες: http://www.myphone.gr/forum/faq.php?faq=vb3_reading_posting#faq_vb3_replying

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Οταν εχεις μηνυμα ή αναπαντητη και δεν το εχεις παρει χαμπαρι, γραφει τιποτα στην οθονη οπως τα nokia ή καποια παλια sony ericsson πχW610i; Εχει μηπως και κανενα λαμπακι να αναβοσβηνει;
Link to comment
Share on other sites

Το είδα κι εγώ και πραγματικά στα χρήματα αυτα παίζει μόνο του, ωραία οθόνη, στιβαρή κατασκευή και νεανικό look

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Όποιος γνωρίζει, παιδιά, ας απαντήσει. Είναι καθοριστική ερώτηση.

 

Μου ανέφερε γνωστός ότι δέχεται θέματα και εφαρμογές. Εφόσον συμβαίνει αυτό δεν είναι της sagem. Το ίδιο ισχύει κατά 99% και για το zylo.

Link to comment
Share on other sites

θα ξαναπω, οτι το κινητακι φυσαει...!

Μονο που οσοι ειστε, ειμαστε, κοντα στα 40 ή και πιο πανω..., και εχετε θεμα πρεσβυωπιας, δεν θα την βλεπετε την οθονη καλα, θα σας κουρασει.. :rolleyes:

Εγω τουλαχιστον δεν το παλεψα, καθοτι εχει πολυ μικρη γραμματοσειρα..:cool:

Οσοι ειστε μικροτεροι, βουρ!! Ειναι φοβερος ο Σπυρακος.

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και εγώ , αλλά έχω θέμα με την μπαταρία ... δεν κρατάει ούτε μέρα !θα το πάω στο γερμανό από όπου το πήρα ...
http://www.imageshack.gr/files/sazwsmc2u6io8pdczlh2.gif
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Spiro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...