Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημέρα σε όλους,

 

Είμαι ένας πρώην ευτυχισμένος κάτοχος Iphone που δυστυχώς απεβίωσε.

Τώρα σκέφτομαι να το αντικαταστήσω με το desire, πιστεύετε οτι θα με αφήσει ικανοποιημένο η μετάβαση;

Ας πούμε σαν mp3 player τι λέει το κινητό;

Ποιά είναι τα σύν και ποιά τα μείον του desire;

Υπάρχει κάτι άλλο που πρέπει να ξέρω;

 

θα προτιμούσα απαντήσεις απο άτομα που είχαν κάποια στιγμή ή έχουν δουλέψει iphone.

 

ευχαριστώ.

 

 

Σαφως ειναι αναβαθμιση.

Ταχυτερο, το ιδιο αμεση η αποκριση της οθονης (πλεον μπορουμε να πουμε πως ειναι στα ιδια επιπεδα, χωρις να υπερβαλλουμε), 2 κλασεις καλυτερη οθονη.

Γενικα ανωτερο hardware.

Σαν mp3 player μια κλαση κατω απο το iphone.

H αυτονομια ειναι στα ιδια επιπεδα, γενικα αφου εισαι για αντικατασταση το desire ειναι ισως η καλυτερη επιλογη αυτη τη στιγμη...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Χαιρετώ όλους τους κατόχους android, παράγγειλα το Desire απο expansys με εταιρικό ΑΦΜ και με το εκπτωτικό κουπόνι -25€ οπότε σύνολο πήγε 408 €.

Το θέμα είναι ότι την παρασκευή το μεσημέρι ήταν σε κατάσταση awating stock αν και το site έλεγε 72 διαθέσιμα, έστειλα email γι' αυτό και η κατάσταση έγινε ready to ship, περίμενα όλο το ΣΚ να δω αν θα φύγει αλλά τίποτα, όλο το ΣΚ η διαθεσιμότητα ήταν 100+ κομμάτια και σήμερα το πρωί η κατάσταση γύρισε σε awating stock και τα διαθέσιμα είναι 100+. Το ερώτημα τώρα είναι μας δουλεύουν; η διαθεσιμότητα είναι αληθινή ή μόνο για να τσιμπήσουν πελάτες από άλλα ανταγωνιστικά site?

-> HTC Touch Cruise->Nokia 5310 ->HTC Desire ->LG optimus 4x ->Sony Xperia P -> HTC OneX-> iphone 4s -> Galaxy S4 -> lumina 1020 + Honor 6 -> Lumia 1020 + Meizu MX4 -> LG G4-> Galaxy S7 -> Galaxy S7 + Lumia950 -> Galaxy S7 + Nexus 5x -> HTC 10 -> S7Edge -> P20Pro -> S10 -> iPhone11
Link to comment
Share on other sites

συμφωνω για την ποιοτητα κατασκευης το hd2 ειναι αλλου,το desire δυστυχως μου θυμιζει το htc pharos.

 

Πολλά αρνητικά ακούω για τα πλαστικά και έχω μπει σε σκέψεις. Χρόνια χρήστης symbian σκέφτομαι να κάνω τη μετάβαση σε android κυρίως λόγω της ταχύτητας αλλά και των δυνατοτήτων δικτύωσης.

 

Η ερώτησή μου προς τους κατόχους desire είναι η εξής. Τα πλαστικά του είναι τόσο άθλια όσο στο ΝΟΚΙΑ 5800 πχ? Υπάρχουν τριξίματα? Σας δίνει την εντύπωση στην αφή ότι δεν πρόκειται για στιβαρή κατασκευή?

 

Κύριο μέλημά μου είναι να έχω ένα κινητό που να μην με κρεμάει ενώ σερφάρω ή να μην ξεμένει από μνήμη μετά από 20 λεπτά στο ιντερνετ και να σέρνεται.

 

Τέλος μια διευκρίνηση, πόσα "είδη" πληκτρολογίων έχουμε κατά την συγγραφή μηνυμάτων? Ξέρω για το qwerty που έχουμε δει στο youtube. υπάρχει μήπως και δυνατότητα για αλφαριθμητικό όπως στο 5800, Ν97?

Trust no one!
Link to comment
Share on other sites

@ v@gelis, φίλε μου σε ευχαριστώ για την άμεση απάντηση. Εννοείται ότι σε ένα κινητό πρέπει να μας απασχολεί σε μεγάλο βαθμό η ποιότητα κατασκευής.

 

Κάποιος που να γνωρίζει αν υπάρχει και αλαφαριθμητικό πληκτρολόγιο για τη σύνταξη μηνυμάτων?

Trust no one!
Link to comment
Share on other sites

@Te_Salat

σαν πρώην χρήστης hd2 σου διαβεβαιώνω ότι στο desire κινείσαι ακόμα πιο γρήγορα , και γενικά η λειτουργικότητα του είναι ανώτερη από την καλύτερη rom που μπορείς να βάλεις.

 

Επίσης ένα μεγάλο + του desire είναι το μέγεθος του.

Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος που ξερει να αποντησει τι γινεται με τα προγραμματα gps.απο οτι καταλαβα ακομη δεν μπορουμε να παρουμε καποιο απο το μαρκετ και εαν θελουμε να ειμαστε νομιμοι(οχι root) δεν θα εχουμε gps?τι γινεται?

ΒΑΣΙΛΗΣ

IPHONE 4 32GB

Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος που ξερει να αποντησει τι γινεται με τα προγραμματα gps.απο οτι καταλαβα ακομη δεν μπορουμε να παρουμε καποιο απο το μαρκετ και εαν θελουμε να ειμαστε νομιμοι(οχι root) δεν θα εχουμε gps?τι γινεται?

 

Δε χρειαζεσαι root για το gps. Εχω καταληξει πως sygic ειναι μονοδρομος αυτη τη στιγμη (πολυ καλο σε γενικες γραμμες)...

Link to comment
Share on other sites

Δε χρειαζεσαι root για το gps. Εχω καταληξει πως sygic ειναι μονοδρομος αυτη τη στιγμη (πολυ καλο σε γενικες γραμμες)...

ok και απο που το αγοραζεις αυτο?

ΒΑΣΙΛΗΣ

IPHONE 4 32GB

Link to comment
Share on other sites

@komos

Ελαχιστες διαφορες, δυο απο αυτες ομως ουσιωδεις.

Σαφως ανωτερο σημα και καλυτερη ποιοτητα συνομιλιας παρατηρω στο desire (στο νεξους ειχα τα ιδια με το milestone, με το προβλημα της ακυρωσης του ηχου), οι εναλλαγες απο G--->3G--->HSDPA ειναι πιο ομαλες, ενω το ηχειο του ειναι αποδεκτο.

Τιποτα αλλο ουσιαστικο (ραδιοφωνα κλπ ειναι δευτερευοντα και θεμα firmware σε τελικη, το optical trackpad ειναι αχρηστο κατ'εμε), οποτε εσυ αποφασιζεις...

 

@vaspil

Δεν εχω ψαξει το market για να δω αν και τι παιζει με το sygic. Για κανε μια δοκιμη στο site της εταιριας, σε τελικη βαλε μια "ελευθερη" εκδοση και απλα αγορασε απο αυτους κατευθειαν την αδεια χρησης.

Link to comment
Share on other sites

Πολλά αρνητικά ακούω για τα πλαστικά και έχω μπει σε σκέψεις. Χρόνια χρήστης symbian σκέφτομαι να κάνω τη μετάβαση σε android κυρίως λόγω της ταχύτητας αλλά και των δυνατοτήτων δικτύωσης.

 

Η ερώτησή μου προς τους κατόχους desire είναι η εξής. Τα πλαστικά του είναι τόσο άθλια όσο στο ΝΟΚΙΑ 5800 πχ? Υπάρχουν τριξίματα? Σας δίνει την εντύπωση στην αφή ότι δεν πρόκειται για στιβαρή κατασκευή?

 

Κύριο μέλημά μου είναι να έχω ένα κινητό που να μην με κρεμάει ενώ σερφάρω ή να μην ξεμένει από μνήμη μετά από 20 λεπτά στο ιντερνετ και να σέρνεται.

 

Τέλος μια διευκρίνηση, πόσα "είδη" πληκτρολογίων έχουμε κατά την συγγραφή μηνυμάτων? Ξέρω για το qwerty που έχουμε δει στο youtube. υπάρχει μήπως και δυνατότητα για αλφαριθμητικό όπως στο 5800, Ν97?

 

ελεος,το πλαστικο μερος που εχει ειναι μια χαρα και πολυ στιβαρο,ουτε τζογο εχει ουτε και ιχνος τριξιματος οπως εχουν αλλες συσκευες ιδιας τιμης με το desire η και πιο ακριβα ακομα.επειτα,ουδε μιαν σχεση με κινητα της nokia.μπορει να μην ειναι ενα κομματι αλουμινιο οπως το legend ομως ειναι εξισου καλο κι αυτο,ματ πλαστικα πισω και μπροστα στο πληκτρολογιο και αλουμινενια προσοψη.πολυ καλη κατασκευη.

επειτα κρεμασμα σε σερφαρισμα δεν θα δεις,αντιθετως θα δεις ενα σφαιρατο σερφαρισμα χωρις κολληματα.

στα μηνυματα ειναι μια χαρα ανετο,με μεγαλο πληκτρολογιο.

μενει να δουμε την μπαταρια.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις που μπορουμε να βρουμε την θηκη που ειχε μεσα στο πακετο το nexus one με το android ανθρωπακι?:happy:
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις που μπορουμε να βρουμε την θηκη που ειχε μεσα στο πακετο το nexus one με το android ανθρωπακι?:happy:

 

ebay σαφως

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω σαν τρελος αλλα δεν εχω βρει τιποτα μονο ενα βρηκα απο Αμερικα στα 50 δολλαρια:wacko:!Εφαρμογες απο που προτεινετε να κατεβασουμε καποιο καλο link:happy:
Link to comment
Share on other sites

.

Μεσημεριανή απάντηση για όσους ενδιαφέρονται...

 

ΑΠΑΝΤΗΣΗ e-mail ΑΠΟ ΠΛΑΙΣΙΟ

 

 

Αξιότιμε κε ,

 

Σχετικά με το ερώτημα σας θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι :

 

Το προϊόν που σας ενδιαφέρει αναμένετε να το παραλάβουμε προς τα τέλη του μήνα.

 

Ευχαριστούμε για την προτίμηση.

 

Είμαστε πάντα στην διάθεση σας στο τηλέφωνο 800-11-12345(χωρίς χρέωση) και από κινητό 210-5587000.

 

Με εκτίμηση,

 

ΠΛΑΙΣΙΟ COMPUTERS Α.Ε.Β.Ε.

Τμήμα Τηλεφωνίας

Κωνσταντιδέλη Όλγα

okonstantideli@plaisio.gr

210-5587422

 

 

Host IP Address :

Customer Name:

Customer Email:

 

Subject: HTC DESIRE

 

Message: Παρακαλώ πολύ θα ήθελα να μάθω αν γνωρίζετε πότε αναμένεται το εν λόγο μοντέλο στα καταστήματά σας.

 

.

''... Να είσαι καλός με τους ανθρώπους ανεβαίνοντας γιατί θα τους χρειαστείς κατεβαίνοντας ...''
Link to comment
Share on other sites

Κωστα εφαρμογη σαν το resco viewer δεν υπαρχει ακομα.Και ουτε θα υπαρξει αν δεν την φτιαξουν οι ιδιοι για την συγκεκριμενη πλατφορμα.

Αυτο που ζητας δεν νομιζω να γινεται με την μαμα εφαρμογη.Αν και οταν μπαινεις στο αλμπουμ,στον φακελο που θες,εχεις μπροστα σου της φωτογραφιες σου.Αν πατησεις σε καποιοα,και μετα απο το μενου "λεπτομερειες" εχεις ολα τα στοιχεια της συγκεκριμενης φωτο.Ειμαι σιγουρος ομως οτι αυτο δεν θα σε εξυπηρετησει.

 

Στο θεμα gps,μπει στον κοπο να φορτωσω καποιο προγραμμα.αμαρτια ειναι :D

Αν και υπαρχει το Ndrive,Sygic,Copilot,Igo και το Navigon.Οταν και αν τα δοκιμασω θα πω λεπτομερειες αλλα προτιμω Igo σε hd2.

Link to comment
Share on other sites

Taskiller @ Market. Προφανώς τρέχουν διάφορα από πίσω που σου τρώνε μπαταρία. Βάλε το taskiller να δεις τι γίνεται και να τα κλείνεις.

to ειχα και το εβγαλα επειδη ακουστηκε οτι δεν χρειαζεται ως προς την ταχυτητα του κινητου.

Τωρα εαν χρειαζεται ως προς την διαρκεια της μπαταριας, ε ας το ξαναβαλω:lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα .σημερα παρελαβα και εγω απο VNP.ποιο navigator app να βαλω και αν ειναι δωρεαν,και πως μπορω να ελεγχω τον ογκο των δεδομενων?ευχαριστω εκ των πρωτερον για τις τυχων απαντησεις ςας.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα .σημερα παρελαβα και εγω απο VNP.ποιο navigator app να βαλω και αν ειναι δωρεαν,και πως μπορω να ελεγχω τον ογκο των δεδομενων?ευχαριστω εκ των πρωτερον για τις τυχων απαντησεις ςας.

 

Ειναι της Ace Hellas το κινητο?? υποστυριζει 160 χαρακτηρες στο SMS η δεν υσχιει αυτο που γραφει στο site για να το παραγγείλεις??

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν ειναι της ace σιγουρα γιατι δεν εχουν ερθει ακομα τα ελληνικα...Σημερα κιολας ακουσα ενα νεο κορυφαιο απο την ace που θα ξενερωσει πολυ κοσμο...Πηρε ενας φιλος να ρωτησει τι γινεται με εγγυησεις και του ειπαν οτι σκεφτονται να μην εξυπηρετουν εισαγομενα κινητα ανεξαρτητως προελευσης!!!!!Απλα οτι αυτο θα γινει στο προσεχες μελλον
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Ειναι της Ace Hellas το κινητο?? υποστυριζει 160 χαρακτηρες στο SMS η δεν υσχιει αυτο που γραφει στο site για να το παραγγείλεις??

 

οχι δεν ειναι της ace hellas.αλλα εχει ελληνικο μενου,ομως δεν εχει manual στα ελληνικα,οσο για τα sms δεν το εχω τεσταρει ακομα.

Link to comment
Share on other sites

Οκ φιλος οποτε περιμενουμε να ερθει αρχες Μαιου απο Ace Hellas

 

Απο play παντως,υποστηριζει κανονικα Ελληνικα στο μενου,160 χαρακτηρες/sms,καθως επισης και Smart Dial στα Ελληνικα.

Απο αρχες Απριλιου....:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα.Την τεταρτη (αν ολα πανε καλα) θα ειμαι και εγω κατοχως του DESIRE μεσω Handtec.Μια ερωτηση ρε παιδια γιατι εχω μπερδευτει με ολα αυτα που βλεπω να γραφονται....Η οθονη του ειναι τοσο χαλια συγκριτικα με του Milestone και του Leo??Βλεπεις pixel δηλαδη στα εικονιδια κτλ (δηλαδη του Ηρωα ηταν κλασης καλητερη)???Και η καμερα του και παλι σε συγκριση με Leo και Milestone τι λεει??Και επισης με την μπαταρια τι παιζει??Κραταει καθολου η σε μια μερα αντε γεια??
Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια καλοριζικο σε αυτους που το πηραν και σε αυτους που θα το παρουν!

ψηνωμαι πολυ ασχημα να το παρω αν και εχω μολις 2 μηνες το omnia II (σκετη απογοητευση btw) και εχω μια ερωτηση το gps το εχει χρησιμοποιησει κανεις να κανει μια βολτα να δει ποσο σταθερο ειναι εαν χανει ευκολα το σημα εαν σε δειχνει 30+ μετρα off οπως το omnia II ειχα πριν το Touch Cruise και ημουν απιστευτα ικανοποιημενος απο το gps του και απιστευτα απογοητευμενος απο το Omnia II αργει να κλειδωσει χανει για πλακα το σημα και σε δειχνει συνηθως 30+ λαθος απο το κανονικο σημειο σου για να καταλαβεται του εχω περασει το destinator και εχω καταταντησει να χρησιμοποιω το google maps!

Edited by OVIOS
Konandrio thanks for everything!:respect:
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...