Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλους.

Είχα γράψει κάποια post πίσω για το πρόβλημα που έχω με την starburst με data2sd σχετικά με το ότι μου βγάζει συνέχεια το μήνυμα ''η εφαρμογή com.android.phone σταμάτησε να λειτουργεί'' και χρειάζεται επανεκκίνηση για να δουλέψει. Γνωρίζει κάποιος εάν μπορεί να οφείλεται στην κάρτα μνήμης (toshiba 16gb class 2) ή αν πρέπει να έχω ext4 αντί για ext3 ώστε να το αλλάξω; Σύμφωνα με τις συμβουλές που μου δώθηκαν και ευχαριστώ πολύ την πέρασα ξανά απο την αρχή με full wipe και χωρίς επαναφορά αρχείων αλλά έχω το ίδιο πρόβλημα. Λέω να δοκιμάσω και την Leedroid με data2whatever για να δω αν υπάρχει το ίδιο πρόβλημα. Ποιά έκδοση το υποστηρίζει η 2.3b;

Edited by volaras
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

βγηκε η τελικη Oxygen, Gingerbread AOSP απο τον AdamG με καμερα που δουλευει και φτιαγμενα γραφικα αλλα και τα υπολοιπα bugs :D

 

Δεν είναι τελική... σκέψου δεν έχει fmradio ούτε a2sd support. Νομίζω είναι μια πρώτη ρομ με 2.3.3 όσο πιό κοντά στο OTA που βγήκε.

Link to comment
Share on other sites

γιαυτο εγω εκανα Α2Sd για να μην κανω απ την αρχη παλι τη διαδικασια.. εχω 12giga πραγματα μες την καρτα.. 1μιση ωρα αντιγραφη! lol

A2sd = 1 ext4

 

 

 

 

εκτος απ την καρτα να σου πω οτι ειναι θεμα ρομ επισης.. εχω μια toshiba, class 4 η οποια, απο τα test einai class 2 :lol::lol:

με τη starbust εχω πολλα κοληματα, με την ayrax μερικα, με την insert coin παιδια τραβιξα 20 λεπτα συνεχομενο βιντεο.. αψεγαδιαστο!

 

γνωμη μου νομιζω εχει να κανει και το τι χρησιμοποιει μια rom, data2sd Η a2sd?..

στην a2sd γραφονται μονο οι εφαρμογες που θα μπουν οποτε δεν διαβαζει ολη την ωρα απ την sd.

αντιθετα, στο data2sd γραφονται και εφαρμογες του συστηματος οπου αυτο εχει ως αποτελεσμα να διαβαζει συνεχως απο την καρτα..

οταν τραβας και βιντεο, ειναι too much τα δεδομενα που διαβαζονται γραφονται εκεινη την ωρα και για αυτο γινεται ολο αυτο.. Αυτο ισχειει για τις καρτες μεχρι class 4. αν η καρτα ειναι class 6+ τοτε οπως ειναι φυσικο η ταχυτητα εγγραφης αυξανεται, οποτε μειωνεται η πιθανοτητα να "μπουκωσει" εστω και στιγμιαια!

 

έχω ακόμα την κάρτα της μάνας του και την original ROM. Περιμένω τώρα να μου έρθει η Kingston class 4 8GB και θα βάλω την LEEDROID. έχει κανείς αυτά και να συνεχίζει να έχει τέτοια κολλήματα?

Είναι λίγο ξενέρωμα να τραβάς βίντεο με κινητό 500€ και να κάνει κολλήματα...με χαλάει λίγο και έχουν και πάτημα οι γνωστοί με SAMSUN & IPHONE Να λένε τι κινητό είναι αυτό!:p

Link to comment
Share on other sites

βγηκε η τελικη Oxygen, Gingerbread AOSP απο τον AdamG με καμερα που δουλευει και φτιαγμενα γραφικα αλλα και τα υπολοιπα bugs :D

 

Που το είδες; Στο xda δεν αναφέρει κάτι. http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=829734

 

 

EDIT: Sorry, το είδα ότι το ανακοίνωσε στο twitter!

 

ΚΑΙ εδώ: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=11626210

Edited by avesalom

Device: Samsung Galaxy S III 32GB

Device: Motorola XOOM 3G

Device: HTC Desire

Device: iPhone 4 16GB

Device: iPad Mini 16GB

Link to comment
Share on other sites

leedroid η οτιδηποτε αλλο..τι πλεονεκτηματα εχω αν το κανω σε σχεση με την κανονικη ρομ

επισης υπαρχει ρομ που να δουλευουν ολα και να μην ψαχνεσαι?

Link to comment
Share on other sites

leedroid η οτιδηποτε αλλο..τι πλεονεκτηματα εχω αν το κανω σε σχεση με την κανονικη ρομ

επισης υπαρχει ρομ που να δουλευουν ολα και να μην ψαχνεσαι?

 

Ταχυτητα,αποδοση,μπαταρια,χωρος αποθηκευσης κ.α...σε ολες τις sense roms λειτουργουν τα παντα κανονικα.απλα ψαξε να βρεις τι ταιριαζει στις απαιτησεις σου και στο...ματι σου...;)

 

 

sent for a revolutionized DHD

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Δεν κρατήθηκα και την εγκατέστησα σε μια άλλη sd που είχα διαθέσιμη!

Βελτιώσεις σε κάμερα, και γραφικά και συνεχίζω το ψάξιμο!

Δεν υποστηρίζει καθόλου ελληνικά. Φυσικό και αναμενόμενο. Μη υποστήριξη (αναμενόμενο κι αυτό) ακόμα του data2whatever.

Κατά τά άλλα, Fast and Seamless ! :-)

Συνεχίζω το testing

Device: Samsung Galaxy S III 32GB

Device: Motorola XOOM 3G

Device: HTC Desire

Device: iPhone 4 16GB

Device: iPad Mini 16GB

Link to comment
Share on other sites

Που το είδες; Στο xda δεν αναφέρει κάτι. http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=829734

 

 

EDIT: Sorry, το είδα ότι το ανακοίνωσε στο twitter!

 

ΚΑΙ εδώ: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=11626210

σορρυ παιδια, δε μπηκα xda λογω δουλειας, το ειδα στο twitter μονο και υπεθεσα οτι εχει βγαλει την τελικη. τελικα βγηκε ή οχι; :p

Link to comment
Share on other sites

σορρυ παιδια, δε μπηκα xda λογω δουλειας, το ειδα στο twitter μονο και υπεθεσα οτι εχει βγαλει την τελικη. τελικα βγηκε ή οχι; :p

 

Βγήκε και τη δοκίμασα.

 

 

Δεν κρατήθηκα και την εγκατέστησα σε μια άλλη sd που είχα διαθέσιμη!

Βελτιώσεις σε κάμερα, και γραφικά και συνεχίζω το ψάξιμο!

Δεν υποστηρίζει καθόλου ελληνικά. Φυσικό και αναμενόμενο. Μη υποστήριξη (αναμενόμενο κι αυτό) ακόμα του data2whatever.

Κατά τά άλλα, Fast and Seamless ! :-)

Συνεχίζω το testing

Device: Samsung Galaxy S III 32GB

Device: Motorola XOOM 3G

Device: HTC Desire

Device: iPhone 4 16GB

Device: iPad Mini 16GB

Link to comment
Share on other sites

Μην παραπληροφορείτε τον κόσμο, Oxygen will be updated later today. Αυτό λέει ο AdamG. Η rom που κυκλοφόρησε είναι μια AOSP rom stripped down χωρίς καθόλου addons.
THE DOC IS BACK...
Link to comment
Share on other sites

Σημαντική ερώτηση.

Έχω αγοράσει το titanium backup και έχω κάνει backup τις εφαρμογές .

Αν ξαναπεράσω την starburst ,μόλις δηλαδή την πρωτοβάλω θα καταλάβει ότι την έχω πληρώσει και θα μου κατεβάσει την paid έκδοση ή θα πρέπει να ξαναγοράσω;

Και κάτι άλλο .Για να ξαναβάλω τη ρομ να κάνω πάλι τα wipes καλύτερα,έτσι δεν είναι;

Edited by nnik_1969

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Σημαντική ερώτηση.

Έχω αγοράσει το titanium backup και έχω κάνει backup τις εφαρμογές .

Αν ξαναπεράσω την starburst ,μόλις δηλαδή την πρωτοβάλω θα καταλάβει ότι την έχω πληρώσει και θα μου κατεβάσει την paid έκδοση ή θα πρέπει να ξαναγοράσω;

Και κάτι άλλο .Για να ξαναβάλω τη ρομ να κάνω πάλι τα wipes καλύτερα,έτσι δεν είναι;

Θα το καταλάβει και θα την κατεβάσεις δωρεάν.

Link to comment
Share on other sites

Θα το καταλάβει και θα την κατεβάσεις δωρεάν.

 

Πρέπει να κάνω full wipes για να τη βάλω πάλι;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα ναι. Μπορεί να σε γλυτώσει από προβλήματα.

 

Υποψιάζομαι ότι τα προβλήματα που έχω με κάτι κοληματάκια και υπερκατανάλωση μπαταρίας έχει να κανει με το ότι επανέφερα με το τιτάνιουμ και τα δεδομένα συστήματος.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Υποψιάζομαι ότι τα προβλήματα που έχω με κάτι κοληματάκια και υπερκατανάλωση μπαταρίας έχει να κανει με το ότι επανέφερα με το τιτάνιουμ και τα δεδομένα συστήματος.

 

Τα κολληματακια ειναι περισσοτερο πιθανον να ωφειλονται εκει...αν εχεις ορεξη ξαναπερασε τη ρομ με full wipes κτλ...για τη μπαταρια σε ολες τις roms θα δεις την καταναλωση μετα απο μια μερα περιπου αφου πρωτα "στρωσει" το κινητο και αφου κανεις και το tip της 1ης σελιδας με το καλιμπραρισμα...;)

 

sent for a revolutionized DHD

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Αν ξανα φλασαρω την leedroid πανω απο την ιδια rom πρεπει να ξανα βαλω και το πατσακι?

 

Φίλε μπορείς να δώσεις λινκ με κανένα how to με την leedroid και το πατσάκι να την δοκιμάσω;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Αν ξανα φλασαρω την leedroid πανω απο την ιδια rom πρεπει να ξανα βαλω και το πατσακι?

 

ναι αν κανεις ολα τα wipes,format...;)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μπορείς να δώσεις λινκ με κανένα how to με την leedroid και το πατσάκι να την δοκιμάσω;

 

Δεν ειναι κατι το ιδιαιτερο. Κανεις wipe τα παντα και στη συνεχεια φλασαρεις την leedroid 2.3d και επειτα το πατσακι. ( χωρις να κανεις ενδιαμεσα reboot.)

Link to comment
Share on other sites

ναι αν κανεις ολα τα wipes,format...;)

 

Χωρις wipes αλλα κατευθειαν μονο την rom δε χρειαζεται το patch ετσι?

 

Επειδη σημερα αρχισε να μου κλεινει το market και δε ξερω τι παιζει..

Link to comment
Share on other sites

Το restore σπό nandroid θέλει κι αυτό full wipes;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δοκίμασα την Leedroid 2.3d & data2whatever-v0.4d και μου βγάζει μήνυμα ''αποτυχία φόρτωσης συστήματος'' . Τελικά και μετά από το πρόβλημα μου με την starburst πιστεύω οτι φταίει η κάρτα μου.
Link to comment
Share on other sites

Μετά απο καιρό με HD app2SD+ Roms, ειπα να δοκιμασω τα data2xxxx. Δοκίμασα τις RCMix 3.0 data2Ext, Starburst data2SD και LeeDroid 2.3d data2WE 0.4.

 

Βάζοντας data2EXT και data2SD παρατήρησα το quadrant να φτάνει καπου 2500 με το I/O (το πρασινο) να φτάνει στα υψη.

 

Με το data2whaterver 0.4d και Leedroid, το Ι/Ο παραμένει το ίδιο όπως με app2SD+. Quadrant 1200-1300. Στον διαθέσιμο χώρο δείχνει κανονικά >1GB.

 

H διαφορά στην ταχύτητα του Ι/Ο οφείλεται στο data2whatever ή στην Leedroid?

 

Απο τότε που άλλαξα κάρτα, παρατηρώ ότι με data2XX το κινητό έχει πολύ lag.

Edited by David
HTC Desire Root User
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...