Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα έβαλε και ο Richard στην DeFrost 6.0j

Καλά παίζει να είναι και το 5ο update της rom σε 1 βδομαδα, έχω βαρεθεί(λέμε τώρα :p) να κάνω updates :D

κι εγω defrost εχω :p

 

http://img600.imageshack.us/img600/8759/gestures.png

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επειδή κι εγώ ψήνομαι απο Lee να βάλω Defrost, κάνει ΟΤΑ update όποτε βγάζει καινούργια έκδοση? (κάθε 2 μέρες δηλαδή :p )
Link to comment
Share on other sites

Επειδή κι εγώ ψήνομαι απο Lee να βάλω Defrost, κάνει ΟΤΑ update όποτε βγάζει καινούργια έκδοση? (κάθε 2 μέρες δηλαδή :p )

 

Ναι κάνει, κατεβάζεις απο DefrostSetup και κάνεις install

 

Και γω απο Lee πήγα DeFrost εδώ και 2 βδομάδες και αν και νόμιζα οτι δεν θα μου αρέσει χωρίς sense τελικά έκανα λάθος. :p

 

Σκέφτομαι να δοκιμάσω καμιά MIUI τώρα αλλά δεν έχω καταλήξει

Link to comment
Share on other sites

κι εγω defrost εχω :p

 

http://img600.imageshack.us/img600/8759/gestures.png

 

Ποιο theme έβαλες κι έχεις μπλε μπαταρία; Είναι ίδια με του bluefrost theme?

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από πέντε μήνες ευτυχισμένης συνύπαρξης με το Desire, το έστειλα χθες στο σέρβις (μέσω του Πλαισίου) λόγω του προβλήματος των επανεκκινήσεων. Μετά από ολιγόλεπτη χρήση σύνδεσης δεδομένων ή/και GPS (σπανιώτερα σε παιχνίδια) άρχιζαν οι συνεχείς επανεκκινήσεις. Άντεξα κανα μήνα, έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, αλλά τα πράγματα χειροτέρευαν, οπότε το πήρα απόφαση. Επειδή πολλοί ρωτούν για το συγκεκριμένο πρόβλημα και την αντιμετώπισή του από το σέρβις της ACE, θα ενημερώνω για την πορεία της κατάστασης και το χρόνο επισκευής (ελπίζω μόνο μην του κάνουν κανένα hard reset και μου το επιστρέψουν όπως το έστειλα).
Link to comment
Share on other sites

Πάνω δεξιά γράφει " Custom Locale". Πάτα το και έχει όλες τις χώρες.

 

Με τα υπόλοιπα μάλλον είσαι οκ. Αφού σου δείχνει έτσι. Όσο για τον Launcher αν δουλεύουν κάμερα και ημερολόγιο δεν βλέπω το λόγο να τα αλλάξεις.

 

Εγώ πάντως είχα κάνει τα βήματα καλού κακού για το a2sd.

 

Όσο για Launcher δε μου άρεσε αυτός κι έβαλα Launcher pro.

 

edit: Το titanium δε δείχνει σωστά το a2sd στις miui roms από όσο ξέρω. Κι εμένα 0 το βγάζει.

Κατέβασε το quick system info να δεις τι γίνεται.

Έχεις κάνει S-OFF ; Αν ναι κατεβάζεις το Terminal Emulator και δίνεις τις εντολές κατά σειρά: su και πατάς enter, a2sd check και πατάς enter, a2sd reinstall και πατάς enter, a2sd zipalign και πατάς enter, a2sd cachesd και πατάς enter.

Αν όχι πρέπει να to κάνεις με adb. Εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3297927#post3297927 έχει οδηγίες αλλά όπου Galaxy S βάλε Desire. Οι εντολές τότε θα είναι αντίστοιχα οι - adb root - adb shell - a2sd check- a2sd reinstall- a2sd zipalign- a2sd cachesd

 

edit2: Ωραίος! Μπράβο! Κι εγώ κουτσά στραβά και ψάχνοντας έχω δοκιμάσει τις περισσότερες rom εκτός hd γιατί θέλω κάμερα (αλλά μάλλον δε με βλέπω για πολύ) κι αυτή μου αρέσει περισσότερο και όντως πάει σφαίρα και με όμορφο style. -:)

 

να βαλω λες την miui jstyle 11.26 εχω rodrigezstyle & θελω να σε ρωτησω

1) πως βρισκω τα updates αν υπαρχουν

2) εχεις να μου προτεινεις καποια αλλη miui?:)

Link to comment
Share on other sites

Μπα λόγω ότι είναι γνωστό το πρόβλημα με τις επανεκκινήσεις λογικά θα σου αλλάξουν πλακέτα.

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ρε παιδιά!! διαβάζω στο φόρουμ για το desire εξαρχής που δημιουργήθηκε!! Απλά θέλω επιτελους να δω το περιβόητο gingerbread κ έχω πολύ μεγάλη αγωνία να δω πώς θα είναι!!! Λέγανε για μέχρι το τέλος του 2010...αλλά μάλλον δεν το κόβω για τόσο νωρίς...Εσείς πότε εκτιμάτε να δοθεί στο κινητό μας?Μιλάω για την εργοστασιακή Rom ;-)
Link to comment
Share on other sites

Εγω ξεφευγωντας απο το κλιμα του XDA club που εχει δημιουργθει , θα προσφερω λιγη γνωση που την απεκτησα απο τυχη.

 

Λοιπον εχοντας απιστευτα νευρα γιατι η μνημη του desire ειχε φτασει τα 8ΜΒ εχωντας ελαχιστα προγραμματα μεσα μιλαμε για 6-7 εφαρμογες και 2μικρα παιχνιδια ,αρχισα να ξηλωνω update εφαρμογων οπως aDOBE AIR , FLASH ,FACEBOOK και αλλα αλλα ελαχιστο χωρος επανηλθε. Ανακαλυψα ψαχνωντας οτι 54ΜΒ μου ετρωγαν οι επαφες μου !!!!! 320 επαφες και 140 απο facebook ΑΛΛΑ με πολλες αντιστοιχιες (ξερετε δεν εξηγω )

Τα εσβησα ολα κανωντας backup με το MyPhoneExplorer και ανακτησα 58ΜΒ.

Τα ξαναπερναω παλι απο το MyPhoneExplorer κανοντας ελλαχιστες αντιστοιχιες περιπου 30 (τηλεφωνο , google ,facebook). Και ο χωρος που εχω τωρα με τις ιδιες επαφες ειναι ΑΚΟΥΣΤΕ ΑΚΟΥΣΤΕ 45ΜΒ !!!!!!!!! Κατι γινεται οταν κανουμε αντιστοιχιες δεν ξερω τι αλλα κατι.

Αυτα ελπιζω να βοηθησα καποιους να αποκτησουν λιγο χωρο.

Οχι δεν κανω root γιατι απλα εχω διαβασει πολλα και δεν χρειαζομαι να τρεχω.

Αυταααααα.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλημέρα ρε παιδιά!! διαβάζω στο φόρουμ για το desire εξαρχής που δημιουργήθηκε!! Απλά θέλω επιτελους να δω το περιβόητο gingerbread κ έχω πολύ μεγάλη αγωνία να δω πώς θα είναι!!! Λέγανε για μέχρι το τέλος του 2010...αλλά μάλλον δεν το κόβω για τόσο νωρίς...Εσείς πότε εκτιμάτε να δοθεί στο κινητό μας?Μιλάω για την εργοστασιακή Rom ;-)

 

Ας περιμένουμε να το πάρει το Nexus πρώτα και βλέπουμε. Άλλοι περιμένουν ακόμα το froyo!

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ας περιμένουμε να το πάρει το Nexus πρώτα και βλέπουμε. Άλλοι περιμένουν ακόμα το froyo!

 

Σύμφωνοι..!Δεν διαφωνώ..άλλοι περιμένουν ακόμα την έκδοση 2.2..Γιαυτό όμως δεν αγόρασα LG ή Samsung..Πάντοτε η Htc προηγήτο στις αναβαθμίσεις..Απλά ρώτησα για το πότε πιστευετε να βγεί αυτή η έκδοση ΄-)

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν κανω root γιατι απλα εχω διαβασει πολλα και δεν χρειαζομαι να τρεχω.

Αυταααααα.

για πες μας φιλε μου τι εχεις διαβασει...?

γινε λιγο πιο συγκεκριμενος...

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνοι..!Δεν διαφωνώ..άλλοι περιμένουν ακόμα την έκδοση 2.2..Γιαυτό όμως δεν αγόρασα LG ή Samsung..Πάντοτε η Htc προηγήτο στις αναβαθμίσεις..Απλά ρώτησα για το πότε πιστευετε να βγεί αυτή η έκδοση ΄-)

 

Δεν νομιζω να αργησει να τη βγαλει η google. Αλλα θα περασουν και μερικοι μηνες για να την προσαρμοςει η htc

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τις τελευταίες 2 μέρες , και ενώ έχω συνδέσει τις περισσότερες επαφές μου με τα αντίστοιχα άτομα στο facebook, δε μου εμφανίζει στους περισσότερους τις φωτογραφίες (όταν με καλούν ή τους καλώ)..Βλέπω τα σχόλιά τους αλλα φωτογραφίες όχι..Μπαίνω στους online καταλόγους και κάνω refresh στο facebook αλλα σταματάει και εμφανίζει "σφάλμα σύνδεσης"..Παρόλα αυτά στον online κατάλογο οι φωτογραφίες υπάρχουν κανονικά.. :confused: Στον τηλεφωνικό μου κατάλογο απ' την άλλη..τζίφος..Καμιά ιδέα?
Link to comment
Share on other sites

Είμαι με defrost και έχω βάλει τον LauncherPro plus(ποιο πολύ για το widget people σαν του sense) αλλά δεν μπορώ να περάσω στις επαφές τις φωτογραφίες απο facebook, έχει κανείς καμια ιδέα?thanks :)
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδίά μη διαμαρτύρεστε για τον λίγο χώρο που έχει το Desire. Η λύση εκεί ειναι. Αν για Χ (ανεξήγητους) λόγους δεν θέλετε να το βάλετε, ειναι δικό σας το πρόβλημα, όχι της συσκευής. Το κινητό ειναι σουπερ! πλεον με την working camera στις HD roms, θα κατευθυνθούμε όλοι προς τα εκεί.
HTC Desire Root User
Link to comment
Share on other sites

Αν μπορεί να απαντήσει κάποιος που να ξέρει (ίσως David ή Kollatos):

 

Απ' ότι διάβασα η κάμερα δούλεψε και στην rom του Z, οπότε έχουμε 2 επιλογές (Z & HD). Αλλά, ως προς την επιλογή μίας εκ των δύο, η μοναδική και κύρια διαφορά που έχουν είναι ότι με τη rom του Z μπορούμε να έχουμε το landscape Sense ή υπάρχουν και άλλες που αξίζουν προσοχής;

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Ποιο theme έβαλες κι έχεις μπλε μπαταρία; Είναι ίδια με του bluefrost theme?

ναι ακριβως.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια διαβαζω συνεχεια οτι γραφετε. Οκ, αλλα δε νομιζω να ειναι κ τοσο ελλατωματικα τα htc desire, γτ καποιοι λιγοστοι το ειπαν κ αυτο οτι ειναι ελλατωματικα. εγω το εχω κανει root Με σκοπο να δοκιμασω roms, αλλα επειδη δε το κατεχω οσο κ αν προσπαθησα μου ξεφευγουν πραγματα ακομα ή για καποιο λογο καποιος δε θελει να αλλαξω rom. Μια ερωτηση ομως σε αυτους που τους ανεβαζει θερμοκρασια κ τους κλεινει το κινητο. οταν βαζουν αλλες roms μηπως κανουν κ κανα overclock ή η rom απο μονη της κ γι αυτο ζεστενεται τοσο κ κλεινει? απο τετοια ειδους κινητα δε ξερω, το 1ο μου εινια, εγω οσα κινητα ειχα μεχρι τωρα ηταν για μυνηματα, τηλεφωνα, αντε κ κανα ραδιοφωνο, αλλα απο υπολογιστες ξερω, κ ψαχνω να δω τι παιζει με τα κινητα αυτα, γτ δε θελω να μου παθει κατι. εγω το πηρα πριν καμια βδομαδα με το froyo 2.2 400ευρο, μετα το root περασα το rom manager & a2sd, ειχα κανει ολα τα βηματα για root αλλα δε καταλαβα εκει που flashareis την rom. οποτε το αφησα ετσι, κ απλα περναω εφαρμογες στην sd. βεβαια οχι ολοκληρες, εινια λιγο μλκια αυτο αλλα το κινητο ειναι οκ. απλα γτ δοκιμαζεται αλλες roms? κ κατι ακομη, ολοι αυτοι που βγαζουν τις roms τι κερδιζουν, αφου τσαμπα τις κατεβαζουμε, οπως κ την official.

 

Συγνωμη για το spam... ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια διαβαζω συνεχεια οτι γραφετε. Οκ, αλλα δε νομιζω να ειναι κ τοσο ελλατωματικα τα htc desire, γτ καποιοι λιγοστοι το ειπαν κ αυτο οτι ειναι ελλατωματικα. εγω το εχω κανει root Με σκοπο να δοκιμασω roms, αλλα επειδη δε το κατεχω οσο κ αν προσπαθησα μου ξεφευγουν πραγματα ακομα ή για καποιο λογο καποιος δε θελει να αλλαξω rom. Μια ερωτηση ομως σε αυτους που τους ανεβαζει θερμοκρασια κ τους κλεινει το κινητο. οταν βαζουν αλλες roms μηπως κανουν κ κανα overclock ή η rom απο μονη της κ γι αυτο ζεστενεται τοσο κ κλεινει? απο τετοια ειδους κινητα δε ξερω, το 1ο μου εινια, εγω οσα κινητα ειχα μεχρι τωρα ηταν για μυνηματα, τηλεφωνα, αντε κ κανα ραδιοφωνο, αλλα απο υπολογιστες ξερω, κ ψαχνω να δω τι παιζει με τα κινητα αυτα, γτ δε θελω να μου παθει κατι. εγω το πηρα πριν καμια βδομαδα με το froyo 2.2 400ευρο, μετα το root περασα το rom manager & a2sd, ειχα κανει ολα τα βηματα για root αλλα δε καταλαβα εκει που flashareis την rom. οποτε το αφησα ετσι, κ απλα περναω εφαρμογες στην sd. βεβαια οχι ολοκληρες, εινια λιγο μλκια αυτο αλλα το κινητο ειναι οκ. απλα γτ δοκιμαζεται αλλες roms? κ κατι ακομη, ολοι αυτοι που βγαζουν τις roms τι κερδιζουν, αφου τσαμπα τις κατεβαζουμε, οπως κ την official.

 

Συγνωμη για το spam... ευχαριστω

 

Είσαι σίγουρος οτι εισαι rooted?

έχεις την εφαρμογή superuser στις εφαρμογές σου?

 

Το πρόβλημα με τις επαννεκινήσεις υπάρχει σε μικρό αριθμό συσκευων δε σημαίνει οτι ειναι ελλατωματικές όλες οι συσκευες, αλλά αν είσαι άτυχος και σου τύχει υπάρχει και το service, μην καθεσαι δηλαδή και σκέφτεσαι οτι αν θα σου συμβεί η οχι απόλαυσε την κινητάρα όσο μπορείς! :p

Link to comment
Share on other sites

ναι υπαρχει η superuser στις εφαρμογες μου. κοιτα, ναι θελω να του αλλαξω rom αλλα θελω να δουλευει κ η cam κ ολα. αλλα θελω καποιον να με βοηθησει γτ μονος το φοβαμαι, γτ εχω μια ταση να τα χαλαω ολα.
Link to comment
Share on other sites

ναι υπαρχει η superuser στις εφαρμογες μου. κοιτα, ναι θελω να του αλλαξω rom αλλα θελω να δουλευει κ η cam κ ολα. αλλα θελω καποιον να με βοηθησει γτ μονος το φοβαμαι, γτ εχω μια ταση να τα χαλαω ολα.

Αν μπορεις να με βοηθησεις θα σου ημουν υποχρεως.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι με defrost και έχω βάλει τον LauncherPro plus(ποιο πολύ για το widget people σαν του sense) αλλά δεν μπορώ να περάσω στις επαφές τις φωτογραφίες απο facebook, έχει κανείς καμια ιδέα?thanks :)

 

Το είχα πολύ καιρό αυτό τι πρόβλημα και ευτυχώς υπάρχει λύση! Photo unlocker στο market. Φρι:) Να έχεις τις εφαρμογές κλειστές αν σου λέει busy και πάτα refresh μέχρι να δουλέψει. Εμένα μου έπιασε αμέσως, άλλοι δυσκολεύονται λίγο. Και μην ξεχάσεις να πατήσεις unlock!

 

Swyped from my HTC Desire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το είχα πολύ καιρό αυτό τι πρόβλημα και ευτυχώς υπάρχει λύση! Photo unlocker στο market. Φρι:) Να έχεις τις εφαρμογές κλειστές αν σου λέει busy και πάτα refresh μέχρι να δουλέψει. Εμένα μου έπιασε αμέσως, άλλοι δυσκολεύονται λίγο. Και μην ξεχάσεις να πατήσεις unlock!

 

Swyped from my HTC Desire using Tapatalk

 

Δεν θέλει να μου δουλεψει, μου λέει found 0 restricted contacts :(

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...