Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δηλαδη μπορεις μονο να το εχεις σε μια απο τις 7 επιφανειες εργασιας,το προσθετεις με τον εξης τροπο.πατας το + μετα διαλεγεις στοιχειο ελεγχου παραθυρου ψαχνεις για το εορτολογιο και το διαλεγεις ;-)

 

edit -----------------------------------

με προλαβε ο david

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ηρθε σε κανεναν ενημερωση λογισμικου μεσω wifi?

(2.10.405.2) Μου ηρθε χθες και την εβαλα σημερα αλλα δεν βλεπω διαφορες.... :confused:

Link to comment
Share on other sites

Εχεις desire και δεν ξέρεις τι ειναι τα widgets?? :blink::happy:

 

Στην αρχική οθόνη πάτα το "+" και μετα στοιχείο ελέγχου παραθύρου. Θα βρεις πολλα καλούδια εκει.

 

Ευχαριστώ!

 

Απλά δεν ηξερα ότι τα στοιχεια ελέγχου ήταν τα widgets...

Link to comment
Share on other sites

ΑΑΑ! Το θέλω σε λευκό! Ξέρει κανείς αν κυκλοφορήσει γενικότερα?

http://www.gsmarena.com/white_htc_desire_and_silver_htc_wildfire_go_on_preorder_in_the_uk-news-1960.php

Link to comment
Share on other sites

ΑΑΑ! Το θέλω σε λευκό! Ξέρει κανείς αν κυκλοφορήσει γενικότερα?

http://www.gsmarena.com/white_htc_desire_and_silver_htc_wildfire_go_on_preorder_in_the_uk-news-1960.php

 

Ωραίο είναι αλλά μην πω πως θα γίνεται μετά από λίγες ημέρες

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα! Το xperia κατα λαθος μου το εστειλαν λευκο. Στο desire το προτιμω γιατι δε δειχνει τοσο ασπρο (εχει το μαυρο γυρω απο την οθονη) και στο brown δε μ'αρεσει αυτο το ροζοχαλκινο..
Link to comment
Share on other sites

Σημαντικό -κατα τη γνώμη μου- για όποιον δεν είναι root .

Δουλεύει τέλεια.

Μεταφέρει τις εφαρμογές στην sd ακόμα και αν αυτές δεν το υποστηρίζουν.

Εξαιρετικό κόλπο.

 

http://www.navimania.gr/showthread.php?t=23914

παιδια δεν ξερω τι γινετε εχς προσπαθησει να κανς απηρεσ φορεσ eite partision ειτε τετοιες διαδικασιεσ αλλα τιποτα πρεπει μηπως πρωτα να φορμαρεισ την καρτα η καποια διαδικασια αλλη σιγκεκριμενα στιν καρτα γιατι δεν μπορω να τα καταφερω??

Link to comment
Share on other sites

παιδια δεν ξερω τι γινετε εχς προσπαθησει να κανς απηρεσ φορεσ eite partision ειτε τετοιες διαδικασιεσ αλλα τιποτα πρεπει μηπως πρωτα να φορμαρεισ την καρτα η καποια διαδικασια αλλη σιγκεκριμενα στιν καρτα γιατι δεν μπορω να τα καταφερω??

 

Φίλε μου εγώ έκανα τη διαδικασία όπως περιγράφεται και δούλεψε πολύ εύκολα.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Παίδες βοήθεια.

 

Σε ένα Desire έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και έχει μπλοκάρει με την οθόνη ανοιχτή και γράφει HTC. Δεν ξεκινάει με τίποτα. Τι θα πρέπει να κάνω?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από ότι διάβασα στο AndroidGreece.gr έχουμε ένα καλό κι ένα κακό νέο:

Το καλό ειναι ότι από ότι οι φήμες λένε πως θα πάρουμε την αναβάθμιση του sense.

Το κακό είναι ότι αν και το market από ότι είδα έφτιαξε, δεν συμπεριλαμβανόμαστε στις 13 χώρες που η Google έδωσε paid apps.

 

HTC Desire/Tapatalk

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

παιδια δεν ξερω τι γινετε εχς προσπαθησει να κανς απηρεσ φορεσ eite partision ειτε τετοιες διαδικασιεσ αλλα τιποτα πρεπει μηπως πρωτα να φορμαρεισ την καρτα η καποια διαδικασια αλλη σιγκεκριμενα στιν καρτα γιατι δεν μπορω να τα καταφερω??

 

Λοιπόν Στράτο, sorry αλλά πάντα ήθελα να το κάνω αυτό :lol::lol:

 

Let me google that for you

 

Μην το πάρεις στραβά, εξάλλου είπα ότι θα σε βοηθήσω με το ext3, απλά δεν κρατήθηκα!!

 

Παίδες βοήθεια.

 

Σε ένα Desire έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και έχει μπλοκάρει με την οθόνη ανοιχτή και γράφει HTC. Δεν ξεκινάει με τίποτα. Τι θα πρέπει να κάνω?

 

Βγάλε την κάρτα μνήμης και δες αν ανοίξει. Αν ανοίξει τότε απλά κράτα τα αρχεία σου από την κάρτα (φώτο, mp3,video κλπ) και κάνε ένα φορμάτ την κάρτα και ξαναπέρνα τα.

 

Υποθέτω ότι μιλάμε για stock τηλέφωνο κι όχι rooted.

Edited by Nikos_s3

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα είμαι κι εγώ ένας καινούργιος κάτοχος του Desire..Θα ήθελα τη βοήθειά σας προσπαθώ να βάλω το launcher pro μετά την εγκατάσταση επειδή δεν το βλέπω στις εφαρμογές εγκαθιστώ και το home switcher αλλά το πρόβλημα είναι ότι όταν πατάω το home button επιστρέφει στο αρχικό htc launcher. Να πώ ότι έχω κάνει root τη συσκευή βέβαια όταν ανοίγω το superuser η οθόνη παραμένει μαύρη...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα είμαι κι εγώ ένας καινούργιος κάτοχος του Desire..Θα ήθελα τη βοήθειά σας προσπαθώ να βάλω το launcher pro μετά την εγκατάσταση επειδή δεν το βλέπω στις εφαρμογές εγκαθιστώ και το home switcher αλλά το πρόβλημα είναι ότι όταν πατάω το home button επιστρέφει στο αρχικό htc launcher. Να πώ ότι έχω κάνει root τη συσκευή βέβαια όταν ανοίγω το superuser η οθόνη παραμένει μαύρη...

 

Αν πατήσεις το home button δεν σου εμφανίζει επιλογή να τρέξεις τον launcher pro; Νομίζω έχω πάθει κάτι παρόμοιο. Για να δουλέψει το home switcher πρέπει να έχεις τρέξει έστω και μία φορά τον launcher pro

 

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν πατήσεις το home button δεν σου εμφανίζει επιλογή να τρέξεις τον launcher pro; Νομίζω έχω πάθει κάτι παρόμοιο. Για να δουλέψει το home switcher πρέπει να έχεις τρέξει έστω και μία φορά τον launcher pro

 

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

 

Το έχω τρέξει το όρισα και default αλλά μόλις πατάω το home button γυρνάει στον αρχικό launcher της HTC

Link to comment
Share on other sites

Το έχω τρέξει το όρισα και default αλλά μόλις πατάω το home button γυρνάει στον αρχικό launcher της HTC

 

Μήπως έχεις εγκαταστήσει κάποιο πρόγραμμα που ενεργοποιείται με το διπλό κλικ του Home Button όπως το QuickDesk;

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν έχω εγκαταστήσει κάτι τέτοιο ήθελα να ξεκινήσω από το launcher pro αλλά μάλλον δεν είμαι τυχερός..
Link to comment
Share on other sites

Ως μελλοντικός χρήστης desire, διάβασα το τελευταίο 30% των σελίδων, αλλά έχω ακόμα μερικές απορίες.

Καταρχάς να πω οτι πριν είχα htc magic, rooted και έπαιζα πολύ με custom roms.

Τώρα, αφού θα έχω αν κατάλαβα καλά OTA upgrade σε 2.2, ποια τα κύρια πλεονεκτήματα των custom roms; Τα 2-3 ουσιαστικότερα δηλαδή, των αν συμπέρανα καλά, καλύτερων rom που κυκλοφορούν, του cyanogen και η leedroid;

 

Δεύτερον, το sense, επειδή ούτε στο magic το χρησιμοποιούσα συχνά, εσείς το αφαιρείτε; Βασικά στο magic δεν το έβαζα γιατί έτρωγε παραπάνω ram, και έτσι άλλαζα launcher, και έσβηνα το rosie.apk. Στο desire έχει διαφορά ταχύτητας χωρίς το sense; Για να μην έχετε sense ui, οι περισσότεροι βάζετε άλλη rom;

 

Τρίτον, ποιες εκδόσεις radiο και spl υπάρχουν για desire; Τα links για το official froyo και το update του με μπέρδεψαν λίγο, γιατί γράφουν διαφορετική έκδοση radio.

 

Τελευταίο, στον οδηγό για custom rom, περίμενα να αναφέρεται πρώτα διαδικασία για μόνιμη εγκατάσταση recovery rom στο κινητό, όπως συνέβαινε με το magic. Αλλά είδα πως αναφέρεται μόνο το τι κουμπιά πατάει κανείς για να μπει σε recovery. Γιατί; Έχει ήδη ενσωματωμένη τέτοια λειτουργία;

 

Sorry για τις πολλές ερωτήσεις, αλλά στις λίγες ώρες ελεύθερες που έχω, δεν πρόλαβα να διαβάσω αρκετές σελίδες για να λύσω τις απορίες μου.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα είμαι κι εγώ ένας καινούργιος κάτοχος του Desire..Θα ήθελα τη βοήθειά σας προσπαθώ να βάλω το launcher pro μετά την εγκατάσταση επειδή δεν το βλέπω στις εφαρμογές εγκαθιστώ και το home switcher αλλά το πρόβλημα είναι ότι όταν πατάω το home button επιστρέφει στο αρχικό htc launcher. Να πώ ότι έχω κάνει root τη συσκευή βέβαια όταν ανοίγω το superuser η οθόνη παραμένει μαύρη...

 

Βαραίνει πολύ η συσκευή αν έχει και Sense και Launcher pro μέσα. Αν το προτιμάς, βάλε μια non-sense rom, και εγκατέστησε τον launcher pro.

HTC Desire Root User
Link to comment
Share on other sites

Ως μελλοντικός χρήστης desire, διάβασα το τελευταίο 30% των σελίδων, αλλά έχω ακόμα μερικές απορίες.

Καταρχάς να πω οτι πριν είχα htc magic, rooted και έπαιζα πολύ με custom roms.

Τώρα, αφού θα έχω αν κατάλαβα καλά OTA upgrade σε 2.2, ποια τα κύρια πλεονεκτήματα των custom roms; Τα 2-3 ουσιαστικότερα δηλαδή, των αν συμπέρανα καλά, καλύτερων rom που κυκλοφορούν, του cyanogen και η leedroid;

 

Δεύτερον, το sense, επειδή ούτε στο magic το χρησιμοποιούσα συχνά, εσείς το αφαιρείτε; Βασικά στο magic δεν το έβαζα γιατί έτρωγε παραπάνω ram, και έτσι άλλαζα launcher, και έσβηνα το rosie.apk. Στο desire έχει διαφορά ταχύτητας χωρίς το sense; Για να μην έχετε sense ui, οι περισσότεροι βάζετε άλλη rom;

 

Τρίτον, ποιες εκδόσεις radiο και spl υπάρχουν για desire; Τα links για το official froyo και το update του με μπέρδεψαν λίγο, γιατί γράφουν διαφορετική έκδοση radio.

 

Τελευταίο, στον οδηγό για custom rom, περίμενα να αναφέρεται πρώτα διαδικασία για μόνιμη εγκατάσταση recovery rom στο κινητό, όπως συνέβαινε με το magic. Αλλά είδα πως αναφέρεται μόνο το τι κουμπιά πατάει κανείς για να μπει σε recovery. Γιατί; Έχει ήδη ενσωματωμένη τέτοια λειτουργία;

 

Sorry για τις πολλές ερωτήσεις, αλλά στις λίγες ώρες ελεύθερες που έχω, δεν πρόλαβα να διαβάσω αρκετές σελίδες για να λύσω τις απορίες μου.

 

To κυριότερο πλεονέκτημα του ρουτ είναι το ότι βάζεις ότι ρομ θες... κάτι που σε ενδιαφέρει. Πέρα από αυτό, εμένα μου αρέσει πολύ που έχω το market enabler και αγοράζω καμιά εφαρμογή.

 

Αν δεν θες sense τότε πας σε DeFrost ή OpenDesire

 

Οπωσδήποτε περνάς recovery.. θα βρεις οδηγούς πολλούς.

 

Για radio κοιτάς εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=687464 που ανανεώνεται συνεχώς!

Link to comment
Share on other sites

Thanks για την απάντηση.

Αλλά δεν ρώτησα ακριβώς αυτό όσον αφορά το root. Root να κάνω, αλλά μια custom rom, πέραν της έλλειψης senseui και αν προσφέρει αυτό σε ταχύτητα, τι άλλο προσφέρει για να με κάνει να πάω σε μια ανεπίσημη rom; Η leedroid και CM έχουν sense;

 

Το sense πως αλλιώς αφαιρείται πλήρως και με ασφάλεια απο το κινητό; Γιατί νομίζω πως με το να βάλεις έναν άλλον Launcher δεν εξοικονομείς την κατανάλωση μνήμης.

 

To sense ui, επειδή στην ουσία δεν το έχω χρησιμοποιήσει πολύ, είναι όπως και οι άλλοι launchers; Γιατί έτσι όπως το έχω στο μυαλό μου, είναι πακέτο ολόκληρο, πέραν του launcher. Θυμάμαι πως όταν είχα sense στο magic, είχα multitouch στον browser, ενώ στον default του android 1.5 δεν είχα.

Edited by flik
Link to comment
Share on other sites

Παίδες δεν λέει να παίξει το Desire. Ούτε καν επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων δεν κάνει. Υπάρχει κάποιος κωδικός ή κάποιος άλλος τρόπος για επαναφορά του τηλεφώνου πέραν από την επιλογή που δίνει μέσα από το κινητό;
Link to comment
Share on other sites

Παίδες δεν λέει να παίξει το Desire. Ούτε καν επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων δεν κάνει. Υπάρχει κάποιος κωδικός ή κάποιος άλλος τρόπος για επαναφορά του τηλεφώνου πέραν από την επιλογή που δίνει μέσα από το κινητό;

 

ξεκίνα κατ' αρχήν από τα βασικά. το κινητό είναι rooted? ποια rom φοράς?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...