Jump to content

Τρομακτικές Ιστορίες - Φαντασμάτων άπαντα


gkr41
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι πραγματικές ιστορίες;;; το μυαλό σου τα δημιουργεί.....

 

Sent from my nexus 7 using tapatalk

 

Δε νομίζω,υπαρχει η φαντασια αλλα υπαρχει και αυτο που βλέπουμε,καποιοι μαλλον.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτο θα μπορουσε να γινει μια -κλασσικη- μετρια ταινια με αθλιο τελος..! :p

 

Αισθάνομαι ότι έχασα τσάμπα 3 λεπτά απ τη ζωή μου για να το διαβάσω..!

Link to comment
Share on other sites

μεχρι στιγμης δεν ειχαμε αλλο περιστατικο.. αλλα ρε παιδια οχι δεν ειναι της φαντασιας μου. μην μου λετε κ εσεις αυτο που λεει κ αυτος. πρεπει καποιος να πιστεψει αυτα που βλεπω με τα ματια μου. δεν εχω λογο ουτε ορεξη να πλαθω ιστοριες..
Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

μεχρι στιγμης δεν ειχαμε αλλο περιστατικο.. αλλα ρε παιδια οχι δεν ειναι της φαντασιας μου. μην μου λετε κ εσεις αυτο που λεει κ αυτος. πρεπει καποιος να πιστεψει αυτα που βλεπω με τα ματια μου. δεν εχω λογο ουτε ορεξη να πλαθω ιστοριες..

 

Δεν νομιζω να τα φανταζεσαι, αλλα το παιδι ειναι λογικο να μην μπορει να το πιστεψει!

Μπες στη θεση του ;)

Γιατι δεν τον τραβας ενα βιντεο να δει τι κανει?

Link to comment
Share on other sites

μεχρι στιγμης δεν ειχαμε αλλο περιστατικο.. αλλα ρε παιδια οχι δεν ειναι της φαντασιας μου. μην μου λετε κ εσεις αυτο που λεει κ αυτος. πρεπει καποιος να πιστεψει αυτα που βλεπω με τα ματια μου. δεν εχω λογο ουτε ορεξη να πλαθω ιστοριες..

 

Δεν νομίζω να είπε κανείς ότι είναι της φαντασίας σου. Λογικά, όμως, και λόγω της φύσης των περιστατικών, θα πρέπει πρώτα να αναζητήσεις ιατρική βοήθεια πριν καταφύγεις σε εξορκισμούς, ευχέλαια κλπ...

1) Οδηγός καταναλωτή (περί εγγυήσεων) -> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=357763

2) Backup της rom χωρίς root -> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=357312.

Link to comment
Share on other sites

μεχρι στιγμης δεν ειχαμε αλλο περιστατικο.. αλλα ρε παιδια οχι δεν ειναι της φαντασιας μου. μην μου λετε κ εσεις αυτο που λεει κ αυτος. πρεπει καποιος να πιστεψει αυτα που βλεπω με τα ματια μου. δεν εχω λογο ουτε ορεξη να πλαθω ιστοριες..

 

η λυση ειναι καθε βραδυ να βαζεις μια καμερα να καταγραφει τον υπνο σας..

και το πρωι σβηνεις το βιντεο αμα δεν εγινε κατι..

σιγουρα αυτο που λες ακουγεται υπερβολικο και ακραιο αλλα κανεις δεν μπορει να πει οτι λες ψεμματα (χωρις παρεξηγηση)..

το παιδι, αν οντως συμβαινει αυτο, εχει προβλημα το οποιο πρεπει να λυθει γιατι δεν αποκλειεται να κανει κακο στον εαυτο του (τα δυνατα χτυπηματα που λες).

και οκ, λογικο να του κανει εντυπωση να του λες οτι κανει τετοια πραγματα, αλλα δεν σου κανει εντυπωση οτι του αρκει να σου λεει οτι απλα δεν συμβαινει και το φανταζεσαι?

δεν ξερω, αν καποιο ατομο με το οποιο μοιραζομαι τον χωρο μου μου ελεγε οτι κανω τετοια πραγματα και μαλιστα με τον τρομο που φανταζομαι θα εχεις καθως το περιγραφεις θα θεωρουσα οτι κατι δεν παει καλα με εμενα..

τωρα οσον αφορα τις παιδικες φωνες, ε πανω στην φαση που κανει οτι κανει πολυ πιθανο να αλλοιωνει την φωνη του και αμα προσθεσουμε και τον πανικο σου λογικο να προκειπτει μια τετοια κατασταση...

 

δεν υπαρχει αλλη λυση συνεπως περα απο το να του το αποδειξεις...

μεχρι τοτε καλο κουραγιο!

 

//πλακα κανωντας παντα, αλλα επειδη ποτε μην λες ποτε, υπαρχουν και καφροι που γουσταρουν να κανουν μ@@@κιες για να τρομαζουν τους φιλους του..

 

αααα διαβασε και αυτο απο ενα σχετικο με την υνοβασια thread σε ενα φορουμ

Όπως και στις νυχτερινές τρομάρες, το επεισόδιο αρχίζει περίπου 90-120 λεπτά από τη στιγμή που αποκοιμήθηκε το παιδί. Κάθεται ξαφνικά, κάνει κινήσεις άγαρμπες, αδέξιες, όταν του μιλήσετε λέει κάτι μπερδεμένα χωρίς νόημα. Μπορεί να κάνει άσκοπες επαναλαμβανόμενες κινήσεις με τα χέρια. Μπορεί να βγει από το κρεβάτι και να περπατά χωρίς να καταλαβαίνει τι κάνει. Δεν είναι συχνό, αλλά υπάρχουν παιδιά που τραυματίστηκαν κατά την υπνοβασία τους. Συνήθως, μετά από άσχετες κινήσεις και ακατάληπτα λόγια το παιδί ξανακοιμάται. Ισχύει και για την υπνοβασία ό,τι και για τις νυχτερινές τρομάρες: περνάει μόνη της με το μεγάλωμα του παιδιού, συνήθως πριν από τα 15 χρόνια.Συχνά, οι υπνοβάτες έχουν ανοιχτά τα μάτια τους και είτε απλά κάθονται στο κρεβάτι ή σηκώνονται και περπατούν στο σπίτι. Υπάρχουν βέβαια και περιπτώσεις όπου οι υπνοβάτες βγαίνουν έξω από το σπίτι!

Edited by mobrol
phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει και στο myphone αντιστοιχο θεμα για την υπνοβασια

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=195167&page=3

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Παιδιά, έχω διαβάσει όλες τις ιστορίες και έχω *******. Είναι και σκοτάδι... Edited by impreza_sti
Αφαίρεση άσεμνων εκφράσεων
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχω διαβάσει όλες τις ιστορίες και έχω *******. Είναι και σκοτάδι...

 

Να μη καθεσαι τοσο αργά!Να κοιμάσαι πιο νωρίς!!:lol::p

Link to comment
Share on other sites

καλά, η ιστορία με το παιδί που μούγκριζε τι κατάληξη είχε τελικά; δεν μάθαμε :blink:

 

σχετικά με την υπνοβασία...

έχω έναν αδερφό, όταν ήταν περίπου 7 ετών, κάθε βράδυ σχεδόν υπνοβατούσε

πήγαινε και στέκονταν δίπλα στο κρεβάτι της μητέρας μου και κάθονταν ακίνητος με τα μάτια κλειστά

τότε τον έπαιρνε η μητέρα μου από το χεράκι και τον πήγαινε πάλι στο κρεβάτι του

 

μετά από περίπου 2 βδομάδες η υπνοβασία του σταμάτησε ξαφνικά και δεν επανήλθε

 

ξέρω ότι δεν είναι τρομακτική ιστορία, απλά μου είχε κάνει μεγάλη εντύπωση :p

Link to comment
Share on other sites

καλά, η ιστορία με το παιδί που μούγκριζε τι κατάληξη είχε τελικά; δεν μάθαμε :blink:

 

σχετικά με την υπνοβασία...

έχω έναν αδερφό, όταν ήταν περίπου 7 ετών, κάθε βράδυ σχεδόν υπνοβατούσε

πήγαινε και στέκονταν δίπλα στο κρεβάτι της μητέρας μου και κάθονταν ακίνητος με τα μάτια κλειστά

τότε τον έπαιρνε η μητέρα μου από το χεράκι και τον πήγαινε πάλι στο κρεβάτι του

 

μετά από περίπου 2 βδομάδες η υπνοβασία του σταμάτησε ξαφνικά και δεν επανήλθε

 

ξέρω ότι δεν είναι τρομακτική ιστορία, απλά μου είχε κάνει μεγάλη εντύπωση :p

 

Μια φορά, σηκώθηκα από το κρεβάτι και έσπασα κάτι παιχνίδια μου, και μετά ξαναέπεσα και κοιμήθηκα. Αν δε μου το λέγανε την επόμενη μέρα δε θα το ήξερα. Αρχίζω και ανησυχώ...:ninja:

Link to comment
Share on other sites

καλά, η ιστορία με το παιδί που μούγκριζε τι κατάληξη είχε τελικά; δεν μάθαμε :blink:

 

σχετικά με την υπνοβασία...

έχω έναν αδερφό, όταν ήταν περίπου 7 ετών, κάθε βράδυ σχεδόν υπνοβατούσε

πήγαινε και στέκονταν δίπλα στο κρεβάτι της μητέρας μου και κάθονταν ακίνητος με τα μάτια κλειστά

τότε τον έπαιρνε η μητέρα μου από το χεράκι και τον πήγαινε πάλι στο κρεβάτι του

 

μετά από περίπου 2 βδομάδες η υπνοβασία του σταμάτησε ξαφνικά και δεν επανήλθε

 

ξέρω ότι δεν είναι τρομακτική ιστορία, απλά μου είχε κάνει μεγάλη εντύπωση :p

 

θες υπονοβασία ?? είμαι ο ορισμός της!

στο δημοτικό σηκωνόμουν συνέχεια και ένα από τα πολλά βράδια είχα σηκωθεί, είχα ξεκλειδώσει την πόρτα (προσέξτε ότι η πόρτα ήταν κλειδωμένη, με σύρτη) και είχα πάει στο σπίτι της γιαγιάς μου που ήταν ακριβώς απέναντι και μόλις έφτασα απ'έξω άρχισα να χτυπάω δυνατά την πόρτα (είναι από τις παλιές με γυαλί πάνω, το ράγισα!) και φώναζα "γιαγιά! γιαγιά". περιττό να σας πω πως την κατάληξη δεν την ξέρω, ότι ξέρω μου το έχουν πει και μάλιστα έκανα τόση φασαρία που το απόγευμα της ίδιας μέρας ήρθαν από τη γειτονιά και ρώτησαν αν πάθαμε κάτι.

ένα άλλο βράδυ είχα σηκωθεί, είχα πάει στην κουζίνα, πήρα το κουζινομάχαιρο και πήγα να σκοτώσω την αδερφή μου. η μάνα μου άκουσε το θόρυβο από τα μαχαίρια και ήρθε και με πήρε. για κάποιο λόγο, αυτό το θυμάμαι και τωρα σαν να το έκανα εν γνώση μου και με τα μάτια ανοικτά ενώ η μάνα μου ακόμα το θυμάται και επιμένει πως τα είχα κλειστά.

το πρώτο περιστατικό ήταν η πρώτη φορά και δεύτερη η τελευταία. από τότε μόνο μουρμουρίζω.

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο. Για τι ηλικία μιλάμε; και για ποιον λόγο ήθελες να τη σκοτώσεις;

 

Εγώ δεν κάνω τίποτα τέτοια περίεργα στον ύπνο μου. Ο αδερφός μου φωνάζει που και που μες στον ύπνο του διάφορες φράσεις κυρίως υβριστικές αλλά υποθέτω ότι βλέπει όνειρα στα οποία συμμετέχει και κάποια πράγματα τα λέει δυνατά. Εγώ τα θεωρώ αστεία και όταν του το λέω την επόμενη μέρα δε θυμάται ούτε αν είπε τίποτα ούτε αν είδε όνειρο και νομίζει ότι τον κοροϊδεύω.

 

EDIT: Απίστευτο κι όμως αληθινό! Λίγα λεπτά αφού έκανα το post, είπε μες στον ύπνο του "εντάξει".

Edited by MaXAiRO

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο. Για τι ηλικία μιλάμε; και για ποιον λόγο ήθελες να τη σκοτώσεις;

 

Εγώ δεν κάνω τίποτα τέτοια περίεργα στον ύπνο μου. Ο αδερφός μου φωνάζει που και που μες στον ύπνο του διάφορες φράσεις κυρίως υβριστικές αλλά υποθέτω ότι βλέπει όνειρα στα οποία συμμετέχει και κάποια πράγματα τα λέει δυνατά. Εγώ τα θεωρώ αστεία και όταν του το λέω την επόμενη μέρα δε θυμάται ούτε αν είπε τίποτα ούτε αν είδε όνειρο και νομίζει ότι τον κοροϊδεύω.

 

γύρω στην 3η - 4η δημοτικού. γενικά είχα κάποιες διαταραχές στον ύπνο για τις οποίες ποτέ δεν έχω μιλήσει μιας και μου φαίνονταν ανούσιες. για παράδειγμα νόμιζα κάθε βράδυ πως άκουγα την τηλεόραση της κουζίνας να παίζει ενώ ήξερα ότι ήταν κλειστή. μια άλλη φορά , μετά από αλλαγή που έκανα στο δωμάτιο μου (εκεί που ήταν το κρεβάτι και η ντουλάπα τα έφερα ανάποδα) είχα αφήσει το μπουφάν μου πάνω στην καρέκλα με την κουκούλα να έχει σκεπάσει το ένα πόδι της καρέκλας. το αποτέλεσμα?? είδα στον ύπνο μου το στρογγυλό της κουκούλας να γυρίζει όπως βλέπουμε στα καρτούν όταν κάποιος κάνει υπνωτισμούς,σαν αυτό

σηκώθηκα πάνω και ήμουν ζαλισμένος τελείως, είχα ιδρώσει. αυτό το θυμάμαι πιο έντονα από κάθε άλλο.

 

μήπως είμαι τρελός, μήπως τα χω χαμένα???

Link to comment
Share on other sites

M αρέσουν αυτές οι ιστορίες.

Ας πω και γω μια. Αρκετές φορές όταν κοιμάμαι νιώθω στο όνειρό μου ότι κάτι με τραβάει (ας ανάψω τα φώτα) και δεν μπορώ να κουνηθώ. Στο όνειρο αυτό αντιλαμβάνομαι ότι βρίσκομαι σε όνειρο και αντιστέκομαι και προσπαθώ να ξυπνήσω (λέγοντας προσευχές ή προσπαθώντας να φωνάξω μπας και με ακούσει κανείς και με ξυπνήσει). Το όνειρό αυτό το νιώθω λες και είναι αληθινό αλλες φορές νόμιζα ότι θα με ρίξει από το κρεβάτι. Μερικές φορές αυτό μπορεί να γίνει πολλές φορές συνεχόμενα το ίδιο βράδυ (ακόμα και την μέρα όταν κοιμάμαι μου έχει τύχει) δηλάδη να δω αυτό το όνειρο, να ξυπνήσω, αμέσως να ξανακοιμηθώ μετά να το ξαναδώ, να ξαναξυπνήσω κτλ. Μια φορά σκέφτηκα όταν με τραβάει να αφεθώ για να δω τι θα γίνει, τελικά πήγα να αφεθω και εκείνη την στιγμή ο φόβος που ένιωθα έγινε πολύ μεγαλύτερος και σταμάτησα, από τότε δεν το ξαναδοκίμασα.

 

Αντε να δούμε πως θα κοιμηθώ σήμερα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μήπως είμαι τρελός, μήπως τα χω χαμένα???

Η αλήθεια είναι ότι είσαι λίγο τρελός χαχαχα. Ίσως είχες διαφορές φοβίες είτε λόγω ταινιών που έβλεπες είτε λόγω πλύσης εγκεφάλου σχετικά με θρησκείες, διαόλους και λοιπά πνεύματα από τον περίγυρο σου ή άγχος που πλέον έχεις ξεπεράσει. Κι εγώ μικρός κάθε ρούχο που έβλεπα στο σκοτάδι το περνούσα για μαυροφορεμένες γριές ή διαόλους και δεν μπορούσα να κοιμηθώ μέχρι που κατάλαβα ότι όλα αυτά είναι παραμύθια.

M αρέσουν αυτές οι ιστορίες.

Ας πω και γω μια. Αρκετές φορές όταν κοιμάμαι νιώθω στο όνειρό μου ότι κάτι με τραβάει (ας ανάψω τα φώτα) και δεν μπορώ να κουνηθώ. Στο όνειρο αυτό αντιλαμβάνομαι ότι βρίσκομαι σε όνειρο και αντιστέκομαι και προσπαθώ να ξυπνήσω (λέγοντας προσευχές ή προσπαθώντας να φωνάξω μπας και με ακούσει κανείς και με ξυπνήσει). Το όνειρό αυτό το νιώθω λες και είναι αληθινό αλλες φορές νόμιζα ότι θα με ρίξει από το κρεβάτι. Μερικές φορές αυτό μπορεί να γίνει πολλές φορές συνεχόμενα το ίδιο βράδυ (ακόμα και την μέρα όταν κοιμάμαι μου έχει τύχει) δηλάδη να δω αυτό το όνειρο, να ξυπνήσω, αμέσως να ξανακοιμηθώ μετά να το ξαναδώ, να ξαναξυπνήσω κτλ. Μια φορά σκέφτηκα όταν με τραβάει να αφεθώ για να δω τι θα γίνει, τελικά πήγα να αφεθω και εκείνη την στιγμή ο φόβος που ένιωθα έγινε πολύ μεγαλύτερος και σταμάτησα, από τότε δεν το ξαναδοκίμασα.

 

Αντε να δούμε πως θα κοιμηθώ σήμερα.

Χαλάρωσε. Όλα στη φαντασία σου είναι κι όπως είπες όλα αυτά είναι απλά όνειρα. Ούτε προσευχές σε σώζουν ούτε τίποτα παρόμοιο. Απλά πρέπει να τα ξεπεράσεις σιγά σιγά αποκτώντας σωστή συνείδηση. Το φαινόμενο αυτό λέγεται υπνική παράλυση. Ψάξτο. Είναι γνωστό και ως ο μύθος της Μόρας, η οποία είναι μια μαυροφορεμένη γυναίκα με κόκκινα μάτια που και καλά σε κρατάει στον ύπνο σου και δεν μπορείς να κουνηθείς. Γενικά υπάρχουν πολλές τέτοιες χαζές παραδόσεις που δημιουργούν χαζοί άνθρωποι για να τις πιστεύουν χαζοί άνθρωποι.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι είσαι λίγο τρελός χαχαχα. Ίσως είχες διαφορές φοβίες είτε λόγω ταινιών που έβλεπες είτε λόγω πλύσης εγκεφάλου σχετικά με θρησκείες, διαόλους και λοιπά πνεύματα από τον περίγυρο σου ή άγχος που πλέον έχεις ξεπεράσει. Κι εγώ μικρός κάθε ρούχο που έβλεπα στο σκοτάδι το περνούσα για μαυροφορεμένες γριές ή διαόλους και δεν μπορούσα να κοιμηθώ μέχρι που κατάλαβα ότι όλα αυτά είναι παραμύθια.

.

 

δεν μπορώ να πω πως είναι καθαρά ούτε το ένα ούτε το άλλο. ταινίες από πάντα προτιμούσα τις κωμωδίες ή δράσης αλλά στη χειρότερη φάση terminator (τότε, όχι τώρα). από θέμα θρησκείας ήμουν ένα κανονικό παιδί που πήγαινε κάθε χριστούγεννα και πάσχα και έκανε τους δικούς τους να πιστεύουν ότι θα σηκωθεί στις 7 για να ακούσει τον παπά. not! :p

γενικά δεν μπορώ να πω ότι είχα κάποιου είδους κολλήματα ή προβλήματα στο σπίτι εκτός από τα κλασικά προβλήματα που ενίοτε έχουμε, αλλά και ο λόγος που εξαφανίστηκαν είναι περίεργος. δηλαδή δεν άλλαξε κάτι από τη μία στιγμή στην άλλη, ούτε προβλήματα που ενδεχομένως να με επηρέαζαν υπήρχαν, ούτε ξαφνικά έβλεπα μόνο μπαγκς μπάνι, ούτε έγινα θρήσκος/άθεος.

Link to comment
Share on other sites

ειχα παει στη σκιαθο πριν 3 χρονια καλοκαιρι και εμενα σε ενα ωραιο ξενοδοχειο με τη φιλη μου.

το βραδυ λοιπον ειδα στον υπνο μου πως τα παντα ηταν γυρω μου σκοταδι και μεσα σε αυτο εβλεπα το φαντασμα ενος κοριτσιου.τοτε θα πρεπει να ξυπνησα αλλα νομιζοντας πως ειναι ονειρο, και τα παντα ηταν σκοτεινα, αρχισα να φωναζω .:X..η φιλη μου μου ελεγε τι συμβαινει σταματα σταματα τι επαθες;και τοτε καταλαβα πως ειχα ηδη ξυπνησει και πως το ονειρο ειχε τελιωσει...

στο νησι περασα μαματα αλλα αυτη η στιγμη μου εμεινε δυστηχωσ

Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

ειχα παει στη σκιαθο πριν 3 χρονια καλοκαιρι και εμενα σε ενα ωραιο ξενοδοχειο με τη φιλη μου.

το βραδυ λοιπον ειδα στον υπνο μου πως τα παντα ηταν γυρω μου σκοταδι και μεσα σε αυτο εβλεπα το φαντασμα ενος κοριτσιου.τοτε θα πρεπει να ξυπνησα αλλα νομιζοντας πως ειναι ονειρο, και τα παντα ηταν σκοτεινα, αρχισα να φωναζω .:X..η φιλη μου μου ελεγε τι συμβαινει σταματα σταματα τι επαθες;και τοτε καταλαβα πως ειχα ηδη ξυπνησει και πως το ονειρο ειχε τελιωσει...

στο νησι περασα μαματα αλλα αυτη η στιγμη μου εμεινε δυστηχωσ

 

:ninja::X:cry::blink::!::shock:

Αυτή ήταν πραγματικά τρομακτική ιστορία. Τελικά έμαθες τί ήταν το κοριτσάκι;

Link to comment
Share on other sites

:ninja::X:cry::blink::!::shock:

Αυτή ήταν πραγματικά τρομακτική ιστορία. Τελικά έμαθες τί ήταν το κοριτσάκι;

οχι..αλλα το ονειρο εμιαζε τοσο πραγματικο που δεν καταλαβα πως τελιωσε και επανηρθα στη πραγματικοτητα.δηλ ειμουν στο ιδιο χωρο δηλ στο δωματιο του ξενοδοχειου.εβλεπα το σκατο :lol: και τα παντα παρεμεναν τα ιδια.ιδιο δωματιο ιδιος χωρος.δεν εδειχνε κατι που να ταν κατασταση ονειρου δηλ ενας ελεφαντας στο δωματιο.:lol:

Φυσικα για να μη παρεξηγηθω ονειρο ηταν η καλυτερα εφιαλτης αλλα ετσι πως εγινε ηταν περιεργο.

Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

Εμενα παλι σε καποια ονειρα αφου ξυπνησω νιωθω ολο το σωμα μου μουδιασμενο και να μην εχω δυναμεις να σηκωθω.Σαν να με κραταει κατι στο κρεβατι και να μην εχω τη δυναμη ουτε να μιλησω.Καπου ειχα διαβασει για παρομοια περιστατικα αλλα δεν καταλαβα....
Link to comment
Share on other sites

Μια φορά, έβλεπα ένα όνειρο, ότι ήμουν σπίτι μου εγώ και η μάνα μου. Αυτή ή ταν στο σαλόνι, που είναι λίγο μακριά απότα δωμάτια. Πήγα λοιπόν στο δωμάτιο της μάνας μου που είναι δίπλα από το δικό μου δωμάτιο κιι ενώ έμπαινα μέσα ξαφνικά κάτι ακούω (δεν ξέρω τι) και τρόμαξα τόσο πολύ που ούτε να φωνάξω δεν μπορούσα:cry:. Έβγαλα με το ζόρι κάτι πνιχτές φωνές γιατί ενώ προχωρούσα δεν κουνιόμουν:cry: Μετά από τις φωνές το όνειρο διακόπηκε (προφανώς για διαφημιστικό διάλλειμμα:lol:) και την επόμενη μέρα μου λέει η αδερφή μου: -γιατί φώναζες το βράδυ;

Και εκεί κατάλαβα πως είχα φωνάξει στ'αλήθεια και ψιλοφρίκαρα:ninja:. Να σημειώσω πως κοιμόμουν από την αριστερή πλευρά, δηλαδή πιεζόταν η καρδιά και έχω ακούσει πως για να δεις εφιάλτη πρέπει να κοιμάσαι στα αριστερά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εμενα παλι σε καποια ονειρα αφου ξυπνησω νιωθω ολο το σωμα μου μουδιασμενο και να μην εχω δυναμεις να σηκωθω.Σαν να με κραταει κατι στο κρεβατι και να μην εχω τη δυναμη ουτε να μιλησω.Καπου ειχα διαβασει για παρομοια περιστατικα αλλα δεν καταλαβα....

Επιστημονικά έτσι εξηγείται:

http://el.m.wikipedia.org/wiki/%CE%A0%CE%B1%CF%81%CE%AC%CE%BB%CF%85%CF%83%CE%B7_%CF%8D%CF%80%CE%BD%CE%BF%CF%85

 

Η παράδοση πάντως λέει ότι είναι η μόρα. Γκούγκλαρέ το και θα το βρεις:)

Link to comment
Share on other sites

Δεν κρατήθηκα... αυτή η κορυφαία σκηνή μου ήρθε στο νου.

 

http://www.newsbomb.gr/media/k2/items/cache/54980ec7840e8583aa5b94988e4b6f4b_XL.jpg

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...