Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάνε reboot, σύνδεσε το κινητό σαν αφαιρούμενο δίσκο, πάνε Ο υπολογιστής μου > δεξι κλικ > διαχείριση > διαχείριση δίσκων. Κάπου εκεί δεξιά πρέπει να βλέπεις την κάρτα, το ελεύθερο χώρο και 512ΜΒ σαν έγνωστο διαμέρισμα. Αν είναι έτσι είσαι οκ, τα κατάφερες. Περνάς αν θέλεις κάποια custom rom με AP2SD+

 

Εγώ έχω ap2sd αλλά δεν βλεπω στη διαχείρηση δισκων να μου δείχνει τα 512 του partition αλλά συνολικά την κάρτα :confused:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγώ έχω ap2sd αλλά δεν βλεπω στη διαχείρηση δισκων να μου δείχνει τα 512 του partition αλλά συνολικά την κάρτα :confused:

 

To quick system info θα σου δώσει την απάντηση.

HTC Desire Root User
Link to comment
Share on other sites

To quick system info θα σου δώσει την απάντηση.

 

Μου την εχει δωσει το quick system αλλά γιατί να μη μου την δίνει και αυτό? :cry:

Εσένα σου δείχνε στη διαχείρηση δίσκωνι? :O

Link to comment
Share on other sites

Γιατι ειχα την εντυπωση οτι εχει ΑΜΟΛΕΔ οθονη? Ετσι λεει το gsmarena.

 

Τα πρωτα desire ειχαν. Πλεον βγαινουν με slcd

Link to comment
Share on other sites

Μου την εχει δωσει το quick system αλλά γιατί να μη μου την δίνει και αυτό? :cry:

Εσένα σου δείχνε στη διαχείρηση δίσκωνι? :O

 

Oχι, και δουλευει μια χαρά. Μη δίνεις σημασία. Το quick system info φτανει.

HTC Desire Root User
Link to comment
Share on other sites

Μην αγχώνεστε απλά ανέφερα αυτό τον τρόπο γιατί με βόλεψε και όντως δείχνει ένα άγνωστο για τα windows partition 512MB, αυτό δηλαδή που μας ενδιαφέρει. Όπως αναφέρθηκε όμως την ίδια δουλειά κάνει και το qsi.
Trust no one!
Link to comment
Share on other sites

Και στο titanium το δείχνει, δεν το χα προσέξει

 

ps

Αμάν και αυτη η htc τόσο δύσκολο ηταν να δώσει άλλη ονομασία στο HD και το Z?Ψάχνεις να βρεις τίποτα στο ebay και οπου αλλού και σου βγάζει και όλα τα αποτελεσματα απο αυτά :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερες!Σημερα το μεσημερι πηρα το πολυποθητο τηλεφωνακι μου και μου αρεσει πολυ!Ελληνικο κουτι με ενσωματωμενη καρτα μνημης μεσα και με 2.2 froyo.Με στεναχωρει που δεν εχει οθονη Amoled αλλα και αυτη καλη δεν ειναι βρε παιδια??Εχω ασχοληθει αρκετα μονο που στο market μου εμφανιζει ελαχιστες εφαρμογες επειδη ειναι "παρθενο" αλλα εχω βρει αλλα site που κατεβαζω οτιδηποτε.Εχω καποιες ερωτησεις παροτι εχω διαβασει ολο το topic!Επειδη εχω μπερδευτει.Root σημαινει παιρνω τα δικαιωματα του κινητου και rom αλλαζω το λογισμικο,σωστα?Εγω για να σβησω ορισμενα προγραμματα(μετοχες,twitter κ.τ.λ) πρεπει να βαλω rom η γινεται και με root?Να κανω παραδειγμα αυτο που αναφερεται στην πρωτη σελιδα "How to root froyo" και να κρατησω την δικια μου rom.Θα μπορω να αφαιρω εφαρμογες και να μετακινω με το app2SD?Εχω κατεβασει καποια προγραμματα για uninstall,τα βλεπουν αλλα δεν τα σβηνουν..Κατα τ'αλλα ειμαι πολυ ευχαριστημενος με το κινητο..Ευχαριστω για το χρονο σας και σορρυ για τις πολλες ερωτησεις.

 

Δεν χρειάζεται να βάλεις άλλη ρομ. Μπορείς να κρατήσεις αυτή που έχεις και να σβήσεις προγράμματα μέσω recovery console...

 

Αλλά σιγά μη δεν δοκιμάσεις custom rom.. πάνω κάτω το ίδιο με την μαμά ρομ είναι με λίγα tweaks και μετατροπές

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα προβλημα και δεν ξερω αν ειναι θεμα app κτλ ή του κιν? Οποτε ζηταω συγνωμη και ρωταω εδω. Οταν το πηρα το κιν (rooted) μπορουσα και απο το ξυπνητηρι και απο τα μνματα και γενικα απο παντου να οριζω τον ηχο κλησης τους. Τωρα δεν μπορω και δεν ξερω γιατι? Πλεον μου βγαζει μονο τα του κιν και δεν μπορω πχ στο μηνυμα να βαλω ηχο που θελω εγω. Δεν ξερω αν εκανα κατι ακριβως αλλα δεν νομιζω κιολας. Απλα σε καποια φαση το κιν μου αλλαξε ΟΛΟΥΣ τους ηχους, επαιζε οτι ηθελε δηλαδη και δεν μπορουσα πια να βαλω δικους μου ηχους ξυπνητηρια και μνματα.

 

Αν βάλεις το - ringtone sms - θα σου λύση τα χέρια σε όλους τους ήχους μυνήματα, ήχους κλήσεις, ξυπνητήρι και ότι άλλο φαντάζεστε.

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημέρα, υπάρχει κάτι να αναγκάζει τοις εφαρμογές να μπαίνουν στην SD..? Χωρίς να κάνω root ή δεν το γλιτώνω...!

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημέρα, υπάρχει κάτι να αναγκάζει τοις εφαρμογές να μπαίνουν στην SD..? Χωρίς να κάνω root ή δεν το γλιτώνω...!

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

 

http://www.lorinbute.com/posts/how-to-force-apps-to-move-to-the-sd-card-on-froyo.html

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να διαγράψω τα πάντα μέσα από το τηλέφωνο για να το πουλήσω (πάω σε HD).

Πρέπει να διαγράψω επαφές / ημερολόγιο / φωτογραφίες / μουσική / μηνύματα / ρυθμίσεις e-mail / ρυθμίσεις Facebook / μηνύματα sms / λογαριασμό gmail και γενικά τα το επαναφέρω στην αρχική του κατάσταση.

Υπάρχει κάποιος τρόπος? Έχει την δική του ρομ από την HTC 2.2.

Μήπως υπάρχει κάποια εφαρμογή στο μαρκετ που να κάνει αυτό που ζητώ ή άλλος τρόπος ?

 

Αυτό που βρήκα στο internet το έχει δοκιμάσει κανείς ?

http://www.knowyourcell.com/htc/htc-desire/desire-guides/443117/how_to_hard_reset_the_htc_desire.html

Edited by agriniopk
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να διαγράψω τα πάντα μέσα από το τηλέφωνο για να το πουλήσω (πάω σε HD).

Πρέπει να διαγράψω επαφές / ημερολόγιο / φωτογραφίες / μουσική / μηνύματα / ρυθμίσεις e-mail / ρυθμίσεις Facebook / μηνύματα sms / λογαριασμό gmail και γενικά τα το επαναφέρω στην αρχική του κατάσταση.

Υπάρχει κάποιος τρόπος? Έχει την δική του ρομ από την HTC 2.2.

Μήπως υπάρχει κάποια εφαρμογή στο μαρκετ που να κάνει αυτό που ζητώ ή άλλος τρόπος ?

 

Αυτό που βρήκα στο internet το έχει δοκιμάσει κανείς ?

http://www.knowyourcell.com/htc/htc-desire/desire-guides/443117/how_to_hard_reset_the_htc_desire.html

 

Πήγαινε στις ρυθμίσεις - καρτα sd και αποθηκευτικος χωρος και πάτα εργοστασιακες ρυθμίσεις, θα διαγραφουν τα πάντα

Link to comment
Share on other sites

Αν το κανω root οπως λεει στην πρωτη σελιδα "Ηow to root froyo" και με το titanium θα μπορω να σβησω καποιες προεγκατεστημενες εφαρμογες?Κατι μετοχες,twitter,facebook και τετοια?Χωρις root δεν μπορω,σωστα?
Link to comment
Share on other sites

Αν το κανω root οπως λεει στην πρωτη σελιδα "Ηow to root froyo" και με το titanium θα μπορω να σβησω καποιες προεγκατεστημενες εφαρμογες?Κατι μετοχες,twitter,facebook και τετοια?Χωρις root δεν μπορω,σωστα?

ακριβως οπως τα λες. αν και καλυτερα να βαλειςαλλη ρομ.

στην auratsense μπορειςνα σβησεις οτι θες με το titanium.

Link to comment
Share on other sites

Πατριωτακη η auratsense ειναι rom σωστα?Θα μπορουσα να διαγραψω προγραμματα (twiter κ.τ.λ) χωρις root και χωρις αλλη rom.Εχω ψαξει πολυ αλλα δεν βρισκω κατι να με καθοδηγησει.Μεσω recovery console μου ειπαν αλλα δεν ξερω πως...:(
Link to comment
Share on other sites

Τι μειονεκτήματα έχει να γίνεις root στο κινητό;

Έχει διακριθεί μέσα από το forum κάποια εφαρμογή που κάνει επεξεργασία και save σε Office documents;

Υπάρχει τρόπος να αγοράζεις Android apps χωρίς να περνάς από το Android Market;

Υπάρχει δυνατότητα να μην ενημερώνεται αυτόματα το Ημερολόγιο των Google Apps στο Internet, όταν μπαίνει ένα ραντεβού στο Ημερολόγιο του Android;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Πατριωτακη η auratsense ειναι rom σωστα?Θα μπορουσα να διαγραψω προγραμματα (twiter κ.τ.λ) χωρις root και χωρις αλλη rom.Εχω ψαξει πολυ αλλα δεν βρισκω κατι να με καθοδηγησει.Μεσω recovery console μου ειπαν αλλα δεν ξερω πως...:(

ειναι ρομ σωστα. δεν μπορεις να την βαλεις αν δεν εισαι root. εγω την εχω και εχω σβησει μεσω titanium σχεδον τα παντα απο τις εφαρμογες που εχει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει κανείς αυτό το πρόβλημα που αναφέρει το βίντεο αυτό:

 

ή έχει κάποιος πρόβλημα με σκόνη στο κινητό του κάτω από την οθόνη;

http://androidforums.com/htc-desire/97659-dust-under-screen-2.html

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει κανείς αυτό το πρόβλημα που αναφέρει το βίντεο αυτό:

 

ή έχει κάποιος πρόβλημα με σκόνη στο κινητό του κάτω από την οθόνη;

http://androidforums.com/htc-desire/97659-dust-under-screen-2.html

Γιατι εχεις εσυ? Βαλε οποια συσκευη θελεις στο google με "dust under the screen" και δες τι βγαζει.

 

 

Sent from my HTC Desire

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...