Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Oxygen και να διαβασεις την υπογραφη του jastonas.θα μαθεις πολλα ;)

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλή η oxygen αλλά πολλοί (όπως και εγώ όταν την δοκίμασα) έχουν πρόβλημα με τις ειδοποιήσεις με το λαμπάκι, δηλαδή δεν ειδοποιεί για κλήσεις, sms Edited by argiris77
Link to comment
Share on other sites

Απο εχτες εχω που παιδεύομαι να rootarw το Desire μου....κανω ολα τα βηματα που λεει ο οδηγος αλλα δεν ξερω τι παει στραβα και στο τελικο σταδιο δεν κανει τιποτα...το reflash αρχειο ειναι σαν να μην μου αναγνωριζει τη συσκευή.

Επισης μου βγαζει οτι δεν θα πρεπει να ειναι εγκατεστημένο καποιο Htc sync και εγω δεν εχω εγκαταστησει τιποτα...μονο το Microsoft sync εχω που ειναι εκγατεστημενο απο οταν πηρα το Laptop μου.λετε να παιζει αυτο ρόλο???

Επισης μεσα στο Desire μου εχω το install του Sync....

 

Please ας βοθησει καποιος....επισης δεν εχω καταλαβει σε τι χρεισιμευει το πρωτο βήμα στον οδηγο για το ροοτ....ποιο αρχειο κανουμε extract??

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Απο εχτες εχω που παιδεύομαι να rootarw το Desire μου....κανω ολα τα βηματα που λεει ο οδηγος αλλα δεν ξερω τι παει στραβα και στο τελικο σταδιο δεν κανει τιποτα...το reflash αρχειο ειναι σαν να μην μου αναγνωριζει τη συσκευή.

Επισης μου βγαζει οτι δεν θα πρεπει να ειναι εγκατεστημένο καποιο Htc sync και εγω δεν εχω εγκαταστησει τιποτα...μονο το Microsoft sync εχω που ειναι εκγατεστημενο απο οταν πηρα το Laptop μου.λετε να παιζει αυτο ρόλο???

Επισης μεσα στο Desire μου εχω το install του Sync....

 

Please ας βοθησει καποιος....επισης δεν εχω καταλαβει σε τι χρεισιμευει το πρωτο βήμα στον οδηγο για το ροοτ....ποιο αρχειο κανουμε extract??

 

Αν δεν σου αναγνωρίζει την συσκευή τότε πρέπει να κάνεις εγκατάσταση τους οδηγού hboot, το λέει στις οδηγίες. Αν δεν το κάνεις δεν προχωράει στο root.

Αλλιώς εγκατέστησε το htc sync που έχεις μέσα στην συσκευή, άστο να εγκαταστήσει του drivers για το κινητό και κατόπιν σβήσε μόνο το htc sync και άσε τους drivers

Edited by argiris77
Link to comment
Share on other sites

Απο εχτες εχω που παιδεύομαι να rootarw το Desire μου....κανω ολα τα βηματα που λεει ο οδηγος αλλα δεν ξερω τι παει στραβα και στο τελικο σταδιο δεν κανει τιποτα...το reflash αρχειο ειναι σαν να μην μου αναγνωριζει τη συσκευή.

Επισης μου βγαζει οτι δεν θα πρεπει να ειναι εγκατεστημένο καποιο Htc sync και εγω δεν εχω εγκαταστησει τιποτα...μονο το Microsoft sync εχω που ειναι εκγατεστημενο απο οταν πηρα το Laptop μου.λετε να παιζει αυτο ρόλο???

Επισης μεσα στο Desire μου εχω το install του Sync....

 

Please ας βοθησει καποιος....επισης δεν εχω καταλαβει σε τι χρεισιμευει το πρωτο βήμα στον οδηγο για το ροοτ....ποιο αρχειο κανουμε extract??

 

Αρα φιλε μου δε τα κανεις ολα!πρωτα εγκατεστησες hboot;android sdk εγκατεστησες;για να γινεις root πρεπει πρωτα να ακολουθησεις τον οδηγο για hboot...

 

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν σου αναγνωρίζει την συσκευή τότε πρέπει να κάνεις εγκατάσταση τους οδηγού hboot, το λέει στις οδηγίες. Αν δεν το κάνεις δεν προχωράει στο root.

Αλλιώς εγκατέστησε το htc sync που έχεις μέσα στην συσκευή, άστο ν εγκαταστήσει του drivers για το κινητό και κατόπιν σβήσε μόνο το htc sync και άσε τους drivers

 

 

Ολα καλά!!!

Το hboot το ειχα κανει κανονικά απλά δεν ειχα εγκατασήσει το htc sync και δεν ειχα τους drivers που μου είπες!

Σας ευχαριστώ!

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

τελικα καταφερα και εγω με τα πολλα να rootarw το κινητο και να βάλω την LEEDROID. Βασική μου απορία είναι όμως το μαρκετ είναι το ίδιο με το παλιό? Νόμιζα ότι μπορούμε τώρα να βάλουμε και άλλες εφαρμογες. πως γινεται αυτό όμως? Υπάρχει κάτι να διαβάσω για το τι δίνεται σαν έξτρα τωρα?
Link to comment
Share on other sites

τελικα καταφερα και εγω με τα πολλα να rootarw το κινητο και να βάλω την LEEDROID. Βασική μου απορία είναι όμως το μαρκετ είναι το ίδιο με το παλιό? Νόμιζα ότι μπορούμε τώρα να βάλουμε και άλλες εφαρμογες. πως γινεται αυτό όμως? Υπάρχει κάτι να διαβάσω για το τι δίνεται σαν έξτρα τωρα?

 

αυτό που διάβασες και ισως παρεξήγησες είναι οτι πλέον με το root μπορείς με την εφαρμογή market enabler (υπάρχει στο market) να βλέπεις και τις paid εφαρμογές. Προφανώς βέβαια, για να τις χρησιμοποιήσεις θα πρέπει και να τις αγοράσεις. ;)

Device: HTC Desire

Radio: 32.44.00.32U_5.09.05.30_2

ROM: StarBurst Froyo HTC 2.29.405 Stable Data2SD

Link to comment
Share on other sites

τελικα καταφερα και εγω με τα πολλα να rootarw το κινητο και να βάλω την LEEDROID. Βασική μου απορία είναι όμως το μαρκετ είναι το ίδιο με το παλιό? Νόμιζα ότι μπορούμε τώρα να βάλουμε και άλλες εφαρμογες. πως γινεται αυτό όμως? Υπάρχει κάτι να διαβάσω για το τι δίνεται σαν έξτρα τωρα?

 

Αυτο που μαλλον εννοεις ειναι να βλεπεις η να αγορασεις paid εφαρμογες που δε βλεπουμε ελλαδα.αυτο με το market enabler.

 

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Για να κάνω ext3 partition, το clockworkmod recovery που θα το βρω για να το εκγαταστήσω?

Επίσης πριν κάνω αυτό το βήμα πρέπει να κάνω Backup?

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Για να κάνω ext3 partition, το clockworkmod recovery που θα το βρω για να το εκγαταστήσω?

 

Επίσης πριν κάνω αυτό το βήμα πρέπει να κάνω Backup?

 

Κατεβασε το rom manager απο market.μπορεις κι απο εκει να κανεις partition (μεχρι 512 mb μονο) αλλα κι απο pc μεσω του οδηγου της 1ης σελιδας.φυσικα θα κανεις back up

 

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλή η oxygen αλλά πολλοί (όπως και εγώ όταν την δοκίμασα) έχουν πρόβλημα με τις ειδοποιήσεις με το λαμπάκι, δηλαδή δεν ειδοποιεί για κλήσεις, sms

 

Προσωπικα δεν το εχω αυτο το προβλημα με την 1.0.4. Μου βγαζει ειδοποιηση κ για κλησεις (πορτοκαλι λαμπακι που αναβοσβηνει) κ για υπενθυμισεις ημερολογιου. Για τα μηνυματα χρησιμοποιω το handcent που εχει σχετικη ρυθμιση οποτε ειμαι κομπλε.

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην μεγάλη παρεα του forum! Θα ήθελα να δοκιμάσω μια hd rom δεν ξέρω ομως πια? έχω διαβάσει στο xda αλλα δεν βγάζω άκρη. Μπορει κάποιος να μου προτείνει κάποια?Ευχαριστώ!

p.s elthis ολο απο τα λημερια μας σε βλέπω..:D

nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην μεγάλη παρεα του forum! Θα ήθελα να δοκιμάσω μια hd rom δεν ξέρω ομως πια? έχω διαβάσει στο xda αλλα δεν βγάζω άκρη. Μπορει κάποιος να μου προτείνει κάποια?Ευχαριστώ!

 

p.s elthis ολο απο τα λημερια μας σε βλέπω..:D

 

Πινω για να ξεχασω λεμε!αλλωστε εδω εχουμε αναπτυξει παρεα...εκει μονο ο kollatos μου δινει σημασια!:p

 

Hd προσωπικα ειχα δοκιμασει(δε θυμαμαι ποια) και να εισαι ετοιμος να δεις ενα σαφως αργοτερο κινητο χωρις ουσιαστικα να δινει κατι παραπανω...ενταξει,αν προτιμας αντι για ταχυτητα να γυριζει η κεντρικη οθονη στο πλαι η να δειχνει τα wallpapers και τα θεματα με διαφορετικο τροπο,παω πασο...ειναι κατα τη γνωμη κατι που μια μερα που εχεις ορεξη και χρονο,απλα να δοκιμασεις...;)

 

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

απο που μπορω να κατεβασω ελληνικες εφαρμογες για το desire μου;

Απο android market φυσικα! ...;)

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Απο market φυσικα!

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

 

εννοεισ το android market; υπαρχει κανενα αλλο;

 

για ελληνικεσ εφαρμογες πως ψαχνω;

Link to comment
Share on other sites

Πινω για να ξεχασω λεμε!αλλωστε εδω εχουμε αναπτυξει παρεα...εκει μονο ο kollatos μου δινει σημασια!:p

 

Hd προσωπικα ειχα δοκιμασει(δε θυμαμαι ποια) και να εισαι ετοιμος να δεις ενα σαφως αργοτερο κινητο χωρις ουσιαστικα να δινει κατι παραπανω...ενταξει,αν προτιμας αντι για ταχυτητα να γυριζει η κεντρικη οθονη στο πλαι η να δειχνει τα wallpapers και τα θεματα με διαφορετικο τροπο,παω πασο...ειναι κατα τη γνωμη κατι που μια μερα που εχεις ορεξη και χρονο,απλα να δοκιμασεις...;)

 

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

 

+1, δοκίμασα την RcmixHD που θεωρείται από τις καλύτερες και το κινητό μου φαινόταν πιο αργό και απ το θάνατο! Είναι λιγάκι πιο όμορφη αλλά ουτε εγώ πιστεύω πως αξίζει το κόπο. Ούτε το navigation της htc που δούλεψε, δεν ξέρω στους άλλους αλλά μου κόλλαγε συνέχεια στο getting directions

Device: HTC Desire

Radio: 32.44.00.32U_5.09.05.30_2

ROM: StarBurst Froyo HTC 2.29.405 Stable Data2SD

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδες απο οταν εβαλα την LEEDROID δεν μπορω να γραψω καθολου στο κινητο...δεν βγαινει το πληκτολογιο...ουτε μηνυμα ουτε τιποτα!! τι συμβαινει?
Link to comment
Share on other sites

Μετά από πολύ καιρό με την (αγαπημένη μου) oxygen είπα να δοκιμάσω ενα data2sd της προκοπής και έβαλα την starburst για την οποία τόσα καλά λόγια έχουν ειπωθεί εδω μέσα. Αν εξαιρεσουμε το ξενέρωμα από την επιστροφή στο sense (το έχω βαρεθεί και δεν θεωρώ ότι παρέχει και τίποτα ιδιαίτερο), οι πρώτες εντυπώσεις από τη rom είναι πολύ καλές. Από ταχύτητα μια χαρά και μακράν η πιο σταθερή data2sd που έχω δοκιμάσει(ελπίζω να μην μου τα χαλάσει στην πορεία..).

 

Μια ερώτηση έχω, για να αλλάξω theme ξαναflashαρω τη rom χωρίς wipes και μετά το θέμα της επιλογής μου ή παίζει και τίποτα άλλο που δεν έχω καταλάβει?

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδες απο οταν εβαλα την LEEDROID δεν μπορω να γραψω καθολου στο κινητο...δεν βγαινει το πληκτολογιο...ουτε μηνυμα ουτε τιποτα!! τι συμβαινει?

 

Θα σου πρότεινα να ξαναπεράσεις τη rom. Μάλλον κάτι δεν έχει κάτσει καλά..

Link to comment
Share on other sites

Μετά από πολύ καιρό με την (αγαπημένη μου) oxygen είπα να δοκιμάσω ενα data2sd της προκοπής και έβαλα την starburst για την οποία τόσα καλά λόγια έχουν ειπωθεί εδω μέσα. Αν εξαιρεσουμε το ξενέρωμα από την επιστροφή στο sense (το έχω βαρεθεί και δεν θεωρώ ότι παρέχει και τίποτα ιδιαίτερο), οι πρώτες εντυπώσεις από τη rom είναι πολύ καλές. Από ταχύτητα μια χαρά και μακράν η πιο σταθερή data2sd που έχω δοκιμάσει(ελπίζω να μην μου τα χαλάσει στην πορεία..).

 

Μια ερώτηση έχω, για να αλλάξω theme ξαναflashαρω τη rom χωρίς wipes και μετά το θέμα της επιλογής μου ή παίζει και τίποτα άλλο που δεν έχω καταλάβει?

 

Οχι...μπες recovery και flash κατευθειαν...;)

 

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα. Τα φωτα σας παρακαλω αφου μετα απο καποια χρηση στο κατω μερος, πισω εκει που ειναι η μπαταρια το κινητο ζεσταινεται. Το εχω γυρω στις 15 μερες απο Γερμανο :( :(... Διαβαζω οτι εχει συμβει σε καποιους.

 

Το στελνω οπως ειναι πισω για αντικατασταση η μ το επισκευαζουν κ το ξαναπαιρνω?

 

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα. Τα φωτα σας παρακαλω αφου μετα απο καποια χρηση στο κατω μερος, πισω εκει που ειναι η μπαταρια το κινητο ζεσταινεται. Το εχω γυρω στις 15 μερες απο Γερμανο :( :(... Διαβαζω οτι εχει συμβει σε καποιους.

 

 

 

Το στελνω οπως ειναι πισω για αντικατασταση η μ το επισκευαζουν κ το ξαναπαιρνω?

 

 

 

Ευχαριστω.

 

Το κινητο ετσι ζεσταινεται δυστυχως,αρκετα...μη δινεις σημασια,εκτος κι αν ειναι υπερβολικο!

 

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση αλλα ενταξει ουτε τοσο ενοχλητικο ειναι, ουτε επανακινησεις μ κανει, απλα το αισθανεσαι κ το καταλαβαινεις στο χερι σου οτι ζεσταθηκε λιγο μεχρι που λες μηπως εχει κατι?
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...