Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά καλησπέρα.Εκανα root τη συσκευή και τωρα δεν μπορω να κάνω update μου βγάζει μηνυμα που γράφει signature failure. Τι πρέπει να κάνω για να κάνει κανονικά την αναβάθμιση;

Σε τι προσπαθείς να κάνεις update και βγάζει αυτό το μήνυμα;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ... HELP

 

Για δεύτερη φορά μου εμφανίζει το μήνυμα:

 

"Υπήρξε μη αναμενόμενη διακοπή της εφαρμογής Internet (διαδικασία com.android.browser).

.... Αναγκαστικό κλείσιμο"

 

Επειδή τα έχω ρυθμίσει όλα μετά από πολλές ώρες και το backup που έκανα την πρώτη φορά δεν μπορώ να πω ότι ήταν και το καλύτερο (το mybackup ... τα έβαλα ένα-ένα μετά) ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ....

 

Το τηλ. δεν το έχω κάνει root μιας και το έχω μια βδομάδα τώρα και αν το κάνω χάνω την εγγύηση .... σωστά;

 

Και 2 ερωτήσεις ακόμα:

 

-- Τα widgets της HTC μπορώ να τα χρησιμοποιήσω με άλλον launcher; (Μου άρεσε ο GoLauncher αλλά δεν τον έκανα default γιατί φοβάμαι ότι θα ακυρωθεί ο αρχικός)

 

-- Σχετικά με τη μουσική: Πώς γίνεται ο default music player να παίζει ΜΟΝΟ τα τραγούδια από ΕΝΑ φάκελο και ΟΧΙ να εμφανίζει/παίζει ό,τι αρχείο μουσικής βρίσκει στην κάρτα sd;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,έχει ασχοληθεί κανείς σας με Ηome Replacements;

Δοκιμάζω τελευταία,αλλά ακόμα δεν εχω βρει αυτό που θέλω,οπότε ας ρωτήσω μήπως και ξέρετε κάτι παραπάνω!

Δοκίμασα αρκετά από τα γνωστα με πιο εντυπωσιακό το Adw,αλλά δεν βρίσκω πως μπορώ να μεταφέρω στις διάφορες σκηνές που εχω,χρήσιμα widgets που εχω στο sense stock,όπως το friend steam ή αυτό που δείχνει τηλ από ας πούμε το γκρουπ με τα αγαπημένα πρόσωπα.Σαν να μήν μπορούν να φορτωθούν καθόλου.ευχαριστώ!

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

---------------

 

https://www.redball.gr = Από οπαδούς, για οπαδούς, μπες στην Γαύρικη παρέα σήμερα!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια νομιζω οτι δε μπορεις να εχεις σε αλλον launcher τα deafult γραφικα στοιχεια.

Επισης zavag για μουσικη μπορεις δημιουργησεις λιστες αναπαραγωγης.

 

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Παιδια νομιζω οτι δε μπορεις να εχεις σε αλλον launcher τα deafult γραφικα στοιχεια.

Επισης zavag για μουσικη μπορεις δημιουργησεις λιστες αναπαραγωγης.

 

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

 

... οι οποίες πώς παίζουν μόνο αυτές και όχι ό,τι ναναι;

Edited by zavag
Link to comment
Share on other sites

... η οποίες πώς παίζουν μόνο αυτές και όχι ό,τι ναναι;

 

Τις οποιες θα διαλεγεις απο τον player οταν τον ανοιγεις και θα παιζει μονο τα τραγουδια απο τη λιστα ;)

 

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Πάντως επιλογή να διαλέξει φάκελο ΔΕΝ έχει και γίνεται λίγο σπαστικό το να παίρνει τραγούδι-τραγούδι ή με τον καλιτέχνη...
Link to comment
Share on other sites

Πάντως επιλογή να διαλέξει φάκελο ΔΕΝ έχει και γίνεται λίγο σπαστικό το να παίρνει τραγούδι-τραγούδι ή με τον καλιτέχνη...

 

Μην τρελενεσαι! Βάλε το mixzing!

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Close your eyes, look into the dream

Winds of change, will winds of fortune bring...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπέρα!Έχει δοκιμασει κανείς αυτη την rom StarBurst Froyo HTC 2.29.405?Aξίζει?
nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

Πάντως επιλογή να διαλέξει φάκελο ΔΕΝ έχει και γίνεται λίγο σπαστικό το να παίρνει τραγούδι-τραγούδι ή με τον καλιτέχνη...

ετσι ειναι το σωστο, γι'αυτο υπαρχουν τα tags.

Link to comment
Share on other sites

Εκανα κανονικα τα backups. Δεν ξερω τι παιζει.. Θα δοκιμασω να σβησω τα partitions κ να το ξανακανω απο την αρχη..

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

 

Με την τρίτη προσπάθεια δούλεψε κανονικά! Δεν κατάλαβα τι πήγαινε στραβά αλλα τέλος πάντων.

 

Κάτι άλλο, δοκίμασα να βάλω την Oxygen RC7 (ερχόμενος από 1.0.4) και προέκυψαν τα ακόλουθα:

 

1) Οταν πήγα να κάνω restore τις εφαρμογες από titanium κάπου στα μισά της διαδικασίας μου πέταξε μήνυμα ότι μου τελείωσε ο χώρος στην εσωτερική μνήμη. Με όλες τις εφαρμογές μου στην 1.0.4 είχα 43mb ελεύθερα και τώρα με τις μισές εγκατεστημένες είχα 8mb.. :blink:Για να προχωρήσω έμπαινα στις εφαρμογές και έκανα manually move to sd card για να κερδίσω χώρο. Οταν τελείωσα τη διαδικασία είχα ελεύθερα 23mb.. Είναι φυσιολογικό αυτό? Μήπως επηρεάζει σε κάτι το gingerbread (ισως να χρειάζεται περισσότερο χώρο στη μνήμη, δεν ξέρω..)

 

2) Η rom ηταν τουλάχιστον μια σκάλα πιο αργή από την 1.0.4. Δεν ηταν τραγική σε καμία περίπτωση αλλά ήταν οφθαλμοφανής η μείωση στην ταχύτητα. Μου θύμισε κάποιες sense roms απο άποψη σπιρτάδας (leedroid ή aurax). Μου φάνηκε πολύ περίεργο και την ξαναπέρασα μήπως κάτι δεν έκατσε καλά αλλά πάλι τα ίδια.. Το εχει προσέξει κανείς άλλος?

 

Σημειώνω ότι κατέβασα το test.zip του adamg που υποτίθεται ότι έχει τα πιο πρόσφατα updates του.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια το google maps στο μαρκετ που ειναι?

Εχει περασει κανεις την εκδοση 5.1 ?

 

Δοκιμασε να αλλαξεις παροχο με το market enabler πριν κανεις την αναβαθμιση.

 

Παιδιά ... HELP

 

Για δεύτερη φορά μου εμφανίζει το μήνυμα:

 

"Υπήρξε μη αναμενόμενη διακοπή της εφαρμογής Internet (διαδικασία com.android.browser).

.... Αναγκαστικό κλείσιμο"

 

Επειδή τα έχω ρυθμίσει όλα μετά από πολλές ώρες και το backup που έκανα την πρώτη φορά δεν μπορώ να πω ότι ήταν και το καλύτερο (το mybackup ... τα έβαλα ένα-ένα μετά) ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ....

 

 

Κι εγω το ειχα παθει τη δευτερη μερα που το ειχα στα χερια μου το κινητο. Μπες

ρυθμισεις/εφαρμογες/διαχειριση εφαρμογων/internet/εκκαθαριση δεδομενων

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά οι miui γενικά είναι ενεργοβόρες??Με leedroid έβγαζα την μέρα άνετα,τις τελευταίες 3 μέρες με miui(με τις ίδιες ρυθμίσεις και χρήση)το απόγευμα χρειάζομαι φόρτιση..έτσι είναι?
:mobile:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

Έχει δει κανένας κάνα τελευταίο νέο για το gingerbread σε επίσημη OTA αναβάθμιση για το desire μας? Επίσης και για το htcsense.com λένε, αλλά ακόμα τίποτα. Ας ελπίσουμε ότι θα μας τα δώσει και τα δύο η HTC

One Plus 5T 6gb/64gb Stock Stable Oreo
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει ακουστεί ακόμα τιποτα και μάλλον θα καθυστερήσει δεδομένου ότι το gingerbread δεν έχει βγει επίσημα ούτε στο nexus (που δεν εχει sense).

Μονη λύση για την ώρα οι custom roms.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει ακουστεί ακόμα τιποτα και μάλλον θα καθυστερήσει δεδομένου ότι το gingerbread δεν έχει βγει επίσημα ούτε στο nexus (που δεν εχει sense).

Μονη λύση για την ώρα οι custom roms.

 

Στο nexus κάτι διάβασα ότι βγήκε το update. Το μόνο σίγουρο που θα τρέχει κατευθείαν 2.3 είναι το nexus S πάντως. Βασικά για να το απομυθοποιήσουμε το πράγμα δεν θα είναι και καμιά επανάσταση σε σχέση με το froyo.

 

Και με ένα update που να έχει fastboot και htcsense.com για το desire εγώ θα ήμουν υπερευχαριστημένος και να μείνω για πάντα με froyο.

One Plus 5T 6gb/64gb Stock Stable Oreo
Link to comment
Share on other sites

Με την τρίτη προσπάθεια δούλεψε κανονικά! Δεν κατάλαβα τι πήγαινε στραβά αλλα τέλος πάντων.

 

Κάτι άλλο, δοκίμασα να βάλω την Oxygen RC7 (ερχόμενος από 1.0.4) και προέκυψαν τα ακόλουθα:

 

1) Οταν πήγα να κάνω restore τις εφαρμογες από titanium κάπου στα μισά της διαδικασίας μου πέταξε μήνυμα ότι μου τελείωσε ο χώρος στην εσωτερική μνήμη. Με όλες τις εφαρμογές μου στην 1.0.4 είχα 43mb ελεύθερα και τώρα με τις μισές εγκατεστημένες είχα 8mb.. :blink:Για να προχωρήσω έμπαινα στις εφαρμογές και έκανα manually move to sd card για να κερδίσω χώρο. Οταν τελείωσα τη διαδικασία είχα ελεύθερα 23mb.. Είναι φυσιολογικό αυτό? Μήπως επηρεάζει σε κάτι το gingerbread (ισως να χρειάζεται περισσότερο χώρο στη μνήμη, δεν ξέρω..)

 

2) Η rom ηταν τουλάχιστον μια σκάλα πιο αργή από την 1.0.4. Δεν ηταν τραγική σε καμία περίπτωση αλλά ήταν οφθαλμοφανής η μείωση στην ταχύτητα. Μου θύμισε κάποιες sense roms απο άποψη σπιρτάδας (leedroid ή aurax). Μου φάνηκε πολύ περίεργο και την ξαναπέρασα μήπως κάτι δεν έκατσε καλά αλλά πάλι τα ίδια.. Το εχει προσέξει κανείς άλλος?

 

Σημειώνω ότι κατέβασα το test.zip του adamg που υποτίθεται ότι έχει τα πιο πρόσφατα updates του.

Ακολούθησε τις οδηγίες που θα βρεις στο http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=10375347&highlight=10apps2sd#post10375347 και πιθανότατα θα λυθεί το πρόβλημα του χώρου.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τα νεύρα μου! Πάλι μου βγάζει μήνυμα ότι υπάρχει λίγος αποθηκευτικός χώρος διαθέσιμος. Έχω την Leedroid_V2.2f με A2SD και partition 1gb. Μου έχουν σπάσει τα νεύρα με αυτή την κατάσταση. Την λατρεύω την HTC και όλα τα τηλέφωνα μου τα τελευταία 5 χρόνια ήταν HTC αλλά αυτό το πράγμα δεν αντέχεται. Θα το πετάξω και θα πάρω το Thunderbolt! :p Καμιά ιδέα τι μπορώ να κάνω μέχρι να βγει το Thunderbolt; Αν βάλω Data2Whatever θα βελτιωθεί η κατάσταση; Έχω 16ΜΒ ελεύθερα μόνο στην μνήμη του τηλεφώνου.
Link to comment
Share on other sites

θέλω να αλλάξω τον λογαριασμό gmail που έβαλα κατά την ενεργοποίηση του τηλεφώνου και να βάλω άλλον.. όταν πάω στην κατάργηση λογαριασμού μου λέει ότι δεν γίνεται κατάργηση παρά μόνο αν κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και να πάω από ρυθμίσεις->απόρρητο->επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Αλλά η επιλογή ''απόρρητο" δεν υπάρχει ρε παιδιά..!
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τα νεύρα μου! Πάλι μου βγάζει μήνυμα ότι υπάρχει λίγος αποθηκευτικός χώρος διαθέσιμος. Έχω την Leedroid_V2.2f με A2SD και partition 1gb. Μου έχουν σπάσει τα νεύρα με αυτή την κατάσταση. Την λατρεύω την HTC και όλα τα τηλέφωνα μου τα τελευταία 5 χρόνια ήταν HTC αλλά αυτό το πράγμα δεν αντέχεται. Θα το πετάξω και θα πάρω το Thunderbolt! :p Καμιά ιδέα τι μπορώ να κάνω μέχρι να βγει το Thunderbolt; Αν βάλω Data2Whatever θα βελτιωθεί η κατάσταση; Έχω 16ΜΒ ελεύθερα μόνο στην μνήμη του τηλεφώνου.

 

Φίλε εγω έβαλα την http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=916417 με data2sd και έχω εσωτερικη μνήμη 950 mb είναι φοβερή δεν κολαει πουθενα...

nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

Αποφάσισα να αλλάξω ROM και από τη LeeDroid 2.3d είπα να βάλω την AuraxTSense 8.3 την οποία αντικατέστησα αργότερα με την 8.4

 

Με την AuraxTSense το κινητό σερνόταν. Είχα ασυνήθιστη πτώση της αυτονομίας και πρόβλημα στην ποιότητα ήχου στις κλήσεις. Ξαναγύρισα στη LeeDroid 2.3d και είμαι ήσυχος :rolleyes:

 

Δεν ξέρω τι εμπειρία έχετε εσείς από Sense ROMs αλλά νομίζω πως η LeeDroid είναι πολύ "τίμια" ROM. Επίσης δεν έχω ασχοληθεί τόσο πολύ με HD ROMs γιατί νομίζω πως δεν υπάρχει κάποιος σοβαρός λόγος για να τις εγκαταστήσω.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους...

θα ηθελα μια βοηθεια οποιος μπορει.εκανα μεσω live cd ext4 στη καρτα μου.οταν τελειωσε η διαδικασια το κινητο δε μπορει να τη διαβασει!μου γραφει συνεχει ''η sd μπορει να αφαιρεθει με ασφαλεια''.την εβγαλα ,την ξαναεβαλα αλλα παλι το ιδιο....τι συμβαινει;;

 

εκανα format τη καρτα μεσω του κινητου και μου τη ξαναειδε...αλλα βλεπω οτι εχω τον ιδιο χωρο με πριν...τεσπα,παμε παλι για τη διαδικασια...

 

edit:επανερχομαι με ενα προβλημα στη διαδικασια που εκανα που δε μπορω να βρω λυση...

εκανα λοιπον 1gb ext 4 και στο κινητο μου δειχνει οντως 1gb λιγοτερο χωρο διαθεσιμο στη καρτα.το βαζω μοναδα δισκου λοιπον και περναω στο pc οτι θελω να flashαρω..μπαινω recovery μετα ΑΛΛΑ οταν παω να διαλεξω το .zip, δε το βλεπει!σαν να μην υπαρχει!

να αναφερω οτι εκανα 5gb fat32 primary-1gb ext4 primary.τι κανω λαθος;;;

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι: Ξέρει μήπως κανείς πότε έρχεται το Desire 2 στην Ελλάδα;

Sorry, αν είναι offtopic, αλλά δεν βρήκα κάποιο άλλο σχετικό μέρος να ποστάρω.

:blink:
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι: Ξέρει μήπως κανείς πότε έρχεται το Desire 2 στην Ελλάδα;

Sorry, αν είναι offtopic, αλλά δεν βρήκα κάποιο άλλο σχετικό μέρος να ποστάρω.

 

ακομα φιλε μου στις διαρροες ειναι...κανεις δε ξερει...http://www.i-live.gr/news-htc-desire-2-in-mwc/

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...