Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

8/16 Gb Sandisk class4 η 6...αναλογα τα multimedia αρχεια σου για το χωρο και τη τσεπη σου για class...;)

 

 

 

Συμφωνω με τον elthis!Περιμένω Sandisk class 4 16 gb απο ebay με τιμη 24 ευρω ο τυπος φενεται πολυ αξιοπιστος.. την ιδια ακριβως την βρήκα στο eshop 50 ευρω.

nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγώ πάντως που πήγα από την μαμά SanDisk 4GB Class2 σε Tanscend 8GB Class6 δεν κατάλαβα καμμία ουσιαστική διαφορά στη λειτουργία του κινητού (η ROM είναι η StarBurst οπότε είναι περασμένη στο ext4 partition της SD).

Λίγα παραπάνω MB/s στην μεταφορά δεδομένων, αλλά από άποψη απόκρισης της συσκευής τίποτα αξιοσημείωτο.

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά έτσι είναι. Απλά είναι θέμα της rom. Εδώ διαβάζουμε στους XDA κάτι κάρτες άγνωστες σε μας και όταν ρωτάνε για data2ext, data2whatever τους λένε όλα οκ. Η κάρτα χρησιμεύει για τη μεταφορά δεδομένων περισσότερο.

Παρεπιπτώντως Η Startbust είναι πάρα πολύ καλή αλλά και όσοι δεν δοκιμάσατε την insertCoinHD να το κάνετε. Είναι ΠΑΡΑ πολύ καλή!!! Ίσως η καλύτερη HD που έχω δοκιμασει!!!!!!!

 

Καλησπέρα θέλω απο καιρο να δοκιμασω μια hd κ μιας κ λες οτι ειναι πολυ καλη λεω να την κάνω την κινηση. θέλω να σου κάνω ομως πρωτα μια ερώτηση επειδη την έχω καταβρει με την aurax και το data2sd μπορώ να κάνω το ανάλογο κ με την insertCoinHD? (εχω ext4 partition) Ευχαριστώ!

nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να περάσω την τελευταία Leedroid με Data2Whatever. Πρέπει να δημιουργήσω 2 partitions στην SD; Δηλαδή η κάρτα θα έχει ένα FAT32 και δύο EXT3; Και επίσης με το EasyUs δεν βρίσκω τρόπο να αντιγράψω το partition από την παλιά κάρτα στην καινούρια. Νομίζω θέλει να είναι και οι δύο mount για να γίνει. Υπάρχει άλλος τρόπος;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θέλω απο καιρο να δοκιμασω μια hd κ μιας κ λες οτι ειναι πολυ καλη λεω να την κάνω την κινηση. θέλω να σου κάνω ομως πρωτα μια ερώτηση επειδη την έχω καταβρει με την aurax και το data2sd μπορώ να κάνω το ανάλογο κ με την insertCoinHD? (εχω ext4 partition) Ευχαριστώ!

 

 

Υπαρχει και Data2ext version για την 1.9.1 μονο

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=11431390#post11431390

Εγω προσωπικα εχω μεινει στην 1.8h ακομα και ειμαι πολυ ευχαριστημενος.

HTC DESIRE AMOLED

DHD BAADNWZ V1.8 ROM

32.54.00.32U_5.14.05.17 RADIO

Link to comment
Share on other sites

εχετε καμια προταση για καρτα μνημης?απο 8 εως 32αρα .μαλλον 16 αρα ειναι η καλυτερη λυση

τι προτεινετε/μαρκα ,ειδος,τιμη κλπ κλπ

Πριν κάποια post είχα γράψει για αυτή http://www.mymemory.co.uk/Micro-SDHC/Kingston/Kingston-16GB-Micro-SD-%28SDHC%29-Card---Class-4-%2B-SDHC-Adaptor την οποία περιμένω. Αν θέλεις έχει έκπτωση 50%.

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να περάσω την τελευταία Leedroid με Data2Whatever. Πρέπει να δημιουργήσω 2 partitions στην SD; Δηλαδή η κάρτα θα έχει ένα FAT32 και δύο EXT3; Και επίσης με το EasyUs δεν βρίσκω τρόπο να αντιγράψω το partition από την παλιά κάρτα στην καινούρια. Νομίζω θέλει να είναι και οι δύο mount για να γίνει. Υπάρχει άλλος τρόπος;

Όχι, χρειάζεσαι ένα FAT32 και ένα ext3. Και εγώ Leedroid με Data2Whatever έχω (για αυτή την εβδομάδα).

Για το άλλο που ρωτάς, δυστυχώς δεν γνωρίζω.

Link to comment
Share on other sites

Οταν κανουμε αναβαθμιση του λειτουργικου και μας ζηταει να εγκαταστησει 30 MB αυτα θα αφαιρεθουν απο την μνημη του κινητου? δλδ εχω 40 MB θα μεινω με 10 MB?
Link to comment
Share on other sites

Οταν κανουμε αναβαθμιση του λειτουργικου και μας ζηταει να εγκαταστησει 30 MB αυτα θα αφαιρεθουν απο την μνημη του κινητου? δλδ εχω 40 MB θα μεινω με 10 MB?

 

οχι tyel...θα πανε στο system storage που ειναι αποθηκευμενο το λειτουργικο σου..

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να κάνεις 2 ρυθμίσεις:

1ον) Menu -> Settings -> Accounts & Sync -> Επιλέγεις να κάνει sync ο καιρός και από τις ρυθμίσεις επιλέγεις και κάθε πόση ώρα να κάνει update (αν βάλεις μικρό χρόνο πχ. Κάθε ώρα, κι εσύ συνδέεσαι στο internet με wi-fi κάθε 3 ή 4 ώρες, είναι λογικό να κάνει auto update ;))

2) Πατάς επάνω στον καιρό (στο widget του flip clock), μετά Menu -> Settings. Κάνεις tick στις 2 ρυθμίσεις (Update when opened & Update automatically). Επίσηε ορίζεις κάθε πόση ώρα θέλεις να γίνεται update.

 

 

τα εκανα αυτα αλλα εχει φαει σκαλωμα και εχει μεινει στην πολη που ημουν προχτες

 

οταν παω να δω τις πολεις που εχει ο καιρος δεν μου βγαζει την πολη που γραφει μπροστα διπλα απο την πολυ στην αρχικη οτηονη με το ρολοι μου λεει μεσα σε παρενθεση (τρεχον)

 

στην αρχη εβρισκε τα δεδομενα απο το WIFI και την αλλαζε μονο του τωρα εχει σκαλωσει τι να κανω;

Edited by Danath
Link to comment
Share on other sites

Έχω πρόβλημα με τον συγχρονισμό με το htc sync...το desire μου το έκανα root και τώρα δεν μπορώ να το συγχρονίσω με το pc μου...πάει να ανοίξει το πρόγραμμα από το pc μου και αυτόματα κλείνει...ξέρει κανείς τι φταίει?

Αυτή τη επιλογή για εντοπισμό σφαλμάτων USB που είχαμε τσεκάρει για την διαδικασία root του οδηγού πρέπει να την ξε-τσεκάρουμε ή δεν παίζει ρόλο?

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Αν το θες για συγχρονισμό επαφών κλπ, δοκίμασε το MyPhoneExplorer (google it). Για μένα είναι πολύ καλύτερο και συγχρονίζεις με wifi αν θες.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Αν το θες για συγχρονισμό επαφών κλπ, δοκίμασε το MyPhoneExplorer (google it). Για μένα είναι πολύ καλύτερο και συγχρονίζεις με wifi αν θες.

 

Δυστυχώς και με αυτό το προγραμματάκι μου βγάζει σφάλμα???

Μου λέει αδυναμία σύνδεσης με το τηλέφωνο...:(:(:(:(

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει και Data2ext version για την 1.9.1 μονο

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=11431390#post11431390

Εγω προσωπικα εχω μεινει στην 1.8h ακομα και ειμαι πολυ ευχαριστημενος.

 

εγω εχω την 1.9.1 με A2sd και πραγματικα σκεφτομαι οτι δεν θα την αλλαξω ποτε.. η εγω ειμαι κωλοφαρδος η ειναι απλα τελεια...:lol::lol::lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εγω εχω την 1.9.1 με A2sd και πραγματικα σκεφτομαι οτι δεν θα την αλλαξω ποτε.. η εγω ειμαι κωλοφαρδος η ειναι απλα τελεια...:lol::lol::lol:

 

καλημερα! Μπορω να περάσω την 1.9.1 με datas2d η data2whatever ?Λεει στο xda για data2ext αλλα ζητατει 2 partition και swap δεν θελω να κατσω κα χωρισω παλι την καρτα (εχω ext4).

nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

καθε φορα που γράφω βιντεο με το κινητο οταν το βαζω να το δω κανει συνεχως κολληματα. ξερεις κανεις τι μπορει να φταίει? το εχει κανεις αλλος το προβλημα?

βιντεοσκοπω με 720p και σε συνθηκες μερας και νυχτας.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα θα ηθελα να ρωτησω ωσ νεοσ κατοχοσ του κινητου για να αλλαξω καρτα μνημησ θα πρεπει εκτοσ απο το να μεταφερω τα αρχεια απο την παλια στην καινουρια καρτα να κανω και κατι αλλο?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα θα ηθελα να ρωτησω ωσ νεοσ κατοχοσ του κινητου για να αλλαξω καρτα μνημησ θα πρεπει εκτοσ απο το να μεταφερω τα αρχεια απο την παλια στην καινουρια καρτα να κανω και κατι αλλο?

 

Όχι...Δε χρειάζεται να κάνεις κάτι άλλο.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Όχι...Δε χρειάζεται να κάνεις κάτι άλλο.

 

Ευχαριστω πολυ για την γρηγορη απαντηση,αλλα για να αποοθηκευοντε τα προγραμματα στην καρτα μνημησ δεν πρεπει να κανω ενα partition η αρχικη καρτα δεν το εχει αυτο?

Δεν ξερω αν θυμασαι ειχα το προβλημα με τον proximity sensor και μου εκαναν αλλαγη κεντρικησ καλωδιοταινιασ και δεν το εχω παρει ακομη στα χερια μου αλλα θα κυνηγησω την αντικατασταση του κινητου.(μολισ 3 ημερων ηταν ).

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ για την γρηγορη απαντηση,αλλα για να αποοθηκευοντε τα προγραμματα στην καρτα μνημησ δεν πρεπει να κανω ενα partition η αρχικη καρτα δεν το εχει αυτο?

Δεν ξερω αν θυμασαι ειχα το προβλημα με τον proximity sensor και μου εκαναν αλλαγη κεντρικησ καλωδιοταινιασ και δεν το εχω παρει ακομη στα χερια μου αλλα θα κυνηγησω την αντικατασταση του κινητου.(μολισ 3 ημερων ηταν ).

 

Αν θελήσεις να του βάλεις custom rom,τότε χρειάζεται μόνο το ext partition, αλλιώς δεν υπάρχει λόγος.

Ελπίζω να βρεις άκρη αφού ήταν μόνο 3 ημερών...Αρχίζει να καταντάει αηδία η εξυπηρέτηση πελατών.Καλά κάνεις και το κυνηγάς...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Αναμφισβητητα ολοι που εχουμε desire ειμαστε funs του sync και θελουμε μια καλη ρυθμιση ωστε να ειναι παραγωγικο και να μην καταναλωνει πολυ μπαταρια! Εγω αυτο που θελω απο το desire ειναι ενα προγραμμα που να μπαινει στο internet καθε ωρα απο διαθεσιμο wifi να κανει sync τα gmail,k9 mail,greader rss,καιρο beautiful widgets,facebook (μηνυματα,αιτηματα) και μετα να κλεινει το wifi! Αυτο πραγματικα θα ηταν το ιδανικο!

 

Με αλλα λογια ενα προγραμμα που να ανοιγει το wifi αυτοματα να κανει sync all εκτελωντας το activity του συγχρονισμου μεσα απο τα προγραμματα που δεν κανουν αυτοματα συγχρονισμο και μετα να κλεινει το wifi και 2η ιδεα ενας προγραμματιστης που να κανει click σε συγκεκριμενα σημεια στην οθονη!

Edited by z0diac7650
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καθε φορα που γράφω βιντεο με το κινητο οταν το βαζω να το δω κανει συνεχως κολληματα. ξερεις κανεις τι μπορει να φταίει? το εχει κανεις αλλος το προβλημα?

βιντεοσκοπω με 720p και σε συνθηκες μερας και νυχτας.

 

Η κάρτα σου τι class είναι;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καθε φορα που γράφω βιντεο με το κινητο οταν το βαζω να το δω κανει συνεχως κολληματα. ξερεις κανεις τι μπορει να φταίει? το εχει κανεις αλλος το προβλημα?

βιντεοσκοπω με 720p και σε συνθηκες μερας και νυχτας.

 

Δυστυχως δεν μπορει να υποστηριξει πληρως αυτη την αναλυση, και ας υπαρχει σαν επιλογη. Το ιδιο μου παρουσιαζει και μενα, και το ιδιο κολανε οταν τα βλεπω απο το pc. Αν βαλεις μια αρκετα πιο γρηγορη καρτα δεν ξερω ποσο θα βοηθησει. Οποτε συμβιβαζομαστε με την αμεσως μικροτερη ποιοτητα.

 

Αναμφισβητητα ολοι που εχουμε desire ειμαστε funs του sync και θελουμε μια καλη ρυθμιση ωστε να ειναι παραγωγικο και να μην καταναλωνει πολυ μπαταρια! Εγω αυτο που θελω απο το desire ειναι ενα προγραμμα που να μπενει στο internet καθε ωρα απο διαθεσιμο wifi να κανει sync τα gmail,k9 mail,greader rss,καιρο beautiful widgets,facebook (μηνυματα,αιτηματα) και μετα να κλεινει το wifi! Αυτο πραγματικα θα ηταν το ιδανικο!

 

Με αλλα λογια ενα προγραμμα που να ανοιγει το wifi αυτοματα να κανει sync all εκτελωντας το activity του συγχρονισμου μεσα απο τα προγραμματα που δεν κανουν αυτοματα συγχρονισμο και μετα να κλεινε το wifi και 2η ιδεα ενας προγραμματιστης που να κανει click σε συγκεκριμενα σημεια στην οθονη!

 

Ισως μπορεις να το κανεις με καποιο προγραμμα που μπορεις να φτιαξεις προφιλ, και να το ρυθμισεις να ανοιγει το wifi πχ το πρωι που θασαι στη δουλεια και θα εχει στη μνημη το αυρματο που μπαινεις. Αλλα μαλλον για να συγχρονιστουν οι εφαρμογες ολες,πρεπει να τις ρυθμισεις απο τη καθεμια ξεχωριστα, σε οσες γινεται.

Ή ρωτα και εδω:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=294249&page=11

Link to comment
Share on other sites

λοιπον πηγα μια βολτα για καρτα μνημης

το απιστευτο ειναι οτι εδω εχουν μεχρι και διπλασιες τιμες!!!!

και δεν καταλαβαινω το γιατι....και καλα....

εχω δει κανα 2 σαιτ αν ξερετε και κανενα αλλο βοηθατε να σωσουμε κανενα φραγκο

Link to comment
Share on other sites

Σόρρυ αν διακόπτω κάποια συζήτηση αλλά βρήκα κάτι για το οποίο είμαι πολύ χαρούμενος. Όπως πολλοί ίσως ξέρετε το καινούριο Maps application υποστηρίζει two-finger rotation των χαρτών. Μπορείτε να δείτε εδώ πως δουλεύει [ame=http://www.youtube.com/watch?v=wiZoBoTlsYg]YouTube - Google Maps 5, with 2-finger rotation enabled[/ame] και να το δοκιμάσετε στο κινητό σας. Αν είστε από τους άτυχους όπως και εγώ που τόσο καιρό δεν δούλευε και νόμιζα πως απλά το κακό-multitouch του Desire φταίει μάθετε πως τουλάχιστον υπάρχει fix.

 

Στους περισσότερους ίσως ήδη δουλεύει κανονικά, αν όχι, τότε επισκεφτείτε την σελίδα στο xda http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=880447 και δοκιμάστε μια από τις τρεις λύσεις. Εγώ έχοντας Amethyst RC8 δοκίμασα το φλασάρισμα του ζιπ (3η επιλογή) και φαντάζομαι πως είναι ακίνδυνο αν έχεις μια οποιαδήποτε AOSP rom αλλά δεν θέλω να σας πάρω στο λαιμό μου...

 

Αυτά :D

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...