Jump to content

Sony Ericsson Spiro


nikos_se
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 203
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φιλε μου μικρα κεφαλαια παντα ο αλλος μεγαλα θα τα δει

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Γράφει μόνο με "ΚΕΦΑΛΑΙΑ". Με "πεζά" μπορώ να γράψω;

 

αν πατησεις την διεση δε γυρναει πανω το εικονιδιο σε 'a'..?τοτε γραφει μικρα

Link to comment
Share on other sites

Εγω πηρα τη συσκευη και πιστευω μαζι με ενα παιδι πιο πανω οτι δεν ειναι οριτζιναλ σονυ ερικσον.Πολυ πετσοκομμα στο μενου, πολυ αργό, πολλά και χαζά πραγματακια (οπως η γραφη στα μηνυματα ) και η ταφοπλακα για μενα ηρθε με τα θεματα που οποιο θεμα και να του στειλω μου λεει : Κατεστραμμενο θεμα.

Οποτε καπου εκει η σεμνη τελετη λαμβανει τελος.

 

Κατα τα αλλα :

 

+ Πολυ κομψη συσκευη, πολυ ωραια υλικά για τα λεφτά της.Απιστευτη οθονουλα (εχουν αρχισει και σπανιζουν στα μη αφης :mad: ) , καλο πληκτρολογιο και μπαταρια ΑΛΛΑ :

 

- αδυναμο ακουστικο και ηχειακι, αργο λογισμικο και περιεργα πραγματα στα μηνυματα.Επισης το φινιρισμα οταν ανοιξεις το συρταρακι (σικ ) στο πανω μερος ειναι τραγικο και ειναι σα λεπιδι.

 

Το προτεινω σε οποιον δε ψαχνεται ιδιαιτερα με κινητα ως πολυ ομορφη συσκευη, βολικη για καθε μερα και χωρις πολλα πολλα.

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Θέλω μια μικρή βοήθεια πάνω στη μπαταρία και στην δεύτερη σειρά γράφει τα mAh και τα Wh μπορεί να μου πει κάποιος πόσο δείχνει;
patc
Link to comment
Share on other sites

Βασικά έχω μπερδέψει τις μπαταρίες και δεν ξέρω ποιά απο τις δύο είναι η σωστή

 

Η μία είναι BST-33 950mAh 3.4Wh

 

και η άλλη BST-33 1000 mAh 3.6Wh

patc
Link to comment
Share on other sites

Βασικά έχω μπερδέψει τις μπαταρίες και δεν ξέρω ποιά απο τις δύο είναι η σωστή

 

Η μία είναι BST-33 950mAh 3.4Wh

 

και η άλλη BST-33 1000 mAh 3.6Wh

 

πολυ καλο το spiro οτι πρεπει για δευτερο κινητο, η μπαταρια στο δικο μου ειναι BST-33 1000 mAh 3.6Wh οποτε αυτη θα ειναι δεν νομιζω να βγαινουν συσκευες με διαφορετικες μπαταριες

Link to comment
Share on other sites

πολυ καλο το spiro οτι πρεπει για δευτερο κινητο, η μπαταρια στο δικο μου ειναι BST-33 1000 mAh 3.6Wh οποτε αυτη θα ειναι δεν νομιζω να βγαινουν συσκευες με διαφορετικες μπαταριες

 

Ευχαριστώ για τον κόπο σου να 'σαι καλά! :)

patc
Link to comment
Share on other sites

καλημερα εχω κι εγω το ''σπυρακο''. αντιμετωπιζω ενα προβλημα με τα θεματα .οποιο θεμα κ να του βαλω μου λεει κατεστραμενο αρχειο ξερει κανεις τι πρεπει να κανω ?
Link to comment
Share on other sites

καλημερα εχω κι εγω το ''σπυρακο''. αντιμετωπιζω ενα προβλημα με τα θεματα .οποιο θεμα κ να του βαλω μου λεει κατεστραμενο αρχειο ξερει κανεις τι πρεπει να κανω ?

 

Συγνώμη κύριε moderator για τα greeklish δεν ήξερα οτι απαγορεύονται! Σοφία το Spiro νομίζω παίρνει την καινούργια έκδοση θεμάτων και τα παλιά δεν τα δέχεται. Δεν έχω βρει κάτι που να ταιριάζει στο ίντερνετ.

Link to comment
Share on other sites

Ρε τσακαλια θέλω βοήθεια ! Πήρε ενα φιλαράκι το Spiro κ προσπαθούμε να του περάσουμε τις επαφές που έχουμε απο το παλιό του SE αλλά πάπαλα ! Δοκίμασα το

PC Suite από το δικό μου K750i last version αλλά δέν το αναγνωρίζει. Τις επαφές τις εχω στο Windows Live Mail, σε μορφή .vcf , csv και έχω και το αρχείο .dbk που πρόλαβε και έκανε backup απο το παλιό SE πριν μας αφήσει για τον άλλο κόσμο!

 

Έχει κανείς καμιά ιδέα ?

Edited by challdante

Dante Connected...Beware Of The Beast

Up The Irons!!!!!!!!!!! :w00t:

www.prismaservice.gr

Link to comment
Share on other sites

challdante για δες αυτό για το "Sony Ericsson Sync": http://www.sonyericsson.com/cws/support/phones/detailed/tocopycontactsbetweentwophones/spiro?cc=gr&lc=el

 

Επίσης δες για το "PC Companion" της SE: http://www.sonyericsson.com/cws/support/softwaredownloads/detailed/pccompanion/zylo?cc=gr&lc=el

 

Επί τη ευκαιρία: Ενεργοποιήσατε τα mms ή το internet στο Spiro και πώς; Με ενδιαφέρει για ένα φίλο μου.

Edited by NECKON
Link to comment
Share on other sites

challdante για δες αυτό για το "Sony Ericsson Sync": http://www.sonyericsson.com/cws/support/phones/detailed/tocopycontactsbetweentwophones/spiro?cc=gr&lc=el

 

Επίσης δες για το "PC Companion" της SE: http://www.sonyericsson.com/cws/support/softwaredownloads/detailed/pccompanion/zylo?cc=gr&lc=el

 

Επί τη ευκαιρία: Ενεργοποιήσατε τα mms ή το internet στο Spiro και πώς; Με ενδιαφέρει για ένα φίλο μου.

Για mms και internet παιρνεις τηλεφωνο τον παροχο του δικτυου που εχεις π.χ κοσμοτε και τους ζητας να σου στειλουν τις ρυθμισεις στο κινητο σου.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες, θα τα δοκιμάσω κ θα σας γράψω αν πέτυχε

Dante Connected...Beware Of The Beast

Up The Irons!!!!!!!!!!! :w00t:

www.prismaservice.gr

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα σας εχω και εγω εδω και μια εβδομδα στην διαθεση μου αυτο το Spiro...αλλα την τυχη μου δεν αλλζει τα θεματα με τπτ απο οτι σελιδα και αν βρηκα στο internet δεν τα ανοιγει παρα λεει μονο οτι ειναι καταστραμενο το αρχειο!!!επισης εχω δει οτι οταν λαμβανω αναφορα απο sms ή καποιο αρχειο με blutooth παρολο που εχω χαμηλο προφιλ αυτο τσιριζει σε αυτους τους ηχους...το εχω ψαξει ολο το κιν δεν βρισκω τη φταιει....γιαυτο σασ παρακαλω βοηθιστε με στα δυο θεματακια μου.....η υπομονη μου μαζει του εξαντλειται...:)
:spider:
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες, θα τα δοκιμάσω κ θα σας γράψω αν πέτυχε

 

Περιτό να σας πώ οτι δέν λειτούργησε τιποτα ! Έχουμε πάθει ζημιά γιατί ειναι πάνω απο 600 τηλέφωνα ! :(

Dante Connected...Beware Of The Beast

Up The Irons!!!!!!!!!!! :w00t:

www.prismaservice.gr

Link to comment
Share on other sites

Γεία σας σήμερα πήρα κ εγω τον Σπυράκο !! εχω το w995 και εκανα αντίγραφα ασφαλείας αλλα πώς τα περνάω στον Σπύρο ??? δεν τον αναγνωρίζει το Pc Suite

Landline Internet : Cosmote VDSL 200 Mbps |  Mobile Internet : Cosmote Gigamax Unlimited

iPhone 13 Pro Max 256GB | Apple Watch Series 8 45MM Aluminium | Apple AirPods Pro 2 | iPad 7th Gen 64GB 10,2''

MacBook Pro 13'' 2022 M2 16GB RAM 256GB SSD  | MacBook Pro 13'' 2015 i5 8GB RAM 128GB SSD

Link to comment
Share on other sites

Και υπάρχει εφαρμογή facebook σαν του w995?

 

Το MyPhoneExplorer κάνει τη δουλειά που θες;

 

Πάλι δεν αναγνωρίζει τον Σπύρο!

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"

Landline Internet : Cosmote VDSL 200 Mbps |  Mobile Internet : Cosmote Gigamax Unlimited

iPhone 13 Pro Max 256GB | Apple Watch Series 8 45MM Aluminium | Apple AirPods Pro 2 | iPad 7th Gen 64GB 10,2''

MacBook Pro 13'' 2022 M2 16GB RAM 256GB SSD  | MacBook Pro 13'' 2015 i5 8GB RAM 128GB SSD

Link to comment
Share on other sites

Λοιπών μετα απο κάποιες ημερες που το εχω στα χερια μου αυτο το κινητό , ήρθε η στιγμή να γράψω την αξιολόγιση του !

 

ΘΕΤΙΚΑ (+)

1.Κομψο

2.Εξυπνο Desin

3.Αυτονομία μπαταρίας (3-4 ημέρες)

4.Φόρτηση απο MicroUsb

 

ΑΡΝΗΤΗΚΑ (-)

1.Δεν συγχρονίζετε με το pc για το πέρασμα επαφών σημειώσεων e.t.c

2.Μέτριο Ηχείο

3.Χάλια Κάμερα

4.Αργό Λογισμικό

5.Δεν αναγνωρίζει εικόνες 8 MP (πχ απο το αλλο κινητό μου το W995)

6.Δεν αναγνωρίζει κανένα θέμα απο όσα του έχω βάλει)

7.Σε μάυρο χρώμα έλλειψη χρωματισμού (πχ στην πίσω πρόσοψη θα περίμενα το Walkman να είναι με κανενα νικελάκι (βλ.W995))

8.Δεν εχει wifi

9.Δεν έχει Flash

10.Στην συσκευασία δεν εχει καλόδιο για σύνδεση στο pc

 

αυτα απο εμένα :)

Landline Internet : Cosmote VDSL 200 Mbps |  Mobile Internet : Cosmote Gigamax Unlimited

iPhone 13 Pro Max 256GB | Apple Watch Series 8 45MM Aluminium | Apple AirPods Pro 2 | iPad 7th Gen 64GB 10,2''

MacBook Pro 13'' 2022 M2 16GB RAM 256GB SSD  | MacBook Pro 13'' 2015 i5 8GB RAM 128GB SSD

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Εαν μπορει καποιος να με βοηθησει...μου εδωσαν το spiro και με ενοχλει κατι...στην αρχικη οθονη στην κατω γραμμη (αυτη που ειναι σαν γραμμη εργασιων) γραφει αριστερα πολυμ. στο κεντρο μενου και δεξια my view...αυτο το my view πως το αλλαζουμε?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Spiro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...