Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εμενα σημερα εφεραν στη μανα μου desire απο vodafone..οποτε εχει στοκ 100%.

ερωτηση..μπορω να μειωσω τον αριθμο των homescreens? ειναι 6-7 και θελω να εχω μονο 3. μπορει καποιος να μου πει γιατι δε βλεπω να γινεται :(

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ερωτηση..μπορω να μειωσω τον αριθμο των homescreens? ειναι 6-7 και θελω να εχω μονο 3. μπορει καποιος να μου πει γιατι δε βλεπω να γινεται :(

 

Για ποιο λόγο να το κάνεις αυτό; :blink:

 

Βάλε πράγματα μόνο στις 3.

HTC Desire Root User
Link to comment
Share on other sites

Για ποιο λόγο να το κάνεις αυτό; :blink:

 

Βάλε πράγματα μόνο στις 3.

γιατι απλα θελω λιγες σελιδες :)

ετσι γινεται και στο galaxy s..μπορεις να βγαλεις η να προσθεσεις.. δε γνωριζεις αν γινεται? :)

Link to comment
Share on other sites

Έχω το Desire εδώ και κάνα τρίμηνο με custom rom 2.2 . Δεν το έχω υπερφορτώσει με προγράμματα (γύρω στα 60 MB της μνήμης τηλεφώνου είναι ελεύθερα και δεν έχει υποστεί και καμία φθορά όπως πέσιμο, νερό κλπ.). Και ενώ όλα δούλευαν άψογα χτες το βράδυ το κινητό έκλασε... Ενώ το είχα αφήσει στο γραφείο μου με τη μπαταρία γύρω στο 50%, όταν πήγα να το "ξυπνήσω" με το Power button απλά δεν ανταποκρινόταν. Μαύρη οθόνη, σβηστό φωτάκι ειδοποιήσεων, καμία ανταπόκριση στο πάτημα του Power button είτε στιγμιαία είτε παρατεταμένα. Μετά από κανα μισάωρο τελικά άνοιξε αλλά έμεινε κολλημένο στη λευκή οθόνη της HTC. Το έσβησα το ξανάνοιξα, πάλι το ίδιο, κόλλησε στη λευκή οθόνη. Τελικά έβγαλα τη μπαταρία κάνα πεντάλεπτο και αφού το ξαναάνοιξα λειτούργησε κανονικά. Από χτες δεν το έχω ξανασβήσει για να δω αν θα ξανακολλήσει στην επανεκκίνηση ωστόσο το πρωί μου έκανε πάλι κάτι τσαλίμια αφού κόλλησε ανοιχτό και δεν ανταποκρινόταν ότι κίνηση και να έκανα στην οθόνη αφής, ότι κουμπί και να πάταγα... Ξεκόλλησε μετά από μισό λεπτό και μέχρι τώρα δεν έχει παρουσιάσει άλλο πρόβλημα. Ωστόσο όλα αυτά με έχουν ανησυχήσει. Έχει τύχει σε κανέναν άλλο τέτοιο κόλλημα; Τι μπορεί να φταίει και αν επιμείνει πώς αντιμετωπίζεται; Πάμε για replacement; Ευχαριστω...

Device: HTC Bravo PVT1 amoled S-Off

ROM: SUPERNOVA Xtreme Official GB SENSE

Radio: 5.17.05.23

HBOOT: 6.93.1002

Recovery: CWM v4.0.1.4

Link to comment
Share on other sites

Έτοιμο και το FM Radio στις non-sense ROMS, ξηλώστε το Sense επιτόπου!! :lol: :D :cool:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω κατι :

Οταν κατεβαζουμε rss feeds το τηλ που τα σωζει?Καρτα η τηλ?

Εχει συγκεκριμενο ποσο μνημης που αφιερωνει γι αυτη την χρηση?

Αν οχι αυτο σημαινει οτι (εστω σε θεωριτικη βαση μιας και η μνημες ειναι αρκετα μεγαλες) η μνημη μπορει να φρακαρει...?

 

Ρωταω διοτι απ οσο ειδα δεν υπαρχει καποιο setting για το σβησιμο των παλιων feeds, εκτως και αν το κανεις ενα προς ενα και αυτο ειναι δυσκολο και χρονοβορο...

Link to comment
Share on other sites

Έχω το Desire εδώ και κάνα τρίμηνο με custom rom 2.2 . Δεν το έχω υπερφορτώσει με προγράμματα (γύρω στα 60 MB της μνήμης τηλεφώνου είναι ελεύθερα και δεν έχει υποστεί και καμία φθορά όπως πέσιμο, νερό κλπ.). Και ενώ όλα δούλευαν άψογα χτες το βράδυ το κινητό έκλασε... Ενώ το είχα αφήσει στο γραφείο μου με τη μπαταρία γύρω στο 50%, όταν πήγα να το "ξυπνήσω" με το Power button απλά δεν ανταποκρινόταν. Μαύρη οθόνη, σβηστό φωτάκι ειδοποιήσεων, καμία ανταπόκριση στο πάτημα του Power button είτε στιγμιαία είτε παρατεταμένα. Μετά από κανα μισάωρο τελικά άνοιξε αλλά έμεινε κολλημένο στη λευκή οθόνη της HTC. Το έσβησα το ξανάνοιξα, πάλι το ίδιο, κόλλησε στη λευκή οθόνη. Τελικά έβγαλα τη μπαταρία κάνα πεντάλεπτο και αφού το ξαναάνοιξα λειτούργησε κανονικά. Από χτες δεν το έχω ξανασβήσει για να δω αν θα ξανακολλήσει στην επανεκκίνηση ωστόσο το πρωί μου έκανε πάλι κάτι τσαλίμια αφού κόλλησε ανοιχτό και δεν ανταποκρινόταν ότι κίνηση και να έκανα στην οθόνη αφής, ότι κουμπί και να πάταγα... Ξεκόλλησε μετά από μισό λεπτό και μέχρι τώρα δεν έχει παρουσιάσει άλλο πρόβλημα. Ωστόσο όλα αυτά με έχουν ανησυχήσει. Έχει τύχει σε κανέναν άλλο τέτοιο κόλλημα; Τι μπορεί να φταίει και αν επιμείνει πώς αντιμετωπίζεται; Πάμε για replacement; Ευχαριστω...

 

προσπαθησε να θυμηθεις αν εγκατεστησες καποια εφαρμογη πριν αρχισει να σου τα κανει αυτα,το επαθα κι εγω εφταιγε καποια προσφατα εγκατεστημενη εφαρμογη

ΜΙΑ ΖΩΗ ΑΕΚ!!!

HTC G1 rooted CYANOGENMOD 6.1.0

HTC DESIRE MIUI 1.4.29 Data2Ext

Link to comment
Share on other sites

εγω παλι δεν μπορω να καταλαβω γιατι η HTC, σ ενα τοσο καλο πουλημενο μοντελο, που οπως βλεπουμε ο κοσμος περιμενει με τις βδομαδες για να το αποκτησει, δεν το υποστηριζει απο μια καλη σειρα αξεσουαρ.

Δηλαδη απαραδεκτο, ακομα περισσοτερο για μια εταιρεια που προσπαθει να περασει το ποσο ποιοτικη ειναι. Ε δεν γινεται ομως να μ εχεις εμενα να βαζω την κινηταρα των 500€ στο κινεζικο car kit, που δεν ειναι κ της προκοπης. Εκει ειναι η διαφορα με την apple και ολους τους αλλους. 1 μοντελο μεν, απειρη υποστηριξη δε ...

 

http://www.e-click.gr/index.php?target=products&product_id=45003

Υπάρχει αυθεντική βάση για το Desire.Γενικά απο αξεσουάρ δεν έχει και τέλεια υποστήριξη απο την εταιρία όμως εχω βρεί:

Φορτιστή αυτοκινήτου (με το λογότυπο HTC φωτιζόμενο)

Car kit, Screen protector,θήκη pouch και νομίζω υπάρχει και docking station αλλά δεν το έχω βρεί στην Ελλάδα.Όλα αυτά αυθεντικά απο HTC.

Σε ανταλακτικά : ανταλακτικό πίσω καπάκι μπαταρίας,μπαταρία.

Τι άλλο να θέλει κανείς?

Link to comment
Share on other sites

Έχω το Desire εδώ και κάνα τρίμηνο με custom rom 2.2 . Δεν το έχω υπερφορτώσει με προγράμματα (γύρω στα 60 MB της μνήμης τηλεφώνου είναι ελεύθερα και δεν έχει υποστεί και καμία φθορά όπως πέσιμο, νερό κλπ.). Και ενώ όλα δούλευαν άψογα χτες το βράδυ το κινητό έκλασε... Ενώ το είχα αφήσει στο γραφείο μου με τη μπαταρία γύρω στο 50%, όταν πήγα να το "ξυπνήσω" με το Power button απλά δεν ανταποκρινόταν. Μαύρη οθόνη, σβηστό φωτάκι ειδοποιήσεων, καμία ανταπόκριση στο πάτημα του Power button είτε στιγμιαία είτε παρατεταμένα. Μετά από κανα μισάωρο τελικά άνοιξε αλλά έμεινε κολλημένο στη λευκή οθόνη της HTC. Το έσβησα το ξανάνοιξα, πάλι το ίδιο, κόλλησε στη λευκή οθόνη. Τελικά έβγαλα τη μπαταρία κάνα πεντάλεπτο και αφού το ξαναάνοιξα λειτούργησε κανονικά. Από χτες δεν το έχω ξανασβήσει για να δω αν θα ξανακολλήσει στην επανεκκίνηση ωστόσο το πρωί μου έκανε πάλι κάτι τσαλίμια αφού κόλλησε ανοιχτό και δεν ανταποκρινόταν ότι κίνηση και να έκανα στην οθόνη αφής, ότι κουμπί και να πάταγα... Ξεκόλλησε μετά από μισό λεπτό και μέχρι τώρα δεν έχει παρουσιάσει άλλο πρόβλημα. Ωστόσο όλα αυτά με έχουν ανησυχήσει. Έχει τύχει σε κανέναν άλλο τέτοιο κόλλημα; Τι μπορεί να φταίει και αν επιμείνει πώς αντιμετωπίζεται; Πάμε για replacement; Ευχαριστω...

ποια ρομ εχεις; OpenDesire;

δε νομιζω οτι ειναι hardware, ουτε καν θα ελεγα, καποια πατατια με το software, μην ανησυχεις.

Link to comment
Share on other sites

εμενα σημερα εφεραν στη μανα μου desire απο vodafone..οποτε εχει στοκ 100%.

ερωτηση..μπορω να μειωσω τον αριθμο των homescreens? ειναι 6-7 και θελω να εχω μονο 3. μπορει καποιος να μου πει γιατι δε βλεπω να γινεται :(

 

αυτο γινεται μονο αν εγκαταστησεις καποιον launcher πχ τον launcher pro που σου επιτρεπει να παιξεις με πολλες ρυθμισεις και φυσικα να επιλεξεις ποσες οθονες θα εχεις..

προσωπικα με 3 οθονες ειμαι κομπλε.. αλλα βεβαια ξεχνας το sense.. :confused:

Link to comment
Share on other sites

Kαλυσπερα θα ήθελα να ρωτήσω απο 8 σε 16gb κάρτα μνήμης γίνετε μεταφορά prog. με copy paste κανονικά γιατί η 8αρα είναι πολλή μικρή καρτα? Μετά θα τρέχουν τα programs όλα κανονικά?

Ευχαριστώ ΤΑΚΙΣ

Link to comment
Share on other sites

αυτο γινεται μονο αν εγκαταστησεις καποιον launcher πχ τον launcher pro που σου επιτρεπει να παιξεις με πολλες ρυθμισεις και φυσικα να επιλεξεις ποσες οθονες θα εχεις..

προσωπικα με 3 οθονες ειμαι κομπλε.. αλλα βεβαια ξεχνας το sense.. :confused:

ετσι κι εγω...εχω το launcher pro plus με τρεις οθονουλες και ειναι οτι πρεπει για μενα...μπορει να μην ειναι sense αλλα σιγα σιγα προσθετονται αρκετα widgets σαν του sense...:)

Edited by hraklhs57

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Kαλυσπερα θα ήθελα να ρωτήσω απο 8 σε 16gb κάρτα μνήμης γίνετε μεταφορά prog. με copy paste κανονικά γιατί η 8αρα είναι πολλή μικρή καρτα? Μετά θα τρέχουν τα programs όλα κανονικά?

Ευχαριστώ ΤΑΚΙΣ

 

Γίνεται κανονικότατα αρκεί να μην τρέχεις κάποια custom rom με ενεργοποιημένο το a2sd, γιατί τότε θα

πρέπει να μπεις σε linux για να έχεις πρόσβαση και στο ext partition που πρέπει να γίνει copy, paste επίσης.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι και εγω ενας νεος κατοχος Desire. Θα ηθελα βοηθεια σε μια απορια. Το εχω σεταρει και παιρνω μειλ και συγχρονισμο ημερολογιου απο gmail μεσω wifi μεσα στο σπιτι που εχω ιντερνετ. Θελω να παω σε προγραμμα με ιντερνετ μεσα (Unlimited+Internet) για να εχω προσβαση σε mail/calendar και στο δρομο. Οταν θα μπαινω σπιτι θα χρησιμοποιει το wifi η θα ειμαι στο data της Cosmote? To λεω γιατι εχω κακο σημα αρα και αργη συνδεση. Θα πρεπει να ανοιγοκλεινω κατι η γυρναει αυτοματα?

 

Τιποτα εδω?????????????????????????

Link to comment
Share on other sites

Απο εσας που το πηρατε προσφατα το desire εχει οθονη slcd ?αν ναι,μπορειτε να μας πειτε εντυπωσεις?εχω το samsung jet me amoled και ειμαι ικανοποιημενος.
Link to comment
Share on other sites

αυτο γινεται μονο αν εγκαταστησεις καποιον launcher πχ τον launcher pro που σου επιτρεπει να παιξεις με πολλες ρυθμισεις και φυσικα να επιλεξεις ποσες οθονες θα εχεις..

προσωπικα με 3 οθονες ειμαι κομπλε.. αλλα βεβαια ξεχνας το sense.. :confused:

 

ε δεν αξιζει τοτε! κριμα παντως..μεχρι και η τελειωμενη η samsung εχει αυτη τη δυνατοτητα στο galaxy s..να μειωνεις τα homescreens(βεβαια το υπολοιπο ui ειναι lol). παντως απ οσο το βλεπω ως τωρα μου αρεσει πολυ σα συσκευη..! επισης η οθονη που ειναι slcd στο συγκεκριμενο μου φαινεται παρα πολυ καλη!

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι και εγω ενας νεος κατοχος Desire. Θα ηθελα βοηθεια σε μια απορια. Το εχω σεταρει και παιρνω μειλ και συγχρονισμο ημερολογιου απο gmail μεσω wifi μεσα στο σπιτι που εχω ιντερνετ. Θελω να παω σε προγραμμα με ιντερνετ μεσα (Unlimited+Internet) για να εχω προσβαση σε mail/calendar και στο δρομο. Οταν θα μπαινω σπιτι θα χρησιμοποιει το wifi η θα ειμαι στο data της Cosmote? To λεω γιατι εχω κακο σημα αρα και αργη συνδεση. Θα πρεπει να ανοιγοκλεινω κατι η γυρναει αυτοματα?

 

Θα αφήνεις και το data και το wifi ανοικτό και θα έχεις "Remembered" το Wi-Fi του σπιτιού σου από το κινητό. Όταν θα φεύγεις και δεν θα φτάνει το wi-fi σου, θα το γυρνάει αυτόματα σε mobile Internet. Μόλις ξαναγυρίσεις και υπάρχει κάλυψη, θα συνδέεται στο ασύρματο και θα κλείνει το mobile.

 

Απλώς, ίσως θέλεις να κλείνεις το Wi-Fi όταν είσαι έξω, για να μην σου τρώει πολύ μπαταρία. Επίσης, χρησιμοποίησε και τίποτα widgets (έχει και το Sense δικά του) για να ανοιγοκλείνεις και τα δύο. Εννοείται πως θα πρέπει να αφήνεις και το ασύρματο ανοικτό από το router (ή να το ανοίγεις όταν πηγαίνεις σπίτι. Θα συνδέεται αυτόματα το κινητό με το που θα ανοίγει).

 

φιλε μου στην δικη μου εαν βαλω το τηλ μεσα και κανω μετα οτι το ριχνω με δυναμη δεν κουναει απο τη θηκη...!!!το θεμα ειναι να εφαρμοζει η συσκευη ακριβως στην θηκη!!!μην παραπλαναμε τον κοσμο...

 

Εγώ έχω αυτήν. Στην αρχή το κινητό δεν έμπαινε εύκολα, μέχρι να πάρει ακριβώς το σχήμα του. Τώρα μπαίνει και βγαίνει πανεύκολα, χωρίς να υπάρχει καμία περίπτωση να πέσει.

 

Για ποιο λόγο να το κάνεις αυτό; :blink:

 

Βάλε πράγματα μόνο στις 3.

 

LauncherPro. Κι εγώ με 3 δουλεύω (αν και πλέον μου είναι λίγες).

Edited by DJDB
Link to comment
Share on other sites

μπορείτε να με βοηθησετε και εμένα στο εξής;

 

εχω windows xp (sp3) και ενώ συνδέομαι κανονικά στο ιντερνετ βαζοντας το κινητο σαν μοντεμ, ύστερα απο 1 λεπτό κολλάει ο υπολογιστής και πρεπει να κανω reboot...

εχω κανει χιλια δυο....απενεργοποοιησα το gps, εκανα το usb debugging

πηρα και τηλέφωνο στην εξυπηρετηση της htc και δεν βοηθηθηκα και πολυ...συγνωμη που να βρω 3 υπολογιστές με xp, για να κανω δοκιμές;;;)

κουραστηκα, τελματωσα!..τι αλλο μπορεί να φταίει;;;

με την προγηουμενη συσκευη μου εμπαινα κανονικα στο ιντερνετ και δεν μου κολλησε ποτε! εχει κανενας καμια ιδεα ή ποιος θα μπορουσε να βοηθησει;;;;

Link to comment
Share on other sites

εγω δεν ειπα οτι δεν υπαρχουν αξεσουαρ, γενικως. Ειπα δεν υπαρχουν επισημα αξεσουαρ απο την HTC. Για παραδειγμα, η βαση αυτοκινητου η συγκεκριμενη, ειναι του Nexus. Δεν ξερω κατα ποσο θα εχει αψογη εφαρμογη με το Desire που εχει καποιες ελαχιστες διαφορες στις διαστασεις. Και φυσικα υπαρχουν παρα πολλα ηχεια-car dock-desktop dock, αλλα κανενα επισημο απο την HTC για το Desire

(εκτος απο εναν φορτιστη αυτοκινητου που ειδα)

 

 

ΥΓ: οκ, λαθος, τελικα το dock ειναι για το desire. Ωραια, αυτο ειναι μια αρχη, αν και τσιμπημενη τιμη.

:)

Edited by chrisgr38
Marketing δεν σημαινει διαφημιση :!:
Link to comment
Share on other sites

 

Εγώ έχω αυτήν. Στην αρχή το κινητό δεν έμπαινε εύκολα, μέχρι να πάρει ακριβώς το σχήμα του. Τώρα μπαίνει και βγαίνει πανεύκολα, χωρίς να υπάρχει καμία περίπτωση να πέσει.

 

 

 

Πολυ ομορφη φιλε, αν θελετε δειτε και εδω , εχει εξαιρετικης ποιοτητας προιοντα εχω ψωνισει κι εγω αρκετες φορες.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εγώ έχω αυτήν. Στην αρχή το κινητό δεν έμπαινε εύκολα, μέχρι να πάρει ακριβώς το σχήμα του. Τώρα μπαίνει και βγαίνει πανεύκολα, χωρίς να υπάρχει καμία περίπτωση να πέσει.

 

Αυτό το μέσα/έξω πάντως εγκυμονεί πολλούς κινδύνους για καθημερινή χρήση της συσκευής.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

γιατι απλα θελω λιγες σελιδες :)

ετσι γινεται και στο galaxy s..μπορεις να βγαλεις η να προσθεσεις.. δε γνωριζεις αν γινεται? :)

 

Αν δηλαδή βάλεις ό,τι θέλεις στην κεντρική, και στις δύο αριστερά και δεξια απο αυτήν, και αφήσεις τις υπόλοιπες άδειες ποια η διαφορά;; :confused:

 

Για να γινει αυτό που θες πρέπει να βάλεις άλλον Launcher. Δεν προτείνεται επάνω στο sense. Βάλε μια Non-sense rom και εγκατέστησε το Launcher Pro.

HTC Desire Root User
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδια η ληψη σηματος ειναι καλη ή κανει διακοπες?

 

Δεν έχει τέτοια προβλήματα η συσκευή. Από εκεί και πέρα εξαρτάται από την εκάστοτε περιοχή λήψης.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημερα θελω να παραγκηλω μια μνημη αν βαλω μια 16gb 4class θα εχω προβλημα ταχυτητας?γιατι κατι τετοια ακουγονται.
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...