Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

το Earth έχει γενικά χαθεί από το market. Μία Αναζήτηση στο google θα βρεις εύκολα το σχετικό apk

Επίσης εγκατάσταση εφαρμογών μπορεί να γίνει και από το HTC Sync. Δεν υπάρχει ανάγκη εγκατάστασης file manager

 

To κάθε λειτουργικό έχει και τον δικό του τύπο αρχείων

cab στα Windows Mobile

sis στα Symbian

apk στο Android

 

του iPhone μου διαφεύγουν sorry

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Πηρα το τηλ σημερα.Δεν μπορω να το συνδεσω με το pc με τιποτα....δεν ειχε μεσα στην καρτα μνημης το htc sync, τελως παντων το κατεβεσα απο το site της htc,...εχω vista.

Μου συνδεεται μονο σαν σκληρος δισκος, καποια βοηθεια???Εχει συμβει σε καποιον???

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αυτο φιλε το ειδες καπου η ειναι δικια σου εκτιμηση

γιατι μου φαινεται πολυ απιθανο

 

Μάλλον ισχύει, υπάρχει και σε αυτό το thread (4-5 σελίδες πίσω πρέπει να είναι) ένα λινκ με άρθρο σχετικά με το θέμα. Πολλοί που έχουν Desire δεν βρίσκουν εφαρμογές στο market.

What u take is what u give...
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Πηρα το τηλ σημερα.Δεν μπορω να το συνδεσω με το pc με τιποτα....δεν ειχε μεσα στην καρτα μνημης το htc sync, τελως παντων το κατεβεσα απο το site της htc,...εχω vista.

Μου συνδεεται μονο σαν σκληρος δισκος, καποια βοηθεια???Εχει συμβει σε καποιον???

 

Δε σου βγάζει παραθυράκι να επιλέξεις τι θα κάνει όταν το συνδέεις με το pc??:confused:

Link to comment
Share on other sites

Δε σου βγάζει παραθυράκι να επιλέξεις τι θα κάνει όταν το συνδέεις με το pc??:confused:

 

Μου το βγαζει κανονικα αλλα οταν επιλεγω το sync δεν συνδεεται...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μου το βγαζει κανονικα αλλα οταν επιλεγω το sync δεν συνδεεται...

 

Μάλλον δεν έχουν εγκατασταθεί οι σωστοί drivers (της HTC - έχουν εγκατασταθεί οι drivers από το Windows update). Ρίξε μια ματιά εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Πηρα το τηλ σημερα.Δεν μπορω να το συνδεσω με το pc με τιποτα....δεν ειχε μεσα στην καρτα μνημης το htc sync, τελως παντων το κατεβεσα απο το site της htc,...εχω vista.

Μου συνδεεται μονο σαν σκληρος δισκος, καποια βοηθεια???Εχει συμβει σε καποιον???

Και εγω το ειχα παθει αυτο.Και μετα απο πολλες προσπαθειες ειδα οτι στην sd του κινητου υπαρχει το htc sync,οποτε απεγκατεστησα το htc sync που ειχα κατεβασει απο το site της htc και εγκατεστησα αυτο της καρτας και λειτουργησε

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν έχουν εγκατασταθεί οι σωστοί drivers (της HTC - έχουν εγκατασταθεί οι drivers από το Windows update). Ρίξε μια ματιά εδώ.

Καλημερα! Το δοκιμασα και αυτο φιλαρακι, το ειχες ξαναγραψει λιγο πιο πριν σε καποιο παιδι, αλλα δεν καταφερα κατι...

Και εγω το ειχα παθει αυτο.Και μετα απο πολλες προσπαθειες ειδα οτι στην sd του κινητου υπαρχει το htc sync,οποτε απεγκατεστησα το htc sync που ειχα κατεβασει απο το site της htc και εγκατεστησα αυτο της καρτας και λειτουργησε

 

Μηπως μπορεις να μου ανεβασεις καπου το htc sync που ειχε μεσα η καρτουλα sd, γιατι εμενα δεν το εχει μεσα? Σας ευχαριστω και τους δυο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

 

Σας υπερ ευχαριστω ολους,τελικα ηθελε αυτη την εκδοση του htc sync την οποια ειχε μεσα η καρτα sd!!!Συνδεθηκε αμεσως!!!:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα το παραγειλα τελικα απο expansys και ειναι ηδη ready to ship kai εβαλα και εναν κωδικο που βρηκα εδω μεσα για εκπτωση 15 ευρω αυτο ξερετε αμα χρειαζεται να το δωσω η οχι?

επισης ξερετε ποσες μερες κανει για να το στειλουν?

Link to comment
Share on other sites

Το sygic το είχα αλλά είναι λίγο !@#$%^&... Για να σε πάει κάπου σε πάει μέσω λαμίας...

 

Δεν ξέρω αν για Αθήνα ας πούμε, είναι καλύτερο. Πάντως για επαρχία συμφωνώ απόλυτα!!!

Link to comment
Share on other sites

καμιά ιδέα;

 

Φίλε μου είχα παραθέση ένα λινκ σε παλιότερο Post που ούτε λίγο ούτε πολύ η HTC έχει αργήσει να στείλει το Firmware του Desire στο Market με αποτέλεσμα το κινητό να ΜΗΝ μπορεί να δεί πολλές εφαρμογές στο market μία απο αυτές και το earth.

 

Θεωρητικά το πρόβλημα θα λυθεί σύντομα.

Edited by manos2908
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται review. To κινητό ειναι μια χαρά. Θα το διαπιστώσει ο καθένας που θα το πιάσει στα χέρια του.

Ενα μόνο είναι το αρνητικό. Στο πολύ εντονο φως έξω , στον ήλιο, η οθόνη δεν φαινεται καλα.

Device: Nexus 5

Rom: PureNexus

Link to comment
Share on other sites

οι πρωτες 5-10 φορτισεις δεν κρατανε πολυ... μετα ομως η μπαταρια ''στρωνει''

Στο άδειο δωμάτιο και στον κρύο αέρα

Να σ’ αγαπώ το μόνο που μου μένει

Να ‘μαι για σένα η ζωή που περιμένει

Να κλέψει να σου δώσει

Να σε στείλει να σε νοιώσει...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μετά από δύο ημέρες συμβίωσης δύο αρνητικά του καταλογίζω.

 

Το ένα είναι η οθόνη που στον ήλιο πραγματικά δε φαίνεται απολύτως τπτ,και το άλλο το κάπως μέτριο ηχείο.

 

Βέβαια το πρώτο λύνεται αν πας σε σκιά,και το δεύτερο με ένα BT :lol:

 

Όσο αφορά τη μπαταρία μέχρι τώρα με έχει ικανοποιήσει πλήρως λιώνοντάς το συνεχώς,και σίγουρα δεν έχει στρώσει ακόμα. :)

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά η ποιότητα ήχου στις κλήσεις είναι καταπληκτική, αλλά το ηχείο-μεγαφωνάκι είναι λίγο απογοητευτικό. Το 5800 που είχα πριν ήταν αρκετά δυνατότερο, και καθαρότερο!

Το GPS δεν θα μπορούσε να είναι ακριβέστερο πιστεύω, σε ακρίβεια 2 μέτρων ήταν το χειρότερο που μου έδειχνε!

Ξέρει κανείς κάποια εφαρμογή για internet radio? Που να μπορούμε να προσθέτουμε δικά μας streams? Το Pandora, προς το παρόν τουλάχιστον, δεν φαίνεται στο μάρκετ. Μπορώ να το βρω από κάπου αλλού?

 

Όσο για την οθόνη στο φως, με τέρμα φωτεινότητα, και υπο γωνία, για να μην βλέπεις μόνο την αντανάκλαση του ήλιου, πιστεύω ότι γίνεται η δουλειά σου! Δεν έχω εμπειρία από κάποιο άλλο κινητό, το οποίο να ήταν σε καλύτερη μοίρα υπό τις συγκεκριμένες συνθήκες...

Edited by Spinalonga
Συμπλήρωση
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, μιας και έχω ήδη το κινητό 3 μέρες στη διάθεσή μου, ας γράψω κι εγώ με τη σειρά μου κάποια σχόλια:

 

- η οθόνη είναι απίστευτα καλή, το δε μαύρο της είναι το καλύτερο μαύρο που έχω δει σε οποιαδήποτε οθόνη γενικά!

- όπως προείπαν αρκετοί, η οθόνη στον ήλιο απλά δε φαίνεται. Πρέπει να πας σε σκια, καθώς ακόμη και να τη σκεπάσεις με το χέρι δε βοηθά αρκετά.

-η μπαταρία κρατάει άνετα μια μέρα με αρκετό 'σκάλισμα' του κινητού. Πιστεύω ότι με απλή χρήση ως κινητό (λίγα μηνύματα, λίγες κλήσεις) μπορεί άνετα να βγάλει 3ήμερο, καλύπτωντάς σε έτσι σε μια εκδρομή ας πούμε χωρίς να έχεις το άγχος της μπαταρίας συνέχεια.

-με ελληνική SIM το UK τηλέφωνο γυρνάει αυτόματα στα Ελληνικά, και το μενού και το πληκτρολόγιο, χωρίς ανάγκη για soft reset. Βάζοντας ξανά την Αγγλική SIM, γυρνάει πάλι στα Αγγλικά. Η λύση για Ελληνικά σε τηλέφωνο με Αγγλική SIM είναι το morelocale 2, το οποίο γυρνάει το τηλέφωνο στα Ελληνικά. Λύση μέχρι στιγμής για Αγγλικά μενού με Ελληνικό πληκτρολόγιο δεν έχω βρει ακόμα.

-η απόδοσή του είναι φανταστική, το scrolling οπουδήποτε είναι τάχιστο και δε κωλώνει πουθενά.

τέλος, ο ενσωματωμένος browser είναι πολύ καλός, δείχνει τα πάντα ουσιαστικά, λες και σερφάρεις από pc! Και το ζουμ δουλεύει τέλεια!

 

Αυτά για την ώρα..

DRIVE LIKE THE WIND
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, μιας και έχω ήδη το κινητό 3 μέρες στη διάθεσή μου, ας γράψω κι εγώ με τη σειρά μου κάποια σχόλια:

 

- η οθόνη είναι απίστευτα καλή, το δε μαύρο της είναι το καλύτερο μαύρο που έχω δει σε οποιαδήποτε οθόνη γενικά!

- όπως προείπαν αρκετοί, η οθόνη στον ήλιο απλά δε φαίνεται. Πρέπει να πας σε σκια, καθώς ακόμη και να τη σκεπάσεις με το χέρι δε βοηθά αρκετά.

-η μπαταρία κρατάει άνετα μια μέρα με αρκετό 'σκάλισμα' του κινητού. Πιστεύω ότι με απλή χρήση ως κινητό (λίγα μηνύματα, λίγες κλήσεις) μπορεί άνετα να βγάλει 3ήμερο, καλύπτωντάς σε έτσι σε μια εκδρομή ας πούμε χωρίς να έχεις το άγχος της μπαταρίας συνέχεια.

-με ελληνική SIM το UK τηλέφωνο γυρνάει αυτόματα στα Ελληνικά, και το μενού και το πληκτρολόγιο, χωρίς ανάγκη για soft reset. Βάζοντας ξανά την Αγγλική SIM, γυρνάει πάλι στα Αγγλικά. Η λύση για Ελληνικά σε τηλέφωνο με Αγγλική SIM είναι το morelocale 2, το οποίο γυρνάει το τηλέφωνο στα Ελληνικά. Λύση μέχρι στιγμής για Αγγλικά μενού με Ελληνικό πληκτρολόγιο δεν έχω βρει ακόμα.

-η απόδοσή του είναι φανταστική, το scrolling οπουδήποτε είναι τάχιστο και δε κωλώνει πουθενά.

τέλος, ο ενσωματωμένος browser είναι πολύ καλός, δείχνει τα πάντα ουσιαστικά, λες και σερφάρεις από pc! Και το ζουμ δουλεύει τέλεια!

 

Αυτά για την ώρα..

 

Με γεία .

 

Οσο για το UK Specs. με ελληνική SIM δεν ισχύει για όλα τα κινητά όπως και το δικό μου π.χ UK Specs και με τίποτα δεν πέρνει ελληνικά εκτός αν βάλεις More Locale 2 απο το μαρκετ.

 

Ο Browser στερείται μόνο Flash. 10.1 ολα τα άλλα τα κάνει .

Link to comment
Share on other sites

Και μία διαπίστευση/ερώτηση.

 

Δοκίμασα χθες να βγάλω photos να τις κάνω geotagged και upload στο Picassa με αποτέλεσμα .να μην είναι geotagged. αλλα και να μήν έχει γίνει σωστά το upload κόβωντας μέρη απο ατην φωτογραφία. αφήνει δλδ κενό στο κάτω μέρος σαν να λύπει ένα κομάτι .

 

Έχει ακούσει κανείς καμία λύση?

Link to comment
Share on other sites

Και μία διαπίστευση/ερώτηση.

 

Δοκίμασα χθες να βγάλω photos να τις κάνω geotagged και upload στο Picassa με αποτέλεσμα .να μην είναι geotagged. αλλα και να μήν έχει γίνει σωστά το upload κόβωντας μέρη απο ατην φωτογραφία. αφήνει δλδ κενό στο κάτω μέρος σαν να λύπει ένα κομάτι .

 

Έχει ακούσει κανείς καμία λύση?

 

δες τις ιδιοτητες της φωτογραφιας

Link to comment
Share on other sites

δες τις ιδιοτητες της φωτογραφιας

 

Η φωτογραφία είναι μια χαρά . Την έστειλα σε e-mail και είναι κομπλέ. Γράφει ότι έχει geotaged με πλήρη ανάλυση .

Το πρόβλημα είναι στο Picasa ή οταν γίνεται upload δεν γνωρίζω καθώς δεν έκανα σε άλλο site.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...