Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα και χρονια πολλα.παρατηρησα καποιες φορες οτι το multitouch παρουσιαζει καποια προβληματα.συνηθως οταν τα δυο σημεια επαφης ερχονται σε ευθεια γραμμη μεταξυ τους και απο εκεινη τη στιγμη μεχρι να αφησω τα δακτυλα οι κινησεις αντιστρεφονται.ειναι καποιο bug η πρεπει να το παω στο service;εχει γινει αναβαθμιση2.2
:baby:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εχω περασει το τελευταιο ραδιο ρε παιδια κ δεν εχω σημα γιατι?:cry::cry:

μετα απο πολλεσ ρομ κατεληξα ξανα στην leedroid 2.3.θελω να εχω την αισθηση του sense...

Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και χρονια πολλα.παρατηρησα καποιες φορες οτι το multitouch παρουσιαζει καποια προβληματα.συνηθως οταν τα δυο σημεια επαφης ερχονται σε ευθεια γραμμη μεταξυ τους και απο εκεινη τη στιγμη μεχρι να αφησω τα δακτυλα οι κινησεις αντιστρεφονται.ειναι καποιο bug η πρεπει να το παω στο service;εχει γινει αναβαθμιση2.2

 

Συμβαίνει και σε εμένα σε μερικά παιχνίδια πχ που είναι να τραβήξεις μια γραμμή, μερικές φορές χάνεται, αλλά με λίγο πείραγμα ξαναεπανέρχεται. Είναι θέμα μάλλον στον κώδικα του android. Το iphone παραμένει ο master του multitouch...

 

εχω περασει το τελευταιο ραδιο ρε παιδια κ δεν εχω σημα γιατι?:cry::cry:

μετα απο πολλεσ ρομ κατεληξα ξανα στην leedroid 2.3.θελω να εχω την αισθηση του sense...

 

Άλλαξες radio που το συνιστούσε κάποια rom; Τώρα με leedroid ξαναάλλαξες radio σε αυτό που είχες πριν; Ή απλά με την leedroid έκατσε καλύτερα και διορθώθηκε. Αν θες αίσθηση του sense (απλού) τότε είσαι οκ με leedroid. Είναι 100% bug free και με όλες τις δυνατότητες να λειτουργούν.

 

Για όσους έχουν πρόβλημα με την Oxygen, προτείνω να περιμένετε το σημερινό update. Αφού όμως κάνετε ένα γερό wipe.

@costasp: Έχεις λίγο χώρο στην internal memory μετά απο αλλαγή hboot; Αν όχι, έχεις σίγουρα apps2sd storage;

Για όσους δεν δουλέψει και πάλι η Oxygen 2, τότε μπορείτε να δοκιμάσετε την stable 1.0.4 froyo. Εξίσου γρήγορη. Με ή χωρίς αλλαγή hboot, αυτό θα το δείτε αναλόγως αν σκοπεύετε να μείνετε στις rom του adamG και όχι σε οποιοδήποτε άλλη.

Link to comment
Share on other sites

Για να περάσω την τελευταία έκδοση της Oxygen ακολουθώ την παρακάτω διαδικασία;

Πιο πολύ ρωτάω γιατί διαβάζω συνεχώς κάτι για hboot και launchers και έχω ψιλομπλεχτεί...

 

Επίσης, το μόνο ουσιαστικό πρόβλημα της συγκεκριμένης ROM (μέχρι στιγμής) είναι ότι δεν τραβάει video;

Link to comment
Share on other sites

...@costasp: Έχεις λίγο χώρο στην internal memory μετά απο αλλαγή hboot; Αν όχι, έχεις σίγουρα apps2sd storage;....

Καλησπέρα και πάλι.... Έχω σίγουρα apps2sd storage. Ο χώρος στην internal μειώθηκε μετά από wipe της dalvik για να περάσω την market app ver. 2.2.7... Έκτοτε, ακόμα και μετά από απανωτά reboot, δεν λέει να επανέλθει στα προ-dalvik wipe των 105+ ΜΒ... :blink: Θα περιμένω το σημερινό update της Oxygen και θα δω. Αν δεν δω αποτέλεσμα, με βλέπω να κάνω ένα full-full-full wipe των πάντων, πέρασμα κάποιας άλλης ROM (πχ leedroid) και βλέπουμε μετά... Πάντως... ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

μιας και μιλάμε για θήκες μόλις μου ήρθε αυτή

 

http://www.play.com/Mobiles/Mobile/4-/15798334/Case-Mate-HTC-Desire-Barely-There-Case-Black/Product.html?searchstring=desire+casemate&searchtype=allproducts&searchsource=0&urlrefer=search#

 

για να αλλάξω αυτή

 

 

http://cgi.ebay.co.uk/BLACK-Silicone-Skin-Rubber-Case-Cover-HTC-Desire-UK-/170501351252?pt=UK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches&hash=item27b2ac2754

 

και είναι πολύ καλή σε αφή βλέπεις το κινητό και δεν το κάνει παντόφλα.

 

 

@velekatsioula δεν είναι bug δυστυχώς είναι πρόβλημα της οθόνης, δες αυτό το video και θα καταλάβεις, να φανταστώ παίζειςπαιχνίδια και εκεί σου το κάνει γιατί σε κάθε άλλη περίπτωση περνάει απαρατήρητο

 

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για τις γρηγορες απαντησεις.τουλαχιστων ξερω οτι δεν εχει καποιο προβλημα το δικο μου.δεν πειραζει αλλωστε ας εχει και καποια ελλατωματα
:baby:
Link to comment
Share on other sites

Επειδή μάλλον θα παραγγείλω την ίδια, έχεις δοκιμάσει το screen protector; Στα comments διαβάζω πολύ καλά λόγια για τη θηκούλα, σε αντίθεση με το screen protector, για το οποίο λένε τα χειρότερα...
Link to comment
Share on other sites

το έβαλα και το screen protector αλλα όπως λένε δεν είναι και το καλύτερο και αφήνει και λίγο κενό όχι πολύ 1-2 χιλιοστά, δεν με απασχολεί και πολύ γιατί στην τιμή που την πείρα, 5.99£, η θήκη είναι super και έχω ήδη παραγγείλει αυτό

 

http://www.play.com/Mobiles/Mobile/4-/14576921/Zagg-InvisibleSHIELD-For-HTC-Desire-Screen-SHIELD/Product.html?searchstring=Zagg+InvisibleSHIELD+For+HTC+Desire+%2f+Screen+SHIELD&searchtype=allproducts&searchsource=0&urlrefer=search

 

έχουν βάλει παντού εκπτώσεις εδώ, UK, και είπα να το εκμεταλλευτώ και αγόρασα αυτό

 

http://www.play.com/Mobiles/Mobile/4-/4992639/Nexxus-Universal-windScreen-holder-for-Mobiles-And-PDA-s/Product.html?searchstring=Nexxus+Universal+windScreen+holder+for+Mobiles+And+PDA%27s&searchtype=allproducts&searchsource=0&urlrefer=search

 

μόλις μου έρθουν θα σας πω εντυπώσεις.

ξέρει κανεις γιατί η oxygen 2 έχει το παλιό market ενώ η 1.3 είχε το καινούργιο ?

 

EDIT:

όσοι έχετε την oxygen έχετε βάλει άλλον dialler ?

γιατί αυτός που έχει μέσα δεν σου κάνει αναζήτηση αν γράψεις όσα νούμερα θυμάσαι

Edited by Multymech
Link to comment
Share on other sites

:p

αυτη απο το σπιτι..

 

http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/hs020.snc6/167040_1667312957314_1071995263_1830758_6535198_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ν ρωτησω κατι απο περγιεργια:γιατι σας αρεσει η oxygen?δεν εχει απιλυτως τιποτα ειναι τελειως αδεια,εννοω οτι δεν εχει πχ το sense που εχει η leedroid.δεν εχει widget καιρου οπως η leedroid.ρωταω γιατι ολοι μιλατε για αυτην κ αν ειναι τοσο καλγ ν την περασουμε κ εμεις που ειμαστε λιγο ασχετοι...απλα απο περιεργεια ρωτησα για ν μπορεσω ν καταλαβω ποσο καλη ειναι....

Ευχαριστω

Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

αυτό ακριβώς είναι το καλο με την oxygen δεν έχει τίποτα πέρα από τα απαραίτητα, που σημαίνει όχι σκουπίδια όχι πλαστικά σε θάλασσες και ακτές, λίγο πολύ όλοι ξέρουμε τι θέλουμε από το τηλέφωνο μας και με titanium backup είναι εύκολο και γρήγορο να το περάσεις.

ήμουν και εγώ κολλημένος με sence αλλα δεν έχει κάτι που δεν μπορείς να μη το βρείς αλλου

Link to comment
Share on other sites

αυτό ακριβώς είναι το καλο με την oxygen δεν έχει τίποτα πέρα από τα απαραίτητα, που σημαίνει όχι σκουπίδια όχι πλαστικά σε θάλασσες και ακτές, λίγο πολύ όλοι ξέρουμε τι θέλουμε από το τηλέφωνο μας και με titanium backup είναι εύκολο και γρήγορο να το περάσεις.

ήμουν και εγώ κολλημένος με sence αλλα δεν έχει κάτι που δεν μπορείς να μη το βρείς αλλου

 

οπως τι μπορει να βρεισ?ουτε για να βαζεισ λιστες με ονοματα εχει ουτε σελιδοδεικτες ουτε ρολοι με καιρο...δεν το λεω με κακια μην με παρεξηγησετε...απλα για να καταλαβω...

Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

Αλλαζοντας απο Leedroid σε Oxygen, στο restore απο titanium, μπορω να επαναφερω μονο τα user apps και οχι τα system που ειναι με κοκκινο?

Απο αυτες που ειχε ηδη η rom, θελω να επαναφερω ορισμενες(px google maps v5,

youtube, street view,adobe reader,κ.α), και να αποφυγω αλλες οπως "simtoolkit, εγκατασταση" και αλλες που ειναι με ελληνικα και ξεκινουν με "com."

Φανταζομαι αν κατι θα λειπει, θα μπορω να ξανακανω restore καποιες αλλες που δεν επανεφερα σε πρωτη φαση...

Edited by Billys_RR
Link to comment
Share on other sites

Αλλαζοντας απο Leedroid σε Oxygen, στο restore απο titanium, μπορω να επαναφερω μονο τα user apps και οχι τα system που ειναι με κοκκινο?

Απο αυτες που ειχε ηδη η rom, θελω να επαναφερω ορισμενες(px google maps v5,

youtube, street view,adobe reader,κ.α), και να αποφυγω αλλες οπως "simtoolkit, εγκατασταση" και αλλες που ειναι με ελληνικα και ξεκινουν με "com."

Φανταζομαι αν κατι θα λειπει, θα μπορω να ξανακανω restore καποιες αλλες που δεν επανεφερα σε πρωτη φαση...

 

Γιατί να τις κάνεις restore όταν μπορείς απλά να τις κατεβάσεις από το μάρκετ..;

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους, μόλις έγινα s-off απο cd μιας και απο usb δεν μπορούσε να μπουτάρει το pc!!! :D:D:p

 

Πριν ξεκινήσει η διαδικασία απο το pc, με ρώτησε αν θέλω να κάνω εγκατάσταση το clockworkmod-alpharev recovery και πάτησα no, απο τη στιγμή που το έχω δε νομίζω να χρειαζόταν παλι έ? :blink:

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους, μόλις έγινα s-off απο cd μιας και απο usb δεν μπορούσε να μπουτάρει το pc!!! :D:D:p

 

Πριν ξεκινήσει η διαδικασία απο το pc, με ρώτησε αν θέλω να κάνω εγκατάσταση το clockworkmod-alpharev recovery και πάτησα no, απο τη στιγμή που το έχω δε νομίζω να χρειαζόταν παλι έ? :blink:

 

Μάλλον έκανες με την 1.80 σωστά;; Γιατί εμένα δεν μου έβγαλε κάτι τέτοιο..!

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον έκανες με την 1.80 σωστά;; Γιατί εμένα δεν μου έβγαλε κάτι τέτοιο..!

 

Ναι, ειχα κατεβάσει χθες το 1.5 αλλά είδα σήμερα καινούριο και είπα να κάνω με αυτο, πάντως έγινε κανονικά s-off μέσα σε 5 λεπτά :p

Link to comment
Share on other sites

λοιπον την περασα κ εγω παιδια ωραια ειναι κ πολυ καθαρη...αλλα τρωει κατι κολληματα γιατι?μιλαμε για oxygen rc4
Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ν ρωτησω κατι απο περγιεργια:γιατι σας αρεσει η oxygen?δεν εχει απιλυτως τιποτα ειναι τελειως αδεια,εννοω οτι δεν εχει πχ το sense που εχει η leedroid.δεν εχει widget καιρου οπως η leedroid.ρωταω γιατι ολοι μιλατε για αυτην κ αν ειναι τοσο καλγ ν την περασουμε κ εμεις που ειμαστε λιγο ασχετοι...απλα απο περιεργεια ρωτησα για ν μπορεσω ν καταλαβω ποσο καλη ειναι....

Ευχαριστω

 

Γενικά υπάρχει πολύς κόσμος που χρησιμοποιεί ΡΟΜ οι οποίες δεν έχουν καθόλου sense. Αυτά τα ωραία πραγματάκια που λες.

 

Καλά τα ρολογάκια και τα widgetakia αλλά κάνουν το τηλέφωνο πιό βαρύ. Οι ρομ χωρίς σενς έχουν το καλό ότι είναι απλές και βάζεις τα δικά σου πράγματα πάνω αλλά έχουν και ωραία customizations (βλέπε power widget στο notification bar).

 

H oxygen είναι μια από αυτές απλά τυχαίνει να έχει 2 καλά. Α) είναι η πιό γρήγορη απ'όλες. Την βάζεις και βλέπεις ένα διαφορετικό Desire. Β) έχει βγει και έκδοση gingerbread (Android 2.3) για εμάς τους ανυπόμονους!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια δεν μπορω να καταλαβω ρε γμτ γιατι μετα απο την τοποθετηση widgets στις οθονες με δοκιμασμενους σχεδον ολους τους launcher (adw,pro,zeam) στην oxygen2RC4 & φλασαρισμενη η ρομ 10 φορες δεν ξερω ποσες :( το κινητο γινεται laggy:cry:

αν καποιος μπορει να βοηθησει?

ζηλευω ρε γμτ ολοι με oxygen ειναι!!:p:lol::lol::lol:

 

ΥΓ.με miui12.24 & adw & ολες τις οθονες γεματες παει σφαιρα

 

μηπως πρεπει να κανω format την sd & repartition?θα ειναι καλυτερα?

Link to comment
Share on other sites

μηπως πρεπει να κανω format την sd & repartition?θα ειναι καλυτερα?

Μηπως ρυθμιζεις λαθος τους launchers και κανεις και restore με τα settings τους; δοκιμασες να κανεις καθαρη εγκατασταση εναν launcher; πχ ο adw ex αποκλειεται να τρωει κολληματα, ειναι εξαιρετικα γρηγορος.

Link to comment
Share on other sites

Μηπως ρυθμιζεις λαθος τους launchers και κανεις και restore με τα settings τους; δοκιμασες να κανεις καθαρη εγκατασταση εναν launcher; πχ ο adw ex αποκλειεται να τρωει κολληματα, ειναι εξαιρετικα γρηγορος.

 

τους launcher τους εχω στην sd σε app & κανω install απο την αρχη καθε φορα

τωρα οσο αναφορα τις ρυθμισεις τους δεν ξερω αυτο που βλεπω ειναι οτι με την miui ειδικα ο adw τρεχει σαν τρελος , δοκιμασα να βαλω & την gingervillain μετα απο λιγο παλι τα ιδια

Link to comment
Share on other sites

περιεργο..δεν ξερω :/

εμενα δεν εχει προβλημα. ο adw ex; τον ex, οχι τον κανονικο, τον δοκιμασες;

Link to comment
Share on other sites

περιεργο..δεν ξερω :/

εμενα δεν εχει προβλημα. ο adw ex; τον ex, οχι τον κανονικο, τον δοκιμασες;

 

αυτον εχω, τον ex,

και σου λεω οντως τρεχει εξαιρετικα γρηγορα αλλα σε¨μενα μονο με την miui

επισης τον δοκιμασα στο nexus1 ενος φιλου αλλα unrooted και ετρωγε χειροτερα κωλύματα

Edited by timos1968
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...