Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το λινκ που εχει για τα ελληνικα δεν βγαζει πουθενα μπορεισ να το ξαναβαλεισ αλλα βαλε κ την σελιδα για ρομ..

 

ευχαριστω:O

 

http://www.multiupload.com/11O9G2DKZ7

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

 

εχω εγω αυτην μπαινουν τα ελληνικα?

Update (13/12/2010) – MIUI_Au 0.12.11 R2 released.

Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

εχω εγω αυτην μπαινουν τα ελληνικα?

Update (13/12/2010) – MIUI_Au 0.12.11 R2 released.

 

 

Χρειάζεσαι παλιότερο πακέτο μου.ψάξε στο φορουμ που έδωσα παραπάνω

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια για θυμηστε μου λιγο.. θελω απο leedroid να δοκιμασω την oxygen..

περα απο τα backup με titanium και τα σχετικα wipe χρειαζεται κατι αλλο πριν τη φλασαρω?

την sd και το partition της δεν τα πειραζω, ετσι?

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια για θυμηστε μου λιγο.. θελω απο leedroid να δοκιμασω την oxygen..

περα απο τα backup με titanium και τα σχετικα wipe χρειαζεται κατι αλλο πριν τη φλασαρω?

την sd και το partition της δεν τα πειραζω, ετσι?

 

ακριβως οπως τα λες πρεπει να γινουν!!

Link to comment
Share on other sites

Δες αυτή εγώ την πήρα από e-bay στα 15 (αν θυμάμαι καλά) με τα μεταφορικά.

 

Είναι καλή αυτή η θυκούλα; Την πήρα και εγώ στα 15, και αν και Original, αφήνει σημαδακια στο πίσω μέρος του καλύμματος :( το έχω επίσης διαβάσει και στο xda απο ενα τυπο που εκανα review την συγκεκριμένη θύκη. Βέβαια στην αρχή ήταν αρκετά σφυκτή, και άφηνε περισσότερα σημαδάκια, τώρα την έχω ανοιξει λίγο βάζοντας μέσα ενα λιγο μεγαλυτερο παλιο κινητο, αλλα και πάλι αφηνει μερικά σημαδακια, τα οποια ναι μεν "εξαφανιζονται" με ενα σκουπισμα, μερικα ομως μενουν. Εαν γυριζα πισω τον χρονο δεν θα την αγοραζα, και δεν την εχω προτεινει ουτε στον αδελφο μου που αγορασε προσφατα το ιδιο κινητο. Του παραγγειλα μια αλλη παρομοια απο το ebay (non official), την περιμενουμε απο μερα σε μερα και ελπιζω να ειναι καλύτερη.

 

Επισης, εσεις που εχετε περισσοτερ εμπειρια με θυκες κλπ, οι θήκες σηλικόνης είναι δυνατο θα συμβάλουν στην υπερθερμανση του κινητου με πιθανον αρνητικα αποτελεσματα;

Link to comment
Share on other sites

Επισης, εσεις που εχετε περισσοτερ εμπειρια με θυκες κλπ, οι θήκες σηλικόνης είναι δυνατο θα συμβάλουν στην υπερθερμανση του κινητου με πιθανον αρνητικα αποτελεσματα;

 

Εχω θήκη σιλικόνης από τον απρίλιο που αγόρασα το κινητό και το καλοκαίρι στο αμάξι με WiFi και navigation (gps), δεν ειχα κανένα αρνητικό αποτέλεσμα!

Close your eyes, look into the dream

Winds of change, will winds of fortune bring...

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω φίλε μου, εμένα πάντως ούτε σημάδια έχει το καπάκι, ούτε γρατσουνιές και την έχω τη θήκη από την πρώτη μέρα που πήρα το κινητό.

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Επισης, εσεις που εχετε περισσοτερ εμπειρια με θυκες κλπ, οι θήκες σηλικόνης είναι δυνατο θα συμβάλουν στην υπερθερμανση του κινητου με πιθανον αρνητικα αποτελεσματα;

 

Εχω θήκη σιλικόνης από τον απρίλιο που αγόρασα το κινητό και το καλοκαίρι στο αμάξι με WiFi και navigation (gps), δεν ειχα κανένα αρνητικό αποτέλεσμα!

 

Και εγώ το ίδιο.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

AlphaRev N1Table HBOOT. (not explicitly required but highly recommended)

 

με τουτο τι θελει να πει ο ποιητης?

 

Το N1 table που γράφει είναι για s-off συσκευές, εγώ δεν το έχω και δουλεύει μια χαρα

 

Επίσης τη θήκη τη δερματινη της htc την έχω κι εγώ και κανένα σημαδάκι δεν αφηνει. Δεν ξέρω ισως είναι τυχαίο.

 

 

δες εδω που τα εξηγει πολυ καλα ο finn kai θα καταλαβεις. εγω αυτο εκανα και δουλεβει κανονικα: http://forums.miui-dev.com/showthread.php?1508-Greek-translation-for-0.12.18

 

Οκ το διόρθωσα αλλά στην ουσία εννοώ ότι αφού ήδη εχεις κάνει wipe για να βάλεις τη rom δε χρειάζεται να κάνεις και δεύτερο..

Edited by whatever123

Device: HTC Desire

Radio: 32.44.00.32U_5.09.05.30_2

ROM: StarBurst Froyo HTC 2.29.405 Stable Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Οκ το διόρθωσα αλλά στην ουσία εννοώ ότι αφού ήδη εχεις κάνει wipe για να βάλεις τη rom δε χρειάζεται να κάνεις και δεύτερο..

 

ναι δεν χρειαζεται κανεις 1 φορα στην αρχη wipe Και μετα φλασαρει τα 2 αρχεια, πρωτα το μεγαλο αρχειο, της rom, Και μετα το μικρο που ειναι τα ελληνικα.

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά σε όλους!!!!!! Μετά από ένα μήνα με το desire απφάσισα να το κάνω root και να περάσω καινούρια rom. Σιγά θα μου πείτε!! για μένα άθλος λόγω ηλικίας...!!Όσοι δεν το έχουν κάνει χάνουν πολλά!!! Πλέον ατέλειωτη μνήμη!!!!!!! Τέλειο το τηλ. που έχω την εντύπωση ότι δεν θεμαίνεται πια όσο παλιά!!! 90 εφαρμογές και συνεχίζω!!! 123 ΜΒ μνήμη!!! Καλύτερη μπαταρία!! και καποιες

ερωτήσεις στους εδώ γνώστες!! market enable.πες τε μου πως γίνεται στην αρχή τι βάζουμε σε αυτά που ζητά. Τις paid εφαρμογές τις παίρνουμε από εκεί ή τις έχει και το market; Το apndroid τι κάνει; Κάτι άλλα εικονίδια όπως ciftsmanager το cleardefault, spare parts. Πώς χρησιμεύουν;

 

Πήρες το χρόνο σου αλλά το έκανες τελικά :P ωραίος! Ποια Rom έβαλες?

Θα σου πώ μονο για το market που ξέρω, στο market enabler θα πηγαίνεις στο 2ο tab που λέει settings list, θα κρατας πατημένο ένα provider, τον 1ο πχ, δε νομιζω οτι έχει ιδιαίτερη σημασία, και μετα πατας fake this provider now. Κλείνεις την εφαρμογή και ανοίγεις το μαρκετ που τώρα θα μπορείς να βλέπεις όλες τις εφαρμογές. Την μπάρα top paid εμενα προσωπικά δεν μου τη βγάζει πάντα, όποτε το θυμάται, αλλά αν πας στο just in ή κανεις κάποιο search τα έχει όλα. Επισης εγω χρησιμοπιοιώ το appbrain appmarket για να βρίσκω ευκολότερα εφαρμογές που με ενδιαφέρουν.

Στο μάρκετ για να αγοράσεις χρησιμοποιείς κανονικά τη πιστωτική σου και επειδή στις χώρες δεν έχει την Ελλάδα, βάλε ο,τι να ναι διεύθυνση δεν έχει σημασία

Device: HTC Desire

Radio: 32.44.00.32U_5.09.05.30_2

ROM: StarBurst Froyo HTC 2.29.405 Stable Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και σε ευχαριστώ πολύ για τη γενικότερη βοήθεια!!!!!! Και από πρηγούμενα post μου. Πέρσα τη mui με τα ελληνικά αλλά,ίσως από απειρια μου δεν έβρισκα τα ελληνικά στα μηνύματα. Οι περισσότεροι γνωστοί μου αδυνατουν να διαβάσουν greeklish.....οι 40αρηδες δυσκολεύονται.... Όλα τα υπόλοιπα ήταν Ελληνικά. Έτσι έβαλα τη leedroid την νέα έκδοση!! Φαντάσου άθλο!!Δύο rom απανωτες για μένα!! Αγωνίααααα μέχρι το τελικό αποτέλεσμα!! Όμως το αποτέλεσμα με δικαίωσε!!!!!! και πάλι ειλικρινά σε ευχαριστώ για τη βοήθειά σου!!!!!

 

μμ λογικα για να ειχες ελληνικο πληλτρολογιο θα μπορουσες να βαλεις το greek input method απο το market και να πας στις ρυθμισεις να το ενεργοποιησεις.

 

παλια που δεν υπηρχε ελληνικη επισημη υποστηριξη για ελληνικα ειχα βαλει αυτο το app και δουλευε αψογα

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα & χρονια πολλα πως μπορω να αλαξω το γραφικο εκκινησης της leedroid & να βαλω το μαμα htc.

αν δεν κανω λαθος ειναι το bootanimation?:)

ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

παιδες?

 

εχει κανεις την Miui και εχει περασει το htc ime για ελληνικο πληκτρολογιο ή χρησιμοποιειτε το παραπανω που προτειαν στο costa41 το greek input method?

 

δεν την εχω βαλει ακομα, και πριν την βαλω θελω να ξερω αυτη τη λεπτομερεια

 

ty

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

παιδες?

 

εχει κανεις την Miui και εχει περασει το htc ime για ελληνικο πληκτρολογιο ή χρησιμοποιειτε το παραπανω που προτειαν στο costa41 το greek input method?

 

δεν την εχω βαλει ακομα, και πριν την βαλω θελω να ξερω αυτη τη λεπτομερεια

 

ty

παιζουν και τα δυο ππληκτρολογια

Link to comment
Share on other sites

την περναω τωρα!!

χρειαζεται αραγε wipe?

 

Αν και αν προερχεσαι απο προυγουμενη oxygen δεν χρειαζεται, εγω κανω παντα καθως και batery stats..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν και αν προερχεσαι απο προυγουμενη oxygen δεν χρειαζεται, εγω κανω παντα καθως και batery stats..

 

βλεπω αυτη ειναι 10 Mb πιο μικρη

Link to comment
Share on other sites

Αν και αν προερχεσαι απο προυγουμενη oxygen δεν χρειαζεται, εγω κανω παντα καθως και batery stats..

 

το wipe battery stats που χρησιμεύει??

Device: HTC Desire

Radio: 32.44.00.32U_5.09.05.30_2

ROM: StarBurst Froyo HTC 2.29.405 Stable Data2SD

Link to comment
Share on other sites

το wipe battery stats που χρησιμεύει??

 

Ειναι για το λεγομενο καλιμπραρισμα της μπαταριaς που αναφερεται και στη πρωτη σελιδα. Καλο ειναι να γινεται σε αλλαγη διαφορετικης ROM!

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...