Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

elthis καλησπερα :)

προσπαθω να φλασαρω το θεμα Carbon Ara V2.4 κανει ινσταλ κανονικα αλλα δεν μπουταρει το κινητο ,μενει στο λογοτυπο

τι μπορει να φταιει?

Υ.Γ κανω & wipe dalvik

 

 

ευχαριστω!στο καπακι να το φλασαρω μετα απο ρομ & data2sd?

Edited by timos1968
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

elthis καλησπερα :)

 

προσπαθω να φλασαρω το θεμα Carbon Ara V2.4 κανει ινσταλ κανονικα αλλα δεν μπουταρει το κινητο ,μενει στο λογοτυπο

 

τι μπορει να φταιει?

 

Καλησπερα...κανε ενα fresh format τη rom απ την αρχη μηπως κατι δεν εχει κατσει καλα.την εχω περασει σε 2-3 ατομα χωρις αυτο το προβλημα...αν εχει αλλος ιδεα ας πει καμμια ιδεα.

 

Φυσικα ολα τα wipes,format ext.Πρωτα flash rom,επαννεκινηση,οταν στρωσει η rom(αφησε τη 2 λεπτακια να φορτωσει καλα) μπες recovery και flash data2,επαννεκινηση,μετα απο 2 λεπτα παλι μπες recovery και flash το carbon...

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

elthis καλησπερα :)

προσπαθω να φλασαρω το θεμα Carbon Ara V2.4 κανει ινσταλ κανονικα αλλα δεν μπουταρει το κινητο ,μενει στο λογοτυπο

τι μπορει να φταιει?

Υ.Γ κανω & wipe dalvik

 

 

ευχαριστω!στο καπακι να το φλασαρω μετα απο ρομ & data2sd?

 

 

κ μενα στην αρχη κολλησε αλλα πατησα vol down+trackball+power off/on

εκανε το restart του κ δουλεψε κανονικα... κατεβασε κ την μπαρα ειδοποιησεων που εχει πιο κατω...!

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...κανε ενα fresh format τη rom απ την αρχη μηπως κατι δεν εχει κατσει καλα.την εχω περασει σε 2-3 ατομα χωρις αυτο το προβλημα...αν εχει αλλος ιδεα ας πει καμμια ιδεα.

 

Φυσικα ολα τα wipes,format ext.Πρωτα flash rom,επαννεκινηση,οταν στρωσει η rom(αφησε τη 2 λεπτακια να φορτωσει καλα) μπες recovery και flash data2,επαννεκινηση,μετα απο 2 λεπτα παλι μπες recovery και flash το carbon...

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

 

Επειδή κι εγώ τώρα πειραματίζομαι με αυτή τη rom, σύμφωνα με το site της είναι πιο safe πρώτα να φλασάρεις το theme (αφού στρώσει όπως είπες με το 1ο boot) και μετά το data2sd installer. Εγώ έκανα τη διαδικασία με ένα απλο mod από UOT και όλα δουλεύουν ρολόι. Σε ταχύτητα χαοτική διαφορά από RCmixHD η οποία δυστυχώς σερνόταν :(

 

Αλήθεια απο radio και RIL τι έχετε βάλει με τη starburst?

Device: HTC Desire

Radio: 32.44.00.32U_5.09.05.30_2

ROM: StarBurst Froyo HTC 2.29.405 Stable Data2SD

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδες αρχισα να κανω root το κινητο αλλά εχω μια απορια. μεσα στις οδηγιες αναφερει να απεγκαταστησω το HTC sync. αν το κανω αυτο πως θα επαναφερω τις επαφες μου μετα?
Link to comment
Share on other sites

πονοκέφαλος,

βαζω εφαρμογες, βγαζω, προσπαθω να καταλαβω την λογική του και πιστευω ειμαι σε καλο δρομο.

 

κανα δυο ερωτησεις.

 

αν απενεργοποιησω το wifi και εχω κλειστο και το mobile network δεν εχω ιντερνετ οποτε και δεν χρεώνομαι σωστα?

 

ξυπνητήρι χτυπάει με κλειστο το κινητό? γιατι με τα πολλα εχει πεσει στο μισο η μπαταρια και δεν θελω να το ξαναφορτισω πρωτη φορα με την μπαταρια στην μεση

Link to comment
Share on other sites

πονοκέφαλος,

βαζω εφαρμογες, βγαζω, προσπαθω να καταλαβω την λογική του και πιστευω ειμαι σε καλο δρομο.

 

κανα δυο ερωτησεις.

 

αν απενεργοποιησω το wifi και εχω κλειστο και το mobile network δεν εχω ιντερνετ οποτε και δεν χρεώνομαι σωστα?

 

ξυπνητήρι χτυπάει με κλειστο το κινητό? γιατι με τα πολλα εχει πεσει στο μισο η μπαταρια και δεν θελω να το ξαναφορτισω πρωτη φορα με την μπαταρια στην μεση

Όλα θα γίνουν σιγά σιγά. Θα το συνηθίσεις και δε θα έχεις κανένα πρόβλημα! :)

Όσο για τις ερωτήσεις σου:

1ον: Δε χρεώνεσαι αν έχεις απενεργοποιημένα και τα 2. Χρεώνεσαι μόνο αν έχεις ενεργοποιημένο το mobile network!

2ον: Με απενεργοποιημένη συσκευή δε χτυπάει κανένα android κινητό. Μπορείς να το βάλεις σε λειτουργία πτήσης για να μη λειτουργεί το δίκτυο κινητής τηλεφωνίας (να μην εκπέμεπει ακτινοβολία) και δεν τρώει και πολύ μπαταρία έτσι. Για την μπαταρία πάντως καλύτερα να μην το αφήνεις να πέφτει κάτω από ένα 10-20% :)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, (ξανά)φλάσαρα τη Leedroid 2.3d και καπάκι το data2whatever-v0.4d, αλλάζοντας και την SD με μία που είχα ξεχασμένη στο παλιό μου n97 και είναι Kingston 8GB Class 4.

Εγκατέστησα καμιά 30αριά εφαρμογές εκτός των ήδη υπαρχόντων και η internal είναι στα 875MB free!

Το κινητό πετάει πραγματικά με την class 4!

 

Ευχαριστώ πολύ τα παιδιά που βοήθησαν με τις οδηγίες τους!

Device: Samsung Galaxy S III 32GB

Device: Motorola XOOM 3G

Device: HTC Desire

Device: iPhone 4 16GB

Device: iPad Mini 16GB

Link to comment
Share on other sites

Όλα θα γίνουν σιγά σιγά. Θα το συνηθίσεις και δε θα έχεις κανένα πρόβλημα! :)

Όσο για τις ερωτήσεις σου:

1ον: Δε χρεώνεσαι αν έχεις απενεργοποιημένα και τα 2. Χρεώνεσαι μόνο αν έχεις ενεργοποιημένο το mobile network!

2ον: Με απενεργοποιημένη συσκευή δε χτυπάει κανένα android κινητό. Μπορείς να το βάλεις σε λειτουργία πτήσης για να μη λειτουργεί το δίκτυο κινητής τηλεφωνίας (να μην εκπέμεπει ακτινοβολία) και δεν τρώει και πολύ μπαταρία έτσι. Για την μπαταρία πάντως καλύτερα να μην το αφήνεις να πέφτει κάτω από ένα 10-20% :)

 

ευχαριστώ

 

δοκιμαζω και το timeriffic τωρα να δω τι γινεται.

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα την αρχική σελίδα για το πως να κάνουμε root τη συσκευή μας και έχω μία απορία.... για να κανω root χρειάζεται και η διαδικασία του οδηγού ΗΒΟΟΤ?

Αν όχι σε τι χρησιμεύει αυτό?

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα την αρχική σελίδα για το πως να κάνουμε root τη συσκευή μας και έχω μία απορία.... για να κανω root χρειάζεται και η διαδικασία του οδηγού ΗΒΟΟΤ?

Αν όχι σε τι χρησιμεύει αυτό?

 

Ναι, αλλιώς το pc δεν βλέπει το κινητό.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

'Εχω κανει ολα τα βήματα που λέει ο οδηγός για το root αλλα δεν τα καταφερα να γίνω root.....:mad:

 

Οταν τελειωσουμε ολα τα βήματα πρεπει να κλεισουμε και να ξανα ανοιξουμε τη συσκευή μας κάνοντας reboot??

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

τελικά rootara και εγώ το κινητό αλλά έχω ενα θέμα με την εγκατάσταση της ROM. Προσπάθησα να βάλω την LEEDROID αλλά ενω ξεζίπαρα τα αρχεία απο το site και τα εβαλα χυμα μεσα στην καρτα όπως έλεγαν οι οδηγίες, κάνοντας όλη την διαδικασία και φτάνοντας στο σημείο μετά το backup και ψαχνοντας να βρω το αρχείο για να εγκαταστήσω την ROM δεν μπορούσα να το βρω μέσα στην κάρτα. τι μπορεί να φταίει? τα αρχεία που έχω βάλει μέσα στο κινητό είναι τα παρακάτω:

 

data

META-INF

system

boot.img

Changelog.txt

check_data_app

 

τι μπορεί να μην κάνω σωστά?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

τελικά rootara και εγώ το κινητό αλλά έχω ενα θέμα με την εγκατάσταση της ROM. Προσπάθησα να βάλω την LEEDROID αλλά ενω ξεζίπαρα τα αρχεία απο το site και τα εβαλα χυμα μεσα στην καρτα όπως έλεγαν οι οδηγίες, κάνοντας όλη την διαδικασία και φτάνοντας στο σημείο μετά το backup και ψαχνοντας να βρω το αρχείο για να εγκαταστήσω την ROM δεν μπορούσα να το βρω μέσα στην κάρτα. τι μπορεί να φταίει? τα αρχεία που έχω βάλει μέσα στο κινητό είναι τα παρακάτω:

 

data

META-INF

system

boot.img

Changelog.txt

check_data_app

 

τι μπορεί να μην κάνω σωστά?

 

Ευχαριστώ

 

ΔΕΝ ξεζιπάρεις το αρχείο! Βάζεις το .zip χύμα, αλλά αυτούσιο στην κάρτα. ;)

Device: Samsung Galaxy S III 32GB

Device: Motorola XOOM 3G

Device: HTC Desire

Device: iPhone 4 16GB

Device: iPad Mini 16GB

Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ ξεζιπάρεις το αρχείο! Βάζεις το .zip χύμα, αλλά αυτούσιο στην κάρτα. ;)

 

ευχαριστώ πολύ

 

τελείωσα λοιπόν την εγκατάσταση της ROM Και ενώ φαίνονται όλα να πηγαίνουν καλά και έκανα επανεκίνηση το κινητό κολλάει σε μια οθόνη που φαίνεται το ανθρωπάκι τοθ ANDROID Και γράφει απο πάνω LEEDROID...δεν κάνει τίποτα μόνο reboot Και κολλάει εκεί πάλι

Edited by Nikos_s3
Link to comment
Share on other sites

τελείωσα λοιπόν την εγκατάσταση της ROM Και ενώ φαίνονται όλα να πηγαίνουν καλά και έκανα επανεκίνηση το κινητό κολλάει σε μια οθόνη που φαίνεται το ανθρωπάκι τοθ ANDROID Και γράφει απο πάνω LEEDROID...δεν κάνει τίποτα μόνο reboot Και κολλάει εκεί πάλι

 

Έκανες από την αρχή όλα τα wipes ;

 

Εγκατέστησε τη rom ακολουθώντας όλες τις οδηγίες από την αρχή (σα να κάνεις πρώτη φορά τη διαδικασία).

Edited by avesalom

Device: Samsung Galaxy S III 32GB

Device: Motorola XOOM 3G

Device: HTC Desire

Device: iPhone 4 16GB

Device: iPad Mini 16GB

Link to comment
Share on other sites

πριν κανω το οτιδηποτε ειχα κανει με το titanium back up. τωρα βλεπω οτι το εχω σαν εφαρμογή. προσπάθησα να κανω batch backup αλλά λέει ότι απέτυχε. Είναι εφικτό να αποκτήσω τις εφαρμογές μου πίσω?
Link to comment
Share on other sites

πριν κανω το οτιδηποτε ειχα κανει με το titanium back up. τωρα βλεπω οτι το εχω σαν εφαρμογή. προσπάθησα να κανω batch backup αλλά λέει ότι απέτυχε. Είναι εφικτό να αποκτήσω τις εφαρμογές μου πίσω?

 

Κατεβασε το busy box απο το problems και προσπαθησε παλι

 

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Οι πιο πολλοί από εσάς μάλλον τρέχετε ήδη την 2.3 με ρουτ αλλα εδω υπάρχει μια φήμη οτι θα έρθει επίσημη μάλλον το καλοκαίρι για το κινητό μας.

HTC desire owners face long wait for android 2.3 gingerbread update

Link to comment
Share on other sites

Οι πιο πολλοί από εσάς μάλλον τρέχετε ήδη την 2.3 με ρουτ αλλα εδω υπάρχει μια φήμη οτι θα έρθει επίσημη μάλλον το καλοκαίρι για το κινητό μας.

HTC desire owners face long wait for android 2.3 gingerbread update

 

Μακάρι, αν και δεν το βλέπω να έρχεται επίσημα...

Υπομονή για τις custom παιδιά.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν...

Με την leedroid και το data2whatever όλα φαίνεται ότι βαίνουν θαυμάσια.

Το θέμα είναι ότι επειδή είμαι λιγάκι "περίεργος" θα ήθελα να ψαχτώ με καμιά GingerBread rom.

Τι λέτε, αξίζει να πειραματιστώ και αν ναι, ποια θεωρείτε πιο καλή (όσοι έχετε χρησιμοποιήσει ήδη) ;

Device: Samsung Galaxy S III 32GB

Device: Motorola XOOM 3G

Device: HTC Desire

Device: iPhone 4 16GB

Device: iPad Mini 16GB

Link to comment
Share on other sites

Oxygen να δοκιμασεις αλλα να να εχεις υποψη σου οτι sense δε θα εχεις φυσικα...

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Oxygen να δοκιμασεις αλλα να να εχεις υποψη σου οτι sense δε θα εχεις φυσικα...

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

 

Βλέπω ότι παίζει πολύ αυτή η rom όπως και η CyanogenMod 7.

Ποια από τις 2 θα προτείνατε;

Device: Samsung Galaxy S III 32GB

Device: Motorola XOOM 3G

Device: HTC Desire

Device: iPhone 4 16GB

Device: iPad Mini 16GB

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...