Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρε παιδια σορρυ αλλα SOS! πως αλλαζω φορεα γιατι ειμαι στην Κω και με εχει vodafone turkcell, και δε βρισκω με τιποτα να το κανω χειροκινητα σε voda GR.

 

HELP!

MyPhone member since 2003! :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αν και είχα αγοράσει το SE mw 600 παλιότερα, σύνδεσα με το desire σήμερα για να δω πως πάει με τη μουσική, και έχω πάθει την πλάκα μου!

 

Η μόνη εμπειρία με την λειτουργία για μουσική που είχα ήταν με το ipod touch μου (με 3rd gen hardware, δεν ξέρω αν παίζει ρόλο), στο οποίο είχε καθυστέρηση σημαντική της τάξης του δευτερολέπτου με αποτέλεσμα να πατώ pause στο ipod και μετά από 1 sec να σταματάει στο headset:X

 

Με το desire είναι άμεσο και μάλιστα αναγνωρίζει ο player της 2.1 τα πλήκτρα για control!

 

Το μόνο πράγμα που δεν δουλεύει απ' ότι διάβασα και στο xda είναι ότι δεν δείχνει track information:(

 

Anyway, το αναφέρω μήπως και ενδιαφέρεται κάποιος φίλος για bluetooth headset που να παίζει και μουσική μια χαρά!:D

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια σορρυ αλλα SOS! πως αλλαζω φορεα γιατι ειμαι στην Κω και με εχει vodafone turkcell, και δε βρισκω με τιποτα να το κανω χειροκινητα σε voda GR.

 

HELP!

 

τα χα παθει πριν 2 χρονια στο ιδιο μερος...

αν δεν σου βγαζει την επιλογη της βοντα δεν μπορεις να κανεις τιποτα αλλο...

 

τα δικτυα σε τετοιες περιοχες οπως θα καταλαβες δεν περιοριζονται απο τα εθνικα συνορα..

Link to comment
Share on other sites

Ψαλίδι, αλλα δεν έχει σημασία ρε συ, ειναι δυνατον να μη μπορω να αλλαξω παροχο σε τετοιες περιπτωσεις? Σημερα πηρα το κινητο και γενικα με το γεγονος αυτο και οτι το htc sync δε δουλευει, με εχει κρεμασει πληρως στη δουλεια, εχω ασχοληθει ωρες να βγαλω ακρη και εχω κρανιωθει ασχημα ρε ****το!!!

 

εχω 200+ επαφες outlook που επρεπε να περασω και κατι κολλαει!!! google καμια λυση, και τωρα που μου ειπατε οτι δεν αλλαζει ο παροχος μου επεσαν τα υπολοιπα μαλλια!!! ****το λες κ το ξερα!!!

MyPhone member since 2003! :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Ψαλίδι, αλλα δεν έχει σημασία ρε συ, ειναι δυνατον να μη μπορω να αλλαξω παροχο σε τετοιες περιπτωσεις? Σημερα πηρα το κινητο και γενικα με το γεγονος αυτο και οτι το htc sync δε δουλευει, με εχει κρεμασει πληρως στη δουλεια, εχω ασχοληθει ωρες να βγαλω ακρη και εχω κρανιωθει ασχημα ρε ****το!!!

 

εχω 200+ επαφες outlook που επρεπε να περασω και κατι κολλαει!!! google καμια λυση, και τωρα που μου ειπατε οτι δεν αλλαζει ο παροχος μου επεσαν τα υπολοιπα μαλλια!!! ****το λες κ το ξερα!!!

 

κατσε γιατι μαλλον δε σε καταλαβα...

εννοεις οτι δεν μπορεις να βρεις απο που αλλαζει χειροκιντηα το δικτυο ή οτι δεν σου βγαζει ως διαθεσιμο το δικτυο της βοντα...?

Link to comment
Share on other sites

Το καλύτερο πρόγραμμα σε android είναι το navigon.Μπορείς να μπεις στο market να το κατεβάσεις για 30 μέρες και μετά άμα σου αρέσει πρέπει να το πληρώσεις.
Link to comment
Share on other sites

κατσε γιατι μαλλον δε σε καταλαβα...

εννοεις οτι δεν μπορεις να βρεις απο που αλλαζει χειροκιντηα το δικτυο ή οτι δεν σου βγαζει ως διαθεσιμο το δικτυο της βοντα...?

 

 

Δε μπορώ να βρω από που αλλάζει κ δω λένε ότι δεν αλλάζει!!!

MyPhone member since 2003! :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Δε μπορώ να βρω από που αλλάζει κ δω λένε ότι δεν αλλάζει!!!

 

ρυθμισεις->ασυρματα δικτυα->δικτυα κινητης τηλεφωνιας->εταιρειες δικτυου->αναζητηση δικτυων (και εκει σου βγαζει ολα τα διαθεσιμα)

Link to comment
Share on other sites

τελικα Destinatior περνει αυτο κινητακι?:O

Xalara Gia Ola Yparxei Lush....

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Nokia-> 6610 , 6100 , 6600 , 7610 , 6630 , 6680 , N70 , N90... εχουμε και φυσικα μελλον..:!:

Link to comment
Share on other sites

ρυθμισεις->ασυρματα δικτυα->δικτυα κινητης τηλεφωνιας->εταιρειες δικτυου->αναζητηση δικτυων (και εκει σου βγαζει ολα τα διαθεσιμα)

 

Είσαι άγιος, μείον ένα πρόβλημα, πες μου τώρα γιατί δε δουλεύει το HTC sync κ θα αναψω λαμπαδα!!!!!!

MyPhone member since 2003! :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

κατέβασε την τελευταία έκδοση του HTC sync από τη σελίδα της HTC.

όταν του κανείς εγκατάσταση λέει πτι πρέπει να έχεις το AntiVirus κλειστό.

δεν ξέρω αν παίζει ρόλο αλλά μου φέρεται σχετικό, να κόβει το AntiVirus τη σύνδεση γιατί το βλέπει σαν απειλεί

 

 

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είσαι άγιος, μείον ένα πρόβλημα, πες μου τώρα γιατί δε δουλεύει το HTC sync κ θα αναψω λαμπαδα!!!!!!

 

αδερφε δυστυχως δεν χρησιμοποιω outlook και δεν εχω ασχοληθει με HTC Sync...

Link to comment
Share on other sites

ρε παίδες γιατί κάθεστε και παλεύετε με το HTC Sync?

εγώ από το Diamond 2 που είχα έκανα sync τις επαφές

μου μέσω exchange με το gmail και μετά τις πέρασε

αυτόματα το κινητό μόλις σέταρα το gmail.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα πρόβλημα με την σύνδεση μου (Q)

 

Όταν έχει το desire τις ρυθμίσεις της Q για mms στέλνω mms αλλά δεν έχω internet από τον παροχο.

 

Έβαλα της ρυθμίσεις του vman .

 

Φτιάχνεις καινούριο APN και αλλάζεις μόνο τις παρακάτω ρυθμίσεις:

 

Name: Q Internet

APN: myq

MCC: 202

MNC: 09

 

Έχω intenet αλλά δεν έχω mms :!: καμιά ιδέα

Link to comment
Share on other sites

Αναρωτηθήκατε ποτέ, μήπως κάνατε βλακεία που πήρατε το Desire, και όχι το Galaxy S?

 

Είμαι εδώ να σας ανακουφίσω γιατί εγώ τουλάχιστον αυτό είναι στο μυαλό μου, όταν μου είπε ο κολλητός μου, ότι παράγγειλε το Galaxy S (εγώ έχω το Desire).

 

1ον, και ξεκινάω με την οθόνη, που όλοι λένε οτι είναι ότι καλύτερο υπάρχει και άλλα πολλά άστοχα... πραγματικά πριν δω την οθόνη του Galaxy με τα μάτια μου, πίστευα οτι θα δω κάτι το απίστευτο και πραγματικά εντυπωσιακό... τζίφος!!!

Δεν καταλαβαίνω γιατί όλος αυτός ο χαμός για την οθόνη του!!! Πραγματικά δεν έχετε να ζηλέψετε απολύτως τίποτα!!! τι να το κάνω αν σε εργαστηριακές μετρήσεις βγαίνει καλύτερη? στο μάτι ίδια φαίνεται πάντως... δεν έχω σκοπό να το χρησιμοποιώ κάνοντας όλη μέρα μετρήσεις!!!

Ένα + που μπορεί να έχει, είναι η κατανάλωση, που και για αυτό ΔΕΝ είμαι σίγουρος!!!

 

2ον: CPU: είμαστε σίγουροι ότι ο cortex A8 λειτουργεί σωστά στο android?

Σου έδινε την εντύπωση, ότι τρέχει πολύ καλά... και στα καλά καθούμενα, και χωρίς λόγο μικρο-κολληματάκια frame lose στην κίνηση και γενικά μια πολύ περίεργη συμπεριφορά!!!

 

3ον: ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ - ΒΙΝΤΕΟ: το κινητό το έπιασα στα χέρια μου την ώρα που σκοτήνιαζε, και έιπαμε να βγάλουμε φωτογραφίες και με τα 2 χωρίς flash (εγώ δλδ, γιατί το S δεν έχει καθόλου) σκοτάααδι!!! ρε τόλι ( ο φίλος) δεν σε βλέπω στην οθόνη :lol:...

Για το βίντεο, δεν το είδα καθόλου, θα το δω ημέρα γιατί απογοητεύτηκα!!!

 

4ον: DivX: Πολύ καλό!!! Ναι και εγώ θα ήθελα η συσκευασία του Desire να έχει το λογότυπο του DivX πάνω της, γιατί κατά τα άλλα όλα, ίδια το playback και στο S και στο desire... καμιά άλλη διαφορά!!! Εγώ βέβαια με extra software (free) αλλά το αποτέλεσμα είναι 1, ότι και τα 2 έπαιζαν DivX το ίδιο καλά!

 

5ον: GPS: Εδώ τι να πω; 4-5 λεπτά να βρει δορυφόρους... λέω δεν πειράζει η 1η του φορά είναι ( μόλις το ανοίξαμε το κουτάκι με το S), ανοίγουμε πάλι, το Google Maps, πάλι τα ίδια... ρε μήπως φταίει το google maps, αντε να δοκιμάσουμε και με το Navigon... τα ίδια πάλι!!! Όσο για σήμα (αφού πιάσει) εμφανή και με γυμνό μάτι η διαφορά!!!

 

6ον: Ποιότητα κατασκευής: Εδώ δεν λέω τπτ, απλά HTC!

 

7ον: Γραφικό περιβάλλον TouchWiz 3.0: γιατί θέλει να μοιάσει στο iPhone; Και μόνο που είναι πανομοιότυπο της apple δεν μου άρεσε... στο sense UI δίνω 4 στα 5 και στο touchwiz MAX 3 στα 5... Δεν μου άρεσε κάτι... αντιθέτως μου έλειπε το SENSE (Dialer, Keyboard και άλλα πολλά)

 

8ον: Υποστήριξη... και δεν μιλάω για της αντιπροσωπείες:D (xda developers) αν έχεις HTC έχεις 234.121 τυπάκια που κάνουν φίλο και φτερό, ότι Htc υπάρχει... ότι και να έχω χρειαστεί εδώ και τόσα χρόνια βρήκα την λύση!!!

 

Και για να είμαι δίκαιος θα σας πω τι μου άρεσε στο S:

 

1ον: Ποιότητα του εξωτερικού ηχείου του... Όχι η ένταση του, αλλά η ποιότητα του!

 

2ον: Η 4'' οθόνη του, και πάλι να πω πως μου άρεσε οτι είναι μεγαλύτερη και ΟΧΙ ποιοτικότερη!!!

 

3ον: Η αίσθηση του βάρους του... Πραγματικό πούπουλο για τις διαστάσεις του!!!

 

Αν λοιπόν είχες στο μυαλό σου να αφήσεις το Desire για S... άστο καλύτερα!!!

http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

Είσαι άγιος, μείον ένα πρόβλημα, πες μου τώρα γιατί δε δουλεύει το HTC sync κ θα αναψω λαμπαδα!!!!!!

 

Χρησιμοποίησε το original καλώδιο και άλλαξε θύρα usb. Προσπάθησε να το καρφώσεις πάνω σε κάποια που βρίσκεται απεθθείας στο motherboard (αν χρησιμοποιείς pc). Με λίγα λόγια ψάξε τις θύρες γιατί και εμένα στις τρεις από τις τέσσερις που έχει το laptop μου δεν έπαιζε και τελικά ούλεψε στην τέταρτη:wacko:

Link to comment
Share on other sites

τελικα Destinatior περνει αυτο κινητακι?:O

 

Οχι δεν παιρνει destinator.

 

αδερφε δυστυχως δεν χρησιμοποιω outlook και δεν εχω ασχοληθει με HTC Sync...

 

Κι εγω δεν το χρησιμοπιουσα ποτε αλλα το εβαλα για τα κινητα και μονο και ειναι πολυ χρησιμο.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
2ον: CPU: είμαστε σίγουροι ότι ο cortex A8 λειτουργεί σωστά στο android?

Σου έδινε την εντύπωση, ότι τρέχει πολύ καλά... και στα καλά καθούμενα, και χωρίς λόγο μικρο-κολληματάκια frame lose στην κίνηση και γενικά μια πολύ περίεργη συμπεριφορά!!!

 

Δεν έχει να κάνει αυτό με τις δυνατότητες του επεξεργαστή αλλά με το πως είναι στημένο στα λειτουργικό στην εκάστοτε συσκευή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ρυθμισεις->ασυρματα δικτυα->δικτυα κινητης τηλεφωνιας->εταιρειες δικτυου->αναζητηση δικτυων (και εκει σου βγαζει ολα τα διαθεσιμα)

 

 

λοιπόν, το θέμα τώρα είναι ότι ναι μεν επιλεγω δικτυο κινητης voda gr αλλα οταν εχει πιο πολυ σημα απο voda tr, παει σε αυτο!! δηλαδη παει αυτοματα θες δε θες. σε αλλα κινητα βαζεις χειροκινητη επιλογη ετσι ωστε μενει στο δικτυο που θες εχει δεν εχει σημα (αν δεν εχει σημα απλα δεν μπορεις να κανεις κλησεις).

 

υπαρχει τροπος να απενεργοποιηθει το αυτοματο?

MyPhone member since 2003! :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

λοιπόν, το θέμα τώρα είναι ότι ναι μεν επιλεγω δικτυο κινητης voda gr αλλα οταν εχει πιο πολυ σημα απο voda tr, παει σε αυτο!! δηλαδη παει αυτοματα θες δε θες. σε αλλα κινητα βαζεις χειροκινητη επιλογη ετσι ωστε μενει στο δικτυο που θες εχει δεν εχει σημα (αν δεν εχει σημα απλα δεν μπορεις να κανεις κλησεις).

 

υπαρχει τροπος να απενεργοποιηθει το αυτοματο?

 

Στην αναζητηση δικτυων εχει αυτοματη και χειροκινητη.Αν διαλεξεις τον δευτερο τροπο και ορισεις το GR παλι σε παει... Τουρκια ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

στις ρυθμισεις "εταιρείες δικτύου" που μου ειπατε απο δω εχει 2 επιλογές:

 

αναζήτηση δικτύου και

αυτοματη επιλογη

 

προϋπεθεσα οτι η 1η επιλογη που ειναι και χειροκινητη θα σημαινει οτι το δικτυο δεν αλλαζει. δυστυχως αλλαζει ομως οταν δεν εχει καλο σημα. ειναι απολυτα αναγκαιο για μενα να μην αλλαζει.

 

αλλος τροπος ρε παιδια?

edit: πριν με περασε τουρκια θες δε θες, ξαναπηγα voda gr και προς το παρον δε το χει ξανακανει!

Edited by Islas Canarias
MyPhone member since 2003! :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

στις ρυθμισεις "εταιρείες δικτύου" που μου ειπατε απο δω εχει 2 επιλογές:

 

αναζήτηση δικτύου και

αυτοματη επιλογη

 

προϋπεθεσα οτι η 1η επιλογη που ειναι και χειροκινητη θα σημαινει οτι το δικτυο δεν αλλαζει. δυστυχως αλλαζει ομως οταν δεν εχει καλο σημα. ειναι απολυτα αναγκαιο για μενα να μην αλλαζει.

 

αλλος τροπος ρε παιδια?

edit: πριν με περασε τουρκια θες δε θες, ξαναπηγα voda gr και προς το παρον δε το χει ξανακανει!

 

 

Καταστημα Vodafone δεν εχει εκει ???? Λογω εμπειριας μαλλον ειναι οι πιο καταλληλοι να σου δωσουν λυση .

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...