Jump to content

Τρομακτικές Ιστορίες - Φαντασμάτων άπαντα


gkr41
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το θεμα είναι οτι ψυχές υπάρχουν,και δεν θα τα έλεγα φαντάσματα... στην πλειοψηφία δεν μπορουν να μας βλάψουν,τις περισσότερες φορές θέλουν απλά να μας δώσουν ένα μήνυμα ή να μας πουν κάτι για το μέλλον.Δεν υπάρχεί λόγος να τα φοβόμαστε δεν μπορούν να μας κάνουν τίποτα γιατί όσο απιστεύτο και αν ακούγετε αυτό δεν έχουν δικαίωμα να επεμβουν στην ζωή των ζωντανών,το μόνο που καταφέρνουν είναι να τρομοκρατούν...

Εγώ έχω δει αρκετά περίεργα πράγματα και μια χαρά είμαι,οι άνθρωποι που βλέπουν συχνά τέτοια ανήκουν στους ελαφροίσκιωτους και απλά αντιλαμβανοντε περισσότερα απο κάποιους άλλους.. Οποιος βλέπει συχνα ας κάνει μια έρευνα να δει ότι έχω δίκαιο...

[sIGPIC][/sIGPIC]

που παω???

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ έχω δει αρκετά περίεργα πράγματα και μια χαρά είμαι,οι άνθρωποι που βλέπουν συχνά τέτοια ανήκουν στους ελαφροίσκιωτους και απλά αντιλαμβανοντε περισσότερα απο κάποιους άλλους.. Οποιος βλέπει συχνα ας κάνει μια έρευνα να δει ότι έχω δίκαιο...

Ε πες μας κι εμας αν θες...:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

2)Ο πατέρας μου όταν ήταν μικρός πήγε να μείνει για λίγες μέρες στο σπίτι ενός θείου του στη Θεσ/νίκη.

Το σπίτι αυτό ανήκε παλαιότερα σε Εβραίους τους οποίους και είχαν κάψει ζωντανούς!

Ο θείος του του είπε αν γινόταν κάτι το βράδυ να "πει από μέσα του" το Πάτερ ημών.

Το βράδυ λοιπόν ένιωσε στον ύπνο του κάτι να τον πατάει με τεράστια δύναμη από πάνω του χωρίς να βλέπει κάτι μέσα στο σκοτάδι και χωρίς να έχει τη δυνατότητα να φωνάξει!Έκανε αυτό που τον είχαν συμβουλέψει και έτσι τον άφησε ότι και αν ήταν αυτό!Αμέσως μετά είχε μια τεράστεια μελανιά!

 

Λέγονται πολλά για αρκετά παλιά σπίτια της Θεσσαλονίκης όπου κατοικούσαν εβραίοι. Ένα κλασσικό παράδειγμα είναι το γνωστό "στοιχειωμένο σπίτι" στη Βασ. Όλγας στο ύψος της Νομαρχίας. Για το συγκεκριμένο λέγεται ότι όποιος ανέλαβε να το αναπαλαιώσει κλπ πέθανε λίγο μετά... Ακόμα παραμένει έχα εργοτάξιο... Το θυμάμαι πάντα να είναι σε κατάσταση αναπαλαίωσης, από μικρό παιδάκι. Μήπως να το έκανε κάποιος club; :cool:

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Λέγονται πολλά για αρκετά παλιά σπίτια της Θεσσαλονίκης όπου κατοικούσαν εβραίοι. Ένα κλασσικό παράδειγμα είναι το γνωστό "στοιχειωμένο σπίτι" στη Βασ. Όλγας στο ύψος της Νομαρχίας. Για το συγκεκριμένο λέγεται ότι όποιος ανέλαβε να το αναπαλαιώσει κλπ πέθανε λίγο μετά... Ακόμα παραμένει έχα εργοτάξιο... Το θυμάμαι πάντα να είναι σε κατάσταση αναπαλαίωσης, από μικρό παιδάκι. Μήπως να το έκανε κάποιος club; :cool:

 

Σου χω και όνομα: Haunted:scared:

Μ'αρέσει πάντως που είστε όλοι άνετοι.Βάζω όμως στοίχημα ότι όλοι έχετε τρομάξει κάποια στιγμή με μια παρόμοια ιστορία.

Link to comment
Share on other sites

Σου χω και όνομα: Haunted:scared:

Μ'αρέσει πάντως που είστε όλοι άνετοι.Βάζω όμως στοίχημα ότι όλοι έχετε τρομάξει κάποια στιγμή με μια παρόμοια ιστορία.

 

Σίγουρα έχουμε τρομάξει, άλλος λιγότερο, άλλος περισσότερο,

όμως αν τα καλοσκεφτείς όλα αυτά είναι βέβαιο πως κάποια λογική εξήγηση θα έχουν.

Link to comment
Share on other sites

Τα χρόνια που πήγαινα στο δημοτικό έμενα με τους γονείς μου σε μια πολυκατοικία απέναντι απο την Καμάρα στον 7ο όροφο.

Απο κάτω έμενε η γιαγιά μου και στο διπλανό διαμέρισμα απο αυτή μια οικογένεια με δυό παιδιά (ένα αγόρι 4 χρόνια μικρότερο απο εμένα και ένα κορίτσι 2 χρόνια μεγαλύτερο).

Όπως είναι φυσικό είχα γίνει κολλητός με τα γειτονάκια μέχρι που μετακομίσαμε σε δικό μας σπίτι όταν ξεκίνησα το γυμνάσιο...

Η γιαγιά μου συνέχισε να μένει εκεί και είχε πάρα πολύ καλές σχέσεις με τους γείτονες...

Πέρασε ό καιρός, εγώ πήγα να υπηρετήσω την μαμά πατρίδα ενώ η φίλη μου (η κόρη των γειτόνων) σπούδαζε κάπου εκτός Θεσσαλονίκης.

Πρέπει να επισημάνω ότι η φίλη μου είχε ένα κολλητό που είχε σκοτωθεί σε αυτοκινητιστικό (του είχε φύγει το αυτοκίνητο σε μια στροφή σε επαρχιακό δρόμο).

Στον τρίτο μήνα της θητείας μου πέθανε η γιαγιά μου...

2-3 μέρες μετά, Παρασκευή βράδυ ήρθε η φίλη μου σπίτι της για το Σαββατοκύριακο, ήταν πολύ κουρασμένη και έτσι η μητέρα της θεώρησε σωστό να μην της πεί για την γιαγιά μου (για να μην την αναστατώσει)...

Η κοπελιά, την έπεσε το βράδυ για ύπνο, το πρωί λοιπόν ξύπνησε ταραγμένη και φωνάξε την μάνα της.

Την ρωτησε εάν ήταν καλά η γιαγιά μου, άν της είχε συμβεί κάτι κακό...

 

Εκεί που ανατρίχιασα (και ανατριχιάζω κάθε φορά που το διηγούμαι) είναι πως όταν την ρώτησε η μητέρα της για ποιό λόγο ρωτάει αυτή της είπε:

 

Είδα την κυριά Ελένη στον ύπνο μου, ήταν μαζί με τον Στέφανο στην στροφή που σκοτώθηκε...

Τους πλησίασα και την ρώτησα: κυρία Ελένη ξέρεις τον φίλο μου τον Στέφανο;

Και μου απάντησε: Φυσικά και τον ξέρω τον Στέφανο, τον έχω πλέον σαν παιδί μου...

 

:X Thats all

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Τρομερή ιστορία DimitrisAndNiki .... :scared: - έχω ακούσει και γω πολλές ιστορίες τέτοιες! Και δεν μιλάω για μύθους και τέτοια, εννοώ αληθινά γεγονότα από τον οικογενειακό μου κύκλο !

Όπως για παράδειγμα στο χωρίο μου , ένας φίλος μου σκοτώθηκε από διερχόμενο αμάξι και ένα χρόνο ακριβώς μετά σκοτώθηκε και ο πατέρας του ...από κεραυνό! Το ανατριχιαστικό είναι , ότι την προηγούμενη το βράδυ, η μητέρα είδε στον ύπνο της το παιδί που έχασε να κλαίει για τον πατέρα του! Την επόμενη έγινε το συμβάν με τον κεραυνό....:X Ήταν λες και ήθελε να την προειδοποιήσει για το κακό που ερχόταν!

Link to comment
Share on other sites

είδατε που είναι όλα κάπου γραμμένα? το πιστεύω ακράδαντα αυτό.

είναι η μοίρα μας και κανείς και τίποτα δεν μπορεί να την αλλάξει, οτι είναι να ρθει θα ρθει ότι και αν κάνουμε δυστηχώς ή ευτυχώς..

1.έχω μια πολύ καλή φίλη της οποίας πριν 2 χρόνια πέθανε ο παππούς της σε τροχαίο και το ίδιο βράδυ τον είδε στον ύπνο της να της λέει που είχε πέσει το πορτοφόλι του το οποίο ήταν πολύ σημαντικό να βρεθεί γιατί περιείχε κάποια πολύ σημαντικά χαρτιά..

2.Η μαμά μιάς άλλης φίλης είδε στον ύπνο της ότι θα τρακάρει πολύ άσχημα και την επομένη το απόγευμα έγινε ακριβώς οτι ονειρεύτηκε.

3.Η ίδια μαμά πάλι ήταν στο πατρικό της και με μια φίλη της για λίγες μέρες και ένα μεσημέρι όπως καθόντουσαν στην βεράντα σηκώθηκε να πάει τουαλέτα και άφησε την φίλη της μόνη.όταν γύρισε της είπε η φίλη της πως στο απέναντι διαμέρισμα καθόταν μια γριούλα, όταν το΄άκουσε αυτο η άλλη τρομαξε γιατί η γριούλα έχει πεθάνει εδώ και 10 χρόνια!!

4.εγώ ο ίδιος περίμενα ένα πόλύ σημαντικό μήνυμα και είχα ανχωθεί, το βράδυ που έπεσα να κοιμηθώ ονειρεύτηκα ότι μου ήρθε το μηνυμα και έλεγε θα τα πούμε απο κοντά την Τρίτη ..και πράγματι μου έρχεται ένα μήνυμα την επομένη που έλεγε αυτό ακριβώς!! έπαθα πλάκα, ακούγετε μικρό και ίσως χαζό σε μερικούς αλλά εμένα μ'επιρέασε!!

5.και μια άλλη φορά είχα ονειρευτεί ένα ατύχημα μου που βγήκε αληθινό..

 

Δεν ξερω βρε παιδιά αλλά όλα αυτά που σας είπα είναι πέρα για πέρα αληθινά και δεν μπορεί να είναι τυχαία, γι αυτό πιστεύω πως όλα είναι γραμμένα κάπου και τίποτα δεν συμβαίνει τυχαία..

έχω και άλλες ιστορίες θα σας τις πώ με τον καιρό!

Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

Μα πως πιστεύεις ότι όλα είναι γραμμένα, όταν έχεις μπροστά σου τόσες επιλογές?

Δλδ εγώ αν ανοίξω τώρα την μπαλκονόπορτα και πηδήξω στο κενό :lol: χωρίς ιδιαίτερο λόγο, τί σημαίνει, ότι ήταν γραμμένο να αυτοκτονήσω?

Όλα είναι θέμα προσωπικών επιλογών και πιθανοτήτων. Η Μοίρα είναι απλώς ένα πολύ εύκολο άλλοθι, για να δικαιολογήσουμε την ατυχία ή την ανικανότητά μας (αλήθεια, έχετε ακούσει πολλές φορές να λένε "ήταν γραφτό" για κάτι πολύ σπουδαίο? μάλλον όχι, μόνο για άσχημα πράγματα το λέμε συνήθως ---> άλλοθι). ;)

Link to comment
Share on other sites

kai πώς το εξηγείς οτι πολλοί άνθρωποι ονειρεύοντε κάτι πρωτού γίνει?

και αυτό άλλοθι είναι?

Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

είδατε που είναι όλα κάπου γραμμένα? το πιστεύω ακράδαντα αυτό.

είναι η μοίρα μας και κανείς και τίποτα δεν μπορεί να την αλλάξει, οτι είναι να ρθει θα ρθει ότι και αν κάνουμε δυστηχώς ή ευτυχώς..

1.έχω μια πολύ καλή φίλη της οποίας πριν 2 χρόνια πέθανε ο παππούς της σε τροχαίο και το ίδιο βράδυ τον είδε στον ύπνο της να της λέει που είχε πέσει το πορτοφόλι του το οποίο ήταν πολύ σημαντικό να βρεθεί γιατί περιείχε κάποια πολύ σημαντικά χαρτιά..

2.Η μαμά μιάς άλλης φίλης είδε στον ύπνο της ότι θα τρακάρει πολύ άσχημα και την επομένη το απόγευμα έγινε ακριβώς οτι ονειρεύτηκε.

3.Η ίδια μαμά πάλι ήταν στο πατρικό της και με μια φίλη της για λίγες μέρες και ένα μεσημέρι όπως καθόντουσαν στην βεράντα σηκώθηκε να πάει τουαλέτα και άφησε την φίλη της μόνη.όταν γύρισε της είπε η φίλη της πως στο απέναντι διαμέρισμα καθόταν μια γριούλα, όταν το΄άκουσε αυτο η άλλη τρομαξε γιατί η γριούλα έχει πεθάνει εδώ και 10 χρόνια!!

4.εγώ ο ίδιος περίμενα ένα πόλύ σημαντικό μήνυμα και είχα ανχωθεί, το βράδυ που έπεσα να κοιμηθώ ονειρεύτηκα ότι μου ήρθε το μηνυμα και έλεγε θα τα πούμε απο κοντά την Τρίτη ..και πράγματι μου έρχεται ένα μήνυμα την επομένη που έλεγε αυτό ακριβώς!! έπαθα πλάκα, ακούγετε μικρό και ίσως χαζό σε μερικούς αλλά εμένα μ'επιρέασε!!

5.και μια άλλη φορά είχα ονειρευτεί ένα ατύχημα μου που βγήκε αληθινό..

 

Δεν ξερω βρε παιδιά αλλά όλα αυτά που σας είπα είναι πέρα για πέρα αληθινά και δεν μπορεί να είναι τυχαία, γι αυτό πιστεύω πως όλα είναι γραμμένα κάπου και τίποτα δεν συμβαίνει τυχαία..

έχω και άλλες ιστορίες θα σας τις πώ με τον καιρό!

 

Τίποτα δεν είναι γραμμένο, εμείς οι ίδιοι καθορίζουμε τη μοίρα μας, όλα αυτά που περιγράφεις δεν είναι παρά συμπτώσεις.

Επιτέλους, είναι δυνατόν να πιστεύετε τέτοια πράγματα στο 2007;

Link to comment
Share on other sites

kai πώς το εξηγείς οτι πολλοί άνθρωποι ονειρεύοντε κάτι πρωτού γίνει?

και αυτό άλλοθι είναι?

 

Ξέρεις πόσοι ονειρεύονται πράγματα τα οποία τελικά γίνονται αλλιώς? :lol:

Άλλωστε, το μυαλό του ανθρώπου, ειδικά όταν έχει να κάνει με συγγενικά πρόσωπα, ανησυχεί υποσυνείδητα μήπως κάτι κακό συμβεί στους αγαπημένους του. Και όταν μιλάμε για υποσυνείδητό, η προβολή του γίνεται πολλές φορές μέσω των ονείρων. Και γι'αυτό κάποιες φορές τυχαίνει να "επαληθεύεται" το όνειρο. Καθαρά τυχαίο.

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους, είναι δυνατόν να πιστεύετε τέτοια πράγματα στο 2007;

 

 

Μίλησε η επιστήμη τώρα...

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μίλησε η επιστήμη τώρα...

 

Η δική μου επιστήμη σίγουρα δεν μπορεί να εξηγήσει πολλά από αυτά,

η Φυσική όμως σίγουρα μπορεί.

Link to comment
Share on other sites

Μίλησε η επιστήμη τώρα...

 

:lol: :p .... sorry Αντρέα , αλλά έχει δίκιο ο lewton! Το ότι δεν πιστεύεις εσύ , δεν χρειάζεται να την λες και στους άλλους- με την καλή έννοια εννοώ την είπες!

Link to comment
Share on other sites

:lol: :p .... sorry Αντρέα , αλλά έχει δίκιο ο lewton! Το ότι δεν πιστεύεις εσύ , δεν χρειάζεται να την λες και στους άλλους- με την καλή έννοια εννοώ την είπες!

 

Ρε σεις δεν το προσωποποίησα συγκεκριμένα, γενικά το ανέφερα.....

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ γενικά μιλάω.

Έχω δει πολλούς «επιστήμονες» (πχ καθηγητές Φυσικής σε λύκειο - μιλάμε για διάνοιες δηλαδή :lol: ) να ειρωνεύονται απίστευτα κάθε αντίστοιχη αναφορά, και έχω διαβάσει και σχετικά άρθρα μεγάλων επιστημόνων που αποδέχονται ότι ακόμα η επιστήμη δε μπορεί να εξηγήσει τα πάντα.

 

Και για να μην παρεξηγηθώ, σίγουρα περισσότερα από τα μισά που έχουν γραφτεί εδώ μέσα έχουν μια πολύ απλή εξήγηση, αλλά αυτό δε σημαίνει ότι θα αποπάρω όσους τα πιστεύουν.

Έχω και εγώ τις εμπειρίες μου, και μου έχουν διηγηθεί εμπειρίες πραγματικά απίστευτες άνθρωποι που προσωπικά εμπιστεύομαι απόλυτα και δεν είναι σε καμία περίπτωση «σαλεμένοι». Δεν τα γράφω για προσωπικούς λόγους, αλλά αυτό είναι άλλο θέμα.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα δεν είναι γραμμένο, εμείς οι ίδιοι καθορίζουμε τη μοίρα μας, όλα αυτά που περιγράφεις δεν είναι παρά συμπτώσεις.

Επιτέλους, είναι δυνατόν να πιστεύετε τέτοια πράγματα στο 2007;

 

Ρε σεις δεν το προσωποποίησα συγκεκριμένα, γενικά το ανέφερα.....

 

Ε καλά ντε , μην βαράς! Απλά ακούστηκε κάπως έτσι όπως το είπες! Είναι πολλά πράγματα στην ζωή που ίσως ποτέ δεν θα καταλάβουμε γιατί και πως συμβαίνουν! Πάντως και άλλοι σαν και σένα (άπιστε Θωμά:happy: ) δεν πίστευαν , μέχρι που τους έτυχε κάτι και τώρα κάνουν την duck!

Δεν μπορεί να μην έχεις ακούσει από παππούδες σου ή φίλους σου, ιστορίες που να μην ερμηνεύονται εύκολα με την λογική!

Link to comment
Share on other sites

Ε καλά ντε , μην βαράς! Απλά ακούστηκε κάπως έτσι όπως το είπες! Είναι πολλά πράγματα στην ζωή που ίσως ποτέ δεν θα καταλάβουμε γιατί και πως συμβαίνουν! Πάντως και άλλοι σαν και σένα (άπιστε Θωμά:happy: ) δεν πίστευαν , μέχρι που τους έτυχε κάτι και τώρα κάνουν την duck!

Δεν μπορεί να μην έχεις ακούσει από παππούδες σου ή φίλους σου, ιστορίες που να μην ερμηνεύονται εύκολα με την λογική!

 

Φυσικά και εχω ακούσει, αλλά ακόμα κι αν εγώ δεν μπορώ να τις εξηγήσω με τη λογική, είμαι βέβαιος πως έχουν λογική εξήγηση, αλλά δεν το ψάχνω ιδιαίτερα.

Οσο για το άπιστος Θωμάς, η αλήθεια είναι οτι αν δεν δω κάτι στην πραγματικότητα, δεν το πιστεύω.

Link to comment
Share on other sites

Θα γυρίσει ο τροχός και θα τα πιστέψεις και συ!Ελπιζω μόνο να μη χρειαστεί να τρομάξεις πολύ!:p
Link to comment
Share on other sites

Θα γυρίσει ο τροχός και θα τα πιστέψεις και συ!Ελπιζω μόνο να μη χρειαστεί να τρομάξεις πολύ!:p

 

Πως δηλαδή θα πιστέψω;.......:confused: :confused: :confused:

Link to comment
Share on other sites

Όπως όλος ο κόσμος,ζώντας και συ κάτι το οποίο δεν θα μπορεί να εξηγηθεί με τη λογική!Περιμένω πως και πως την ώρα που θα αρχίσει να ανοίγει η τηλεόραση σου για παράδειγμα ή θα αρχίσει να σε κυνηγάει η ηλεκτρική σκούπα για να σε ρουφήξει!:p Τότε να σε δω.
Link to comment
Share on other sites

Όπως όλος ο κόσμος,ζώντας και συ κάτι το οποίο δεν θα μπορεί να εξηγηθεί με τη λογική!Περιμένω πως και πως την ώρα που θα αρχίσει να ανοίγει η τηλεόραση σου για παράδειγμα ή θα αρχίσει να σε κυνηγάει η ηλεκτρική σκούπα για να σε ρουφήξει!:p Τότε να σε δω.

 

Αυτό θα έχει λογική εξήγηση! Μάλλον θα πρόκειται για τηλεόραση και ηλεκτρική σκούπα της Microsoft :lol:

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Εμενα το μονο περιεργο που μου 'χει τυχει ειναι στο χωριο μου στο σπιτι του παππου μου οταν ενα βραδυ και ενω ειχαμε ολοι ξαπλωσει και ολα τα παραθυρα, τα παντα ηταν κλειστα, η πορτα του δωματιου ανοιξε με δυναμη. Η πορτα ηταν χαλασμενη και οταν την κλειναμε μαγκωνε και ηθελε πολυ δυναμη για να ανοιξει, οποτε και ενα αερακι να ειχε(που δεν ειχε) παλι δεν θα ανοιγε.

Στο σπιτι πεθανε η γιαγια μου πριν πολλα χρονια απο μη φυσιολογικο θανατο.

 

Εγω παντως τα ειδα ολα εκεινη την στιγμη.:scared: :cry:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εμενα το μονο περιεργο που μου 'χει τυχει ειναι στο χωριο μου στο σπιτι του παππου μου οταν ενα βραδυ και ενω ειχαμε ολοι ξαπλωσει και ολα τα παραθυρα, τα παντα ηταν κλειστα, η πορτα του δωματιου ανοιξε με δυναμη. Η πορτα ηταν χαλασμενη και οταν την κλειναμε μαγκωνε και ηθελε πολυ δυναμη για να ανοιξει, οποτε και ενα αερακι να ειχε(που δεν ειχε) παλι δεν θα ανοιγε.

Στο σπιτι πεθανε η γιαγια μου πριν πολλα χρονια απο μη φυσιολογικο θανατο.

 

Εγω παντως τα ειδα ολα εκεινη την στιγμη.:scared: :cry:

Tι εννοείς «μη φυσιολογικό θάνατο» αν επιτρέπεται; Αρρωστια;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...