Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ειδικά στις τελευταίες εκδόσεις τους έχει βελτιωθεί δραματικά η αυτονομία της μπαταρίας.

 

Για κάντο αυτό φραγκοδίφραγα .Εγώ που έχω την official 2.1 θα καταλάβω διαφορά?:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σε όλους...

Σαν νιούφης να ρωτήσω και εγώ κάτι..

 

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω το DESIRE και απότι είδα στην αγορά μόνο ο Γερμανός το έχει φθηνότερα με τελική στα 399 αλλά απότι ρώτησα είναι BRANDED της Cosmote.

 

Αυτό επηρεάζει σε κάτι (στην χρήση του) όπως πχ για να το κάνω root όπως που πολλοί λέτε είναι πιο γρήγορο...

 

Ευχαριστώ για την χαζή μου ερώτηση....

Δε θα σε επηρεάσει ιδιαίτερα... Υπάρχει απλώς μια εξτρά διαδικασία που πρέπει να κάνεις ώστε να φτιάξει μία micro SD που θα γίνει gold card... Αλλά όλοι οι οδηγοί που μιλάνε για rooting κλπ. περιγράφουν πάτα το τι προβλέπεται για branded συσκευές οπότε δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το έχει χρησιμοποιήσει κανείς; http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=724123

Έχει πάνω κάτω ότι θέλω (ελληνικά,ρώσικα,720p rec,wifi n...)

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Δε θα σε επηρεάσει ιδιαίτερα... Υπάρχει απλώς μια εξτρά διαδικασία που πρέπει να κάνεις ώστε να φτιάξει μία micro SD που θα γίνει gold card... Αλλά όλοι οι οδηγοί που μιλάνε για rooting κλπ. περιγράφουν πάτα το τι προβλέπεται για branded συσκευές οπότε δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας.

 

ok thanks na sai kala

Link to comment
Share on other sites

Για δείτε κι αυτό το τιπ για την μπαταρία.

Λέει ότι δουλεύει.

 

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=7210290&postcount=6214

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά είναι επιβεβαιωμένο ότι από Γερμανό η συσκευή είναι branbed cosmote όπως αναφέρει ένας φίλος παραπάνω? Τι είναι? myview?
Link to comment
Share on other sites

Παίδες οιαυτοι που το έχετε καιρό πιο browser χρησιμοποιείτε; αυτός π έχει είναι πολύ καλός αλλά δε ξέρω γιατί κάποια site αργεί να τα ανοίξει πχ sport24.gr και μάλλον δε συμπέσει καθόλου τα δεδομένα
Link to comment
Share on other sites

Παίδες οιαυτοι που το έχετε καιρό πιο browser χρησιμοποιείτε; αυτός π έχει είναι πολύ καλός αλλά δε ξέρω γιατί κάποια site αργεί να τα ανοίξει πχ sport24.gr και μάλλον δε συμπέσει καθόλου τα δεδομένα

 

Opera mini

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά είναι επιβεβαιωμένο ότι από Γερμανό η συσκευή είναι branbed cosmote όπως αναφέρει ένας φίλος παραπάνω? Τι είναι? myview?

 

Eμενα το δικο μου που πηρα χθες απο γερμανο δεν ειναι branded παντως

Edited by sardas

ΜΙΑ ΖΩΗ ΑΕΚ!!!

HTC G1 rooted CYANOGENMOD 6.1.0

HTC DESIRE MIUI 1.4.29 Data2Ext

Link to comment
Share on other sites

και εγω που το πηρα απο γερμανο δεν ειναι Branded.

 

εχω μια απορια για το κινητακι(μεσα απο πολλες)

εχω βαλει το δικτυο να λειτουργει σαν GSM και οχι 2πλη λειτουργια για εξοικονομηση μπαταριας. Εμφανιζεται λοιπον κατω απο το G ψηλα στην οθονη 2 βελακια που λογικα δειχνουν μια κινηση μεσα εξω. να υποθεσω οτι δειχνουν μεταγωγη δεδομενων? δεν θελω να μου ερθει δωρο στον λογαριασμο κινηση δεδομενων data!! πως μπορω να το απενεργοποιησω? να μην πληρωσω τσαμπα

Link to comment
Share on other sites

και εγω που το πηρα απο γερμανο δεν ειναι Branded.

 

εχω μια απορια για το κινητακι(μεσα απο πολλες)

εχω βαλει το δικτυο να λειτουργει σαν GSM και οχι 2πλη λειτουργια για εξοικονομηση μπαταριας. Εμφανιζεται λοιπον κατω απο το G ψηλα στην οθονη 2 βελακια που λογικα δειχνουν μια κινηση μεσα εξω. να υποθεσω οτι δειχνουν μεταγωγη δεδομενων? δεν θελω να μου ερθει δωρο στον λογαριασμο κινηση δεδομενων data!! πως μπορω να το απενεργοποιησω? να μην πληρωσω τσαμπα

 

settings ->wireless & networks - >Mobile network

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη οταν ειναι ενεργοποιημενο το " δικτυα κινητης τηλεφωνιας " ουσιαστικα τι κανει? αν το εχω ενεργοποιημενο και εχω ξετικαρει ολες τις επιλογες στον αυτοματο συγχρονισμο τι γινεται? εξακολουθω να χρεωνομαι?
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη οταν ειναι ενεργοποιημενο το " δικτυα κινητης τηλεφωνιας " ουσιαστικα τι κανει? αν το εχω ενεργοποιημενο και εχω ξετικαρει ολες τις επιλογες στον αυτοματο συγχρονισμο τι γινεται? εξακολουθω να χρεωνομαι?

 

Το gprs - 3G είναι.Αν θέλεις να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο απενεργοποίησε το, και το ανοίγεις όταν το χρειάζεσαι.

Link to comment
Share on other sites

Το gprs - 3G είναι.Αν θέλεις να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο απενεργοποίησε το, και το ανοίγεις όταν το χρειάζεσαι.

 

ευχαριστω πολυ!!

Link to comment
Share on other sites

Αρκετές ώρες προσπαθώ να το κάνω ροοτ και δεν τα έχω καταφέρει, όποια διαδικασία και ακολουθήσω δεν ολοκληρώνετε πάντα κάτι πήγαινε λάθος,

Το πείρα από τον γερμανο, αλλά δεν λέει πουθενά το κινητό cosmote, υπάρχει πιθανότητα να είναι branded ;

Όπως και να έχει έκατσα και έκανα την goldencard και ακλούθησα αυτήν την διαδικασία με το linux live cd,

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=6710081&postcount=2

κόλλησα στο βήμα 8 με αυτό το πρόβλημα

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=6711261&postcount=14

, αλλά διάβασα αυτή την απάντηση

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=6713506&postcount=21

και ξεκόλλησα

 

Τώρα προσπαθώ να του περάσω άλλη ΡΟΜ :)

 

Από μπαταρία τώρα… το φόρτισα εχθές από τις 6 εώς τις 12(μεσανυχτα), από τις 12 ως τις 3 ασχολιόμουνα μαζί του με ανοιχτό το wifi (internet, ρυθμίσεις, εφαρμογές), μετά από αυτά η μπαταρία έπεσε στο 60%/

σ τις 10 ήταν στο 53% με wifi κλειστό.

 

Από τις 10 ως τις 5:30 που ξεκίνησα να προσπαθώ να το κάνω ροοτ, είχα ανοιχτό το wifi κα το Bluetooth, μίλησα περίπου στα 10 λεπτά και ιντερνετ, μαιλ εφαρμογές κάνα μισάωρο.

Μετά από όλα αυτά η μπαταρία ήταν στο 23%

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά, όταν στέλνω sms , γιατί δεν εμφανίζονται πουθενά οι υπολοιπόμενοι χαρακτήρες;

 

αν δεν κανω λαθος μονο με handcent μπορεις να τους βλεπεις...

Link to comment
Share on other sites

παιδες εκανα root με unrevoked η καπως ετσι, + μετα πηγα να περασω την ρομ που έχει στην πρώτη σελίδα του τοπικ αυτου και αφου την περασα συμφωνα με τις οδηγιες στο reboot το κινητο κολαει στο λογοτυπο της HTC :( καμια ιδεα?

Motorsports....

Because football,basketball etc... need just "one ball" ...

Link to comment
Share on other sites

Μόλις προ ολίγου το πήρααααα!!!!!!!!!!!:)

 

Τώρα θα το ανοίξω να δούμε τι γίνεται!

 

Λοιπόν, να κάνω μια ερώτηση για τις εφρραμογές:

 

Υπάρχουν κάποιες must have? Για παράδειγμα ΒΤ αποστολή και λήψη και ορισμός Path λήψης γίνεται χωρίς εφαρμογή?

Καλύτερος file manager o Astro?

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις αν υπαρχει official carkit? ή αν εχει δοκιμασει κανεις το official του Nexus? ταιριαζει?
Marketing δεν σημαινει διαφημιση :!:
Link to comment
Share on other sites

παιδες εκανα root με unrevoked η καπως ετσι, + μετα πηγα να περασω την ρομ που έχει στην πρώτη σελίδα του τοπικ αυτου και αφου την περασα συμφωνα με τις οδηγιες στο reboot το κινητο κολαει στο λογοτυπο της HTC :( καμια ιδεα?

 

Αφου εχεις κανει root, περνα και την permanent recovey.

Ανοιξε το κινητο σε fastboot (volume down + power) αστο να φορτωσει και πηγαινε στο recovery.

Πηγαινε στα wipe και καντα ΟΛΑ. Μετα και αφου εχεις βαλει την rom στην SD πηγαινε στο flash zip from SD και φλασαρε. Μετα reboot.

Το πρωτο φορτωμα ΠΑΝΤΑ αργει, 5-10 λεπτα μιλαμε. Αστο να μπουταρει και πανε φτιαξε κανα καφε or something.

Done!

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αφου εχεις κανει root, περνα και την permanent recovey.

Ανοιξε το κινητο σε fastboot (volume down + power) αστο να φορτωσει και πηγαινε στο recovery.

Πηγαινε στα wipe και καντα ΟΛΑ. Μετα και αφου εχεις βαλει την rom στην SD πηγαινε στο flash zip from SD και φλασαρε. Μετα reboot.

Το πρωτο φορτωμα ΠΑΝΤΑ αργει, 5-10 λεπτα μιλαμε. Αστο να μπουταρει και πανε φτιαξε κανα καφε or something.

Done!

 

 

 

πωωω εγω νομιζα οτι κολισε....αρα καλα το εκανα απο την αρχη...απλα αργησε παρα πολυ να bootarei και υπεθεσα πως κολησε ;) το ξαναδοκιμαζω και μιλαμε... :)

Motorsports....

Because football,basketball etc... need just "one ball" ...

Link to comment
Share on other sites

Για δείτε κι αυτό το τιπ για την μπαταρία.

Λέει ότι δουλεύει.

 

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=7210290&postcount=6214

 

Τελικά το εχει δοκιμάσει κανείς αυτό?

Οταν λέει στο τέλος: "You need to use this sequence only once." τι εννοεί οτι όλη αυτή τη διαδικασία με τα power off-on και φορτίσματα, την κάνουμε 1 μονο φορά ή κάθε φορά που το φορτίζουμε ?

Η καλύτερη στιγμή για να κάνεις κάτι είναι Τώρα !! :dash:
Link to comment
Share on other sites

Βασικα μηπως επειδη ακυρωσα το πρωτο reboot τωρα τρωει μεγαλυτερο κολημα ? εχουν περασει 15 λεπτα...και ακομα στο boot screen logo ειναι....

Motorsports....

Because football,basketball etc... need just "one ball" ...

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...