Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας! Το προβλημα που θα σας περιγραψω μου εχει συμβει 2 φορες στο desire. Την πρωτη φορα εκανα 2 restart και εστρωσε... Tην δευτερη εφτιαξε μονο του παρολο ποθ εκανα restart. Καθε φορα λοιπον που γυριζα το κινητο σε οριζοντια θεση χαμηλωνε με την κινηση η φωτεινοτητα της οθονης ωσπου δεν εβλεπα τιποτα... Δεν εχω βαλει καποοια εφαρμογη ουτε εχω το φωτισμο σε αυτοματο... τι μπορει να συμβαινει;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

αρχικα να σας πω οτι ειμαι αρχαριος με το android και οτι μεχρι τωρα ημουν κατοχος windows mobile. σαν προγραμμα πλοηγησης χρησιμοποιω το iGo το οποιο το ειχα εμπλουτισει με ολα τα καλουδια που κυκλοφορουν εδω μεσα και οχι μονο.

τωρα που εχω το desire μπορω με καποιο τροπο το φακελο του iGo που ειχα στο windows να τον περασω στο desire, με καποιες μικρομετατροπες ενδεχομενως.

θα ηθελα τη βοηθεια σας και οσο γινετε ποιο αναλυτικα γιατι ειμαι αρχαριος

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

αρχικα να σας πω οτι ειμαι αρχαριος με το android και οτι μεχρι τωρα ημουν κατοχος windows mobile. σαν προγραμμα πλοηγησης χρησιμοποιω το iGo το οποιο το ειχα εμπλουτισει με ολα τα καλουδια που κυκλοφορουν εδω μεσα και οχι μονο.

τωρα που εχω το desire μπορω με καποιο τροπο το φακελο του iGo που ειχα στο windows να τον περασω στο desire, με καποιες μικρομετατροπες ενδεχομενως.

θα ηθελα τη βοηθεια σας και οσο γινετε ποιο αναλυτικα γιατι ειμαι αρχαριος

 

Σε ότι αφορά τον φάκελο Content της SD, νομίζω πως μπορείς να μεταφέρεις όλα όσα είχες στην 8.3 των wm. Χάρτες, τα DEM, pois, 3D buildings κλπ.

HTC Desire Root User
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Δυστυχώς σήμερα μου έκλεψαν το κινητό. Αν δεν γίνει επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων υπάρχει τρόπος να το βρω; Το Market και το IMEI συνδέονται με κάποιο τρόπο; Ελέγχω κατά τακτά χρονικά διαστήματα μήπως μπει κάποιος στο Gmail μου και τον τσιμπήσω από την IP. Κάποιος που ξέρει;
Link to comment
Share on other sites

heartless, δε νομίζω ότι μαρκετ και ΙΜΕΙ συνδέονται κάπως.

Δεν θα αλλάξεις password στην Google για να είσαι σίγουρος?

 

Αλήθεια, το τόπικ του Wildfire που εξαφανίστηκε ρε παιδιά?

Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να εκφρασω κατι....εχω το desire εδω και δυο μηνες και οι εντυπωσεις μου ειναι ακρως θετικες...ειναι η πρωτη μου συσκευη HTC...ομολογω οτι ημουν fun της samsung (ειχα 3 ομνιακια)..επειδη μου αρεσει να δοκιμαζω γενικοτερα νεες συσκευες ετσι πηγα και δοκιμασα τον περιβοητο γαλαξια ....το εκανα και για συγκριση με το desire..ομολογω οτι δεν εντυπωσιαστικα παρα μονο με την οθονη του..το desire δεν εχει να ζηλεψει τιποτα..μου φανηκε αργο στην φορτωση live wallpapers,ανοιγμα-κλεισιμο εφαρμογων και φτωχο απο αποψη μενου...δεν ξερω τι μπορει να φταιει αλλα σε σχεση με το desire μου με απολυτη αντικειμενικοτητα θα πω οτι μου φανηκε αργο...το λεω διοτι ειναι διαφορετικο να λεει κανεις στην θεωρια οτι κατι ειναι γρηγοροτερο απο κατι αλλο και αλλιως ειναι να το βλεπεις μονος σου στην πραξη!!!!!!ειναι η καλυτερη αποδειξη..:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Βλέποντας το avatar σου, HD2 έχεις η Desire?

τωρα εχω desire τελικα εχει ιδεα κανεισ γιατι δεν μου κανει παρτισιον

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Δυστυχώς σήμερα μου έκλεψαν το κινητό. Αν δεν γίνει επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων υπάρχει τρόπος να το βρω; Το Market και το IMEI συνδέονται με κάποιο τρόπο; Ελέγχω κατά τακτά χρονικά διαστήματα μήπως μπει κάποιος στο Gmail μου και τον τσιμπήσω από την IP. Κάποιος που ξέρει;

 

Όταν αλλαχθεί η SIM γίνεται invalidate το google account. Πρέπει να ξαναμπεί password.

Δε θα τον δεις στο gmail, εκτός και αν ανοίξει το κινητό με την κάρτα σου μέσα...

 

Ο μόνος τρόπος να τον βρεις, αν δεν έχεις εγκαταστήσει κάποια security εφαρμογή, είναι να δηλώσεις την κλοπή στην HTC και να τον τσιμπήσει με το IMEI όταν το κινητό ζητήσει αναβάθμιση software.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να μου προτίνετε μια security εφαρμογή που να με προφυλάσει/επιτρέπει να βρω το κινητό μου αν το χάσω ??

Αν την χρησιμοποιείτε κι εσείς και είστε ευχαριστημένοι ακόμα καλύτερα..!

Η καλύτερη στιγμή για να κάνεις κάτι είναι Τώρα !! :dash:
Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να μου προτίνετε μια security εφαρμογή που να με προφυλάσει/επιτρέπει να βρω το κινητό μου αν το χάσω ??

Αν την χρησιμοποιείτε κι εσείς και είστε ευχαριστημένοι ακόμα καλύτερα..!

 

Lookout Antivirus Security :)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά! Υπάρχει κανείς συνδρομητής vodafone cu; Θα παρακαλούσα αν μπορούσε κάποιος να μου δώσει τις ρυθμίσεις για mms και να μπορώ να μπαίνω στο internet μέσω 3G.
Link to comment
Share on other sites

τωρα εχω desire τελικα εχει ιδεα κανεισ γιατι δεν μου κανει παρτισιον

Πως πήγες να κάνεις partition;

Αν θες δοκίμασε να κάνεις μέσω ubuntu ή ακόμα καλύτερα να βάλεις amonra recovery και να το κάνεις από εκεί εύκολα.

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να εκφρασω κατι....εχω το desire εδω και δυο μηνες και οι εντυπωσεις μου ειναι ακρως θετικες...ειναι η πρωτη μου συσκευη HTC...ομολογω οτι ημουν fun της samsung (ειχα 3 ομνιακια)..επειδη μου αρεσει να δοκιμαζω γενικοτερα νεες συσκευες ετσι πηγα και δοκιμασα τον περιβοητο γαλαξια ....το εκανα και για συγκριση με το desire..ομολογω οτι δεν εντυπωσιαστικα παρα μονο με την οθονη του..το desire δεν εχει να ζηλεψει τιποτα..μου φανηκε αργο στην φορτωση live wallpapers,ανοιγμα-κλεισιμο εφαρμογων και φτωχο απο αποψη μενου...δεν ξερω τι μπορει να φταιει αλλα σε σχεση με το desire μου με απολυτη αντικειμενικοτητα θα πω οτι μου φανηκε αργο...το λεω διοτι ειναι διαφορετικο να λεει κανεις στην θεωρια οτι κατι ειναι γρηγοροτερο απο κατι αλλο και αλλιως ειναι να το βλεπεις μονος σου στην πραξη!!!!!!ειναι η καλυτερη αποδειξη..:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Θα συμφωνήσω και εγώ μαζί σου. Και να προσθέσω την μεγάλη εμφανισιακή και ποιοτική διαφορά υπέρ του desire. Ενώ οι κάτοχοι ψάχνονται με no lag fix ακόμα δεν πήραν το κινητό... ;)

 

Αλλά μην το φωνάζουμε και πολύ μιας και που το galaxy είναι ο iphone killer και μπορεί να ακούσουμε και τπτ... :p :lol:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χρειάζομαι τη βοήθεια σας.

Τράβηξα καταλαθος το HTC sence κάτω στην αφαίρεση και τώρα δεν μπορώ να το βρω για να το βαλω.

Καμιά ιδέα? :cry:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χρειάζομαι τη βοήθεια σας.

Τράβηξα καταλαθος το HTC sence κάτω στην αφαίρεση και τώρα δεν μπορώ να το βρω για να το βαλω.

Καμιά ιδέα? :cry:

 

Τι εννοείς το HTC Sense?? Μήπως το ρολόι?? Αν ναι, πατάς το + μετά προσθήκη στοιχείου ελέγχου παραθύρο -> Ρολόι και πας με τα βελάκι και διαλέγεις το ρολόι που θες. Το default είναι το 3ο στη σειρά.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς το HTC Sense?? Μήπως το ρολόι?? Αν ναι, πατάς το + μετά προσθήκη στοιχείου ελέγχου παραθύρο -> Ρολόι και πας με τα βελάκι και διαλέγεις το ρολόι που θες. Το default είναι το 3ο στη σειρά.

 

Ναι το ρολόι εννοούσα.

Έψαχνα σε όλα και μόνο στο ρολόι δεν μπήκα, χίλια ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

 

Το δοκιμασα και δουλευει αψογα. Αν μου κλεψουν το κινητο και αλλαξει η sim τι γινεται; Συνεχιζει να δουλευει;

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

μου λεει prepare fro partision και μου κανει επανεκκινηση παω recovery sto mount sd-ex και μου βγαζει error και μεσω rom manager και μεσω push files!η open desire τι διαφορα εχει?

 

Φαντάζομαι πως το κάνεις με το ROM Manager. Για δοκίμασε και έναν απο τους παρακάτω τρόπους

 

http://androidandme.com/2009/08/news/how-to-manually-partition-your-sd-card-for-android-apps2sd/

 

http://forum.cyanogenmod.com/topic/5207-solved-sd-card-partitioning-problem/

 

Με το ROM manager δεν ειχα ποτέ πρόβλημα πάντως. Το partitioning δούλεψε κάθε φορά.

HTC Desire Root User
Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]17031[/ATTACH]

 

:D

 

S-OFF σύντομα κοντά μας.. Επιτέλους!

HTC Desire HD // Updated 11.02.2011 > CyanogenMod 7 PNK "Crispy Duck (Personal modified CM7 build) (http://goo.gl/OsItD) :shock:
Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]17031[/ATTACH]

 

:D

 

S-OFF σύντομα κοντά μας.. Επιτέλους!

 

Τι είναι το s-off;

Link to comment
Share on other sites

Ξεκλειδώνει τον booltoader του κινητού, με άλλα λόγια:

Θα μας επιτρέπει full read/write access στο /system folder μέσα από το λειτουργικό (ενώ πριν είχαμε μόνο μέσα από το recovery) = πολλά extra καλούδια!

HTC Desire HD // Updated 11.02.2011 > CyanogenMod 7 PNK "Crispy Duck (Personal modified CM7 build) (http://goo.gl/OsItD) :shock:
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα, μπορείς να φλασάρεις OTA official update και στο καπάκι να βάλεις άλλη custom ROM χωρίς καμία άλλη διαδικασία. Καταργει τον έλεγχο signature που γίνεται όταν πας να βάλεις μια ROM. Το κινητό γίνεται μπάτε σκύλοι αλέστε :)

 

Ωραία πράγματα :D

HTC Desire Root User
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Το προβλημα που θα σας περιγραψω μου εχει συμβει 2 φορες στο desire. Την πρωτη φορα εκανα 2 restart και εστρωσε... Tην δευτερη εφτιαξε μονο του παρολο ποθ εκανα restart. Καθε φορα λοιπον που γυριζα το κινητο σε οριζοντια θεση χαμηλωνε με την κινηση η φωτεινοτητα της οθονης ωσπου δεν εβλεπα τιποτα... Δεν εχω βαλει καποοια εφαρμογη ουτε εχω το φωτισμο σε αυτοματο... τι μπορει να συμβαινει;

 

Κανεις γι αυτο ρε παιδες; δεν ειναι τπτ το ιδιαιτερο αλλα προσπαθω να καταλαβω τι το προκαλεσε κ μηπως εχει τυχει σε καποιον απο εσας. Επισης αν εχει την καλοσυνη να προτεινει καποιος καποια εφαρμογη για τις επαφες κ για μηνυματα θα ημουν ευγνωμων. Ευχαριστω!

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κανεις γι αυτο ρε παιδες; δεν ειναι τπτ το ιδιαιτερο αλλα προσπαθω να καταλαβω τι το προκαλεσε κ μηπως εχει τυχει σε καποιον απο εσας. Επισης αν εχει την καλοσυνη να προτεινει καποιος καποια εφαρμογη για τις επαφες κ για μηνυματα θα ημουν ευγνωμων. Ευχαριστω!

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

]

 

Για μηνύματα, Handcent SMS ή Chomp SMS. Για επαφές, δεν εχω βρει κάτι καλύτερο απο το default του HTC Sense

HTC Desire Root User
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...