Jump to content

Sony Ericsson Spiro


nikos_se
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εαν μπορει καποιος να με βοηθησει...μου εδωσαν το spiro και με ενοχλει κατι...στην αρχικη οθονη στην κατω γραμμη (αυτη που ειναι σαν γραμμη εργασιων) γραφει αριστερα πολυμ. στο κεντρο μενου και δεξια my view...αυτο το my view πως το αλλαζουμε?
Δυστηχως δεν μπορεις να το βγαλεις γιατι αγορασες το κινητο απο cosmote φανταζομαι...οποτε ειναι branded cosmote ο σπυρακος σου.

 

Λοιπών μετα απο κάποιες ημερες που το εχω στα χερια μου αυτο το κινητό , ήρθε η στιγμή να γράψω την αξιολόγιση του !

 

ΘΕΤΙΚΑ (+)

1.Κομψο

2.Εξυπνο Desin

3.Αυτονομία μπαταρίας (3-4 ημέρες)

4.Φόρτηση απο MicroUsb

 

ΑΡΝΗΤΗΚΑ (-)

1.Δεν συγχρονίζετε με το pc για το πέρασμα επαφών σημειώσεων e.t.c

2.Μέτριο Ηχείο

3.Χάλια Κάμερα

4.Αργό Λογισμικό

5.Δεν αναγνωρίζει εικόνες 8 MP (πχ απο το αλλο κινητό μου το W995)

6.Δεν αναγνωρίζει κανένα θέμα απο όσα του έχω βάλει)

7.Σε μάυρο χρώμα έλλειψη χρωματισμού (πχ στην πίσω πρόσοψη θα περίμενα το Walkman να είναι με κανενα νικελάκι (βλ.W995))

8.Δεν εχει wifi

9.Δεν έχει Flash

10.Στην συσκευασία δεν εχει καλόδιο για σύνδεση στο pc

 

αυτα απο εμένα :)

Παμε στα αρνητικα.

 

1)Εισαι σιγουρος? Μηπως κανεις κατι λαθος?

3)Θα επρεπε να γνωριζεις οτι τα walkman δεν φημιζονται για τις φωτογραφικες ικανοτητες τους...αλλα και με 2 mp τι περιμενεις?

8) Με 80 ευρω περιμενες wifi ? Θα επρεπε να γνωριζεις αυτη την ελλειψη.

9)Και αυτο θα επρεπε να γνωριζεις.

Οσο για τα αλλα ο καθενας εχει αλλη αποψη.

 

Γνωριζες αυτες τις ελληψεις η περιμενες να τις δεις μεσα στο κινητο οταν το πηρες?

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 203
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

να κανω μια ερωτηση? ξερει κανεις πως γινεται να μην βλεπω τα μυνηματα sms σαν chat ? καθωτι το κινητο σερνεται οταν γινεται αυτη η εμφανιση σε chat με καθυστερει πολυ και δεν βλεπω και ολο το μυνημα.υπαρχει λυση??:happy:
pocophone X3 NFC // huawei watch gt :!:
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδες ..εχω 2-3 ερωτησεις για το εν λογω κινητο..

 

1) υπάρχει η δυνατότητα να επιλεξουμε καποιο μουσικό κομματι ως ήχο κλήσης. και ώς ήχο για το ξυνπητήρι?

2) η αναφορα παραδοσης των μυνηματων πως ακριβως ενεργοποιηται?

 

ευχαριστω πολύ για τις απαντήσεις..

Link to comment
Share on other sites

παιδια ειναι λογικο οταν το κινητο εχει φορτισει να φευγει η ενδειξη με την αστραπη απο την μπαταρια?εχω χρονια να δουλεψω s.e και γι αυτο ρωταω.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν ειναι λογικο ,παντως το κανει και σε μενα και μπαζω βγαζω το βυσμα για να δειξει οτι φορτιζει.... γενικα παντως πολλα κολληματα το κινητο ,στα μυνηματα αν περιηγηθω και ανοιγοκλεινω τα μυνηματα και διαγραφω ,τρωει σκαλωμα και κανει restart.Δεν την παλευει...λυνεται αραγε με αναβαθμιση ή ετσι ειναι λόγω κοστους?
pocophone X3 NFC // huawei watch gt :!:
Link to comment
Share on other sites

Μη μου λέτε τέτοια και σκέφτομαι να πάω σε αυτό και όχι στο Cedar..

 

Λέτε να 'ναι μια απ' τα ίδια με το σάπιο W205;

 

Επίσης, τα μηνύματα δεν τα δείχνει σε άλλο mode, πέρα από threaded;

Link to comment
Share on other sites

για μενα μην το παρεις .... ναι μεν φθηνο και ομορφο αλλα μη λειτουργικο ομως....

εγω θα το πουλαγα αλλα τωρα για 50 ευρω λεω δε μαμιεται ,αλλωστε το εχω για τριτο τηλ

pocophone X3 NFC // huawei watch gt :!:
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ για δεύτερο το θέλω, για τηλέφωνα με hands free και μηνύματα.

 

Εξάλλου κι εγώ στα 50€ το βρίσκω καινούριο, όχι 90€ που το δίνουν τα μπακάλικα τύπου e-germanos, oteshop κ.λπ..

Link to comment
Share on other sites

και γω ετσι το χρησιμοποιω και απλα ξενερωσα που σε μια τοσο απλη λειτουργια οπως τα sms εχει θεματα και κολληματα και αργει. μαλλον οτι πληρωνεις περνεις :)
pocophone X3 NFC // huawei watch gt :!:
Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν διατίθεμαι να δώσω πολλά για συσκευή τώρα, θα του δώσω ένα go, θα φάει και αναβάθμιση με ελπίδες να αντιμετωπιστούν ενδεχόμενα προβλήματα/κολλήματα.

 

Εξάλλου για κανα χρόνο είχα ένα w910i το οποίο παρά τα γνωστά τυχαία restarts που έτρωγε, το γούσταρα πολύ μέχρι που το 'χασα.

Και δε θα με χαλούσε ένα μετάχειρο να σου πω την αλήθεια πάλι, αλλά δε βλέπω να έχει και τομέα αγγελιών το forum μπας και βρω κανένα..

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει forum αγγελιών, το Buy and Sell, στο οποίο προς το παρόν δεν έχεις πρόσβαση. Για να αποκτήσεις θα πρέπει να συμπληρώσεις 100 μέρες παραμονής στο site και 150 post. :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

να κανω μια ερωτηση? ξερει κανεις πως γινεται να μην βλεπω τα μυνηματα sms σαν chat ? καθωτι το κινητο σερνεται οταν γινεται αυτη η εμφανιση σε chat με καθυστερει πολυ και δεν βλεπω και ολο το μυνημα.υπαρχει λυση??:happy:

 

αν ειχες παλιοτερα ericsson apla ακολουθα την ιδια διαδικασια σαν μην υπηρχε το chat.αν παλι δεν εχεις απλα οταν ερχεται το sms ναι μεν διαβασετο βγαιες απο την συνομιλια γυρνα στα εισερχομενα μυνηματα σου και πατα απλα απαντηση και γραψε ετσι πεταααααααααει λεμε!!!

:spider:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημερα παιδια,

μια γρηγορη ερωτηση σχετικα με το κινητο.οταν θελω να περασω ενα ονομα στις επαφες μου μου βγαζει μονο κεφαλαια.πως μπορω να το γραψω με μικρα γραμματα???επειδη εχω περασει τις επαφες μ απο αλλο κινητο και ειναι με μικρα και ολες οι νεες προσθηκες ειναι με κεφαλαια και μ την σπαει..!!ευχαριστω

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

οχι.μου βγαζει τα εικονιδια.αν πατησω το # μου βγαζει αριθμητικα συμβολα.κανω κατι λαθος???πρωτη φορα μ συμβαινει σε SE γιατι οταν παταγα το # μου το γυρναγε σε μικρα.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

οχι.μου βγαζει τα εικονιδια.αν πατησω το # μου βγαζει αριθμητικα συμβολα.κανω κατι λαθος???πρωτη φορα μ συμβαινει σε SE γιατι οταν παταγα το # μου το γυρναγε σε μικρα.

 

Δεν γίνεται αν γράφεις με ελληνικά. Μόνο στα αγγλικά υπάρχουν μικρά γράμματα.

patc
Link to comment
Share on other sites

Ti βλακεια ειναι και αυτη παλι???

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

Αν συνδεέται με το MyPhoneExplorer τροποποίησε τα στο pc σου και κάνε ένα συγχρονισμό μετά. ;)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

debrand για το spiro ξερει κανεις πως κανουμε?

 

Με ενδιαφερει και εμενα αυτο, εψαξα αλλα δεν βρηκα τιποτα για το Spiro.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς για να κάνετε debrand πρέπει να διαθέτετε καλώδιο σύνδεσης με τον υπολογιστή. Το έχετε;
patc
Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς για να κάνετε debrand πρέπει να διαθέτετε καλώδιο σύνδεσης με τον υπολογιστή. Το έχετε;

 

Μιλας για το USB σε micro USB; Ναι το εχουμε.

Ξερεις κατι για το debranding;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Spiro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...