Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν καποιος μπορει να βοηθησει ας πει μια λυση σας παρακαλω. Γραφω παραπανω για αυτα που ρωτας. Ευχαριστω πολυ.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Από το techblog.gr...........κακά μαντάτα....

 

"...Για το HTC Sense.com

Ε: Θα έχουν προσβαση προηγούμενα μοντέλα πριν από τα Desire HD και Desire Z;

- A: Όχι, μόνο όσα μοντέλα κυκλοφορήσουν από εδώ και πέρα....."

 

"...Για το HTC Sense UI (User Interface)

E: Νέο HTC Sense UI, θα δωθεί αναβάθμιση σε προηγούμενα μοντέλα όπως το Desire και το Legend;

- A: Αυτή τη στιγμή δεν υπάρχει πρόβλεψη για ενσωμάτωση του νέου HTC Sense σε προηγούμενα μοντέλα......"

 

όχι και ότι καλύτερο εεε????

Link to comment
Share on other sites

Ντάξει..Ήδη η rom του HD έχει γίνει port στο Desire..Με κάποια προβληματάκια βέβαια αλλα θα λυθούν..Οι τύποι κάνουν παπάδες..Μόνο με καφετιέρα δεν έχουν καταφέρει να το συνδέσουν....προς το παρόν :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Αν καποιος μπορει να βοηθησει ας πει μια λυση σας παρακαλω. Γραφω παραπανω για αυτα που ρωτας. Ευχαριστω πολυ.

 

Αν δεν μπορείς να εντοπίσεις κάποια καινούρια εφαρμογή που να σου κάνει τη ζημιά, μάλλον είσαι για hard reset και αν επιμένει θα πάρεις το δρόμο για το σέρβις...

Soft reset φαντάζομαι έκανες.

Link to comment
Share on other sites

Αν καποιος μπορει να βοηθησει ας πει μια λυση σας παρακαλω. Γραφω παραπανω για αυτα που ρωτας. Ευχαριστω πολυ.

Είσαι με rooted συσκευή ή όχι? Hard reset δοκίμασες?

Από το techblog.gr...........κακά μαντάτα....

 

"...Για το HTC Sense.com

Ε: Θα έχουν προσβαση προηγούμενα μοντέλα πριν από τα Desire HD και Desire Z;

- A: Όχι, μόνο όσα μοντέλα κυκλοφορήσουν από εδώ και πέρα....."

 

"...Για το HTC Sense UI (User Interface)

E: Νέο HTC Sense UI, θα δωθεί αναβάθμιση σε προηγούμενα μοντέλα όπως το Desire και το Legend;

- A: Αυτή τη στιγμή δεν υπάρχει πρόβλεψη για ενσωμάτωση του νέου HTC Sense σε προηγούμενα μοντέλα......"

 

όχι και ότι καλύτερο εεε????

Δεν νομίζω να ισχύσουν αυτά!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βοήθεια γνωρίζει κάποιος γιατί συμβαίνε;

".....................γιατί όταν κάνω εισαγωγή μιάς καινούργιας επαφής στην κάρτα SIM δέν μου επιτρέπει να γράψω παραπάνω απο έξη (6) χαρακτήρες;Σε άλλο τηλέφωνο στην ίδια SIM μπορώ.Τί πρέπει να κάνω; Ευχαριστώ. ''

Link to comment
Share on other sites

Από το techblog.gr...........κακά μαντάτα....

 

"...Για το HTC Sense.com

Ε: Θα έχουν προσβαση προηγούμενα μοντέλα πριν από τα Desire HD και Desire Z;

- A: Όχι, μόνο όσα μοντέλα κυκλοφορήσουν από εδώ και πέρα....."

 

"...Για το HTC Sense UI (User Interface)

E: Νέο HTC Sense UI, θα δωθεί αναβάθμιση σε προηγούμενα μοντέλα όπως το Desire και το Legend;

- A: Αυτή τη στιγμή δεν υπάρχει πρόβλεψη για ενσωμάτωση του νέου HTC Sense σε προηγούμενα μοντέλα......"

 

όχι και ότι καλύτερο εεε????

Ευτυχως εχουμε τους xda

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βοήθεια γνωρίζει κάποιος γιατί συμβαίνε;

".....................γιατί όταν κάνω εισαγωγή μιάς καινούργιας επαφής στην κάρτα SIM δέν μου επιτρέπει να γράψω παραπάνω απο έξη (6) χαρακτήρες;Σε άλλο τηλέφωνο στην ίδια SIM μπορώ.Τί πρέπει να κάνω; Ευχαριστώ. ''

 

Υπoθέτω έχει να κάνει με την κωδικοποίηση χαρακτήρων. Αν γράψεις με λατινικούς χαρακτήρες θα δεις ότι δεν έχει αυτό τον περιορισμό.

Trust no one!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω ένα πρόβλημα ενώ πέρασα την ρομ LeeDrOiD_V2.2e_A2SD αλλά δεν μπορώ να κάνω ext3 partition με το rom manager μπορεί κάποιος να μου υποδειξη. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

vigilante

 

Ναί πράγματι έτσι είναι στα Αγγλικά μου επιτρέπει μέχρι δεκατέσσερους χαρακτήρες.Μπορώ να κάνω κάτι για τα Ελληνικά;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

μέχρι τώρα είχα το acer liquid.καταπληκτικό κινητό για τα λεφτά του αλλα η ελλειψη fm radio με αναγκάσε να το πουλησω.

απο αυριο μεθαυριο θα μπω και εγω στο κόσμο του desire.

 

εννοειτε οτι με το που έρθει ξεκινάει root και πέρασμα κανα 2-3 rom να πάρει τα ισια του.1-2 brickαρίσματα είναι δεκτα :lol:

 

βλέπω οτι μιλάτε για ext partition για το app2sd σε 2.2 roms.

τα 2.2 δεν υποστηριζουν native app2sd?χρειάζεται να κάνεις ext partition?

http://img24.imageshack.us/img24/8241/image1ph.jpg

 

Κάθε εθνικό οικοδόμημα,κατά συνέπεια και το ελληνικό πρέπει να στηριχθεί σε τρεις στύλους: Τη θρησκεία, την παιδεία και την δικαιοσύνη.

Link to comment
Share on other sites

Α γι αυτό δεν σβήνει το σηματάκι του Sync!!!

 

δε σβηνει το σηματακι ε? το διαβασα στο xda αλλα δεν ηταν ξεκαθαρο την εχω φτασει στα 140μβ τη LeedrOid καμια ιδεα κανενας τι αλλο ειναι σιγουρο να σβησουμε το Stk.apk (SIM Toolkit) χρειαζετε

Link to comment
Share on other sites

vigilante

 

Ναί πράγματι έτσι είναι στα Αγγλικά μου επιτρέπει μέχρι δεκατέσσερους χαρακτήρες.Μπορώ να κάνω κάτι για τα Ελληνικά;

 

Δοκίμασες να ενεργοποιήσεις την υποστήριξη 7bit χαρακτήρων (ή κάπως έτσι) από το μενού ρυθμίσεις "γλώσσα και πληκτρολόγιο";

Edited by vigilante
Trust no one!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

μέχρι τώρα είχα το acer liquid.καταπληκτικό κινητό για τα λεφτά του αλλα η ελλειψη fm radio με αναγκάσε να το πουλησω.

απο αυριο μεθαυριο θα μπω και εγω στο κόσμο του desire.

 

εννοειτε οτι με το που έρθει ξεκινάει root και πέρασμα κανα 2-3 rom να πάρει τα ισια του.1-2 brickαρίσματα είναι δεκτα :lol:

 

βλέπω οτι μιλάτε για ext partition για το app2sd σε 2.2 roms.

τα 2.2 δεν υποστηριζουν native app2sd?χρειάζεται να κάνεις ext partition?

 

το native app2sd αφηνει μεγαλο μεροσ των εφαρμογων στη εσωτ μνημη που ειναι μολις 140 μβ:mad: αν δε βαλεις ρομ με app2sd και ext μετα απο λιγο η μνημη τιγκαρε

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα αρκετά πίσω το πρόβλημα που έχω είναι ότι έχω κάνει root την συσκευή όταν τρέχω το rom manager επιλέγω partition sd card meta 512 και 0 κάνει reset και εκεί δεν ξέρω τι να κάνω. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

vigilante

 

Ευχαριστώ πολύ φίλε .Αλλαξα το πληκτρολόγιο απο QWERTY σε ''πληκτρολόγιο τηλεφώνου''και το πρόβλημα λύθηκε.Νάσαι καλά.

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα αρκετά πίσω το πρόβλημα που έχω είναι ότι έχω κάνει root την συσκευή όταν τρέχω το rom manager επιλέγω partition sd card meta 512 και 0 κάνει reset και εκεί δεν ξέρω τι να κάνω. Ευχαριστώ.

 

Κάνε reboot, σύνδεσε το κινητό σαν αφαιρούμενο δίσκο, πάνε Ο υπολογιστής μου > δεξι κλικ > διαχείριση > διαχείριση δίσκων. Κάπου εκεί δεξιά πρέπει να βλέπεις την κάρτα, το ελεύθερο χώρο και 512ΜΒ σαν έγνωστο διαμέρισμα. Αν είναι έτσι είσαι οκ, τα κατάφερες. Περνάς αν θέλεις κάποια custom rom με AP2SD+

 

vigilante

Ευχαριστώ πολύ φίλε .Αλλαξα το πληκτρολόγιο απο QWERTY σε ''πληκτρολόγιο τηλεφώνου''και το πρόβλημα λύθηκε.Νάσαι καλά.

Τίποτα αρχηγέ μου. Νά 'σαι καλά.

Trust no one!
Link to comment
Share on other sites

Διάβασα αρκετά πίσω το πρόβλημα που έχω είναι ότι έχω κάνει root την συσκευή όταν τρέχω το rom manager επιλέγω partition sd card meta 512 και 0 κάνει reset και εκεί δεν ξέρω τι να κάνω. Ευχαριστώ.

 

βαλε το QuickSystemInfo και κοιτα τι σου λεει στο a2sd storage

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχει αρχισει και λερωνεται το πισω μερος της συσκευης και σκεφτομαι για το invisibleSHIELD full body της zagg..

 

το εχει κανεις?

 

το εχω δει μονο πανω σε iphone 4 και μου εχει αφησει καλη εντυπωση..

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το έκανα με ubuntu και όλα είναι εντάξει . Ευχαριστώ

Πια radio λειτουργεί σωστά?

Edited by john1975
Link to comment
Share on other sites

δε σβηνει το σηματακι ε? το διαβασα στο xda αλλα δεν ηταν ξεκαθαρο την εχω φτασει στα 140μβ τη LeedrOid καμια ιδεα κανενας τι αλλο ειναι σιγουρο να σβησουμε το Stk.apk (SIM Toolkit) χρειαζετε

 

Μπορεις να σβησεις το εικονιδιο του συγχρονισμου και να μην το ξαναδεις ποτε. Το ειχα κανει καποτε. Απο το framework εννοω.

 

Sent from my HTC Desire

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερες!Σημερα το μεσημερι πηρα το πολυποθητο τηλεφωνακι μου και μου αρεσει πολυ!Ελληνικο κουτι με ενσωματωμενη καρτα μνημης μεσα και με 2.2 froyo.Με στεναχωρει που δεν εχει οθονη Amoled αλλα και αυτη καλη δεν ειναι βρε παιδια??Εχω ασχοληθει αρκετα μονο που στο market μου εμφανιζει ελαχιστες εφαρμογες επειδη ειναι "παρθενο" αλλα εχω βρει αλλα site που κατεβαζω οτιδηποτε.Εχω καποιες ερωτησεις παροτι εχω διαβασει ολο το topic!Επειδη εχω μπερδευτει.Root σημαινει παιρνω τα δικαιωματα του κινητου και rom αλλαζω το λογισμικο,σωστα?Εγω για να σβησω ορισμενα προγραμματα(μετοχες,twitter κ.τ.λ) πρεπει να βαλω rom η γινεται και με root?Να κανω παραδειγμα αυτο που αναφερεται στην πρωτη σελιδα "How to root froyo" και να κρατησω την δικια μου rom.Θα μπορω να αφαιρω εφαρμογες και να μετακινω με το app2SD?Εχω κατεβασει καποια προγραμματα για uninstall,τα βλεπουν αλλα δεν τα σβηνουν..Κατα τ'αλλα ειμαι πολυ ευχαριστημενος με το κινητο..Ευχαριστω για το χρονο σας και σορρυ για τις πολλες ερωτησεις. Edited by mitsios
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερες!Σημερα το μεσημερι πηρα το πολυποθητο τηλεφωνακι μου και μου αρεσει πολυ!Ελληνικο κουτι με ενσωματωμενη καρτα μνημης μεσα και με 2.2 froyo.Με στεναχωρει που δεν εχει οθονη Amoled αλλα και αυτη καλη δεν ειναι βρε παιδια??Εχω ασχοληθει αρκετα μονο που στο market μου εμφανιζει ελαχιστες εφαρμογες επειδη ειναι "παρθενο" αλλα εχω βρει αλλα site που κατεβαζω οτιδηποτε.Εχω καποιες ερωτησεις παροτι εχω διαβασει ολο το topic!Επειδη εχω μπερδευτει.Root σημαινει παιρνω τα δικαιωματα του κινητου και rom αλλαζω το λογισμικο,σωστα?Εγω για να σβησω ορισμενα προγραμματα(μετοχες,twitter κ.τ.λ) πρεπει να βαλω rom η γινεται και με root?Να κανω παραδειγμα αυτο που αναφερεται στην πρωτη σελιδα "How to root froyo" και να κρατησω την δικια μου rom.Θα μπορω να αφαιρω εφαρμογες και να μετακινω με το app2SD?Εχω κατεβασει καποια προγραμματα για uninstall,τα βλεπουν αλλα δεν τα σβηνουν..Κατα τ'αλλα ειμαι πολυ ευχαριστημενος με το κινητο..Ευχαριστω για το χρονο σας και σορρυ για τις πολλες ερωτησεις.

 

Γιατι ειχα την εντυπωση οτι εχει ΑΜΟΛΕΔ οθονη? Ετσι λεει το gsmarena.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...