Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά, είναι δεσμευτικό για την εγκατάσταση της 2.2, τα 25 mb ελεύθερου χώρου στη μνήμη του τηλεφώνου;

 

 

Για να γίνει η εγκατάσταση ναι.

 

Μετά είναι και πάλι διαθέσιμα προς χρήση.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπερα! μπορει και να ειναι πολυ χαζη ερωτηση :X αλλα δεν πειραζει θα την κανω :p:p! Λοιπον για καλυτερο ιντερνετ απο τν sim πια επιλογη να βαλω? wcdma ή gsm? ειναι καλυτερο το wcdma μονο του απ'οτι να εχω και τα δυο μαζι... ισχυει? ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! μπορει και να ειναι πολυ χαζη ερωτηση :X αλλα δεν πειραζει θα την κανω :p:p! Λοιπον για καλυτερο ιντερνετ απο τν sim πια επιλογη να βαλω? wcdma ή gsm? ειναι καλυτερο το wcdma μονο του απ'οτι να εχω και τα δυο μαζι... ισχυει? ευχαριστω!

 

 

Kαι τα 2 και επιλέγει αυτόματα αναλόγως το σήμα.

Link to comment
Share on other sites

Για να γίνει η εγκατάσταση ναι.

 

Μετά είναι και πάλι διαθέσιμα προς χρήση.

 

Ευχαριστώ ReaperX :)

MI 10T / EU 13.0,9

Link to comment
Share on other sites

Παίδες επιβεβαιώνω κι εγώ ότι ο παραπάνω τρόπος δουλεύει μια χαρά στο Official Froyo.

Απλά θέλει προσοχή στο ποιες εφαρμογές θα περάσετε στην κάρτα μνήμης γιατί αν

κάποια εφαρμογή τρέχει στο background και εσείς την περάσετε στην κάρτα μνήμης

υπάρχει ο κίνδυνος δυσλειτουργίας της εφαρμογής όταν συνδέσετε το κινητό στο pc σαν εξωτερικό δίσκο.

 

Απ'ότι έχω καταλάβει μεταφέρει μόνο ένα μέρος της εφαρμογής στην sdcard και το υπόλοιπο το αφήνει στην μνήμη του τηλεφώνου. Σωστά; Αυτό το κάνει και όταν επιλέγω μεταφορά μιας εφαρμογής αλλά και όταν εγκαθιστώ μια εφαρμογή απ'την αρχή.

Link to comment
Share on other sites

Απ'ότι έχω καταλάβει μεταφέρει μόνο ένα μέρος της εφαρμογής στην sdcard και το υπόλοιπο το αφήνει στην μνήμη του τηλεφώνου. Σωστά; Αυτό το κάνει και όταν επιλέγω μεταφορά μιας εφαρμογής αλλά και όταν εγκαθιστώ μια εφαρμογή απ'την αρχή.

 

Nαι δε γίνεται να μεταφερθεί όλη η εφαρμογή.

 

Και πάλι όμως είναι υπεραρκετό και αυτό...:D

Link to comment
Share on other sites

ΜΟΛΙΣ ΕΒΑΛΑ ΤΗ 2.2...ΚΑΛΗ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΑΛΛΑ ΤΟ SYGIC ΔΕΝ ΑΝΟΙΓΕΙ ΚΑΝ...ΓΙΑ ΠΕΙΤΕ ΚΑΜΙΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΛΥΣΗ. ΧΑΧΑ

 

Σου την έβγαλε κανονικά τώρα την αναβάθμιση?

Link to comment
Share on other sites

Σου την έβγαλε κανονικά τώρα την αναβάθμιση?

 

ναι κανονικα...ενω πριν μου ελεγε οτι δεν υπαρχει αναβαθμιση μετα απο 3-4 ωρες που το δοκιμασα ξανα τη βρηκε...αλλα εχασα το sygic :mad::mad::angry::kill::hunter:

Link to comment
Share on other sites

ναι κανονικα...ενω πριν μου ελεγε οτι δεν υπαρχει αναβαθμιση μετα απο 3-4 ωρες που το δοκιμασα ξανα τη βρηκε...αλλα εχασα το sygic :mad::mad::angry::kill::hunter:

Οσον αφορα το sygic ... τελικα χαρης την βοηθεια ενος φιλου απο το forum μερικες σελιδες ποιο πριν ειχε ενα link που δουλευει τωρα tzami .... Λεει ότι ειναι demo αλλα με το key... απο αλλη εκδοση ο χαρτης ξεκλειδωνει και το κινητο πλεον αρχηγοπουλο .

 

Ελπιζω να τα καταφερετε και εσεις όπως τα καταφερα και εγω .. Οσον αφορα τωρα το ndrive ... ακομα ψαχνει για gps στίγμα .. και συνεχίζει να ψαχνει.... χαχα

http://www.lafkos.de/Muhle_1.gif

Where are you going Karamitro ??

Link to comment
Share on other sites

Οσον αφορα το sygic ... τελικα χαρης την βοηθεια ενος φιλου απο το forum μερικες σελιδες ποιο πριν ειχε ενα link που δουλευει τωρα tzami .... Λεει ότι ειναι demo αλλα με το key... απο αλλη εκδοση ο χαρτης ξεκλειδωνει και το κινητο πλεον αρχηγοπουλο .

 

Ελπιζω να τα καταφερετε και εσεις όπως τα καταφερα και εγω .. Οσον αφορα τωρα το ndrive ... ακομα ψαχνει για gps στίγμα .. και συνεχίζει να ψαχνει.... χαχα

 

τωρα προσπαθω και εγω να το στρωσω...αν τα καταφερω θα σας πω...

Link to comment
Share on other sites

Μηπως εχει βρει κανεις απο σας το TouchWiz του galaxy? Και κατι ακομα, εχει καταφερει κανεις να παιξει το Modern Combat Sandstorm?
Link to comment
Share on other sites

Απ'ότι έχω καταλάβει μεταφέρει μόνο ένα μέρος της εφαρμογής στην sdcard και το υπόλοιπο το αφήνει στην μνήμη του τηλεφώνου. Σωστά; Αυτό το κάνει και όταν επιλέγω μεταφορά μιας εφαρμογής αλλά και όταν εγκαθιστώ μια εφαρμογή απ'την αρχή.

 

Βασικά πρέπει να αφήνει τίποτα cache αρχεία γιατί αν μεταφέρεις μεγάλες εφαρμογές θα δεις ότι μένουν λίγα μόνο mb στο κινητό.

Για παράδειγμα το motonav που χρησιμοποιώ εγώ πριν έπιανε 12mb και τώρα μόλις λίγα kb!:X

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά πρέπει να αφήνει τίποτα cache αρχεία γιατί αν μεταφέρεις μεγάλες εφαρμογές θα δεις ότι μένουν λίγα μόνο mb στο κινητό.

Για παράδειγμα το motonav που χρησιμοποιώ εγώ πριν έπιανε 12mb και τώρα μόλις λίγα kb!:X

 

Kollatos, αυτή την πληροφορία (δηλαδή πόσο χώρο καταλαμβάνει ένα app στη μνήμη του τηλεφώνου) πώς ακριβώς τη βλέπεις;

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς γιατί η htc δεν παραδίδει το κινητό στην cosmote; Περίμενα 1 μήνα το xperia x10 και επειδή αργούσα είπα να πάρω το desire..Κοντεύει 1 μήνας και ακόμη τίποτα ενώ είχαν πει στο κατάστημα από όπου το παρήγγειλα ότι το έχουν ετοιμοπαράδοτο!! Η όλη διαδικασία έχει ξεκινήσει από 10 Ιουνίου!! Σαν να το ξεφτύλισσαν λίγο το ζήτημα έτσι;

 

(Δεν θα μπορέσω να δω και τις αλλαγές της 2,1 από τη 2,2) :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς γιατί η htc δεν παραδίδει το κινητό στην cosmote; Περίμενα 1 μήνα το xperia x10 και επειδή αργούσα είπα να πάρω το desire..Κοντεύει 1 μήνας και ακόμη τίποτα ενώ είχαν πει στο κατάστημα από όπου το παρήγγειλα ότι το έχουν ετοιμοπαράδοτο!! Η όλη διαδικασία έχει ξεκινήσει από 10 Ιουνίου!! Σαν να το ξεφτύλισσαν λίγο το ζήτημα έτσι;

 

(Δεν θα μπορέσω να δω και τις αλλαγές της 2,1 από τη 2,2) :lol::lol::lol:

 

Και εγώ το παράγγειλα σήμερα απο κατάστημα Γερμανός και μου είπαν ότι στις 07.08 παραλαμβάνει καινούρια παρτίδα η ACE οπότε κατα τις 10 του μήνα θα είναι διαθέσιμο...

:mobile:
Link to comment
Share on other sites

Kollatos, αυτή την πληροφορία (δηλαδή πόσο χώρο καταλαμβάνει ένα app στη μνήμη του τηλεφώνου) πώς ακριβώς τη βλέπεις;

 

Γιάννη αν πας Ρυθμίσεις->Εφαρμογές->Διαχείριση Εφαρμογών->Στην κάρτα

όταν πατάς μια εφαρμογή θα σου δείχνει το χώρο που πιάνει στο τηλέφωνο

κι όχι το χώρο που πιάνει στην κάρτα. Για να το επιβεβαιώσεις απλά μετέφερε

μια εφαρμογή από την κάρτα στο τηλέφωνο και δες πόσο χώρο θα πιάσει!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βοήθεια... έκανα update μόλις τελείωσε δεν μπορεί να ξεκλειδώσει την κάρτα SIM (Cosmote) ... βγάζει συνέχεια το μύνημα: Λυπούμαστε! Η διαδικασία system δεν αποκρίνεται... και μετά έχω 2 επιλογές: Αναγκαστικό κλείσιμο και Αναμονή!!

Τι κάνω τώρα!!

 

Επίσης κάνει reboot μόνο του!!! ΣΚΑΤΑ update έγινε...

Edited by skumix
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βοήθεια... έκανα update μόλις τελείωσε δεν μπορεί να ξεκλειδώσει την κάρτα SIM (Cosmote) ... βγάζει συνέχεια το μύνημα: Λυπούμαστε! Η διαδικασία system δεν αποκρίνεται... και μετά έχω 2 επιλογές: Αναγκαστικό κλείσιμο και Αναμονή!!

Τι κάνω τώρα!!

 

Επίσης κάνει reboot μόνο του!!! ΣΚΑΤΑ update έγινε...

το reboot ειναι φυσιολογικο...τωρα για το μνμ που βγαζει δεν ξερω

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είναι επιβεβαιωμένο... δεν εχει κάτσει καλά το update... κάνει συνέχεια reboot ( μέχρι τώρα έχει κάνει 20 φορές..) πετάει συνέχεια το μύνημα : Η διαδικασία system δεν αποκρίνεται !

 

Το θέμα είναι τι κάνω τώρα... Έχω ήδη βγαλει όλες τις εφαρμογές μήπως και κάνει καμια conflict αλλά και πάλι τίποτα ... τα ίδια προβληματα.

Πως μπορώ να ξανακάνω update ? γίνεται να γυρίσω στην προηγούμενη version που είχα? ( 2.1-update1)

Link to comment
Share on other sites

κανονικα κανει 2-3 φορες

 

Πάτα το κουμπί που ανοίγει το κινητό και στην συνέχεια πάτα παρατεταμένα το πλήκτρο menu για να μπεις σε ασφαλή λειτουργία. Από εκεί ίσως κάνεις κάτι όπως να αλλάξεις κάρτα sim να βγάλεις το pin από την sim.

Link to comment
Share on other sites

Διάβασε τα προηγούμενα post και θα βρεις την απάντηση για γυρίσεις στην 2.1

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...