Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μα για αυτό δεν έχω βάλει το handset sms: Τι νόημα έχει να γράφουμε 160 χαρακτήρες με πεζά, όταν ο παραλήπτης διαβάσει και πάλι τα αντιαισθητικά κεφαλαία;

 

Άραγε θα υπάρξει κάποια στιγμή αντιμετώπιση του προβλήματος, ώστε να γράφουμε 160 πεζά και να... μην γίνονται κεφαλαία στο δρόμο;

Samsung Galaxy A52s

Samsung Tab S2 9.7 LTE

Samsung Watch4 Classic

PCs & laptop ubuntu 22.10

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

τι αμαξι εχεις? Μηπως εχει βγαλει κανα firmware o κατασκευαστης! Εμενα συνδεεται μια χαρα στο BT του αμαξιου και δεν εχω αποσυνδεσεις κλπ...

 

Είναι το εργοστασιακό bluetooth με voice control της Ford (Focus 1.6 Ghia)

Ίσως θα πρέπει να κάνω μια επίσκεψη στη Ford, σ'ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ με ένα Nissan Qashqai κανένα πρόβλημα.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Leedroid εδω... με CPU MAX στα 614... και 245 οταν κλεινει η οθονη.... δεν με βγαζει καν τη μερα!

 

Ζητημα να ειναι ανοιχτο 1 ωρα το Wifi, και να μιλησω για 5 λεπτα... και να το απασχολησω γενικως για κανα τεταρτο ακομα.

 

Δεν εχω καμια περιεργη εφαρμογη να τρεχει... απλα ειναι ελλεεινη η αυτονομια και το ακομα μεγαλυτερο προβλημα ειναι οτι δεν βγαζει καμια ελαφρα extended η HTC να ξερουμε εστω οτι θα μας βγαζει την μερα με μια σχετικη ανεση βρε αδερφε...

 

Μου ακουγεται λιγο περιεργο με τοσο (σχετικα) μικρη χρηση να μη σου βγαζει τη μερα

Link to comment
Share on other sites

Μου ακουγεται λιγο περιεργο με τοσο (σχετικα) μικρη χρηση να μη σου βγαζει τη μερα

 

Κι εγώ νομίζω ότι κάτι άλλο συμβαίνει.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας.

 

Σκεφτομαι να προβω στην αγορά ενος Desire μεταχειρισμένου.

Να προτιμησω με την κλασσικη οθονη ή την amoled?

Μια άλλη ερώτηση, εχει βγει η εκδοση 2.2 ?

[sIGPIC][/sIGPIC]Πάει και αυτό το σαξάκι...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Να προτιμησω με την κλασσικη οθονη ή την amoled?

 

Διάβασε λίγο πιο πίσω τις απόψεις κατόχων και θα πάρεις μια εικόνα.

 

Μια άλλη ερώτηση, εχει βγει η εκδοση 2.2 ?

 

Ναι.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν και χρονια φορουμιστας σε διαφορετικου ειδους φορουμς, μολις ειδα 514 σελίδες πραγματικα επηξα.

Εντελει ειδα πως η amoled οθονη θεωρειται τοπ.

 

Θα μπορουσε κάποιος εν συντομια να μου αναφερει τα μειονεκτηματα της συσκευής αυτής? ζητώ συγνώμμη αν ζητω να αναμοχλευεσετε τις ιδιες πληροφοριες ξανα.

[sIGPIC][/sIGPIC]Πάει και αυτό το σαξάκι...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μειονεκτήματα σε σχέση με τι; Σε γενικές γραμμές δεν έχει προβλήματα η συγκεκριμένη συσκευή, έχει 1 GHz επεξεργαστή και φοράει επίσημα την τελευταία έκδοση του λογισμικού. Τι άλλο να θέλει κανείς;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από εμένα. Έχω βάλει τη leedroid 2,2d και 3-4 φορές κατά τη διάρκεια κλήσης το κινητό κλείνει μόνο του. Επίσης παρατήρησα ότι ακούω το τον ήχο κλειδώματος του κινητού πάλι κατά τη διάρκεια της κλήσης... έχει συμβεί και σε κάποιον αλλόν ? Μήπως φταίει ο proximity sensor ?
Link to comment
Share on other sites

Αν και χρονια φορουμιστας σε διαφορετικου ειδους φορουμς, μολις ειδα 514 σελίδες πραγματικα επηξα.

Εντελει ειδα πως η amoled οθονη θεωρειται τοπ.

 

Θα μπορουσε κάποιος εν συντομια να μου αναφερει τα μειονεκτηματα της συσκευής αυτής? ζητώ συγνώμμη αν ζητω να αναμοχλευεσετε τις ιδιες πληροφοριες ξανα.

 

Η συγκεκριμένη συσκευή έχει μόνο ένα μειονέκτημα. Δεν έχει αρκετό χώρο εσωτερικής μνήμης για εγκατάσταση εφαρμογών. Οι λύσεις που υπάρχουν έχουν αρκετό ρίσκο και θέλουν να έχεις αρκετές γνώσεις για να κανείς όλες τις εφαρμογές εγκατάσταση στην κάρτα μνήμης.

Link to comment
Share on other sites

Η συγκεκριμένη συσκευή έχει μόνο ένα μειονέκτημα. Δεν έχει αρκετό χώρο εσωτερικής μνήμης για εγκατάσταση εφαρμογών. Οι λύσεις που υπάρχουν έχουν αρκετό ρίσκο και θέλουν να έχεις αρκετές γνώσεις για να κανείς όλες τις εφαρμογές εγκατάσταση στην κάρτα μνήμης.

 

Σιγά ρε παιδιά μην είναι και πυρηνική φυσική. :X

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Μειονεκτήματα σε σχέση με τι; Σε γενικές γραμμές δεν έχει προβλήματα η συγκεκριμένη συσκευή, έχει 1 GHz επεξεργαστή και φοράει επίσημα την τελευταία έκδοση του λογισμικού. Τι άλλο να θέλει κανείς;

 

Γενικοτερα μειονεκτηματα.

Ελλειψεις που εχουν παρατηρησει κατα κορον οι κατοχοι.

Πχ, κακο ακουστικο,διαρκεια μπαταριας, αν κατι του λειπει,κτλ κτλ κτλ

Ολες οι συσκευές θα εχουν καποιο ελατωμμα/λεπτομερεια,δεν μπορει.Δεν θελω να το παινεψετε επειδη το αγοράσατε, ζητω να στε αντικειμενικοι!

 

Η συγκεκριμένη συσκευή έχει μόνο ένα μειονέκτημα. Δεν έχει αρκετό χώρο εσωτερικής μνήμης για εγκατάσταση εφαρμογών. Οι λύσεις που υπάρχουν έχουν αρκετό ρίσκο και θέλουν να έχεις αρκετές γνώσεις για να κανείς όλες τις εφαρμογές εγκατάσταση στην κάρτα μνήμης.

 

Δεν ειναι και τα 512μβ διαθεσιμα για την εγκατασταση εφαρμογων?

Εννοεις το rooting? ειναι τοσο δυσκολο? θελω να πιστευω οτι θα τα καταφερω,εξαλλου ειχα sumbian συσκευές επι σειρά ετων οποτε εχω μια σχεση με αλληλεπιδραση πισι/κινητου.

[sIGPIC][/sIGPIC]Πάει και αυτό το σαξάκι...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γενικοτερα μειονεκτηματα.

Ελλειψεις που εχουν παρατηρησει κατα κορον οι κατοχοι.

Πχ, κακο ακουστικο,διαρκεια μπαταριας, αν κατι του λειπει,κτλ κτλ κτλ

Ολες οι συσκευές θα εχουν καποιο ελατωμμα/λεπτομερεια,δεν μπορει.Δεν θελω να το παινεψετε επειδη το αγοράσατε, ζητω να στε αντικειμενικοι!

 

Όπως προείπα δεν έχει ελαττώματα. Όσον αφορά τη διάρκεια της μπαταρίας δεν ξεφεύγει από τα δεδομένα της κατηγορίας. Όλες οι συσκευές του είδους έχουν ένα μέσο όρο 2 ημερών.

 

ΥΓ. Δεν είμαι κάτοχος της συσκευής.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σιγά ρε παιδιά μην είναι και πυρηνική φυσική. :X

 

Σίγουρα δεν είναι πυρηνική φυσική αλλά αν δεν το έχεις κάνει ξανά έχει ρίσκο.

 

Προσωπικά δεν το έχω κάνει και δεν βλέπω να παίρνω το ρίσκο.

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα δεν είναι πυρηνική φυσική αλλά αν δεν το έχεις κάνει ξανά έχει ρίσκο.

 

Προσωπικά δεν το έχω κάνει και δεν βλέπω να παίρνω το ρίσκο.

 

Υπάρχει και τρόπος χωρίς rooting.Απλουστατος και χωρίς ρίσκο.Έχει αναφερθεί πολλάκις.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα δεν είναι πυρηνική φυσική αλλά αν δεν το έχεις κάνει ξανά έχει ρίσκο.

 

Προσωπικά δεν το έχω κάνει και δεν βλέπω να παίρνω το ρίσκο.

 

Πρώτον αυτό που λέει ο από πάνω ισχύει οπότε ούτε ρίσκο ούτε τίποτα και δεύτερον το root, πλέον,

είναι 1-click διαδικασία και δεν υπάρχει περίπτωση να πάθει ζημιά το κινητό ούτε 1 στο εκατομμύριο.:O

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα δεν είναι πυρηνική φυσική αλλά αν δεν το έχεις κάνει ξανά έχει ρίσκο.

 

Προσωπικά δεν το έχω κάνει και δεν βλέπω να παίρνω το ρίσκο.

 

Δεν ειναι καθόλου ρίσκο. Θα δεις "άλλο" κινητό. Πιάνουν πολύ περισσότερο τόπο τα χρήματα που έδωσες.

HTC Desire Root User
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι καθόλου ρίσκο. Θα δεις "άλλο" κινητό. Πιάνουν πολύ περισσότερο τόπο τα χρήματα που έδωσες.

με το root εκτος εκεινων των χαρακτηριστικων που εχουν ξαναειπωθει υπαρχει διαφορα της συσκευης και στην ταχυτητα;

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

με το root εκτος εκεινων των χαρακτηριστικων που εχουν ξαναειπωθει υπαρχει διαφορα της συσκευης και στην ταχυτητα;

 

To quadrant δινει γύρω στο 1150 σε unrooted, και κάπου 1350-1500 σε rooted UVOC.

 

Σε HD roms, ακόμα πιο πολύ.

 

Με το φιξ για το lag των SD, η ταχύτητα ανάγνωσης απο SD, διπλασιάζεται.

HTC Desire Root User
Link to comment
Share on other sites

Γενικοτερα μειονεκτηματα.

Ελλειψεις που εχουν παρατηρησει κατα κορον οι κατοχοι.

Πχ, κακο ακουστικο,διαρκεια μπαταριας, αν κατι του λειπει,κτλ κτλ κτλ

Ολες οι συσκευές θα εχουν καποιο ελατωμμα/λεπτομερεια,δεν μπορει.Δεν θελω να το παινεψετε επειδη το αγοράσατε, ζητω να στε αντικειμενικοι!

 

Εγω το ηθελα λιγο πιο smooth, και η μπαταρια του να ειναι λιγο ανεβασμενη σε σχεση με την υπολοιπη κατηγορια οπως ειναι και στα αλλα χαρακτηριστηκα του ανεβασμενο.:p

 

Επισης με εκνευριζει που εχω στοκ εφαρμογες χωρις να μπορω να τις διαγραψω, ο sence launcher, και τα μολις 130 mb περιπου διαθεσιμα για εφαρμογες ενω περιμενα παρα πολυ παραπανω...αυτα ομως οπως ειπατε λυνοντε με ροοτ, ή διαφορα κολπα..απλα τα ηθελα ετοιμα..:X

Link to comment
Share on other sites

To quadrant δινει γύρω στο 1150 σε unrooted, και κάπου 1350-1500 σε rooted UVOC.

 

Σε HD roms, ακόμα πιο πολύ.

 

Με το φιξ για το lag των SD, η ταχύτητα ανάγνωσης απο SD, διπλασιάζεται.

 

Εχει βγει κατι τετοιο σε σχεση με το desire? Απο οσο θυμαμαι το θεμα υπηρχε στο galaxy s και για εκει ειχε βγει ενα fix και μαλιστα σε apk για ευκολη εγκατασταση

s21 ultra 256
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ποιο gps ειναι καλύτερο και με ελληνικούς χάρτες?

 

Ας μην βγαίνουμε off-topic εδώ, απευθύνσου στο σχετικό θέμα... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=271530

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...