Jump to content

Δοκιμασμένες Εφαρμογές για το Vivaz


dionysisrks
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ναι καλα τα λες αλλά πόσο λίγο θελει? το αφησα περιπου 30 με 40 λεπτα (χωρις υπερβολες) σε ανοιχτό χώρο. το HTC από δίπλα κλείδωσε σε 1 second όπως λες και εσυ.

 

πρέπει να απενεργοποιήσω το A-GPS μήπως? κάτι διάβασα στα παραπάνω ποστ. αν ναι πως το κανω αυτο?

 

Εννοείται ότι δεν μιλάμε για 30-40 λεπτά!!!!

Βρες σημείο να βλέπει ουρανό (καθαρά) και περίμενε κανά 10λεπτο.

Αν δεν γίνει κάτι κάνε επαννεκίνηση στο τηλ. και ξαναδοκίμασε.

* Το Α-GPS είναι σύστημα υποβοήθησης και βοηθά στο να κλειδώνεις ποιό γρήγορα δορυφόρους αλλά (νομίζω) ότι έχει και μια ελαφριά χρέωση γι΄αυτό και δεν το έχω εγώ προσωπικά ενεργοποιημένο.

Edited by vaskef69
Φιλικά Βασίλης...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 215
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το εκανα κ αυτο.. που λες, το reboot, αλλα τιποτα. το σημειο που αναφερω ηταν εντελως καθαρο, το κοντινοτερο κτηριο στα 10 μετρα περιπου. μονο ουρανο γύρό του αλλα τιποτα. Status "No Fix!" συνεχίζει να λεει.

εννοείται ότι δοκίμασα και αλλα μερη, αλλα όχι για τόσο μεγάλο χρονικό διάστημα. σίγουρα 10λεπτο όμως.

 

μόνο στο τελευταίο σημείο μου έβγαλε δυο γραμμούλες, απ ότι κατάλαβα ήταν δυο γραμμές σήμα GPS αλλά δεν έφταναν για να βρουν το στίγμα μου. αυτές μου τις έβγαλε όταν το άφησα 40 λεπτα περίπου.

θα ξαναδοκιμάσω σε διαφορετικό σημείο μπας και...

Link to comment
Share on other sites

το ιδιο παρατηρησα και γω με το n drive σημερα.παρολο που το εχω κανενα μηνα και στο κινητο(δε το χρησιμοποιω συχνα το προγραμμα).σημερα που ημουν στον πειραια στο λιμανι επιασε με το ζορι μια γραμμη και ελεγε στο στατους no fix.εκανα επανεκινηση και παλι το ιδιο.ενω στην αρχη κλειδωνε αρκετα γρηγορα και μεσα στο σπιτι μου,σημερα τπτ.μηπως υπαρχει καμια εξτρα ρυθμιση?

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

παντως το dictaphone δεν λειτουργει για να ηχογραφει τις κλησεις και συνομιλιες κατα την κληση οπως εγραψε ενας φιλος παραπανω.
pocophone X3 NFC // huawei watch gt :!:
Link to comment
Share on other sites

καλημερα πως θα μπορεσω να περασω την MobileShel διαβασα πιο κατω οτι κανουμε αλλα στιν σελιδα opda οταν παταω για το κλειδει μου βγαζει πληρωμη.
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα! Βρήκα από ένα site poi τα οποία έχουν και ένα επιπλέον αρχείο με κατάληξη wav, τα περνάω με τον προβλεπόμενο τρόπο στο κινητό μέσω μαζικής αποθήκευσης(σωστό?) και μου βγάζει για κάθενα από αυτά ότι το φορμάτ του WAV δεν είναι το κατάληλο και δεν το υποστηρίζει η συσκευή. Τι σημαινει τώρα αυτό? Οτι δεν έχω φωνητική ένδειξη για τα poi ή δεν έχει περάσει τα poi καθόλου? Πως μπορώ να διαπιστώσω τι και αν τα έχει εγκαταστήσει ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια σας. Εχω το κινητο κανα μηνα αλλα λογω εξεταστικης αρχισα μολις προσφατα να το επεξεργαζομαι.

Το μονο που εχω να πω ειναι οτι εχω πελαγωσει με ολα αυτα που διαβαζω.

Μεχρι στιγμης εχω πετυχει το debranding αλλα οχι το signing των εφαρμογων και εχω απιστευτα προβληματα με τα προγραμματα gps που εχω δοκιμασει.

 

Αλλα ας τα παρουμε ενα ενα.

Μετα το debranding δε μπορω να χρησιμοποιησω το wisepilot που ηταν και το μονο που ειχα μαθει λιγακι, διοτι εληξε η αδεια μου, οπως λεει.

Ειναι φυσιολογικο αυτο η φταει το debranding? Μπορω να κανω κατι πχ με κανα φορματ στην καταλληλη μνημη?

Επιπλεον το google maps κατα την εκκινηση κ εκει που λεει φορτωση μου ανοιγει ενα popup για να επιλεξω internet η temp accounts. Ομως οτι και να πατησω μου βγαζει error σε λευκη οθονη (διαφορετικο error code αναλογα την επιλογη) και χωρις να ψαξει δικτυο.

 

Αυτα αρχικα και συγγνωμη προκαταβολικα αν σας κουρασω αλλα δε τρεχουν ουτε το 20% των εφαρμογων μου και εχω ξενερωσει...

:superman: SX1 RULES !!!
Link to comment
Share on other sites

Το Garmin δουλεύει άψογα. Για το signing υπάρχει στο forum αναλυτικό how to. Ελάχιστες εφαρμογές για symbian που δοκίμασα δεν λειτούργησαν. το 90% (μπορεί να λέω και λίγο, μόνο με κάποιες εφαρμογές nokia με qt δεν έτρεχαν) δουλεύει μια χαρά.

 

Δοκίμασε και το SPBShell. Περι ορέξεως, αλλα προσωπικά νομίζω ότι είναι κλάσεις ανώτερο απο το default ui.

 

Παιδια γεια σας. Εχω το κινητο κανα μηνα αλλα...

 

.... το 20% των εφαρμογων μου και εχω ξενερωσει...

Link to comment
Share on other sites

Ok φιλε, ευχαριστω για την απαντηση.

Βασικα το Garmin κρασαρε αλλα μονο οταν του ζητουσα να με παει σπιτι. Οπουδηποτε αλλου δουλευει κανονικα.

Οσο για το signing το πηρα αποφαση και ακολουθησα τον οδηγο και ειμαι ΟΚ.

Πλεον εχεις δικιο, δουλευει γυρω στο 90% των εφαρμογων και ειμαι σαφως πιο ευχαριστημενος απο πριν.

Παντως τα παιχνιδια δεν εκμεταλλευονται το τσιπ γραφικων του κινητου, εκτος απο τα 8-10 HD games που εχει και το omniaHD οποτε παει τσαμπα η δυνατοτητα και ειναι κριμα...

:superman: SX1 RULES !!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κυριοι. Μια ερωτηση παρακαλω. Υπαρχει καποιο προγραμματακι για το Vivaz για να ακουμε internet radio? Thanks
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κυριοι. Μια ερωτηση παρακαλω. Υπαρχει καποιο προγραμματακι για το Vivaz για να ακουμε internet radio? Thanks

Ψαξε για το προγραμμα Coreplayer (για S60 3rd Edition κανει και για μας που εχουμε S60 5th Edition) και μετα διαβασε τις οδηγιες εδω: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=191076 .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
To nimbuz το βρήκα, αλλα δεν μου έκανε εγκατάσταση. Μου έβγαζε οτι είναι μόνο για ΝΟΚΙΑ. Τώρα το Ebuddy δεν ξέρω αν κάνει. Θέλω για chat με τις επαφές του facebook, όχι chat γενικά Edited by mysterios
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα το NDRIVE 3.5.27 στην καρτα μνημης απο εκει παταω το .sis κ μου κανει εγκατασταση κανονικα,παω να το τρεξω μετα για να μου ζητησει serial number κτλ αλλα μου βγαζει αυτο unable to create data path! κ δεν μ αφηνει να κανω τπτ :( ξερει κανεις τι παιζει? κατι αλλο.. ποιο προγραμματακι ειναι καλυτερο για facebook chat? ebuddy παντως δεν εχει το vivaz...
Link to comment
Share on other sites

To nimbuz το βρήκα, αλλα δεν μου έκανε εγκατάσταση. Μου έβγαζε οτι είναι μόνο για ΝΟΚΙΑ. Τώρα το Ebuddy δεν ξέρω αν κάνει. Θέλω για chat με τις επαφές του facebook, όχι chat γενικά

παιδια πηγαινετε εδω: http://www.se-satio.co.uk καντε μια εγραφη και μετα στα downloads θα βρειτε πολλα και επισης το nimbuzz.εγω το εβαλα σε εναν φιλο μου που εχει το vivaz και λειτουργει αψογα και στο satio μου.....το μονο προβλημα ειναι οτι καμια φορα δεν μπαινει διοτι εχει προβλημα το facebook αλλα οταν δεν εχει μπαινει κανονικοτατα.εχει Skype, Windows Live Messenger (MSN), Yahoo IM, ICQ, AIM, GoogleTalk, Facebook, MySpace!!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το Ebuddy το δοκίμασα, όλα οκ, αλλα όταν πάω να μπω στο FB απο τον υπολογιστή, μου βγάζει ένα μήνυμα οτι κάποιος προσπάθησε να μπει στο προφιλ μου, με IP πότε απο Αμερική, πότε απο Περού... Ψιλό ύποπτο μου φαίνεται...

 

Δοκίμασα και το nimbuzz, αλλα είναι τραγικά αργό στο chat. Επίσης ώρες ώρες τρώει κάτι κολλήματα και βγάζει κάτι σφάλματα σύνδεσης...

Link to comment
Share on other sites

Βάλε το φάκελο NDRIVE απευθείας στην κάρτα μνήμης και όχι σε κάποιο υποφάκελο.Και εμένα μου έβγαζε το ίδιο και μετεφερα το φάκελο και δουλεύει κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ενδιαφέρομαι για το Vivaz και εν συντομία σας παραθέτω κάποιες SOS εφαρμογές που ήδη χρησιμοποιώ στο Nokia X6 και αν μπορείτε σημειώστε ποιες λειτουργούν στο Vivaz:

 

- Xplore (έκδοση?)

- Resco Photo Viewer (έκδοση?)

- Ovi Maps ή NDrive (έκδοση?)

- RAMblow

- AccuWeather

- Bright Light (widget)

- Candle (widget)

- Anglemeter (widget)

- Handy Taskman (έκδοση?)

- Level (widget)

- Orange Tsunami (homescreen theme)

- Psiloc World Traveler (έκδοση?)

- Skype

- SPB weather (έκδοση?)

 

ευχαριστώ :)

Edited by OculatusAbis
Link to comment
Share on other sites

Εγω προσωπικα δεν εχω δοκιμασει ολες τις εφαρμογες που γραφεις αλλα δεν μου εχει τυχει καμια που να μην παιζει απο το 5800 (ειχε ενα προβληματακι με προγραμμα για να αναβει το led αλλα τελικα βρηκα).

Απλα το μονο "προβλημα" ειναι οτι η συσκευη δεν χακαρεται, αν και γω ουτε στο 5800 το ειχα χακαρει.

Link to comment
Share on other sites

Εγω προσωπικα δεν εχω δοκιμασει ολες τις εφαρμογες που γραφεις αλλα δεν μου εχει τυχει καμια που να μην παιζει απο το 5800 (ειχε ενα προβληματακι με προγραμμα για να αναβει το led αλλα τελικα βρηκα).

Απλα το μονο "προβλημα" ειναι οτι η συσκευη δεν χακαρεται, αν και γω ουτε στο 5800 το ειχα χακαρει.

Αν θέλεις αναφέρεις την εφαρμογή? Ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...