Jump to content

Τρομακτικές Ιστορίες - Φαντασμάτων άπαντα


gkr41
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όντως καταπληκτικό θέμα.

 

Απο αυριο θα αρχίσω να διαβάζω τις πρώτες ιστορίες, γιατί τώρα... :whistle:

 

GreekCharmed πραγματικά συκλονίστηκα με την ιστορία σου.Και ποιο πολύ στο τέλος που λες για τα γυαλιά :eek:

Φιλικά Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος killing_you2 (21 Απρ. 2004 , 08:07)

Exw kai egw mia! Stin 5 hmeri pou mas eixan paei otan epistrefame kaname stasi sti "spilia" konta stin arta! Ekei legotan eixe kateuei o Odusseas ston katw kosmo! Afou mas katevasan se mia stoa evgala mia fotografia me to kinito! To vradu omws otan piga na dw tis fwtografies proseksa mia mikri leptomeria sti sugekrimeni fotografia! Sti mesi tou tholou upirxe mia fwtinh stilh me anthropini morfi, fenotan oti apeixe apo ton toixo 2 metra kai ksexwrize giati guro guro htan arketa skoteina! Fwtografia tha anevasw tis epomenes meres!

 

 

με αγωνία όλα τα μέλη του μαϊφόουν περιμένουμε την φωτογραφία-ντοκουμέντο-σοκ του φαντάσματος... :worry:

τώρα και με netmonitor
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος killing_you2 (29 Μάρ. 2004 , 02:29)

 

Wirelessly posted (:!:!Wireless Power!:!:: Nokia3650/1.0 SymbianOS/6.1 Series60/1.2 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Htan loipon ena kruo vradu tou xeimwna, i stales tis vroxis eskizan tin pagomeni atmosfaira sto xwrio tou patera mou, enas geros guro 70 xronwn, (palikari!:p ) (tote eixa genithei)! Htan sxedon apokomenos apo ton kosmo emene eksw apo to xwrio se ena petrino spiti! De milage sxedon me kanena apo to xwrio, htan tsakwmenos me olous tous sugenis tou giati kanenas den ton upologize kai ton eixan oloi ksexasmeno, h moni tou suntrofia htan ena geriko skili! Auto to skili loipon hrthe o kairos kai kapote pethane oxi omws apo geramata alla apo trimeno guali!! Kapoios to eixe skotosei... Duo paidia, ta opoia argotera to plirwsan me ton idio tropo! Otan o geros to epomeno prwi katalave ti eixe ginei ethapse to skili eksw apo to spiti kai apo tote den ton ksanaeidan... Meta apo kairo kapoioi apofasisan na psaksoun na ton vroun giati tous xrostage.Pigan spiti tou kai anoigontas ti porta antikrisan ena liomeno kormi kremasmeno. Vriskotan etsi gia 3 mines. H atmosfaira itan apopniktiki kai eipan pws molis anoiksan tin porta akoustike ena dunato sfirigma kai to spiti htan san na egeine seismos. Afou peiron to ptwma to ekapsan giati o papas den dextike na ton thapsei epeidi autoktwnise! Oi sugeneis tou oute pou emdiaferthikan kai kanenas den paraponethike pou ton ekapsan! Meta apo 4 xronia loipon ksekinane ta perierga gegonota... Oloi sxedon oi kontinoi tou sugenois pethanan apo atiximata,apo autoktwnia ta duo tou adelfia, kai apo upsilo pireto h adelfi tou to '89! O thanatos tous itan akarieos! Oxi omws kai twn duo paidiwn pou skotosan to skili !! Auta pethanan apo afwritous ponous kai sti nekropsia vrikan trimeno giali sto stomaxi tous! H psuxi tou lene pws akoma periferete kai kathe vradu (auto to exw dei kai egw!) mazeuontai ola ta adespota se ekeino to spiti kai ourliazoun olo to vradu! Eutixws sto xwrio tou patera mou paw kathe kalokairi kai eutuxws menw gia polu ligo! Loipon... O epomenos. Auti h istoria einai alithini kai to atomo legotan Fragos dimitris. Autoktwnise 73 etwn.

 

 

 

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος paras (29 Μάρ. 2004 , 04:22)

 

Εχω και εγω να σας μια ιστοριουλα που μου συνεβει σε μια εκκλησια εξω απο την Τριπολη, στον Αγιο Θεοδωρο.

Ειχα παει με ενα φιλο με το μηχανακι για βολτα ενα καλοκαιρινο μεσημερι πριν 3 χρονια.Αφου φτανουμε βλεπουμε κατι τουβλα και λεμε ποιος θα τα πεταξει πιο μακρυα :o .Αρχιζουμε και σε μια στιγμη ο φιλος μου κοβεται με ενα σπασμενο τουβλο καπως ασχημα και αρχιζει τα βρισιδια :o :mad: :o και μετα απο λιγο ακουμε

κατι ψαλμωδιες που ακουγοντουσαν σιγα και απο παντου :worry: .

Χεστηκαμε γιατι ειχαμε ψαξει πριν και δεν ηταν κανενας...

Περιττο να σας πω οτι σε μηδεν χρονο ειχαμε φτασει Τριπολη :p .

Οταν ειπα το σκηνικο σε εναν φιλο μου, μου ειπε πως αυτο του το ειχε πει και ο παππους του (για τις ψαλμωδιες απο το πουθενα).

Εκανα δυο χρονια να ξαναπαω εκει και οταν το σκεφτομαι ανατριχιαζω.

 

Has anyone really been far even as decided to use even go want to do look more like?
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον η φωτογραφια μπορει να μην ειναι και τοσο καθαρη μιας και την εχω βγαλει με κινητό και ηταν αρκετα σκοτεινα αλλα πιστευω πως μπορειτε να το διακρινετε αν ειναι κατι πραγματικα η ειναι της φαντασιας μου!! :o

 

 

http://briefcase.pathfinder.gr/download/killing4you/21180/248591/0/%D3%D0%C7%CB%C9%C1+-+%C1%D1%D4%C1.JPG

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

Περισσότερο για "φαγωμένος" τοίχος μου μοιάζει εμένα, παρά για φάντασμα. :worry:

Ούτε φωτεινή είναι η "μορφή", ούτε απέχει 2 μέτρα απο τον τοίχο όπως προείπες.

Εκτός κι αν είμαι στραβός και δεν βλέπω καλά. :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος gkr41 (22 Απρ. 2004 , 16:22)

 

Περισσότερο για "φαγωμένος" τοίχος μου μοιάζει εμένα, παρά για φάντασμα. :worry:

Ούτε φωτεινή είναι η "μορφή", ούτε απέχει 2 μέτρα απο τον τοίχο όπως προείπες.

Εκτός κι αν είμαι στραβός και δεν βλέπω καλά. :p

 

 

αν προσεξεις υπαρχει στο κατω μερος σκοταδι μεταξυ αυτου και του τοιχου περιπου στο 1 μετρο!

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος killing_you2 (22 Απρ. 2004 , 18:25)

 

αν προσεξεις υπαρχει στο κατω μερος σκοταδι μεταξυ αυτου και του τοιχου περιπου στο 1 μετρο!

 

Στην αρχή δεν φαίνεται καλά.Αν όμως προσέξεις περισσότερο, μοιάζει με άνθρωπο....δεν βάζω όμως και το χέρι μου στην φωτιά.... :rolleyes: :rolleyes: :worry:

Μια ζωή χωρίς αγάπη είναι σαν το σωρό τις στάχτες πάνω στο εγκαταλειμμένο τζάκι

όπου η φωτιά έχει σβήσει, το γέλιο έχει σιγήσει και το φως έχει χαθεί. :D :baby: :*

Link to comment
Share on other sites

Killing ean koitakseis apenanti apo to simeio pou einai kiklomeno mporeis na ipotheseis to idio.

Einai o fotismos kai i gonia lipsis pou to kanoun etsi.

Toihos leo kai ego..

Mutilator :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (:!:!Wireless Power!:!:: Nokia3650/1.0 SymbianOS/6.1 Series60/1.2 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Αρχικό Μήνυμα από aggelopas

Killing ean koitakseis apenanti apo to simeio pou einai kiklomeno mporeis na ipotheseis to idio.

Einai o fotismos kai i gonia lipsis pou to kanoun etsi.

Toihos leo kai ego..

 

Ean koitakseis ton plagio toixo vlepeis ta fwta kai sto katw katw meros tou toixou vlepeis ton toixo se poio simio enonete me to edafos. Metaksu loipon tou plagiou toixou kai autou uparxei opos nomizw mia apostasi guro sto 1 metro! Komati tou plagiou toixou den einai... Ektos ama einai komati tou pisw pisw toixou! Alla kai pali to katw meros tis fwteinhs stilis autis, vlepoume na ftanei sti mesi sxedon tis ethousas! Loipon akouw sumperasmata... :o

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

killing_you2 ειλικρινά δεν καταλαβαίνω λέξη απο αυτό που προσπαθείς να εξηγήσεις. :wacko:

Μάλλον είναι ο φωτισμός, όπως λέει κι ο aggelopas.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει τπτ η φωτό, είναι ο φωτισμός και η γωνία. Το πήρα στο PaintShopPro και στο AdobePhotoshop και του άλλαξα το φώτα, του έκανα μεγέθυνση, ποιο φωτεινό, ποιό απο εδώ ποιό απο εκεί, δεν έχει τπτ.

Αντίθετα όμως, αν κοιτάξετε ευθεία ακριβώς στο τέλος του τούνελ τί ειναι αυτό...κάτι φαίνεται σαν σώμα, αλλα είναι ο τρόπος που πέφτει το φως στον τοίχο.

Namaste!
Link to comment
Share on other sites

Δεν πειράζει killing_you2! Όταν βρίσκεσαι σε ένα μέρος για το οποίο έχουν ακουστεί ΤΟΣΑ και ΤΟΣΑ, είναι λογικό να νομίζεις ότι βλέπεις κάποιες "εικόνες" οι οποίες ίσως και να μην υπάρχουν!!!!!

Μια ζωή χωρίς αγάπη είναι σαν το σωρό τις στάχτες πάνω στο εγκαταλειμμένο τζάκι

όπου η φωτιά έχει σβήσει, το γέλιο έχει σιγήσει και το φως έχει χαθεί. :D :baby: :*

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (:!:!Wireless Power!:!:: Nokia3650/1.0 SymbianOS/6.1 Series60/1.2 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Αρχικό Μήνυμα από PowerZ

killing_you2 sorry alla i fantasia sou orgiazei.. :whistle:

 

Exw kai mia fotografia apo to agio oros ston gnwsto "dromo twn aggelwn" alla auti de prwkeite na tin dimosieusw. Kai se ekeini ti fotografia tipota den einai tis fantasias mou, fenontai ola ksekathara.

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (:!:!Wireless Power!:!:: Nokia3650/1.0 SymbianOS/6.1 Series60/1.2 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Pantos nai h sugekrimeni foto prepei na einai tis fantasias mou. Profanos einai to fws pou peftei panw.

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

Διαβασα ολες τις ιστοριες και θα πω και εγω μια δικια μου που συνεβει σε εμενα.. Λοιπον μια μερα ειχα κτυπησει ασχημα το χερι μου.Ειχε πριστει και ποναγε... Μας εφερε ο παπας της ενοριας τοτε αγια λειψανα του αγιου Χαραλαμπους για να κανουν καλα το χερι μου.Την επομενη μερα θα πηγαινα στο νοσοκομειο.. Λοιπον τα εβαλαν στο δωματιο μου. Και ενω κοιμομουν βαθια θα ελεγα ακουω βηματα..Ξυπνω και συνεχιζω να τα ακουω. Πηγαιναν γυρω γυρω απο την βεραντα..Ξυπναω τους δικους μου και το ακουνε και αυτοι. Ανοιγουμε ολα τα φωτα κοιταμε εκει που ακουγοσαντε τα βηματα αλλα τιποτα..Ξαφνικα σταματησαν.. Κοιμαμαι παλι και τα ξαναακουω μετα απο λιγο.Σιγα σιγα και βαρεια βηματα και φτανουν εξω απο την πορτα μου..Κοκκαλωσα.Βαζω μια φωνη και σταματανε εξω απο την πορτα μου.Ερχονται οι δικοι μου ανοιγουμε φωτα και πορτες αλλα τιποτα..(Δεν ακουστηκε κατι να φευγει)..Ξανακοιμαμαι φοβισμενος θα ελεγα.. Ξαφνικα μεσα στον υπνο μου νιωθω να με κτυπα ενα χερι στο σημειο του χεριου που ειχα κτυπησει.Πεταγομαι και ακουω τα βηματα εξω απο την πορτα μου να φευγουν..Φωναζω ξανα σηκωνωνται ολοι ανοιγουμε πορτες και φωτα ακουμε τα βηματα να φευγουν απο τις σκαλες αλλα δεν βλεπαμε τιποτα.. Κανονικα επρεπε μα το βλεπαμε.Αν ηταν ανθρωπος τοτε επρεπε να περναγε στα 30εκατοστα απο εμας.Το καλο ηταν οτι το χερι δεν ποναγε και ξεπριστηκε ποια και στο νοσοκομειο που πηγαμε την επομενη μερα ολα ηταν μια χαρα..
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος killing_you2 (25 Απρ. 2004 , 20:18)

 

Wirelessly posted (:!:!Wireless Power!:!:: Nokia3650/1.0 SymbianOS/6.1 Series60/1.2 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

 

 

Exw kai mia fotografia apo to agio oros ston gnwsto "dromo twn aggelwn" alla auti de prwkeite na tin dimosieusw. Kai se ekeini ti fotografia tipota den einai tis fantasias mou, fenontai ola ksekathara.

 

axx an mporeis dixe ti mas akouo olo gia auti tin photo alla den exo dei tpt :)

http://www.thedeltaproject.eu/img/logo_detect.png
Link to comment
Share on other sites

Πράγματι παιδιά, τo thread προκαλεί ένα χεσμεντέ όταν το διαβάζεις στις 12+ ενώ όλο το σπίτι κοιμάται.

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

χεσμεντε αχαχαχαχχαχαχαχαχαχαχ αχ συγγνώμη αλλά είχα καιρό να γελάσω τόσο δυνατά αχαχαχχα σορρυ :P

μικρή όταν μου λέγανε τέτοιες ιστορίες το βράδυ κοίταγα συνεχώς κάτω απο το κρεββάτι μου γιατί νόμιζα οτι θα με φάνε καρχαρίες. Ναι η πρώτη ταινία thriller που είχα δει ήταν το Jaws και στο καπάκι Children of the Corn έκανα να κοιμηθώ 5 μέρες.

Πάντως φαντάσματα υπάρχουν και το ξέρουμε. Άσχετα αν δεν έχουμε δει κάτι συγκεκριμένο. Αλλά όλοι κάτι νοιώθουμε γύρω μας. Ειδικά αν έχουμε χάσει έναν κοντινό μας άνθρωπο, λίγο μετά τον θάνατό του το πνεύμα του μένει ακόμα στο σπίτι μαζί μας γιατί δεν θέλει να μας αφήσει ακόμα.

Namaste!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος GreekCharmed (26 Απρ. 2004 , 11:39)

 

Πάντως φαντάσματα υπάρχουν και το ξέρουμε. Άσχετα αν δεν έχουμε δει κάτι συγκεκριμένο. Αλλά όλοι κάτι νοιώθουμε γύρω μας. Ειδικά αν έχουμε χάσει έναν κοντινό μας άνθρωπο, λίγο μετά τον θάνατό του το πνεύμα του μένει ακόμα στο σπίτι μαζί μας γιατί δεν θέλει να μας αφήσει ακόμα.

 

 

Δεν ξέρω αν ο πληθυντικός "φαντάσματα υπάρχουν και το ξέρουμε" αντιπροσωπεύει πολλούς. Προσωπικά δεν το ξέρω και γνωρίζω ότι δεν έχει αποδειχθεί τεκμηριωμένα ότι υπάρχουν. Και ούτε φαίνεται ότι θα αποδειχθεί ποτέ... ;)

Live Another Day,

Climb A Little Higher,

Find Another Reason To Stay...

Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν ήθελα να διαβαστεί οτι τα γενικοποιώ όλα...απλά μίλαγα για όσους πιστεύουν σε αυτά. Δεν νομίζω πως είναι πολλοί.
Namaste!
Link to comment
Share on other sites

αν υπαρχουν φαντασματα,δε το ξερω.ξερω ομως οτι υπαρχει κατι ανωτερο απο εμας,κατι που θα μπορουσε να ειναι κ ο φυλακας αγγελος μας.και αυτο το λεω απο προσωπικη εμπειρια που ειχα οταν ημουν στην εκτη δημοτικου..και εγω ο βλακας τωρα ουτε στην εκκλησια δεν πηγαινω

μιλαμε για προσωπικη εμπειρια απολυτως.τρια ατομα που ηταν σε ακτινα 3 μετρων δεν καταλαβαν τιποτα

γιατι δε μας τη λες θα μου πειτε.ισως επειδη καποιοι θα πουν οτι την εβγαλα απο το κεφαλι μου επειδη ειμαι θρησκοληπτος(εγω που εχω να παω σε Ανασταση 5 χρονια και αλλα πολλα)

μονο στη μανα μου το ειχα πει και αυτη τωρα θα το εχει ξεχασει πια :)

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...