Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα

εχω τρελαθει λιγακι..

εχω εγκαταστησει το handceνt sms για τα μηνυματα και ενω εχω ενεργοποιημενο να παιρνω αναφορα παραδοσης, απο τοτε που χρησιμοποιω την εφαρμογη δεν παιρνω..

κανω κατι λαθος???

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Oταν με το καλο βγει το froyo και θα μπορουμε να τρεχουμε τις apps στην microsd....τι παραπανω θα μπορει να κερδισει καποιος αν το ρουταρει?
Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κάποιος πώς επεξεργάζεται κανείς έναν αριθμό τηλεφώνου από τις επαφές που θέλει να καλέσει? Πώς γίνεται να φαίνεται ή να μη φαίνεται το τηλέφωνό μου όταν καλώ κάποιον? Δεν γίνεται με το γνωστό *31#
Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κάποιος πώς επεξεργάζεται κανείς έναν αριθμό τηλεφώνου από τις επαφές που θέλει να καλέσει? Πώς γίνεται να φαίνεται ή να μη φαίνεται το τηλέφωνό μου όταν καλώ κάποιον? Δεν γίνεται με το γνωστό *31#

 

Το δοκιμασα κι εγω και δεν πιανει η αποκρυψη.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κάποιος πώς επεξεργάζεται κανείς έναν αριθμό τηλεφώνου από τις επαφές που θέλει να καλέσει? Πώς γίνεται να φαίνεται ή να μη φαίνεται το τηλέφωνό μου όταν καλώ κάποιον? Δεν γίνεται με το γνωστό *31#

Αν κατάλαβα καλά:

Πας στις επαφές, πατάς και κρατάς για λίγο (χωρίς να το αφήσεις) πάνω στο όνομα της επαφής που θες να αλλάξεις και βγαίνει ένα μενού και πατάς επεξεργασία επαφής. Μετά μπορείς να αλλάξεις ότι στοιχεία θες και πατάς αποθήκευση.

 

Όσο για την απόκρυψη, νομίζω ότι είναι #31# μπροστά από το τηλέφωνο (δηλαδή #31#69....), αλλά δεν είμαι σίγουρος.

my Desktop PC: Intel Core I7-920 2.66GHz - OCZ Gold Low Voltage 6GB 1600MHz - Sapphire 5850 SVGA 1GB - Asus P6T - 2XWD Caviar Blue 640GB - Windows 7 Professional 64bit GR

my Phones: HTC HD (Dutty's HD WM6.5 Leo Holly Grail R0) - HTC Desire AMOLED (AOSP Oxygen v2.0.3 Android 2.3 Gingerbread)

Σταύρος

Link to comment
Share on other sites

Αν κατάλαβα καλά:

Πας στις επαφές, πατάς και κρατάς για λίγο (χωρίς να το αφήσεις) πάνω στο όνομα της επαφής που θες να αλλάξεις και βγαίνει ένα μενού και πατάς επεξεργασία επαφής. Μετά μπορείς να αλλάξεις ότι στοιχεία θες και πατάς αποθήκευση.

 

Όσο για την απόκρυψη, νομίζω ότι είναι #31# μπροστά από το τηλέφωνο (δηλαδή #31#69....), αλλά δεν είμαι σίγουρος.

 

 

Να εισαι Σταυρο...Να εισαι !!!! Μια χαρα ειναι ετσι.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Αν κατάλαβα καλά:

Πας στις επαφές, πατάς και κρατάς για λίγο (χωρίς να το αφήσεις) πάνω στο όνομα της επαφής που θες να αλλάξεις και βγαίνει ένα μενού και πατάς επεξεργασία επαφής. Μετά μπορείς να αλλάξεις ότι στοιχεία θες και πατάς αποθήκευση.

 

Όσο για την απόκρυψη, νομίζω ότι είναι #31# μπροστά από το τηλέφωνο (δηλαδή #31#69....), αλλά δεν είμαι σίγουρος.

 

Ναι, όπως τα λες, αλλά όταν είσαι στην επεξεργασία του αριθμού ο κέρσορας δεν πάει στην αρχή του δηλ. στο 69** παρά μόνον αν κάνει delete όλο το νούμερο, οπότε δώρον άδωρο η επεξεργασία.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, όπως τα λες, αλλά όταν είσαι στην επεξεργασία του αριθμού ο κέρσορας δεν πάει στην αρχή του δηλ. στο 69** παρά μόνον αν κάνει delete όλο το νούμερο, οπότε δώρον άδωρο η επεξεργασία.

 

Πατάς "Τηλέφωνο" και μετά πατάς παρατεταμένα πάνω σε μια επαφή που θέλεις να καλέσεις και επιλέγεις

"Επεξεργασία αριθμού πριν από κλήση" και σου εμφανίζει τον αριθμό έτοιμο για επεξεργασία.

Για να πάει ο κέρσορας στην αρχή μπορείς να χρησιμοποιήσεις το trackball.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Πατάς "Τηλέφωνο" και μετά πατάς παρατεταμένα πάνω σε μια επαφή που θέλεις να καλέσεις και επιλέγεις

"Επεξεργασία αριθμού πριν από κλήση" και σου εμφανίζει τον αριθμό έτοιμο για επεξεργασία.

Για να πάει ο κέρσορας στην αρχή μπορείς να χρησιμοποιήσεις το trackball.

 

Είσαι πρώτος!!! Βλακεία μου που δεν το σκέφτηκα. Σε ευχαριστώ. Οσο για την απόκρυψη είχε δίκιο ο stavros που τον ευχαριστώ κι εκείνον.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι? Μεχρι ποσα GB καρτα μπορουμε να βαλουμε? Τι class πρεπει να ειναι? Δηλαδη αυτη κανει?

αυτη ειναι sd. το κινητο δεχεται microSD καρτα

Link to comment
Share on other sites

Προς όσους έχουν iphone και σκέφτονται να έρθουν σε Desire.Εγώ ήμουν με iphone 1 χρόνο ,και εδώ και 1 εβδομάδα έχω το Desire.Οι πρώτες 1-2 μέρες ήταν "περίεργες".Η αλήθεια είναι ότι μου λείπει και τώρα το app store , και οι ποικιλία στις εφαρμογές.Αλλά από την άλλη είναι αρκετά πιο γρήγορο σε σχέση με το 3g που είχα,και με καλύτερο value for money.Α και πλέον μπορώ να αλλάξω wallpaper και έχω multitasking.
Link to comment
Share on other sites

Το έψαξα λίγο παραπάνω και βρήκα κι άλλες αναφορές στο θέμα σε ξένα forum.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=7014078

http://androidforums.com/htc-desire/67286-screen-interference-flickering.html

 

Απ'ο,τι φαίνεται έχει συμβεί και σε άλλους, αλλά είναι μάλλον λίγοι αυτοί.

Το πρόβλημα ωστόσο είναι πολύ μικρό και θα έλεγα ότι δεν είναι πολύ εύκολο να το παρατηρήσει κανείς. Φαίνεται να συμβαίνει μόνο για κανά δυο λεπτά μετά τη φόρτιση που η μπαταρία είναι πλήρως φορτισμένη, ενώ παράλληλα μάλλον έχει να κάνει και με την τρέχουσα φωτεινότητα της οθόνης. Φαίνεται μόνο σε άσπρο φόντο και πρέπει να κοιτάξεις αρκετά προσεκτικά την οθόνη.

 

Κάτι ακόμα, επειδή όπως είπα το κινητό είναι καινούριο, είμαι ακόμα στη φάση που όσο το φορτίζω το έχω κλειστό. Αυτό μπορεί να δείχνει ότι το κάνει αμέσως μόλις ανοιχτεί και για πολύ λίγα λεπτά.

 

Εσείς είστε όλοι σίγουροι ότι δεν το κάνει στο δικό σας; :confused:

Και σε μενα το κανει...το παρατηρησα.Το κανει κατα το ανοιγμα της συσκευης και φαινετε στο ασπρο φοντο.Τελικα ειμαστε αρκετοι.

...Εχω προβλημα και ξερω πως το ξερω...
Link to comment
Share on other sites

Εχεις δικιο φιλε. Μπορει να προτινει καποιος που εχει αλλαξει καμια καλη?

 

Εγώ έχω μια SanDisk 8Gb class 2. Η αλήθεια είναι ότι είναι λίγο αργή αλλά κατά τ' άλλα δεν έχω κανένα πρόβλημα.

Από αυτά που διαβάζω πάντως στο net του έχουν βάλει και 16Gb class 6, απροβλημάτιστα και σύμφωνα με την HTC παίρνει και 32Gb χωρίς πρόβλημα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

παιδια δεν μπορω να καταλαβω τι γινεται...

 

εχω σωστες ρυθμισεις για ιντερνετ απο vodafone, ενεργοποιω το προφιλ, τικαρω την επιλογη στο «Δικτυο κινητης τηλεφωνιας: συνδεση με ιντερνετ» και μου βγαζει: «Ανεπιτυχης συνδεση λογω εσφαλμενης ρυθμισης ΑΡΝ»

 

Διαγραφω το προφιλ, ξαναπερναω χειροκινητα ολες τις ρυθμισεις και παλι τα ιδια...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια εχω βαλει το cosmote internet on the phone και θελω να κατεβασω ενα προγραμμα στο desire που να μετραει τα data για να μην ξεφευγω εχετε βρει κανενα καλο?

επισης υπαρχει εφαρμογη που να κοβει διαφορες εφαρμογες να μην βγενουν στο ιντερνετ?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια εχω βαλει το cosmote internet on the phone και θελω να κατεβασω ενα προγραμμα στο desire που να μετραει τα data για να μην ξεφευγω εχετε βρει κανενα καλο?

επισης υπαρχει εφαρμογη που να κοβει διαφορες εφαρμογες να μην βγενουν στο ιντερνετ?

 

3G watchdog

Link to comment
Share on other sites

3G watchdog

 

σε ευχαρσιτω για την γρηγορη απαντηση σου αυτην η εφαρμογη 3g watchdog ειναι για το πρωτο ερωτημα η για το δευτερο? τι ακριβως κανει μπορεις να μου πεις?

 

σε ευχαριστω και παλι

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαρσιτω για την γρηγορη απαντηση σου αυτην η εφαρμογη 3g watchdog ειναι για το πρωτο ερωτημα η για το δευτερο? τι ακριβως κανει μπορεις να μου πεις?

 

σε ευχαριστω και παλι

 

μετραει τι ογκο δεδομενων καταναλωνεις μεσα απο το δικτυο κινητης σου..

 

στη δουλεια της ειναι κορυφαια εφαρμογη και αρκετα παραμετροποιησημη..

 

βρισκεται δωρεαν στο market..

Link to comment
Share on other sites

να και ενα wallpaper που σχεδίασα για μένα και θέλω να το μοιραστώ μαζί σας.

 

Εύγε!! Πολύ ωραίο!!!!Καιρό είχα να πέσω σε wallpaper τόσο.. του γούστου μου!!

 

Η συσκευασία δίνει 4άρα κάρτα από όσο θυμάμαι. Είναι γρήγορη ή είναι προτιμότερο να βάλουμε άλλη?? Από χώρο δεν με ενοχλεί γιατί συνήθως δεν τα πολυφορτώνω αλλά η ταχύτητα με ενδιαφέρει!

Edited by eltsele

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Καμια εφαρμογή για troktiko η καποια ελληνική εφημερίδα υπάρχει?Όπως τα νεα-πρώτο θέμα-gazetta που έχει το iphone?
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει εφαρμογη που να κοβει διαφορες εφαρμογες να μην βγενουν στο ιντερνετ?

 

η εφαρμογη apndroid κοβει γενικα το 3g οποτε θες εσυ,δεν μπορεις να διαλεξεις συγκεκριμενες εφαρμογες τις οποιες να κοβει(αν καταλαβα καλα το ερωτημα σου)

ΜΙΑ ΖΩΗ ΑΕΚ!!!

HTC G1 rooted CYANOGENMOD 6.1.0

HTC DESIRE MIUI 1.4.29 Data2Ext

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...