Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μήπως παιζει τίποτα με το signature verification?Το έχεις disabled?

 

αφού στο log λέει verifing update package και το προσπερνάει λογικά δεν έχει πρόβλημα με αυτό

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πολύ περίεργο αυτό το πρόβλημα!:confused:

Δεν μου έρχεται κάτι στο μυαλό για να σε βοηθήσω, παρά να σου προτείνω να ξεκινήσεις τη διαδικασία από την αρχή!

Δηλαδή να περάσεις τη 2.1 με αυτό το εργαλείο και να περάσεις root από την αρχή με το unrevoked για να προσπαθήσεις ξανά να βάλεις την ρομ!

 

Θα πάρει λίγη ώρα αλλά δεν ξέρω να σου πω τίποτα άλλο! :P

 

Αυτό έλεγα να κάνω και εγώ να γυρίσω σε 2.1 !

 

Μήπως παιζει τίποτα με το signature verification?Το έχεις disabled?

 

Ναι disabled !

 

Ευχαριστώ παιδιά, τελικά δεν ήταν τόσο απλό όσο νόμιζα θα το παιδέψω κι'άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Ναι disabled !

Ώπα, κάτσε!

Γιατί το έχεις disabled το verification;

Θα συνιστούσα να το ενεργοποιήσεις αν δεν έχεις συγκεκριμένο λόγο!

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποια εφαρμογη που να κανει αυτο το πραγμα.....;

ψαχνω αλλα μεχρι τωρα δεν εχω βρει :wacko:

 

Γιατί εγώ νομίζω ότι το κάνει το bar control;

Και κατι παραπλήσιο το smart taskbar.

Άλλο επίσης το quick tools.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

έβαλα χθες το βράδυ την 6.0d και είδα σήμερα οτι έβγαλε καινούρια, μου πήρε ώρα να την στήσω όπως θέλω οπότε προς το παρων μένω με την d, αν δτη δοκίμασε κανένας άλλος ας μας πει για το βίντεο :)

περνα τη απο πανω, δεν εχεις προβλημα ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Θα ήθελα αν είναι δυνατόν να επικοινωνήσει μαζί μου κάποιος που γνωρίζει από root, rom με a2sd κτλ. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Βίντεο τραβηγμένο με την defrost 6.0e

Τώρα κατά πόσο είναι στα 30fps..http://www.youtube.com/watch?v=uwFUEyU21Io

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Βίντεο τραβηγμένο με την defrost 6.0e

Τώρα κατά πόσο είναι στα 30fps..http://www.youtube.com/watch?v=uwFUEyU21Io

 

Δεν παίζει

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει Rom με sense όπως το κανονικό αλλά που να υποστηρίζει a2sd σε partition στην κάρτα, καθώς επίσης ποια θεωρείται την καλύτερη custom Rom η οποία να έχει (native) ελληνικα μενού και λεξικό χωρίς την προσθήκη επιπλέον εφαρμογών.
You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Θα σβηστούν έτσι προγράμματα-ρυθμίσεις?:confused:

οχι δε χανεις τιποτα. εγω ετσι κανω παντα.

Link to comment
Share on other sites

καλη και αγια η leedroid, με σημαντικη βελτιωση αυτονομιας, ΑΛΛΑ..

μετα απο καποιες ωρες λειτουργιας, αρχιζει το μενου να λαγκαρει (εχω launcherpro plus), πατας μια εφαρμογη και αργει 2-3 δευτερολεπτα να ανοιξει και αλλα συναφη..

σημειωνω πως εχω 75ΜΒ ελευθερα, δεν ειναι τιγκαρισμενο στις εφαρμογες και εχω ext3...

 

τι μπορει να φταιει?

σημειωση: μετα απο επανεκινηση, δεν υπαρχει προβλημα αλλα καποια στιγμη μετα απο πολλες ωρες ξαναπαρουσιαζεται το φαινομενο..

Link to comment
Share on other sites

καλη και αγια η leedroid, με σημαντικη βελτιωση αυτονομιας, ΑΛΛΑ..

μετα απο καποιες ωρες λειτουργιας, αρχιζει το μενου να λαγκαρει (εχω launcherpro plus), πατας μια εφαρμογη και αργει 2-3 δευτερολεπτα να ανοιξει και αλλα συναφη..

σημειωνω πως εχω 75ΜΒ ελευθερα, δεν ειναι τιγκαρισμενο στις εφαρμογες και εχω ext3...

 

τι μπορει να φταιει?

σημειωση: μετα απο επανεκινηση, δεν υπαρχει προβλημα αλλα καποια στιγμη μετα απο πολλες ωρες ξαναπαρουσιαζεται το φαινομενο..

μπορει να φταιει ο kernel, μπορει να φταινει οι ρυθμισεις του LP αν τις εχεις πειραξει. δοκιμασε αν δε βαριεσαι να τον βαλεις απο την αρχη τον LP, δηλαδη απεγκατασταση και ξανα(και μην πειραξεις και τις advanced ρυθμισεις που εχει για memory κλπ).

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδιά έχω μια απορία δεν έχω καταλάβει γιατί πρέπει να κάνουμε flash recovery image για να μην κολλάει το λόγο στο boot?? έβαλα την leedroid 2.2f και δεν μου λειτουργούσε η cam..εγώ κάνω flash clockwordmod recovery κάθε φορα πριν "φλασαρω" μια rom.είναι το ίδιο με το να βάλουμε μια recovery image στην sd?το λέω αυτό επειδή δοκίμασα πάλι άλλη rom τις leedroid και μου κόλλαγε στο boot μου έλεγε htc και κόλλαγε thanks
Link to comment
Share on other sites

Εδω και λίγο χρονικό διάστημα μου τυχαινει κατι πολυ κουφο.

 

Οταν ενεργοποιω την συνδεση στο ιντερνετ ειτε μεσω WiFi ειτε μεσω δικτυου κινητης μετα απο λιγη ωρα η συσκευη τρλενεται κι αρχιζει απανωτα restart χωρις λογο....:mad:

Μπορει δηλαδη να κανει restart και πανω που εχει αναοιξει να ξανακανει...

 

μαλιστα πολλες φορες περνει πολυ ωρα να συνδεθει σε καποιο Wifi... ή μπορει και να μην συνδεεται με τιποτα...

 

Καμμια ιδέα??

Link to comment
Share on other sites

Tελικά το Desire μας θα πάρει το νέο Sence; Έχει ακουστεί τίποτα;

 

Πρίν κάποιες σελίδες ανέφερε κάποιος οτι δε θα το πάρει.:worry: Θα δούμε

Link to comment
Share on other sites

Hello guys, ..and girls. Ποια θηκούλα να αγοράσω για το κινητούλι; Ψάχνω κάποια θήκη μου να μπαίνει και να βγαίνει, αλλά όχι στυλ πουγκι.. Εσείς τι είδους θήκης θεωρείτε βολική; Βασικά θέλω να μπορω να το βάζω σε μια τσάντα πχ ή στο κουτί του αυτοκινήτου, όμως όταν το κρατάω θελω να το νιώθω στα χέρια μου. Άρα μια θήκη που μπαινει και βγανει είναι μονόδρομος για μενα.

 

A! SOS, επίσης σημαντικό είναι να είναι μαλακή στο εσωτερικο !!

 

Ακόμη μια πιο advance ερώτηση..

Eνα ξεκλείδωτο κινητό με περασμένη custom rom, πότε μπορει να ξανακλειδώσει; Μπορώ να αλλάξω rom αφοβα και η μόνο περίπτωση για να κλειδώσει και να χασω το root είναι εαν προσπαθήσω να του περάσω την εργοστασιακή;

Link to comment
Share on other sites

Kυριοι, αν ρουτάρω τη συσκευή, θα μπορω να απεγκαταστησω τα αρχικα προγραμματα της συσκευης, σωστα?

Σε περιπτωση που θελω να το κανω unroot, πρεπει να περασω την αρχικη ρομ με τα προεγκαστημενα προγράμματα?

Σκεφτομαι για root, μιας και η μνημη πεφτει πολ γρηγορα κι ανυσηχω.Μαλλον επρεπε να παρω το HD.

[sIGPIC][/sIGPIC]Πάει και αυτό το σαξάκι...
Link to comment
Share on other sites

καλη και αγια η leedroid, με σημαντικη βελτιωση αυτονομιας, ΑΛΛΑ..

μετα απο καποιες ωρες λειτουργιας, αρχιζει το μενου να λαγκαρει (εχω launcherpro plus), πατας μια εφαρμογη και αργει 2-3 δευτερολεπτα να ανοιξει και αλλα συναφη..

σημειωνω πως εχω 75ΜΒ ελευθερα, δεν ειναι τιγκαρισμενο στις εφαρμογες και εχω ext3...

 

τι μπορει να φταιει?

σημειωση: μετα απο επανεκινηση, δεν υπαρχει προβλημα αλλα καποια στιγμη μετα απο πολλες ωρες ξαναπαρουσιαζεται το φαινομενο..

Ποιά έκδοση έχεις; Εγώ ποτέ δεν αντιμετώπισα κάποιο lag σε καμμία έκδοσή της (xρησιμοποιώ το Sense κι όχι το Launcher Pro αν αυτό παίζει ρόλο...)
Link to comment
Share on other sites

Ποιά έκδοση έχεις; Εγώ ποτέ δεν αντιμετώπισα κάποιο lag σε καμμία έκδοσή της (xρησιμοποιώ το Sense κι όχι το Launcher Pro αν αυτό παίζει ρόλο...)

μηπως εχει εγκαταστησει το launcher pro στην εξωτερικη μνημη?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Hello guys, ..and girls. Ποια θηκούλα να αγοράσω για το κινητούλι; Ψάχνω κάποια θήκη μου να μπαίνει και να βγαίνει, αλλά όχι στυλ πουγκι.. Εσείς τι είδους θήκης θεωρείτε βολική; Βασικά θέλω να μπορω να το βάζω σε μια τσάντα πχ ή στο κουτί του αυτοκινήτου, όμως όταν το κρατάω θελω να το νιώθω στα χέρια μου. Άρα μια θήκη που μπαινει και βγανει είναι μονόδρομος για μενα.

 

Εδώ θα βρεις θήκες για όλα τα γούστα και μακράν στις καλύτερες τιμές.

 

Ακόμη μια πιο advance ερώτηση..

Eνα ξεκλείδωτο κινητό με περασμένη custom rom, πότε μπορει να ξανακλειδώσει; Μπορώ να αλλάξω rom αφοβα και η μόνο περίπτωση για να κλειδώσει και να χασω το root είναι εαν προσπαθήσω να του περάσω την εργοστασιακή;

 

Τι εννοείς να ξανακλειδώσει; Απλά με την επαναφορά της official rom η συσκευή θα επανέλθει στην εργοστασιακή της κατάσταση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Επειδή κάπου παλια στο θέμα είχα διαβάσει πως δεν μπορούμε να δούμε τα λεπτά ομιλίας που κάναμε σε μια κλήση, ένα μικρο tip για όσους δεν το ξέρουν.. Αφού πάμε στο ιστορικό κλήσεων, βλέπουμε την κλήση και την ώρα που έγινε, δεν βλέπουμε όμως τη διάρκεια της. Για να την δούμε κάνουμε long tab πάνω της, και επιλέγουμε "προβολή αναλυτικού ιστορικού κλήσεων", έτσι θα μπούμε στο αναλυτικό ιστορικό της συγκεκριμένης επαφής και εκεί φαίνονται και τα λεπτά της κλήσης :-D
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...