Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φιλε καλησπερα

Δες εαν γι'αυτο το προβλημα ευθυνετε κανενα προγραμματακι που περασες....

Το ιδιο ή εστω παρομοιο..ειχα και εγω πριν κανα 2μηνο υστερα απο την εγκατασταση προγραμματος με μυνηματα....

Ειχα θεση εδω μεσα το προβλημα και μου λεγανε οτι δεν ξερω καλα τι χρηση του κινητου :lol:

Υστερα απο hard reset και απο τοτε το προβλημα πια δεν το ξαναεμφανησε...πιθανον να μη φταιει μονο το προγραμμα με τα μηνυματα αλλα πιθανον συνδιασμος apps :)

Διαβασε εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3259408&highlight=makouin#post3259408

 

Άλλο προβλημα έχω.Σε εσένα μετά την κλήση επανερχόταν σε κανονική λειτουργεία, το δικό μου μένει με σβησμένη οθόνη, μπορείς να του κάνεις κλήση ή να του στείλεις μήνυμα και θα σου δείχνει ότι δεν απαντώ ή οτι το έλαβα το μήνυμά σου!

Έκανα hard reset και κάνω δοκιμές να δω τί φταίει. Απέκλεισα την SIM και SD Card, και βάζω ένα-ένα τα προγράμματα.

Το πρόγραμμα μηνυμάτων που πιθανόν να έφταιγε, μήπως ήταν το handcent;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

οι συσκευες που κανουν επανεκκινησεις ειναι η εξαιρεση των χιλιαδων συσκευων που κυκλοφορουν. μην το σκεφτεστε ετσι. θα δειξει, 2 χρονια εγγυηση εχετε, οποτε χαμενοι δε θα βγειτε.

 

και μενα πλεον μετα απο 7 μηνες ειναι οκ.

 

Μη το λες, απλά στο εξωτερικό τους εξυπηρετούν άμεσα, είτε με άλλη συσκευή ή τους δίνουν τα κεφτά τους πίσω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπαίνω σε clockworkmod recovery και μου βγαζει αυτα

 

ClockworkMod Recovery v2.5.0.7

Finding update package...

Opening update package...

Verifying update package...

E:failed to seek in /cache/update.zip(Invalid argument)

E:signature verification failed

Installation aborted.

 

Ξέρετε τι βλακεια μπορεί να έκανα?

 

Δοκίμασε να μπεις στο rom manager και να κάνεις flash το recovery image (νομίζω η πρώτη επιλογή).

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν θέλω να βάλω μια costum rom θα πρέπει να κανω update το radio πρώτα?

Δεν είναι απαραίτητο. Βασικά πρέπει πρώτα να γνωρίζεις τις απαιτήσεις της ROM σχετικά με το radio που χρειάζεται για να είναι πλήρως λειτουργική. Αν το έχεις ήδη εγκατεστημένο, τότε είσαι οκ.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά έχω δοκιμάσει σχεδόν όλες τις ROM με Sense. Είδα ότι όλες λίγο-πολύ είχαν διάφορα προβλήματα και δεν μιλάω μόνον για ταχύτητα. Ξέρεις τι έκανα; Κατέβασα τη LeeDroid 2.2d a2sd και της έσβησα από μέσα διάφορα άχρηστα (για εμένα) όπως κάποιες εφαρμογές, εικόνες, ήχους και το αρχείο "hosts" για να μπορώ να κάνω update το Adfree. To αποτέλεσμα ήταν όχι μόνο να μικρύνει το μέγεθος της ROM (κάπου 141ΜΒ από τα 163ΜΒ αρχικά) αλλά πλέον το κινητό για πρώτη φορά πάει σφαίρα και μάλιστα χωρίς καν να χρησιμοποιήσω το SetCPU! Αυτή είναι η δική μου εμπειρία.

 

Η ίδια ROM χωρίς να την "πειράξω" μου έβγαζε προβλήματα και στην ταχύτητα αλλά και σε κάποιες λειτουργίες (update στο Adfree, αδυναμία διαγραφής κάποιων εφαρμογών, του bootanimation.zip και bootsound.mp3 μέσω του RootExplorer κλπ.). Τώρα είναι σαν να έβαλα άλλη ROM!

 

Μάλλον δεν έχουν ανανεώσει το site τους (ίσως κι επίτηδες :shifty:) αλλά καλού κακού πήγαινε να δεις κάποιο κομμάτι από κοντά. Ο μόνος τρόπος να είσαι σίγουρος πως θα πάρεις κομμάτι με AMOLED είναι να το γράφει στο πίσω μέρος της συσκευασίας, στα χαρακτηριστικά της οθόνης...

εγω την εφτασα στα 133ΜΒ...χαχα της εβγαλα τα ματια. θα δω τωρα αν δουλευει :p

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι απαραίτητο. Βασικά πρέπει πρώτα να γνωρίζεις τις απαιτήσεις της ROM σχετικά με το radio που χρειάζεται για να είναι πλήρως λειτουργική. Αν το έχεις ήδη εγκατεστημένο, τότε είσαι οκ.

 

Η leedroid 2.2 που εχεις και εσύ φίλε μου πιο radio θέλει? επειδή δεν βρίκα κάπου πιο απαιτεί να εχεις!

Link to comment
Share on other sites

Η leedroid 2.2 που εχεις και εσύ φίλε μου πιο radio θέλει? επειδή δεν βρίκα κάπου πιο απαιτεί να εχεις!

 

Το αναφέρει στο σχετικό τοπικ στο xda. Στο πρώτο ποστ

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

HTC Desire Root User
Link to comment
Share on other sites

2 μέρες με την LeeDroiD και αυτό που πρόσεξα είναι οτι αυξηθηκε η διάρκεια της μπαταρίας.Μου έβγαλε πανω απο 1.5 μέρα με αρκετά βαριά χρήση το Σ/Κ :p

Στην ταχύτητα του κινητού δεν μπορώ να πω οτι πρόσεξα καποια αισθητη διαφορά αλλά σίγουρα ειναι μια εξαιρετική ρομ χωρίς κανένα πρόβλημα μέχρι στιγμής..

Και αν την συγκρίνω με τις custom rom των wm που ήμουν μέχρι πρόσφατα είναι η μέρα με τη νύχτα :D

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

 

Εδώ και περίπου ένα μήνα είμαι και εγώ ευτυχισμένη κάτοχος του εν λόγω κινητου. Δεν το έχω κάνει ρουτ και προς το παρόν δεν το σκέφτομαι.

Ψάχνω όμως μια εφαρμογή (αν υπάρχει) που να κρατάει τα φωτάκια της αναπάντητης και του μηνύματος, αναμμένα μέχρι να δω οτι έχω κλήση ή μήνυμα. Ο χρόνος που αναβοσβήνει το φωτάκι είναι πολύ μικρός. Υπάρχει κάποια τέτοια εφαρμογή?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

 

Εδώ και περίπου ένα μήνα είμαι και εγώ ευτυχισμένη κάτοχος του εν λόγω κινητου. Δεν το έχω κάνει ρουτ και προς το παρόν δεν το σκέφτομαι.

Ψάχνω όμως μια εφαρμογή (αν υπάρχει) που να κρατάει τα φωτάκια της αναπάντητης και του μηνύματος, αναμμένα μέχρι να δω οτι έχω κλήση ή μήνυμα. Ο χρόνος που αναβοσβήνει το φωτάκι είναι πολύ μικρός. Υπάρχει κάποια τέτοια εφαρμογή?

 

Υπάρχει αλλα θέλει root νομίζω.

HTC Desire Root User
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει αλλα θέλει root νομίζω.

 

2 μέρες με την LeeDroiD και αυτό που πρόσεξα είναι οτι αυξηθηκε η διάρκεια της μπαταρίας.Μου έβγαλε πανω απο 1.5 μέρα με αρκετά βαριά χρήση το Σ/Κ :p

Στην ταχύτητα του κινητού δεν μπορώ να πω οτι πρόσεξα καποια αισθητη διαφορά αλλά σίγουρα ειναι μια εξαιρετική ρομ χωρίς κανένα πρόβλημα μέχρι στιγμής..

Και αν την συγκρίνω με τις custom rom των wm που ήμουν μέχρι πρόσφατα είναι η μέρα με τη νύχτα :D

 

Βάλε το setCPU στο 1190 και θα δεις :) (η στο 1150 καλύτερα. το δικό μου στα 1190 κάνει restart :( )

 

Θα περάσω τώρα την 2.2f που έχει λέει το GPU+ να δώ αν όντως κάνει ταχύτερα τα γραφικά.

HTC Desire Root User
Link to comment
Share on other sites

Βάλε το setCPU στο 1190 και θα δεις :) (η στο 1150 καλύτερα. το δικό μου στα 1190 κάνει restart :( )

 

Θα περάσω τώρα την 2.2f που έχει λέει το GPU+ να δώ αν όντως κάνει ταχύτερα τα γραφικά.

 

Δεν θέλω να κάνω overclock τον επεξεργαστή, το φοβάμαι.Άλλωστε και έτσι σφαίρα πάει :p

Και γω με το που έβαλα την 2.2e το βράδυ της Παρασευης έιδα οτι το πρωί είχε βγαλει 2.2f και λέω να μην αλλάξω ακόμα :happy:

Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω να κάνω overclock τον επεξεργαστή, το φοβάμαι.Άλλωστε και έτσι σφαίρα πάει :p

Και γω με το που έβαλα την 2.2e το βράδυ της Παρασευης έιδα οτι το πρωί είχε βγαλει 2.2f και λέω να μην αλλάξω ακόμα :happy:

Εγω εχω βαλει την AuraxTSense 7.9 (τωρα εβγαλαν την 8.0), το τηλεφωνο παει σφαιρα (το εχω στα 1113) στο quadrant μου βγαζει απο 1570 εως 1640 και η μπαταρια με αρκετη χρηση βγαζει 2 μερες φουλ και ανοιχτο το βραδυ.

 

για τον φιλο που δεν εκανε ακομα root καλα θα κανει να το σκεφτει, χανει πολλα αν δεν το κανει.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ το διαπίστωσα οτι με την LeeDroid 2.2f κρατάει πολύ περισσότερο..Οι senseless roms έχουν καλύτερη διάρκεια? :confused:
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω βαλει την AuraxTSense 7.9 (τωρα εβγαλαν την 8.0), το τηλεφωνο παει σφαιρα (το εχω στα 1113) στο quadrant μου βγαζει απο 1570 εως 1640 και η μπαταρια με αρκετη χρηση βγαζει 2 μερες φουλ και ανοιχτο το βραδυ.

 

για τον φιλο που δεν εκανε ακομα root καλα θα κανει να το σκεφτει, χανει πολλα αν δεν το κανει.

 

Μόλις δοκίμασα την 2.2f.

 

Ειδα όντως παραπάνω frames στο quadrant. Εκει που γυρίζουν οι πλανήτες έδωσε 3-4 και στο DNA που γυρίζει 2-3.

 

Το quadrant κυμάνθηκε στο 1460 περίπου. Εχει βαρύνει το κινητό, πρέπει νά κάνω κανα wipe. Εχω βάλει 5-6 roms την μία πάνω στην άλλη.

HTC Desire Root User
Link to comment
Share on other sites

Μόλις δοκίμασα την 2.2f.

 

Ειδα όντως παραπάνω frames στο quadrant. Εκει που γυρίζουν οι πλανήτες έδωσε 3-4 και στο DNA που γυρίζει 2-3.

 

Το quadrant κυμάνθηκε στο 1460 περίπου. Εχει βαρύνει το κινητό, πρέπει νά κάνω κανα wipe. Εχω βάλει 5-6 roms την μία πάνω στην άλλη.

 

Με πειραγμένο το CPU?

Αν περάσω την 2.2f χρειάζεται να κάνω όλα τα wipe απο recovery ή δεν χρειάζεται?

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω βαλει την AuraxTSense 7.9 (τωρα εβγαλαν την 8.0), το τηλεφωνο παει σφαιρα (το εχω στα 1113) στο quadrant μου βγαζει απο 1570 εως 1640 και η μπαταρια με αρκετη χρηση βγαζει 2 μερες φουλ και ανοιχτο το βραδυ.

 

για τον φιλο που δεν εκανε ακομα root καλα θα κανει να το σκεφτει, χανει πολλα αν δεν το κανει.

Εγώ έβαλα την 8.0 πριν από λίγο και νομίζω ότι έχει πρόβλημα με τις κλήσεις. Ακούγεται ένα τρίξιμο από πίσω και επίσης το σήμα ανεβοκατεβαίνει.

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Με πειραγμένο το CPU?

Αν περάσω την 2.2f χρειάζεται να κάνω όλα τα wipe απο recovery ή δεν χρειάζεται?

 

Οχι. Εννοω με την ιδια συχνότητα CPU. Προ και μετά την 2.2f.

 

Το λεει κιολας στις αλλαγές της 2.2f.

 

Improved 2D & 3D Graphics performance ("GPU+")

HTC Desire Root User
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έβαλα την 8.0 πριν από λίγο και νομίζω ότι έχει πρόβλημα με τις κλήσεις. Ακούγεται ένα τρίξιμο από πίσω και επίσης το σήμα ανεβοκατεβαίνει.

ναι η 8.0 εχει ακομα καποια προβληματα, θα την δοκιμασω αφου δω οτι τα ελυσαν ... δεν εχω χρονο να παιδευτω αυτο το διαστημα :( οποτε θα περιμενω, παντως με την 7.9 ειναι ολα οκ ( εκτος απο το wifihotspot που θελει αλλο kernel.)

Link to comment
Share on other sites

ναι η 8.0 εχει ακομα καποια προβληματα, θα την δοκιμασω αφου δω οτι τα ελυσαν ... δεν εχω χρονο να παιδευτω αυτο το διαστημα :( οποτε θα περιμενω, παντως με την 7.9 ειναι ολα οκ ( εκτος απο το wifihotspot που θελει αλλο kernel.)

Κακώς την πέρασα...

 

Τώρα περνάω την Leedroid για πρώτη φορά. Έβγαλα αρκετά πράγματα από μέσα, κυρίως το bloatware της HTC. Αν σταθεροποιηθεί η auraXSense θα τη ξαναβάλω, καθώς είναι πολύ περισσότερο όμορφη από τo stock sense.

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Κακώς την πέρασα...

 

Τώρα περνάω την Leedroid για πρώτη φορά. Έβγαλα αρκετά πράγματα από μέσα, κυρίως το bloatware της HTC. Αν σταθεροποιηθεί η auraXSense θα τη ξαναβάλω, καθώς είναι πολύ περισσότερο όμορφη από τo stock sense.

αντε βαλτην και πες εντυπωσεις, αν και νομιζω οτι με την 7.9 θα μεινω αρκετα (μεχρι τουλαχιστον να ειναι λειτουργικη η 8.0)

Link to comment
Share on other sites

To wipe ρε παιδια τι ακριβως κανει δεν καταλαβα! καθαριζει την μνημη?

 

Ειναι σαν να φορμάρεις τον δίσκο πριν περάσεις λειτουργικό.

HTC Desire Root User
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...