Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Η καλύτερη στιγμή για να κάνεις κάτι είναι Τώρα !! :dash:
Link to comment
Share on other sites

Εμένα δε μου εμφανίζει paid εφαρμογές, το μόνο πού κάνει είναι πού εμφανίζει κάθε εφαρμογή πολλές φορές. Λέτε να το αναβαθμίζουν?

 

 

Kαί μένα το ίδιο. Το Gmail πχ, το βγάζει 8 φορές και είναι και στα κινέζικα.

Όλο αυτο από χθες το βράδυ.

Link to comment
Share on other sites

Ενώ στην επεξεργασίας κάποιας επαφής υπάρχει η δυνατότητα να αλλάξεις τον ήχο της συγκεκριμένης επαφής, και ενώ έχει τικάρει τις επιλογές, η επαφή παραμένει με τον προεπιλεγμένο ήχο κλίσης.

 

τελικά βρήκα την λύση... προέκυψαν άλλα προβλήματα όμως που παρακαλώ όποιος μπορεί να βοηθήσει.

 

Λοιπόν με το που πήρα την συσκευή στα χέρια μου (για κάποιον αδιευκρίνιστο λόγο), έστειλα με blootooth τις επαφές μου απο την παλιά συσκευή.

Κάνοντας μετά συγχρονισμό στο outlook η στο gmail δεν συγχρονίζονταν καμία επαφή. Όταν δημιούργησα νέα επαφή μπορούσα και τον ήχο κλίσης να επιλέξω αλλά και να την συγχρονίσω.

Ξέρει κανείς που δι@ολο έχουν αποθηκευτεί οι επαφές που έστειλα με b/t? Να πώ οτι μου τις εμφανίζει κανονικά στα πρόσωπα (αν και όλες έχουν αντί για γράμματα, ερωτιματικά και άλλα σύβολα).

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω και εγω ενα προβλημα με τις επαφες..Τις εχω περασει απο το outlook..Μεχρι εδω καλα..Ομως οταν προσθετω καινουρια επαφη στο κιν, μετα δεν την εμφανιζει..Μονο αν την βαλω σε καποια κατηγορια πχ "φιλοι" και παω σστους φιλους,τοτε μονο θα τη δω..Ξερει κανεις τι γινεται?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει κάποιο section με αγοραπωλησίες στο site γιατί έχω πάρει μια θήκη και έναν car holder-charger για το desire αλλά δεν είναι αυτά που ήθελα και θα ήθελα να τα πουλήσω...
Link to comment
Share on other sites

Μετά από πολλή αναζήτηση (δυστυχώς το search function του forum είναι ανεπαρκές) χωρίς αποτέλεσμα θέλω να κάνω 2 ερωτήσεις μια και βρίσκομαι ένα βήμα πριν το root και την χρήση custom rom.

 

Που θα βρω την default Ελληνική RUU ώστε να κάνω unroot και restore σε περιπτωση που χρειαστεί στο μέλλον να το στείλω στην αντιπροσωπεία κτλ. Εννοώ ακριβές link γιατί στο xda που έψαξα βρήκα διάφορες και ποια από όλες είναι η default στην Ελλάδα δεν καταλαβαίνω.

 

Και 2ον να τολμήσω την CM6; Δεν είμαι και ιδιαίτερα fan του Sense. Διαφορετικά ποια Senseless Froyo ROM προτείνετε;

THE DOC IS BACK...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν βλέπω paid...εκτός αν ευνοείται μόνο τους root...

Θα ξανά κάνω ερώτηση όσο αναφορά το flash σαν ξεχωριστή εφαρμογή αν χρειάζεται δηλαδή αν δίνει ταχύτητα η κάτι άλλο στον default browser η στο opera τη δυνατότητα εμφάνισης flash απεικόνισης...

Επίσης θέλω να ρωτήσω αν υπάρχει δυνατότητα torrent download...

 

1. To Flash δεν βελτιωνει ταχυτητα, απλα απεικονιζει περιεχομενο Flash, συνηθως βιντεο. πχ. μπορεις να ανοιξεις την σελιδα του skai.gr και να δεις Live Tv. χωρις την εγκατασταση του Flash, δεν μπορεις. Και δουλευει μονο με τον μαμισιο φυλλομετρητη του Android. οχι στον Opera.

 

2. Υπαρχει σιγουρα εφαρμογη για κατεβασμα Torrent στο κινητο σου, δεν την εχω δουλεψει. Την ειχα δει στο G1 ενος φιλου.

 

Παιδια εχω και εγω ενα προβλημα με τις επαφες..Τις εχω περασει απο το outlook..Μεχρι εδω καλα..Ομως οταν προσθετω καινουρια επαφη στο κιν, μετα δεν την εμφανιζει..Μονο αν την βαλω σε καποια κατηγορια πχ "φιλοι" και παω σστους φιλους,τοτε μονο θα τη δω..Ξερει κανεις τι γινεται?

 

Γνωστο. Πηγαινε μεσα απο τον λογαριασμο του Gmail και απο τις επαφες, φροντισε να περασεις ολες τις επαφες σου στην ομαδα "Οι Επαφες μου". Προφανως γινεται και απο το κινητο, για ευκολια το λεω να το κανεις απο το Gmail και προφανως θελει να εχεις ανοιχτο τον συγχρονισμο

Marketing δεν σημαινει διαφημιση :!:
Link to comment
Share on other sites

Μετά από πολλή αναζήτηση (δυστυχώς το search function του forum είναι ανεπαρκές) χωρίς αποτέλεσμα θέλω να κάνω 2 ερωτήσεις μια και βρίσκομαι ένα βήμα πριν το root και την χρήση custom rom.

 

Που θα βρω την default Ελληνική RUU ώστε να κάνω unroot και restore σε περιπτωση που χρειαστεί στο μέλλον να το στείλω στην αντιπροσωπεία κτλ. Εννοώ ακριβές link γιατί στο xda που έψαξα βρήκα διάφορες και ποια από όλες είναι η default στην Ελλάδα δεν καταλαβαίνω.

 

Και 2ον να τολμήσω την CM6; Δεν είμαι και ιδιαίτερα fan του Sense. Διαφορετικά ποια Senseless Froyo ROM προτείνετε;

 

Θες να μας πεις τώρα ότι έψαξες όλο το νήμα και δεν βρήκες πουθενά να αναφέρεται η επίσημη έκδοση ε?

 

Σχετικά με τη rom μόνο με δοκιμή θα βρεις αυτή που σου κάνει. Μπορεί εμένα να μου αρέσει η α κι εσένα η β, θα σου πω εγώ "όχι μείνε με την α γιατί μ' αρέσει εμένα?"

 

Και κάτι ακόμα αφού δεν ήθελες το sense γιατί πήρες το desire? Ας έπαιρνες το το Nexus.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

ενταξει μωρε, δεν ψαχνονται και 500 σελιδες...

 

ΥΓ: βασικα το ειπα πριν μερες σε ποστ, το λινκ στην αρχικη σελιδα για την οφισιαλ ειναι πεσμενο

ΥΓ1: Εχεις δικιο, εχει κ αλλο λινκ που δουλευει. Φιλε, 1η σελιδα, εχει αυτο που ψαχνεις

Edited by chrisgr38
Marketing δεν σημαινει διαφημιση :!:
Link to comment
Share on other sites

Χρήστο εδώ είναι το θέμα ότι η πληροφορία βρίσκεται στην πρώτη σελίδα όχι μέσα στο νήμα

οπότε αυτό δεν είναι δικαιολογία. Και το link δουλεύει μια χαρά το τσέκαρα σήμερα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Χαχα οντως, ειλικρινά ποτέ δεν έχω δει την πρώτη σελίδα, πάντα πατάω last και πάω προς τα πίσω. Εκανα απλά search με keywords Desire official Greek RUU και όπως φαντάζεστε τα αποτελέσματα ήταν άπειρα. Ίσως καλό θα ήταν να υπάρχει ξεχωριστό thread με F.A.Q. και οδηγούς για το Desire μιας και υπάρχουν τόσοι χρήστες και σε 1 χαώδες thread είναι αδύνατο να βρει κανείς οτιδήποτε.

 

Το download ξεκινάει από το link στην πρώτη σελίδα αλλά κόβεται στη μέση, το βρήκα αλλού μιας και ξέρω το όνομα, οποτε οκ. Desire πήρα γιατί προτιμώ και εμπιστεύομαι την HTC πολύ περισσότερο σαν εταιρεία μιας και η εμπειρία μου με το P3600 ήταν άριστη, ενώ από Samsung μόνο αρνητικά ακούω όσο αφορά την ποιότητα κατασκευής και την υποστήριξη από γνωστούς και φίλους που έχουν συσκευές της. Καθαρά υποκειμενικοί οι λόγοι.

 

Για τη ROM ζήτησα απλώς γνώμες πριν την εγκαταστήσω. Σίγουρα θα υπάρξουν δοκιμές. Δε ρώτησα σε ποια θα μείνω, μπορώ να το κρίνω μόνος μου αυτό, ζήτησα την άποψη σας.

THE DOC IS BACK...
Link to comment
Share on other sites

Για τη ROM ζήτησα απλώς γνώμες πριν την εγκαταστήσω. Σίγουρα θα υπάρξουν δοκιμές. Δε ρώτησα σε ποια θα μείνω, μπορώ να το κρίνω μόνος μου αυτό, ζήτησα την άποψη σας.

 

Η Cyanogen 6 είναι οκ αλλά η Defrost και OpenDesire είναι η Cyanogen με κάποια έξτρας..

καλύτερα δοκίμασε μια από αυτές.

Link to comment
Share on other sites

Χαχα οντως, ειλικρινά ποτέ δεν έχω δει την πρώτη σελίδα, πάντα πατάω last και πάω προς τα πίσω. Εκανα απλά search με keywords Desire official Greek RUU και όπως φαντάζεστε τα αποτελέσματα ήταν άπειρα. Ίσως καλό θα ήταν να υπάρχει ξεχωριστό thread με F.A.Q. και οδηγούς για το Desire μιας και υπάρχουν τόσοι χρήστες και σε 1 χαώδες thread είναι αδύνατο να βρει κανείς οτιδήποτε.

 

Το download ξεκινάει από το link στην πρώτη σελίδα αλλά κόβεται στη μέση, το βρήκα αλλού μιας και ξέρω το όνομα, οποτε οκ. Desire πήρα γιατί προτιμώ και εμπιστεύομαι την HTC πολύ περισσότερο σαν εταιρεία μιας και η εμπειρία μου με το P3600 ήταν άριστη, ενώ από Samsung μόνο αρνητικά ακούω όσο αφορά την ποιότητα κατασκευής και την υποστήριξη από γνωστούς και φίλους που έχουν συσκευές της. Καθαρά υποκειμενικοί οι λόγοι.

 

Για τη ROM ζήτησα απλώς γνώμες πριν την εγκαταστήσω. Σίγουρα θα υπάρξουν δοκιμές. Δε ρώτησα σε ποια θα μείνω, μπορώ να το κρίνω μόνος μου αυτό, ζήτησα την άποψη σας.

 

Η open desire μου αρεσε πρωσοπικα.Χωρις sence ,ελαφρια,γρηγορη.

Link to comment
Share on other sites

Desire πήρα γιατί προτιμώ και εμπιστεύομαι την HTC πολύ περισσότερο σαν εταιρεία μιας και η εμπειρία μου με το P3600 ήταν άριστη, ενώ από Samsung μόνο αρνητικά ακούω όσο αφορά την ποιότητα κατασκευής και την υποστήριξη από γνωστούς και φίλους που έχουν συσκευές της. Καθαρά υποκειμενικοί οι λόγοι.

Μα εγώ δεν είπα να πάρεις Samsung, είπα για το Nexus One (Ν1) το οποίο

κατασκευάζεται από την HTC για λογαριασμό της Google και είναι σχεδόν ίδιο με το Desire.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Μα εγώ δεν είπα να πάρεις Samsung, είπα για το Nexus One (Ν1) το οποίο

κατασκευάζεται από την HTC για λογαριασμό της Google και είναι σχεδόν ίδιο με το Desire.

 

Ήρθε το Nexus One επίσημα στην Ελλάδα και το δίνει η Cosmote με επιδότηση; ;)

Όχι μεταχειρισμένο δεν ήθελα, ούτε παραεισαγωγή, ούτε να μη χρησιμοποιήσω την επιδότησή μου. Αλλά πιστεύω πως η συζήτηση αυτή είναι άσχετη με το παρών thread.

THE DOC IS BACK...
Link to comment
Share on other sites

Εχει βαλει κανεις την LeeDroid? εγω γιατι δεν βρισκω το A2SD+ ?

Και ναι την ειχα κανει φορματ την καρτα για ext3 με το Rom Manager

Marketing δεν σημαινει διαφημιση :!:
Link to comment
Share on other sites

Εχει βαλει κανεις την LeeDroid? εγω γιατι δεν βρισκω το A2SD+ ?

Και ναι την ειχα κανει φορματ την καρτα για ext3 με το Rom Manager

 

Δεν χρειάζεται να ψάξεις κάτι. Αν είχες ext3 τότε δουλεύει από μόνο του..

Κάνε mount την sdcard και δες το ext3 αν έχεις 3 καταλόγους και ένας θα έχει και τα installed apps μέσα...

Αν είναι έτσι, τότε δουλεύει...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει κάποιο section με αγοραπωλησίες στο site γιατί έχω πάρει μια θήκη και έναν car holder-charger για το desire αλλά δεν είναι αυτά που ήθελα και θα ήθελα να τα πουλήσω...

 

Υπαρχει αλλα πρεπει να εχεις καποιο αριθμο απο post εδω που δεν εχεις ακομα για να το δεις.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα...μπορει να μου πει καποιος αν και πως μπορω να εισάγω ελληνικα ebooks στον aldiko reader...;;;:):)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Ενώ έχω απενεργοποιήσει το 3G (είμαι σε απλό 2G/GSM), βλέπω ότι το χρώμα της ένδειξης σήματος, από μπλε που είναι συνήθως, μερικές φορές γίνεται κίτρινο και μετά πάλι μπλε. Συμβαίνει ασχέτως του αν μπαίνω σε ιστοσελίδες, facebook κλπ. Τι μπορεί να σημαίνει η ένδειξη αλλαγής χρώματος?

 

*έχω βάλει ένα taskbar mod που άλλαξε διάφορα εικονίδια ενδείξεων, μεταξύ αυτών και της ένδειξης σήματος.

Edited by OculatusAbis
Link to comment
Share on other sites

Φίλοι καλημέρα

Χθες είδα μια εφαρμογή στο i- phone η οποία ήταν αρκετά έξυπνη. συγκεκριμένα ήταν ένα σύστημα αλαρμ οποu όπλιζε με κωδικό, όταν άκουγε θόρυβο από το μικρόφωνο , η όταν κουνούσες το κινητό ηχούσε ...Υπάρχει κάτι τέτοιο και σε εμάς ?

Link to comment
Share on other sites

Φίλοι καλημέρα

Χθες είδα μια εφαρμογή στο i- phone η οποία ήταν αρκετά έξυπνη. συγκεκριμένα ήταν ένα σύστημα αλαρμ οποu όπλιζε με κωδικό, όταν άκουγε θόρυβο από το μικρόφωνο , η όταν κουνούσες το κινητό ηχούσε ...Υπάρχει κάτι τέτοιο και σε εμάς ?

 

Ναι υπάρχει, είμαι 100% σίγουρος γιατί την είχα πετύχει! Δυστυχώς δεν θυμάμαι το όνομα της εφαρμογής. Ριξε μια μάτια στο market στις εφαρμογές ασφαλείας.

Η καλύτερη στιγμή για να κάνεις κάτι είναι Τώρα !! :dash:
Link to comment
Share on other sites

Γεία σας,στο htc desire γίνετε να μπουν windows mobile???

 

Δεν νομιζω αλλα γιατι να το ...αυτοκτονησεις ??

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...